PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sağır ve dilsiz kuzenime ne alsam?

fuat tas
30 Nisan 2018, 23:00
slm arkadaslar insallah konuyu dogru yere acmisimdir,baslikta yazdigim gibi türkiyede sağır ve dilsiz kuzenim var okuma yazmasida yok yas 24 kiz,bu yaz allah nasip ederse gidecegim ve ona bir hediye almak istiyorum ama ne alacagima bir türlü karar veremedim yardimlariniza ihtiyacim var simdiden tesekkürler.

TipiTip
30 Nisan 2018, 23:03
Parfüm al , kiyafet al ,

okuma yazmasi olsa Tablet al diyecemde okumasi yok tableti kullanamaz

guesswhosback
30 Nisan 2018, 23:16
Parfüm al , kiyafet al ,

okuma yazmasi olsa Tablet al diyecemde okumasi yok tableti kullanamaz

Aslinda okumasi yazmasi olmayan kisilerde göre göre alisir usta, yani tableti sirf oynamak icin kullanirsa gayet hosuna gidebilecek birsey :) Playstoredan oyunlar indirilirse onada sadece istedigi oyuna/resime tiklamasi düser.

Kolye gibi birsey hediye edebilirsin mesela :)

Birbey 3.0
30 Nisan 2018, 23:23
En güzel hediyeyi zaten söylemişsin. İşitme engeliler için okuma yazma kursları. Eğer şehirdeyse ve aileside af buyur geri kalmış değilse okuma kursu hediye et. Ara oranın belediyesini veya Milli Eğitim Bakanlığı yardımcı olurlar. Parasını yatır.

Okuma öğrenirse içindeki sesizliği hiç yoktan biter.

hOrOz
30 Nisan 2018, 23:28
En güzel hediyeyi zaten söylemişsin. İşitme engeliler için okuma yazma kursları. Eğer şehirdeyse ve aileside af buyur geri kalmış değilse okuma kursu hediye et. Ara oranın belediyesini veya Milli Eğitim Bakanlığı yardımcı olurlar. Parasını yatır.
Okuma öğrenirse içindeki sesizliği hiç yoktan biter.

Bencede .. yazacaktım .. yazmaya çekindim .. 24 yaşında okuma yazması yoksa öğrenmesi çok önemli bir şey

o zaman hayata bambaşka bağlanır

fuat tas
01 Mayıs 2018, 09:33
teşekkürler birbey 3.0 arkadasim cok dogru söyledin, ilk işim okuma kursu arastirmak okuma yazma ögrensin faydamiz dokunur insallah

Birbey 3.0
01 Mayıs 2018, 11:55
Allah bilirya, sevabada belki girersin. Hayatı değişir. Ondan sonra bir hayır daha yapılabilinir. Okuma yazma öğrendimi ve aklında zihinsel bir sıkıntı yoksa aynı onun gibi olan birisini bulup tanıştırmak. Kadınsa arkadaş olurlar. Erkekse belki yuva kurarlar. O insanlarında yuva kurma hakkı var. Onlar özürlü diye suçlu değiller.