PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel araclar pisadan kalkmaz bu haberden sonra

.onur
02 Mayıs 2018, 19:48
Bosch, dizelin kirlilik sorununu çözdü
Dizel arabalardaki zehirli NOx salınımını 10'da 1 düzeyine indiren ve Avrupa'nın koyduğu yasal sınırların dahi oldukça altına inildiğini açıklayan Bosch, gözden düşen dizel teknolojisini yeniden diriltebilecek bir çözüm bulduğunu belirtti. Mevcut teknolojiyi iyileştirdiğini belirten Bosch, yeni teknolojinin adaptasyonunda ek maliyet oluşmayacağına dikkat çekti

Birbey 3.0
02 Mayıs 2018, 22:13
Usta bu Bosch'un yaptigi yeni birsey degil. Coktan var.

Ilk önce bu firma cikardi. Hersey hazir. Ama yasa yok ortada.

Bosch tahminim kopyalamis.

http://baumot.de/

fantomas99
07 Mayıs 2018, 22:39
Bosch zaten bu diesel abgasskandalin basi. Ama bu "Süper motoru" cikarsa bile, dieselin gelcegi parlak degil. Bundan sonra artik diesel fazla yasamaz. Alirsaniz benzinli alin ama yakin zamandada elektrikli arabalara gecilir sanirim. Almanya en az 2 Milyon isyeri tehlikede oldugu icin bu haberler cikiyor.

Zaten bu Diesel arabalarin en berbat tarafi da Dieselpartikelfilterler. Mecbur takiyorsun ama belirli süre doluyor ve ya para verip temizletiyorsun yada yeniliyorsun. Neresinden baksan en az bir 500 euro ya patlar arabasina göre. Mesela hadi su filitleri sökeyim yada Bilgisayar üzerinden iptal ettireyim desende, illegal ioluyor. Ama VW ve Bosch kandirinca insanlari hic bir ceza yemediler almanyada. Amerikada ise burunlarindan getirtecek amerikanlar bu almanlarin. Soyabildikleri kadar soyup, alman ekonomisinin en önemli ayaginin birini kirmis olacaklar.

kemence
08 Mayıs 2018, 11:29
Boschun yeni bir yalani.

toplu davalarin önünü kesip tüketici kandirmak.

.onur
09 Mayıs 2018, 16:27
Bazi firmalar bu yeni sistemi uygulamaya basladi ve araba satarken sehir ici grantisi veriyorlar yasak olursa geri alma sözlesmesi yapiyorlar,yalan olsa bu rizikoya girmezler araba üreticileri

W211
09 Mayıs 2018, 23:11
Inanmayin bunlara hepsi para pesind

thaflowkilla
13 Mayıs 2018, 03:04
Arkadaslar Euro 6 Dizel Araba alinir mi? Tamam suan icin sorun yok ama iki üc sene bir sorun olur mu?

GS_HeMsO
13 Mayıs 2018, 04:59
Neden Euro 6 alınmasın....
Korkmayın bukadar arkadaşlar. Birşey olmaz, yapamazlar.
Ben Euro 5 alacam nasipse ve almak istediğim ucuzsa değil.

Bunlar Euro 5 i yasaklasa, yüzlerce araba satıcıları (audi, MB, Audi vs vs.) batar.
Bana audi de bir satıcı dedi. Elimde Euro 4 vardı audi 6. Satıcı bana hiç birşey olmayacak dedi. Sadece devlet ve araba firmaları kar yapacak ve sonra bu olay bitecek dedi.

Abwrackpramie bitti, şimdi konusu bile olmuyor.

Anlayacağın, bu bir strateji.

Selam
13 Mayıs 2018, 08:32
........Bana audi de bir satıcı dedi. Elimde Euro 4 vardı audi 6. Satıcı bana hiç birşey olmayacak dedi.....

Tabiki ona birsey olmaz. Saticilar satamadigi araclari vergiden düsürüp zararlarini kapatabilirler.
olan tüketiciye oluyor. onlar birsey yapamaz.

arapkarizma
13 Mayıs 2018, 10:05
Neden Euro 6 alınmasın....
Korkmayın bukadar arkadaşlar. Birşey olmaz, yapamazlar.
Ben Euro 5 alacam nasipse ve almak istediğim ucuzsa değil.

Bunlar Euro 5 i yasaklasa, yüzlerce araba satıcıları (audi, MB, Audi vs vs.) batar.
Bana audi de bir satıcı dedi. Elimde Euro 4 vardı audi 6. Satıcı bana hiç birşey olmayacak dedi. Sadece devlet ve araba firmaları kar yapacak ve sonra bu olay bitecek dedi.

Abwrackpramie bitti, şimdi konusu bile olmuyor.

Anlayacağın, bu bir strateji.

Ben aldim bile sonunu düsünen kahraman olamaz :)

SesSizliK
13 Mayıs 2018, 13:45
valla insanlar hep bugünü düsünüyor ama coluk cocugunuz torun torbanizida düsünün, ben sahsen insan olarak dizellerin kalkmasindan hic bi sikayet duymam disarida her hangi bi yerde etrafinizda calisan bi dizel arac olunca heleki tartismaya konu olan eski sistemli olanlar inanin nefes alinmiyor illaki 5..10 metre o aracin ekzosundan uzak durmak gerekiyor.

GS_HeMsO
13 Mayıs 2018, 13:49
valla insanlar hep bugünü düsünüyor ama coluk cocugunuz torun torbanizida düsünün, ben sahsen insan olarak dizellerin kalkmasindan hic bi sikayet duymam disarida her hangi bi yerde etrafinizda calisan bi dizel arac olunca heleki tartismaya konu olan eski sistemli olanlar inanin nefes alinmiyor illaki 5..10 metre o aracin ekzosundan uzak durmak gerekiyor.

Usta, ben traktörlerin arkasından yürüyerek büyüdüm :)

Dedelerimiz ne desin?? :)

fantomas99
13 Mayıs 2018, 15:39
Eskidenki dizel egsozundan cikani icine cekince öksürüp cikiyodu. Simdiki esozdan cikan o ufak parcaciklar kilcal damarlardan cikmiyor. Köyde traktor den baska ne vardi ki? 24 saat da dolasmiyordu. Is makineleri icin dizel mantikli. Etrafinizda sorun bakalim insanlara ne kadar alerjisi olanlar oldugunu goreceksiniz. Dizel kalksin bencede. Kendimde dizel biniyorum ama artik bu son olacak. Bir sonraki benzin lpg veya elektrikli olacak.
Dizelin kaymagini üretici ve händler yiyor. Tuketiciyede o partikelfilteri temizlemek veya yenilemenin ücreti kaliyor. Her tarafi zarar. En azindan benzinlide o meret yok.

.onur
13 Mayıs 2018, 19:30
Köln belediyesi lehvalari degistirecek isci bulamiyor,plisler bu bitim isimiz degil diyor belediye benim iscim yok diyor yani simdilik karsilikli yazisiyorlar. Beliyede calisan arkadas böYe dedi.

ekpl
13 Mayıs 2018, 19:50
Daha levhaları değiştiremiyolar, komple dizeli mi yasaklayacaklar? :D

GS_HeMsO
14 Mayıs 2018, 01:23
Arkadaşlar, benzinli arabadan çıkan Diesel den dahada zararlı. İnanması zor ama gerçek...

@fantomas99
Usta, ona kalsa sigara içmemek gerek, içenin yanında durmamak gerek, yılbaşı ve Ostern de dışarı çıkmamak gerek, sadece kendimizin yetiştiği yeşillikler yememiz gerek. VS vs vs. (benim görüşüm)

Tsk

guesswhosback
14 Mayıs 2018, 11:59
Catur cutur gecen daha euro4 aldim hicbirsey yapamazlar! :) fiyatlardan faydalanin hazir düsmüsken:D

fantomas99
14 Mayıs 2018, 12:28
Zararli deyince neyi kastettigin önemli. Ona bakarsan her sey zararli. Atalarimiz ne demis " azi karar cogu zarar"
Hem konu Diesel partikeller. Benzinde onlar yok denecek kadar az.benzinli arabanin partikelfilteride tikanmiyor vs. Vs. Bu avantajlari saydim. Yoksa araba ve bu atiklar zararli tabii ki. Hic bir sey dogal degil. En azindan yediklerinizin dogal olmasina dikkat edin. Pazardan veya bauerden alin alabildiklerinizi. Ürünlerin cogu zaten bir kac buyuk kimya firmalarinin elinde. Cok alternatifin olmuyo.

Catur cutur gecen daha euro4 aldim hicbirsey yapamazlar! :) fiyatlardan faydalanin hazir düsmüsken:D

Hayirli ugurlu olsun. Arabadan anliyosan ve aldigin arabanin nereleri ariza yapabilir ve maliyeti isciligi ne kadar olabilir tahmin edebiliyorsan bencede iyi yapmissin.
Yoksa dizelin masrafi yuksek oluyo. Hele kullanilmis ve km yuksek ise baslar arizalar.

Canpolat1988
24 Mayıs 2018, 15:41
Abiler cok zor karar vermesi gercekten. Bir tane Golf 5 alim diyorum. Benzinlisi 10l yakiyor, Dizel cok daha tasaruflu gelde alma:)