PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paypal ve dolandiricilik booking.com üzeri

bauber41
03 Mayıs 2018, 15:42
Merhaba arkadaslar,
bugun size anlatacagim konu paypalin hirsiz ve dolandiricilara actigi kapi hakkinda.
paypalden gecen gun mail geldi, hesabinizdan 756 euroluk booking.com sitesinden urlaub düzenlendi, yani hesaptan cekilecek diye, aradim, dedim ben degilim, hesabim hacklenmis, baskasi yapmis, geri cekermisiniz?
daha para kontomdan cekilmedigi halde, paypal parayi geri cekmeyi reddetti ve biz süpheli görmüyoruz dedi, yani sen yaptin yalan söylüyosun demek oldu bu benim yuzume karsi, sinirden bayilcaktim o an!
dedi bookin.com arayip ordan halletceniz, kardesim o zaman paypal ne ise yariyo? velevki ben almis olayim o urlaubu, iptal ettirmek istiyorum, iptal edince zaten ben almissam bile urlaub sirketi bana o urlaub icin bilet de vermez vesaire, ordan sonrasi beni ilgilendirir, onu bile yapmadi, ve beni yalanci cikartarak biz süpheli durum gormuyoruz ve yapacak biseyimiz yok dedi, dondum kaldim, 2 gun defalarca aradim, her berater aynisini dedi, cildiracaktim, sizin paypalininizinda sizinde diyesim geldi ama elin gavuru anlamaz ki!
booking.com u aradim paypal transkationu yolladim, 4 kisi ile gorustuk mail atin dediler, mail attik, her defasinda, bilet numaraniz ve mailinizi yollayin dediler, dedik biz almadik bilet bize gelmediki bilet ve ucus numaramiz olsun! illa her mailde bunu direttiler! aradim, basladim karadeniz usulu bagirip cagirmaya, Allahtan kadin sabirli cikti da dinledi, yuzume kapatmadi, :) , tmm dedi ben ilgilenicem, simdi bekliyoruz ki paypala parayi geri iade etsinler!
yasadigim tecrübe su ki, paypalden birisi sizin hesabinizdan alisveris yaptiginda iptal ettirmek icin göbeginiz catlayabilir, ebayde sorun olmayabiliyor belki ama baska türlü alisverislerde sorun yaptilar, cunku gecen ebayden mal sattim, adam mal bozuk dedi, halbuki degil, ve aninda parayi paypaldan geri cekti! ama bana geldimi olmaz anasini satim ):
neyse, bakalim nolcak bekliyoruz sinir ve sabirla

PLANLOS
03 Mayıs 2018, 16:12
Gecmis olsun. Benim basimdan gecmedi ama böyle haberleri cok duyuyoruz.

Sahsen Polise gidip Anzeige yapardim. Bankama Paypal'in para cekme yetkisini cekerdim. Ayrica Para Bankandan cekildigi takdirde 6 hafta geri cekme imkanin var. Sonradan "hacklendigini" ispatlayamasan sorun olur mu bilemem.

Yaptigim Anzeige i hem Paypal a hemde booking.com a gönerdip konuyu tekrar izah edip Paypal hesabimi kapatirdim.. Sadece telefonla ile degil yazili gönder herseyi elinde isbatin olsun.

Daha cok bilgi sahibi olan arkadaslar yardimci olacaktir.

Cengiz Bond
03 Mayıs 2018, 16:23
demek ki birisi senin paypal kullanici ismini ve sifresini biliyor.

benim ilk isim, sifreyi degistirmek olurdu. sonra düsünürdüm, kimin eline nasil gecti bilgiler.

bazi kisiler heryerde ayni kullanici ismi ve sifreyi kullaniyor.

veya bir bak, izin nereye gidiyor? yakinin dan birisi veya aileden birisi olmasin?

Birbey 3.0
03 Mayıs 2018, 16:25
Bu gibi şeyler neden oluyor biliyormusunuz, çünkü basit şifreler kullanıyoruz. Mesela adın Mehmet ve doğum yılın 1974 ise, çok kişi Mehmet1974 veya Mehmet74 koyuyor. Bilgisayar sistemleri bunu arka planda deniyor.

Ama sen mesala şifreni !hadilan123 koysan, kolay kırılmıyor.

İnsanları yüzde 90ını heryerde aynı şifreyi kullanıyor. Mesela Amazon veya Google Playstoreda. Onun içın öyle ise ordada şifreni değiştir.

Paypal belki şundanda sana inanmıyordur. IP adressleri görüyor. Ve senin öbür IP adreslerin ile uyuyorsa evde bir köstebek olma şansı veya birisi uzaktan senin bilgisayarı haberi olmadan kullanabiliyor.

En güzel format at bilgisayara. Virüs softwareler fazla güvenme.

hOrOz
03 Mayıs 2018, 16:31
Bana sanki geçende Ebay de problem çıkaran alıcı gibime geliyor

smeilet
03 Mayıs 2018, 17:34
Ben senelerdir Paypal kullanıyirum şükür şimdiye hiç sorun yaşamadım.Ama internette girdiğim sayfalara viruslara dikkat ederim.

Ergene
03 Mayıs 2018, 17:35
Bana sanki geçende Ebay de problem çıkaran alıcı gibime geliyor

Bana sanki geçende Ebay de problem çıkaran alıcı gibime geliyor derken?
(Sadece meraktan soruyorum)

bauber41
03 Mayıs 2018, 18:19
bankayi arayip yetkiyi iptal ettim, fakat banka dediki eger önceden yapilmissa lastschrift cekilmedigi halde bile olsa parayi cekerler, cunku yetki verdigim halde 2 gün sonra baktim paypal parayi cekmis, bankanin sayfasindan cekmemelerini ve iban swift vesaire yazin demisti banka, dediklerini yaptigim halde cektiler ilginc olan. aslinda bunu sikayet edebilirim ama ugrasamiyorum kafa kaldirmiyo :), paypal hesabi kapatamadim, hesapta islem oldugunda ve islemeler temizlenmedigi sürece kapanmiyor hatta banka hesabi dahi silinemiyor, denedim defalarca olmadi, yazili olarak maille defalarca yolladim , paypale booking.com a

bauber41
03 Mayıs 2018, 18:22
aynen, gecen gün kacak olarak bi sifre saklama progrmai indirmistim kurmustum, ordan tüm bilgilerim gitmis sanirim , baska bi aciklamasi yok sanirim. valla acayip merak ediyorum, adam nasil yapmis, sifreleri bilen birisi demekkki, ama serefsiz paypal normalde baska pcden girildiginde bana mail gelirdi, 2 kademeli korumam acik, yani facebook gibi, baska yerden girildiginde uyari geliyo, ve sifre istiyor telefondan, ben ona guvendim, ama oyle bisey de gelmedi. izin TBD diye bi otel ismi var sadece paypalde, ve artikel numarasi baska bisey yok

bauber41
03 Mayıs 2018, 18:24
hmm, olabilir, ama mahkeme acsam paypal ,kime ait nereden hangi pcden cekilmis diye verilir heralde bilgiler avukatima, bilemiyorum.
gecende dedigim RAM sattim 80 liralik rami 40 liraya aldi adam, ve ramin 8 degil 4 oldugunu iddia etti, dedim hayr degil, 8 yolladim, sikayet etmis, aninda paypal parami geri cekmis, daha ortada bana gelen ram yok, ramin benim yolladigim ram oldugu belli degil, adamlar cekiyo cart diye geri, ama ben arayipda kardesim bu urlaub firmasini tanimyirum, iptal edin, sahsen basvurdugun halde defalarca adamlar diyoki paypalden, süpheli durum yok, inanilir gibi degil, saka gibi, kime anlatsan inanmaz valla

bauber41
03 Mayıs 2018, 18:25
valla benim paypal hesabim 2002 den beri acik, bende sorun yasamadim, 2 kademeli guvenlik sistemi var, normalde baska pcden girilemiyor, benim telefonumdaki sifre girilmeden, nasil olmus anlamadim. ebay paypal uzeri calisiyor, amazon kradi karti uzeri. tercih meselesi.

bauber41
03 Mayıs 2018, 18:27
sifrem karmasik sifre. ikincisi evden kimse yapamaz cok cok eminim, kalabalik bi aile degil, evde kamera var heryerde giren cikan belli.
uzaktan kullanma sansi da yok, ben 20 yildir pc isi ile ugrasiyorum, az cok bilirim bu isleri yani, o da cok zor bi ihtimal. oldumu oluyo valla :)

hOrOz
03 Mayıs 2018, 18:37
TBD Hotel Pattaya Thailand da bir otel

Bancek
03 Mayıs 2018, 18:37
Hemen sildim zaten simdiye kadar bir kere lazim oldu.

hOrOz
03 Mayıs 2018, 18:41
aynen, gecen gün kacak olarak bi sifre saklama progrmai indirmistim kurmustum, ordan tüm bilgilerim gitmis sanirim , baska bi aciklamasi yok sanirim. valla acayip merak ediyorum, adam nasil yapmis, sifreleri bilen birisi demekkki, ama serefsiz paypal normalde baska pcden girildiginde bana mail gelirdi, 2 kademeli korumam acik, yani facebook gibi, baska yerden girildiginde uyari geliyo, ve sifre istiyor telefondan, ben ona guvendim, ama oyle bisey de gelmedi. izin TBD diye bi otel ismi var sadece paypalde, ve artikel numarasi baska bisey yok

bu proğram crack limiydi ? .. bazen böyle proğramlarda Trojaner oluyor ve diğer casus proğramları kişisel bilgileri karşı tarafa aktarıyor

Polise gittin mi ?

deniz2000
03 Mayıs 2018, 18:42
valla kardes bütün belalar seni buluyor gecen ebay simdide paypal
:confused:

Rammstein
03 Mayıs 2018, 18:44
Hack yapilmis gibi gorunmuyor. 18 yildir kullaniyorum. Ne yani booking senin paypal'ini mi hacklicak ?

2 Ay once benimde hesabimdan 2 defa para cekmis paypal (680 euro- 135 euro ) hanim fark etti.

Aradik konustuk, bir oto tamirhanesi benim kartimi kullanmis( yani paypal onlarin ama kart benim ve benim hesaptan almislar parayi).

Sebebi ise arabam icin yedek parca almistik beraber . Onun paypal' a benim karti eklemistik. Sekreter unutmus silmeyi. kendilerinin yaptigi alisveris benim hesaptan cekmeye devam etmis.(bana cekilen 2 tutar karsiliginda cek yazdi verdi parcaci).

Paypal ile konustugumuzda bize dedikleri sey ;" kullanan'in IP si ve hatta PC nin mac adresini bile soyleyebilirim ".

Esiniz, cocugunuz bir tanidiginiz yapmis olabilir(korkup soyleyemez). Yada cok kucuk bir ihtimal olsa bile yanlislik yapilmistir.

bauber41
03 Mayıs 2018, 18:52
aynen öyle, crackliydi, normalde hic böyle bisey gelmemisti basima, ama geldi iste :)

bauber41
03 Mayıs 2018, 19:21
booking.com uzeri hic alisveris yapmadim, bizimkiler kesinlikle degil.
ama dediginiz gibi olabilir, booking.com tabiki hacklemedi, birisi nasil yapmissa kartimi mi artik, sifremimi biseyi kullanmis, ama paypalin bu kadar umarsiz davranmasi, ve sucu booking. coma atmasi bizi deli etti, dediginiz gibi, mac adresine varana dek hersey bellidir karsi tarafin bilgileri olarak. avukatlik olursa bunlarin hepsi cikacagi icin icim biraz rahat.

hOrOz
03 Mayıs 2018, 19:28
booking.com uzeri hic alisveris yapmadim, bizimkiler kesinlikle degil.
ama dediginiz gibi olabilir, booking.com tabiki hacklemedi, birisi nasil yapmissa kartimi mi artik, sifremimi biseyi kullanmis, ama paypalin bu kadar umarsiz davranmasi, ve sucu booking. coma atmasi bizi deli etti, dediginiz gibi, mac adresine varana dek hersey bellidir karsi tarafin bilgileri olarak. avukatlik olursa bunlarin hepsi cikacagi icin icim biraz rahat.

burda ne yazsak çizsek boşuna

senin ilk yapacağın iş Polis te Anzeige yapman ikinci olarak Avukata gitmek

karam82
03 Mayıs 2018, 20:21
Selam Arkadasim

Ilk Basta Gecmis olsun,

Arkadasim 2 sorum olcakti.

1. Sen Alisveris yapildiktan sonra ayni sifreyle yine giris yapabiliyormuydun.?
2. Paypal Hesabindaki sifreni baska kullandigin yerler varmi.?

Arkadasim bu tür systemler alisveris yapildiginda yapilan alisverisin Ipsini alirlar bu durumda booking.com da ip adresi kayitlidir paypal da degil,
bu sekilde de paypal sizin alisverisinizi iptal edemez onlarinda anlasmalari var.

Buchen yapildiginda sigortalimi yapmak istiyorsun, yoksa sigortasizmi derken bu tür sorunlar yasanmamasi icindir.
Buchen yapan kisi sigortasiz yaptigindan ödemede normal sartlarda iptal olmuyor, iptal edilmesi icin belirli yüzde karsiliginda yapiliyor, yada hic yapilmiyor durum ve hangi sirkette aldiginiza bagli toplu ödeme yapilmissa o paranin geri iadesi imkansiz diyebilirsin, sizin durumunuzda bu durumda ama sizinkisi hacklanmis sekilde oldugundan para iadesi yapilmazsa,

Planlos arkadasin yaptigi gibi elindeki dokumentlerle anzeige yapin ve bunu booking.com a ve paypal a iletin bu sekilde paranizin iadesi olcaktir.

saygilar

bauber41
03 Mayıs 2018, 22:04
ebayden bisey satmiyorum artik, kesinlikle. kleinanzeige, satilirsa satilir .
valla hayatimiz bunlardan ibaret oldugu icin, malesef, illaki bigun geliyo ddegiyo bela :)
2002den beri ebay ve paypale kayitliyim, bukadar sorun hatta hic sorun yasamamistim bu sekilde. gecen ebay bugun paypal, denk geldi demekki :)

bauber41
03 Mayıs 2018, 22:08
ewet, ayni sifreyle girdim, baktim. sabah 7:30 da paypal appden telefona bildiri geldi, paypalden 760 euroluk alisverisiniz ödendi diye, bi girdim baktim detaylar yaziyor.
baska kullandigim yerler yok, sadece evdeki bilgisayar, bide telefondaki paypal app, o da parmak iziyle giriyorum.
ewet, paypal topu habire booking.com a atti, orasi ilgilenicez dedi, bakalim cevap beklioyoruz, bayaa ugrastik, telefon kulagimiza yapisti tabiri caizse, cektigim stres cabasi.
valla ben guveniyorum kendime, ben yapmadigima göre illaki ipden mac adresinden bulurlar, mahkemelik olursa, ama nasil cesaret, bulunmaktan korkmuyormu serefsiz hirsiz anlamiyorum.
booking.comda cevap gelsin, yazicam buraya insallah. ama stres, ve gercekten yorucu, bosu bosuna, nasil yapmis cözemiyorum, yillardir kullandigim seyler bunlar.
sagolasin :)

dedebar2017
03 Mayıs 2018, 22:28
ewet, ayni sifreyle girdim, baktim. sabah 7:30 da paypal appden telefona bildiri geldi, paypalden 760 euroluk alisverisiniz ödendi diye, bi girdim baktim detaylar yaziyor.
baska kullandigim yerler yok, sadece evdeki bilgisayar, bide telefondaki paypal app, o da parmak iziyle giriyorum.
ewet, paypal topu habire booking.com a atti, orasi ilgilenicez dedi, bakalim cevap beklioyoruz, bayaa ugrastik, telefon kulagimiza yapisti tabiri caizse, cektigim stres cabasi.
valla ben guveniyorum kendime, ben yapmadigima göre illaki ipden mac adresinden bulurlar, mahkemelik olursa, ama nasil cesaret, bulunmaktan korkmuyormu serefsiz hirsiz anlamiyorum.
booking.comda cevap gelsin, yazicam buraya insallah. ama stres, ve gercekten yorucu, bosu bosuna, nasil yapmis cözemiyorum, yillardir kullandigim seyler bunlar.
sagolasin :)

güvenlik ayarlarindan sifreniz girilse bile handy ye gelen sifre ile giris yapilma ayarlarini koyun. yani handy sifresi vermedikce giris olmz iki defa guvenlik yani

karam82
03 Mayıs 2018, 23:00
Arkadasim Ayni Sifreyle tekrar sabah girdiysen, ve bu sifreyi de baska hic bir alanda da kullanmadiysan
Pshing dedikleri yolla sifreni baskasina kaptirmissin.

Sana gelen sahte paypal Emaillerine sifreni filan vermis olabilirsin, yada farkina varmadan pshing sayfasina bilgilerini vermissin.
Bu sekilde aslinda paypal girisler kayit altina alindigindan görürler.

Benim dikkatimi ceken olay sudur

Normal sartlarda Paypali Hacklanan birisinin hesabi ya baskalarina satilinir, ya birseyler alinir, yada bir baska hesaba paralar aktarilip ordanda dolayli yollarla farkli hesaplara aktarilmaya calisilabilinir.
Ama seninkisi cok sacma geldi bana.

Hotel Buchen yapilmis buchen yapilan hotele Sahsi bilgileri verildiginden riski göze alinan bir ülkeden yapilmis olmali.

Rammstein
03 Mayıs 2018, 23:16
Dusunuyorum da bu iste bir gariplik var.

Diyelim ki birisi sifrenizi caldi,paypal'iniza girdi. Pekii neden booking'ten alisveris yapsin ? (adi,soyadi adresi telefonu belli olacak sonucta). Direk baska bir hesaba para gondermek varken ?

Ve hatta paypal hesabiniz hala nasil aktif olur. Eger pshing veya sifre calma gibi bir durum olsaydi hesap coktan guvenlik amacli olarak askiya alinmaliydi.

Ortada eksik birsey var.

xedox
03 Mayıs 2018, 23:29
güvenlik ayarlarindan sifreniz girilse bile handy ye gelen sifre ile giris yapilma ayarlarini koyun. yani handy sifresi vermedikce giris olmz iki defa guvenlik yani

Nasil yapiliyor? hangi yolu takip etmek gerekiyor?

Birbey 3.0
04 Mayıs 2018, 00:30
Booking.com da hangi otel ayırtılmış?

OrLoW
04 Mayıs 2018, 01:34
Türkiyede paypal kapatılmadan önce birçok kişinin hesaplarını hacklediler hatta biride arkadaşımdı..

Hesap hacklenince adamın niyeti zaten belli direk ne var ne yok boşaltmak

Bütün limitleri sonuna kadar zorlarlar sınıra dayanasıya kadar ..

Sizin hesapda ben böyle bir hack olayı göremedim yoksa darma duman ederlerdi..

Öyle sadece bir hesaba gireyim kendime otel ayarlayım falan bunlar bir hesap hackcinin işi değil...

Sizin hesabınıza dalan tahminimce daha bu işleri yeni yeni öğrenmeye çalışan muhtemelen bir çocuk ...

bayramcik2001
04 Mayıs 2018, 10:42
Bunla geçmiş olsun

hOrOz
04 Mayıs 2018, 11:02
Booking.com da hangi otel ayırtılmış?

TBD Hotel Pattaya Thailand da bir otel

Osmanbey34
04 Mayıs 2018, 11:20
gecmis olsun. polise gidip anzeige yapsan Cook uzun sürer adamlar hic birsey yapmiyor.

benden size tavsiye PayPal, Ebay, kredikarti kulanmiyorsaniz hepsini Kündigen yapın.

ben senelerden beri amazon ve Ebay Kleinanzeigen dan alis veris yapıyorum buda bana yetiyor.....

Birbey 3.0
04 Mayıs 2018, 11:29
Polis birşey yapmıyor, ama kurallar gereği Anzeige gerekiyor, yoksa inandırıcılığa yok.

Ebay, Paypal, Amazon falan iptal etmenin anlamı yok. Böyle vakalar oluyor. Ama kızıpta iptal etmenin anlamı yok. O mantık ile gidersek hırsız cüzdanda calıyor ozaman cüzdanıda iptal etmemiz gerekir. Ebay, Paypal, Amazonsuz bir hayat mümkün değil. Değil derken herşeyi pahalı alma imkanınız yükseliyor.

Mücadele edip aklanmak en doğru yol.

giresun_28
04 Mayıs 2018, 12:02
Arkadaslar birde sunu unutmayin.. Paypal dan gelen Mailere dikkat etmenizi rica ederim! Bana da son günlerde "phishing mail" geliyor... güya kontoma para gelmis einloggen etmemi istiyor.. Fakat bu Mailer 1 - 1 Paypal dan gelmis gibi görünüyor fakat ordan agri passwortumu verdigimde karsi taraf benim passwortumu resmen caliyor!! yani adam maili biliyor yoksam nerden yollayacak? kaldi sadece Passwort onu da mailden agri girmemi istiyor ki, passwortumu calsin...

Benden size tavsiye, paypala sadece App üzeri veya Website üzeri einloggen edin!

satturko
04 Mayıs 2018, 12:26
Ayrica güvenlik olayi tabiki gerekli,ödeme yapmak icin ve giris de Cep teline sms gelecek sekil de ayarlarsaniz
bu tür olaylara karsi daha güven de olursunuz

Osmanbey34
04 Mayıs 2018, 14:09
ustam doğru haklisin bende bak ne yazdım" kulanmiyorsaniz" bu kelime önemli. ben kulanmadigim icin hepsini iptal ettim.

Polis birşey yapmıyor, ama kurallar gereği Anzeige gerekiyor, yoksa inandırıcılığa yok.

Ebay, Paypal, Amazon falan iptal etmenin anlamı yok. Böyle vakalar oluyor. Ama kızıpta iptal etmenin anlamı yok. O mantık ile gidersek hırsız cüzdanda calıyor ozaman cüzdanıda iptal etmemiz gerekir. Ebay, Paypal, Amazonsuz bir hayat mümkün değil. Değil derken herşeyi pahalı alma imkanınız yükseliyor.

Mücadele edip aklanmak en doğru yol.

Birbey 3.0
04 Mayıs 2018, 23:14
Ustam sen ozaman internetde aliveriste baya zorluk cekiyorsundur.

Kadersiz
05 Mayıs 2018, 20:48
Arkadaş gecmiş olsun, Bende yıllardır Paypal kullanıyorum.. Sahte eMailler devamlı geliyor Bunlara hic acmadan Siliyorum....

Paypal da işi biraz Garantiye almak istiyen Arkadaşlara önerim
Paypala girerken ve ödeme yaparken Cep Telefonu Funksionu olan yeri var orayı aktif yapın.
Burayı aktif yaptığınız da Cep Telefonu na Şifre geliyor Bu şifre olmadan hicbir işlem yapılmıyor.
Benim Cep Telefonu Paypal Şifre icin aktiv.. Şimdilik hicbir Problem yok.

kral25
10 Mayıs 2018, 11:13
Arkadaş gecmiş olsun, Bende yıllardır Paypal kullanıyorum.. Sahte eMailler devamlı geliyor Bunlara hic acmadan Siliyorum....

Paypal da işi biraz Garantiye almak istiyen Arkadaşlara önerim
Paypala girerken ve ödeme yaparken Cep Telefonu Funksionu olan yeri var orayı aktif yapın.
Burayı aktif yaptığınız da Cep Telefonu na Şifre geliyor Bu şifre olmadan hicbir işlem yapılmıyor.
Benim Cep Telefonu Paypal Şifre icin aktiv.. Şimdilik hicbir Problem yok.Ayriyetten 2 faktor authentifizierung aktiv edin bende ikiside aktiv.

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

mxm
10 Mayıs 2018, 12:30
Arkadasimiz yukarida " 2 faktor authentifizierung kullaniyordum" demis. Bu bence imkansiz. Eger iki yolla korunma varsa telefonsuz para yollayamazsin.

2 kademeli korumam acik, yani facebook gibi, baska yerden girildiginde uyari geliyo, ve sifre istiyor telefondan

Telefona mesaj gelip codeyi vermeden o adam nasil giris yapabildi? Bu imkansiz bir sey.

kral25
10 Mayıs 2018, 13:12
Paypal (VIP Access)2 faktor authentifizierung ve SMS Code kullaniyor, Sifreden sonra bunlardan hangisini secersen ona tek seferlik sifre gelir bu sifreleri vermeden girmek imkansiz. Mesela TR desin SIM Kartin takili degil o zaman VIP Access kullanirsin

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

cenk1978
10 Mayıs 2018, 15:46
Arkadaşlar bunu burda en az 3-5 kere yazmıştım.
Tekrarlıyorum.

Paypal dan gelen orjinal mail de HER ZAMAM Mailin
başlangıcında size Isminizle hitap ederek başlıyor.
Örnek :

Sehr geehrter " Isim" " Soyisim"

orjinal maili bu şekilde anlarsınız, bunun dışındaki mail lerin hepsi Pushing mail dir. Kesinlikle Bilgilerinizi girmeyiniz o maillerde.

Selamlar
cenk1978

interrami
01 Haziran 2018, 19:41
paypal para gittimi hic ilgilenmiyor ne yazikki