PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tost makinasi alcam ama hangisini

zirdeli79
27 Nisan 2018, 14:06
selamaleyküm arkadaslar bizim tostmakinasi sizlere ömür malesef.

simdi yeni almak istiyorum ama hangisini tevsiye edersiniz söyle güzel tost yapan makina ben tostu cok seven birisiyimdir

bazilari iyi isitmiyor daya iyi degil
siz hangisini tavsiye edersiniz
simdiden tskler

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

TipiTip
27 Nisan 2018, 14:12
Usta almak istediğin Alman Tost makinası mi olucak

Yoksa Klasik Türklerin kullandığı Mulinex tipi birsey mi olucak

zirdeli79
27 Nisan 2018, 14:14
ustam vallahi söyle güzel olsun alman türk farketmez iyi tost yapsin yeterki

OrLoW
27 Nisan 2018, 15:02
Bende bu var bundan çok memnunum .. https://www.amazon.de/Kontaktgrill-vollst%C3%A4ndig-aufklappbar-Antihaft-Beschichtung-Temperatureinstellung/dp/B006E1GZA8

Daha önce güzel birşey olsun diye kalktım bir markalı aldım doğru düzgün ısıtmıyordu yani bırak ekmeği içinde alışverişe git gel falan

Bir iki denedim canım sıkıldı direk geri postaladım sonra bunu aldım çok memnunum acayip hızlı...

Onu üreten firma deneme aşamasında içine ekmek koymayı unutmuş benziyor diye üretim yapmışlar böyle markalar çok..

Ne olucak o fazla okumuş mühendislerin kafa yanınca kafadaki dürüstlük modülü iptal oluyor. Sırf yapmış olmak için piyasada çok mal var işe yaramaz..

akhisar
27 Nisan 2018, 15:24
https://www.ebay.de/itm/TEFAL-GC702D-Optigrill-Kontaktgrill-2000-Watt/253554686558?epid=2069339965&hash=item3b09097a5e:g:RmUAAOSwKc9a4Zik

bunu öneririm ben kullaniyorum baya memnunum ok78rcp

hope41
27 Nisan 2018, 15:28
Rommelsbacher diye bir marka aldik biz klasik tost yapmak icin kullaniyoruz, cok memmunuz. Istersen bak bir.

https://preisvergleich.check24.de/kontaktgrills/rommelsbacher-kg2020.html?utm_medium=glp&wpset=google_pla_shopping_01&bc=pt&gclid=CjwKCAjwlIvXBRBjEiwATWAQItI9tM4KbvVUuWncXBFQ u-D_4ZstEs3gzYKnih7MnI1udg040BLBQRoCeiAQAvD_BwE

Garantisi bitmisti, isinmasinda bir sorun oldu yavas isitiyordu. Müsteri hizmetlerine mail attim, ürünü yolladik posta ile hemen yapip geri yolladilar, simdi cok ilk aldigimizdan bile daha iyi isitiyor.

Birde iki isigi var, biri kirmizi digeri yesil. Ben ürünü Media Markt‘dan aldim. Ilk kullanirken baktim isigin bir hafif soluk yaniyor, dedim simdi bunun icin geri vermeye degmez. Isitma sorunu icin yolladigimizda onuda yenilediler.

Biz sadece tost icin kullaniyoruz, bazende ekmek isitiyoruz, yani grill yapmiyoruz. Üst ve alt kismi cok kolay cikarip temizleyebiliyorsun.

moralist
27 Nisan 2018, 18:53
En iyisi Bimeks grill al hem tost hem lahmacun yaparsin 85 euro su an

qarizma85
27 Nisan 2018, 19:13
akhisar'in tavsiye etdiyi bendede var tavsiye ederim

zirdeli79
27 Nisan 2018, 19:26
aldim gitti insallah dediniz gibidir cok sagolun arkadaslar hayirli aksamlar herkeze

hope41
27 Nisan 2018, 19:39
Hayirli olsun, güle güle kullanin.

zirdeli79
27 Nisan 2018, 19:46
tskler tost yedikce sizi hatirlicam :-))

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
27 Nisan 2018, 20:42
Müdür tost tavayla da güzel olur, makine gelinceye kadar istersen idarelik bi dene..

atsiz77
27 Nisan 2018, 22:53
Hayırlı olsun usta, eğer beğenmez geri gönderirsen Silex al derim.

Birbey 3.0
27 Nisan 2018, 23:20
Bende çok aramıştım. Medion aldım. Taş gibi.

Wasser1907
30 Nisan 2018, 10:28
Elektrikli esyami alacaksin en iyisi Aldi,ama iste istedigin herzaman bulamiyorsun.Bizde Arzumun Kontaktgrilli vardi baktim kablolari zedelenmis Aldi yada yenisi gelmis,hatun kemküm etti ama yinede aldim simdi benden fazla tost yapiyor canavar gibi

qarizma85
02 Mayıs 2018, 00:23
aldim gitti insallah dediniz gibidir cok sagolun arkadaslar hayirli aksamlar herkeze

hangisini aldin

zirdeli79
02 Mayıs 2018, 01:08
TEFAL GC702D Optigrill, Kontaktgrill, 2000 Watt

bunu aldim süper tskler ederim

OrLoW
07 Mayıs 2018, 15:58
TEFAL GC702D Optigrill, Kontaktgrill, 2000 Watt

bunu aldim süper tskler ederim

Denemesini yaptınmı memnun musun, ısıtması nasıl buraya bilgi verirsen aklımızda olur

Birdahaki sefere ondan alırız bu aletler malum içindeki ısıtma rezitans gittimi at çöpe ..

Yeni almak zorunda kalınca bundan alırım iyiyse

moralist
07 Mayıs 2018, 18:03
Bimeks veya shov tavsiye ederim 80 euro ikiside

zirdeli79
07 Mayıs 2018, 23:04
Denemesini yaptınmı memnun musun, ısıtması nasıl buraya bilgi verirsen aklımızda olur

Birdahaki sefere ondan alırız bu aletler malum içindeki ısıtma rezitans gittimi at çöpe ..

Yeni almak zorunda kalınca bundan alırım iyiyse

tavsiye derim süper oluyor

Birbey 3.0
07 Mayıs 2018, 23:36
Arkadaşlar, bana geliyorki, siz bu tost makina olayın takmışsınz. Hayatımda hiç tost makinası araştırmadım. Aldi, Lidl, Medion gibi yerlerden alırım. Hepsi ısıtıyor.

Gerçekten çok merak ediyorum, neyi arıyorsunuz.

Allahtan fırn almıyorsunuz.

OrLoW
08 Mayıs 2018, 00:43
Arkadaşlar, bana geliyorki, siz bu tost makina olayın takmışsınz. Hayatımda hiç tost makinası araştırmadım. Aldi, Lidl, Medion gibi yerlerden alırım. Hepsi ısıtıyor.

Gerçekten çok merak ediyorum, neyi arıyorsunuz.

Allahtan fırn almıyorsunuz.

Tabi senin başına gelmediği için gelenleride bir hakir görme durumun nüks ediyor :D

Bende geçenlerde senin gibi gözü kapalı ne olucak tost makinası makinadır diye aldım

Makinayı takıyorsun fişe tost dediğin aparatiftir 5 dakikada tost bitmiş olur dimi..

Fişe takıyorum içine koy malzemeyi 10 dakiya gezmeye çık dolaş gel hala hafif kızarma yok...

Mecburen geri gönderdim..Her zaman diyorum bazı firmalar sırf yapmış olmak için makina yapıyorlar

Yani bir para veriliyorsa o makinada düzgün çalışması gerekiyor işini yapması gerekiyor dimi

Sonra uğraşmasıda var hadi bakalım geri gönder bir ton zaman kaybı sinir olduğunda yanında cabası ..

Ben bu durumlarda o makinayı ilk tasarlayan mühendisle haşır neşir oluyor :D

Birbey 3.0
08 Mayıs 2018, 09:02
Bozuku dek gelmiştir sana. Bu büyük firmalardada oluyor. Ne Aldi, ne Lidl hiç rastlamadım. Olabilir ama. Ama amazonda bak, Tefal ve Philippsdende şikayet eden var.

Asılım Tefal gibi pahalı şeylet alırsanız onlarda uğraşıyorsunuz. Lidlden almıştım. 30 Euroya. 3 yıl garantisi vardi. Memnundum. Garantisi bitmeye yakın bozuldu. Eskisini at dediler yenisi yollayacaklardı. Oda kalmamış full parasını verdiler. Medion aldım hemen 50 Euroya. Demir her yeri. Taş gibi. Hiç bir sorun yok.

Daha önce bende Philipps aldım. Hepsi sonunda bozuluyor. Fazla para verme anlamı yok. Üstüne birde garantide olursa size geri yollatırıyorlar ve sonra 2 hafta tamirini bekle.

Wasser1907
08 Mayıs 2018, 17:11
Tabi senin başına gelmediği için gelenleride bir hakir görme durumun nüks ediyor :D

Bende geçenlerde senin gibi gözü kapalı ne olucak tost makinası makinadır diye aldım

Makinayı takıyorsun fişe tost dediğin aparatiftir 5 dakikada tost bitmiş olur dimi..

Fişe takıyorum içine koy malzemeyi 10 dakiya gezmeye çık dolaş gel hala hafif kızarma yok...

Mecburen geri gönderdim..Her zaman diyorum bazı firmalar sırf yapmış olmak için makina yapıyorlar

Yani bir para veriliyorsa o makinada düzgün çalışması gerekiyor işini yapması gerekiyor dimi

Sonra uğraşmasıda var hadi bakalım geri gönder bir ton zaman kaybı sinir olduğunda yanında cabası ..

Ben bu durumlarda o makinayı ilk tasarlayan mühendisle haşır neşir oluyor :D

ALDIya laf yok,beni daha hic hayalkirikligina ugratmadi :cool:

atsiz77
08 Mayıs 2018, 20:50
İYİ ‘de sizler nasıl Tost yapıyorsunuz ?

Ben silexde yapıyorum ve örnek ilk önce boş 2 dilim üst üste kızartıyorum hafif, daha sonra ekmekleri çevirip kızarmış olan taraf içeri gelecek şekilde malzemeleri koyup tekrar üstünü kapatıp tost yapıyorum.

Genelde Egetürk Fıstıklı sığır salamından yapıyorum. Birde peynirli değişik değişik dilim peyniri çömlek peyniri hangisi denk gelirse

zirdeli79
08 Mayıs 2018, 20:56
bende tostu genelde böyle yapiyorum

1.somun ekmegi yada yuvarlak döner ekmegi
2. terayagi
3.salca
4.sucuk
5.beyaz kasar beyniri
6.aci biber sivri kücük

kafama göre degisik degisik degik yapoyorum youtube tostcu erol bakiyorum atom tost tavsiye ederim

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
08 Mayıs 2018, 21:06
Ben bazen lavas ,dürüm ekmegiyle yapiyom, güzel oluyor...