PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes ama Hangisi

DJ TENAY
23 Nisan 2018, 11:18
Selam Arkadaslar, Genclikten bu zamana Kadar hep bir Mercedes almak istemisimdir icimde Uhde oldu:rolleyes:

Arastirdim ve benim gönlüm Baujahr 2009 - 2011 C-200 de, Lakin Aile icin E-Klasse daha iyi gibi, onunda E-200 184 PS Motor Kücük, E-250 204 PS tam Uygun, ama onlarda genel var sorun galiba (Zylinderkopfdichtung)

Aile ile rahat izine gidebilecegim 15000€ Kadar hengi Mercedes tavsiye edersiniz? Dieseli mecburen artik geciyoruz :( Selamlar Saygilar..

webci
23 Nisan 2018, 11:22
220 cdi e klasse al,ensorunsuz,ben 2004 ve 2011 modelkerini kullandim,,c lerden uzak dur derim..bir suru sebebi var..
15000 avroya kadar e biraz zor a,rica diesel alacaksan partikel filter iki senede bir bosaltman veya degistirmen lazim. 900/1000 avro hepsi icinde..

DJ TENAY
23 Nisan 2018, 11:29
220 cdi e klasse al,ensorunsuz,ben 2004 ve 2011 modelkerini kullandim,,c lerden uzak dur derim..bir suru sebebi var..
15000 avroya kadar e biraz zor a,rica diesel alacaksan partikel filter iki senede bir bosaltman veya degistirmen lazim. 900/1000 avro hepsi icinde..

Cevabin ve Tavsiyen icin tesekkür ederim webci arkadasim, Diesel almak artik bir soru i$areti ne yazikki..S&S

komandoffm
23 Nisan 2018, 12:16
320 Almanı tavsiye ederim .
Bulduğunda km hiç düşünme .

Birbey 3.0
23 Nisan 2018, 12:23
Adam 15.000 Euro verecek ve KM bakmayacak? Oldu. Adam parayı sokakta süpürdü. Öyle diye diye hurdaları altın ettiler.

Webci benin C-Klasse 2005. Partikelfilteri boşaltma diye birşey yok. Kendi dolunca zaten yakıyor. Hafif kokudan anlıyorsun. Ayda bir kere otoyolda 20 dk. sür yetiyor.

Mercedes kendide diyor. İlk sende duyuoeum gidip boşaltanı.

cassano
23 Nisan 2018, 12:40
Alabilirsen E - Klasse olsun, büyük motor sart degil. Büyük Motor tabiki da iyi gider ama E200 veya E250 de cok iyi motorlar. Alabilirsen de Mercedes Werkstattindan almaya bak. Km ne kadar düsük olursa iyi olur. Ben sahsen yüksek km de araba almamaya bakiyorum.

Alirken de ailen ile bi test sürüsü yapin, icinize iyice sinsin.

guesswhosback
23 Nisan 2018, 12:52
Senin yazmis oldugunu Gruba kopyalayip yapistirdim, en kisa zamanda cevap verirler diye düsünüyorum :)
Adamlar Mercedes Fanatikleri:D

1. Cevap:
https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=260866832&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboa rd&utm_medium=ios

2. Cevap:
https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=255971126&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboa rd&utm_medium=ios

(Cevaplar geldikce editlerim benim yorumu)

Nazarnet
23 Nisan 2018, 13:46
Mercedes ve BMW marka araclarin arkadan itis(cekis) olduklarindan yüksek bir saft tünelleri var bu da 5 kisilik uzun yolculuklarda rahatsiz edici olur. Benzer durum Audi ve diger markalarda da olabiliyor buna dikkat etmeni öneririm. Ayrica benzinli arac alacaksan aracin tork degerinin yüksek olmasina dikkat etmeni öneririm performans anlaminda dizelden geri kalmasini istemiyorsan. C serisi kullanmadim ama belirttiginiz yil arasinda ki otomobiller icin arka taraftaki yolculuk yapanlar icin dar oldugu söyleniyordu.

DJ TENAY
23 Nisan 2018, 15:55
Adam 15.000 Euro verecek ve KM bakmayacak? Oldu. Adam parayı sokakta süpürdü. Öyle diye diye hurdaları altın ettiler.

Webci benin C-Klasse 2005. Partikelfilteri boşaltma diye birşey yok. Kendi dolunca zaten yakıyor. Hafif kokudan anlıyorsun. Ayda bir kere otoyolda 20 dk. sür yetiyor.

Mercedes kendide diyor. İlk sende duyuoeum gidip boşaltanı.

birbey Usta, bende senin dedigin gibi öyle biliyorum, Dizelde Partikelfilterin ilaci Otoban:rolleyes:

Alabilirsen E - Klasse olsun, büyük motor sart degil. Büyük Motor tabiki da iyi gider ama E200 veya E250 de cok iyi motorlar. Alabilirsen de Mercedes Werkstattindan almaya bak. Km ne kadar düsük olursa iyi olur. Ben sahsen yüksek km de araba almamaya bakiyorum.

Alirken de ailen ile bi test sürüsü yapin, icinize iyice sinsin.

Tesekkürler Cevap icin cassano Usta, Yazdigim gibi: E250 tam Uygun Lakin cogunda Zylinderkopfdichtung hastaligi var, korktum acikcasi tabii yinede $ans isi.

Senin yazmis oldugunu Gruba kopyalayip yapistirdim, en kisa zamanda cevap verirler diye düsünüyorum :)
Adamlar Mercedes Fanatikleri:D

1. Cevap:
https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=260866832&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboa rd&utm_medium=ios

2. Cevap:
https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=255971126&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboa rd&utm_medium=ios

(Cevaplar geldikce editlerim benim yorumu)

@guesswhosback Usta, 2.ci Cevaptaki E250 güzelmis, lakin Dizel, vede yukarda yazdigim gibi. Tesekkür ederim Ilgin icin, Cevaplar gelsin bakarim hepsine :) Dizel olmasin ama.

Mercedes ve BMW marka araclarin arkadan itis(cekis) olduklarindan yüksek bir saft tünelleri var bu da 5 kisilik uzun yolculuklarda rahatsiz edici olur. Benzer durum Audi ve diger markalarda da olabiliyor buna dikkat etmeni öneririm. Ayrica benzinli arac alacaksan aracin tork degerinin yüksek olmasina dikkat etmeni öneririm performans anlaminda dizelden geri kalmasini istemiyorsan. C serisi kullanmadim ama belirttiginiz yil arasinda ki otomobiller icin arka taraftaki yolculuk yapanlar icin dar oldugu söyleniyordu.

@Nazarnet Usta, C200 ler benim cok hosuma gittide yazdigin gibi arka tarafta yer cok dar, iki büyük cocuk rahat edermi bilmem.

320 Almanı tavsiye ederim .
Bulduğunda km hiç düşünme .

Usta 350 lerde Dizel degilmi? Almanyada Dizellerin durumu vahim.

webci
23 Nisan 2018, 16:27
Benim diesellerde malesef otomatik yakipta temizleme sistemi yoktu..500 kaymak filtre gerisi iscilik 600 kafaya degisttirdim,satmama yakinda temizlettim..her arabada yok kendi kendini temizleyen..bmw lerde var ama mb lerde hepsinde yok,ayrica c klasseden benim enis cok cekti,fabrika hatasi dediler yama ustune yama yapti..neyse her araba bir degil..

Birbey 3.0
23 Nisan 2018, 16:29
Çünkü enişteninki Nisan 2004 model'den önceydi.

caki6868
23 Nisan 2018, 18:54
Öncelikle herkese iyi alsamlar ben 2 ay önce E250 lik aldim 2012 model ve 160 bin km redeydi aldikdan 1 ay sonra diferenzsensor dpf bozuldu mercedes de 200€ ya yaptirdim ondan sonra da baska bi sorun olmadi ve cok menmunum günlük 72km yol yapiyorum ortalama 7lt yakiyor ayriten arama 4 matic ve full.

Nazarnet
23 Nisan 2018, 20:12
MB C serisi cok genis bir ic hacim sunmuyor uzun boylu biri iseniz arkada kisitli bir alanda yolculuk yaparsiniz daha genis hacim icin E serisi olur tabi E200 araci tasir ama cok iyi performans alamazsiniz en az E250 öneririm belirttiginiz fiyatlarda var mi arastirmaniz lazim. Tek bir markaya bagimli kalmayip baska markalari da incelemenizi öneririm.

webci
23 Nisan 2018, 20:33
arkadaslar yazmadi etmedi bilmiyorsum demeyin
e220 cdi den sasmayin,uzun vadede en kaliteli budur,,
izin icin de birebir,,cok mb klasseleri kullanmis olmasamda kullananlardan tecrubedir,
ayrica 15000 e bulamassiniz,,18000 lere veya yukari guzel bir tane alirsiniz,,

Birbey 3.0
23 Nisan 2018, 20:33
Sizde yani yok o dar bu dar. Biraz sıkışcaksınız tabi. Ganı gibi E Klasse al ondan sonra kazancını ona yatırıyor. 15000 Euro verdikten sonra Full extral Zafira Tourer alırım, geniş geniş kullanırım.

Benim araba C-Klasse Kombi. Birdakine almam Mercedes. Öbür arablarda artık çok güzel ve konforlu.

webci
23 Nisan 2018, 20:43
arkadas mb alacakmis,merakim var diyor,yapacak birsey yok,,
kafasina koymus alirmi alir,,biz diyruz 15 o alir 20 bine,,sahsen ben zafiralari begenmiyorum..
araba dedigin o parayi verdimi luxu olmali,sekli semali olmali,,
hava atilmali,herses izinde vaybeeeee demeli..:)
ben aldim birtane izne gittim,vaybeee dediler,polisin yayinda bile havasi vardi,tabi paraciklarda havada ucustu:)

Birbey 3.0
23 Nisan 2018, 21:23
Yada bakan adam dedi, fabrikada işci, borç ile binip burda hava atıyor, yarın Almanya'ya gelince üçe beşe zarara satar.

Artık araba ile hava atma devri bitti. Eğer mesleğin yani kazancın aldığın araba uymuyorsa hava değil fos olarak görüyorlar.

Ama araba işi bağzılarında hastalık.

webci
23 Nisan 2018, 22:25
Yada bakan adam dedi, fabrikada işci, borç ile binip burda hava atıyor, yarın Almanya'ya gelince üçe beşe zarara satar.

Artık araba ile hava atma devri bitti. Eğer mesleğin yani kazancın aldığın araba uymuyorsa hava değil fos olarak görüyorlar.

Ama araba işi bağzılarında hastalık.

etme usta be,,,
dogru yazdin da hangi almancinin arkasindan hangi lafi etmediler bugune kadar,,arabanda olsa paranda olsa bu is senelerdir böyle,,kimseye yaranamadik koli koli cikolatalar,kucak dolusu alaman sucuklari da susturamadi o namkör milletin agzini,,
artik kendin icin yasayacaksin,gecte olsa belki bir akillanan cikar,,

Birbey 3.0
23 Nisan 2018, 23:18
O ayrı bir konu, ama içerik olarak haksız değiller.

Mercedes ve BMW'nin 7-8 yaşından gencine binenlerin çoğunun bütcesi aslında buna uygun değil. Hep borç kredi. Parası kıymetli olan adam zaten kıymıyor o paraya.

Etrafımda bakıyorum, millet benden az kazanyor, ama benden havalı arabaya biniyor. Konto ama hep borçta, coluk çouğu birşey istedimi ama pahalı.

Hadi onuda geçtim, biniyorsun o arabaya, bari o arabaya göre uygun bir şekilde bin. Son model arabadan sonra saçı sakalı bir tarafa gitmiş bir tip çıkıyor. Otomatikmen aslında o arabanın adamı olmadığını gösteriyor. Bence gücün yettiğine binmek daha iyi. Ama nefis ve yarış var.

Hele bağzı sokakta gençler görüyorum, altında 25.000 Euroluk araba, yaş ya 25 ya var ya yok. İçine bakıyorum, saçı papağan gibi yapmış, solariumda kelleye fazla pişirmiş, yanında saçı sanki Ace ile ağartılmış bir kız. Ondan sonra 1000 Euro vermemek için askerlik için Alman vatandaşı olur. Birşey dedidinmide, vatandaşlık kalpte kimlikte değil. Demekki kalbi 1000 Euroya kadarda yokmuş.

Neyse herkesin kendi bileceği iş.

bayramcik2001
23 Nisan 2018, 23:19
etme usta be,,,
dogru yazdin da hangi almancinin arkasindan hangi lafi etmediler bugune kadar,,arabanda olsa paranda olsa bu is senelerdir böyle,,kimseye yaranamadik koli koli cikolatalar,kucak dolusu alaman sucuklari da susturamadi o namkör milletin agzini,,
artik kendin icin yasayacaksin,gecte olsa belki bir akillanan cikar,,
Milletin agzı çuval değilki büzesin nede güzel dedin herkes kendi için yaşamalı yok o şunu dedi yok o bunu dedi ağzı olan konuşuyor de salla gitsin.

cassano
24 Nisan 2018, 06:42
O ayrı bir konu, ama içerik olarak haksız değiller.

Mercedes ve BMW'nin 7-8 yaşından gencine binenlerin çoğunun bütcesi aslında buna uygun değil. Hep borç kredi. Parası kıymetli olan adam zaten kıymıyor o paraya.

Etrafımda bakıyorum, millet benden az kazanyor, ama benden havalı arabaya biniyor. Konto ama hep borçta, coluk çouğu birşey istedimi ama pahalı.

Hadi onuda geçtim, biniyorsun o arabaya, bari o arabaya göre uygun bir şekilde bin. Son model arabadan sonra saçı sakalı bir tarafa gitmiş bir tip çıkıyor. Otomatikmen aslında o arabanın adamı olmadığını gösteriyor. Bence gücün yettiğine binmek daha iyi. Ama nefis ve yarış var.

Hele bağzı sokakta gençler görüyorum, altında 25.000 Euroluk araba, yaş ya 25 ya var ya yok. İçine bakıyorum, saçı papağan gibi yapmış, solariumda kelleye fazla pişirmiş, yanında saçı sanki Ace ile ağartılmış bir kız. Ondan sonra 1000 Euro vermemek için askerlik için Alman vatandaşı olur. Birşey dedidinmide, vatandaşlık kalpte kimlikte değil. Demekki kalbi 1000 Euroya kadarda yokmuş.

Neyse herkesin kendi bileceği iş.

Dediginde dogru. Kira da oturur altinda misal X5 vardir :) En kötüsü bi daire almaz, ama arabaya yatirir parayi. Arkadasa yardimci olmak gerek.

Ben misal mercedesi severdim, kaliteden düstü gibi. Diger araclar da güzel.

Arkadas butcesi yetiyorsa model olarak yeni arabaya baksin. Dizel veya Benzin, yasi ufak ve km az olsun. Illaki kriteri ne onu dabilmek gerek? Sirf izin icin mi gerekli?

DJ TENAY
24 Nisan 2018, 09:58
Dediginde dogru. Kira da oturur altinda misal X5 vardir :) En kötüsü bi daire almaz, ama arabaya yatirir parayi. Arkadasa yardimci olmak gerek.

Ben misal mercedesi severdim, kaliteden düstü gibi. Diger araclar da güzel.

Arkadas butcesi yetiyorsa model olarak yeni arabaya baksin. Dizel veya Benzin, yasi ufak ve km az olsun. Illaki kriteri ne onu dabilmek gerek? Sirf izin icin mi gerekli?

Arkdaslar Yorumlariniz icin tesekkür ederim.

@birbey Usta, güzel yaziyorsunda, Konu amacini a$ti gibi:( Ben Borcla falan almayacagim icin rahat olsun:D
Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mercedes ve BMW'nin 7-8 yaşından gencine binenlerin çoğunun bütcesi aslında buna uygun değil.]

Ya$im 55, hava atma gibi bir hevesimde yok..Benim evimde var TR de, Arabamda var suan BMW, sirf Genclik hayali oldugu icin birde Mercedes alayim dedim, dediysem simdi sifir km Mercedesmi almam lazim? Evet bende görüyorum senin dedigin gibi yapan cok..$asirmamak elde degil, Tek bilmek istedigim Hangi Mercedes daha sorunsuzdu..Neyse bakacagiz artik :o Selamlar Saygilar..

cassano
24 Nisan 2018, 10:55
bende söyle tecrübe oldu. Jahreswagen Mercedes A - Klasse aldim, bir yasina girmeden. Ardindan bir sene gecmedi, komple Getriebe degisdi. Junge Sterne Garantisi oldugu icin hic para ödemedim. Mercedes Werkstattindan alirken Garantisi de olsun diye, oradan bakmak da güzel olur. Almanyada facelift de alabilirsen onu al, o esnada cogunlukla cogu hata gideriliyor.

Birbey 3.0
24 Nisan 2018, 12:37
DJ Tenay lafım ortayadı sana değil.

webci
24 Nisan 2018, 13:02
Arkdaslar Yorumlariniz icin tesekkür ederim.

@birbey Usta, güzel yaziyorsunda, Konu amacini a$ti gibi:( Ben Borcla falan almayacagim icin rahat olsun:D
Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mercedes ve BMW'nin 7-8 yaşından gencine binenlerin çoğunun bütcesi aslında buna uygun değil.]

Ya$im 55, hava atma gibi bir hevesimde yok..Benim evimde var TR de, Arabamda var suan BMW, sirf Genclik hayali oldugu icin birde Mercedes alayim dedim, dediysem simdi sifir km Mercedesmi almam lazim? Evet bende görüyorum senin dedigin gibi yapan cok..$asirmamak elde degil, Tek bilmek istedigim Hangi Mercedes daha sorunsuzdu..Neyse bakacagiz artik :o Selamlar Saygilar..

tenay selam kardes...
hava atma ,pahali ucuz alma polise hava atma,,
tum bunlar mecazi manada kullanildi..
yani senin sahsiyetinle ve burayla bir alakasi yok,,
malesef burada iki kelime yazilinca hop oturulup hop kalkiliyor,,
ben birbey ustayla sohbet ederken olayi tatlandirma adina ona elestiri manasinda yazdimki onun da bunu anlayacagini biliyordum..
malefes genclerimiz gelecegi düsünüp ona göre hareket etmiyor,cebindeki parayla ailesini gecindirmesi gerektiginin gercek manada farkinda degil,cogu genclerimiz arkadasa hava komsuya hava ve tr de millete hava basma adina krediyle araba alip geri dönünce dert borc icinde,,ben mecazi manada buraya vurgu yaptim,anladimki cogu arkadaslar bu sakayi gercege vurdular,
ayni sekilde adam kahvehanede pastahanede isyerinde ev aldim diye hava basiyor,ucunu besini hesaplamadan 3 ay sonra cebindeki parayi hesaplamadan ekonomiin gidisatini bilmeden,5 sene calisirmi belirsizken, almanyada yabanci düsmanliginin sinirlarini tanimadan,vs..hava basiyor,oradaki uyaniklarda bunu biliyorki evi o almadi,haniminin dirdirindan ev aldi!!neyse
sözümüz sana degil genele ve elestirme manasinaydi,,
bizim milletimizin derdi borcu bitmez..
hava nsl atilir bu filme bir bakin:)
hava avcisi
https://rapidocs.ga/fast/files/Sky.Hunter.2017.720p.BluRay.ALT/playlist_720.m3u8
saygilar..