PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski giysileri ne yapayim?

AblukaAlarm
23 Nisan 2018, 07:46
Selamun Aleyküm,

soruma gelmeden evvel kisa bir sekilde ön bilgi vereyim. Hanimla beraber elbise dolablarimizi toparladik giymediklerimizi cikardik. Baya birseyler cikti, eskilerden atmak istemedigimiz giymedigimiz kiyafetler arti birkac kez giyilmis ardindan unutulmus esyalar.

Soruma gelecek olursak: Bunlarla en mantikli sekilde ne yapabilirim?
Dogrusunu söylemek kerekirse Altkleidung Kutularina atmak istemiyorum, bildigim kadariyla onlar genelde durumuna göre degerlendirilip yurtdisinda ikinci el kiyafet olarak satiliyor yada fabrikalara temizlik sirketlerine el bezi olarak gidiyor.
Oraya atacagima ihtiyaci olan birine veririm daha iyi, ama nasil ulastirabilirim onlari sorun orda.

Simdiden cok tesekkür ederim,

Selametle

hope41
23 Nisan 2018, 07:52
Selamun Aleyküm,

soruma gelmeden evvel kisa bir sekilde ön bilgi vereyim. Hanimla beraber elbise dolablarimizi toparladik giymediklerimizi cikardik. Baya birseyler cikti, eskilerden atmak istemedigimiz giymedigimiz kiyafetler arti birkac kez giyilmis ardindan unutulmus esyalar.

Soruma gelecek olursak: Bunlarla en mantikli sekilde ne yapabilirim?
Dogrusunu söylemek kerekirse Altkleidung Kutularina atmak istemiyorum, bildigim kadariyla onlar genelde durumuna göre degerlendirilip yurtdisinda ikinci el kiyafet olarak satiliyor yada fabrikalara temizlik sirketlerine el bezi olarak gidiyor.
Oraya atacagima ihtiyaci olan birine veririm daha iyi, ama nasil ulastirabilirim onlari sorun orda.

Simdiden cok tesekkür ederim,

Selametle

Ve aleyküm esselam. Biz genelde Hasene´nin konteynirlarina atiyoruz. Yakininda IGMG camileri varsa bir sor onlarin bazilarinda oluyor elbise ve ayakkabi toplamak icin konteynirlar.

Kiyafetleri direk olarak birilerine vermek istiyorsan izine filan giden olursa yaninda götürüp elden vericen ya da giden olanlar ile gödericen. Veya o isi yapan birilerini bulup onlara teslim edicen onlar ulastiracak.

Birbey 3.0
23 Nisan 2018, 09:06
Ben cöpe. Hiç bir yere vermiyorum. Çünkü fakire fukaraya hiç birinin faydası olması imkansız. Atılan elbiselerin 90% kullanılmayacak durumda. Ekonomik olarak geriye kalan 10% kiyafeti nakliye etmek değmiyor. Yeni fiyatını geçiyor. Toplama merkezleri sadece yalan. Kumaşlar geri dönüştürülüyor ve sadece kazançın düşük bir kısmı bağışlanıyor.

gentlement
23 Nisan 2018, 11:02
@birbey:

örnek: Hasene´nin konteynirina atilanlar yada baska bir konteynira atilanlar zaten fakire fukaraya gitmiyor! Kimse giyinmez onlari!

Hasene anlasmis oldugu sirkete bunlari satiyor, ve konteynirin önünde bulunan camiye 100€ para veriyor, her bosaltmada... Geri kalan para ise havuz sistemi icerisindeki yardimlara ekleniyor...

Birbey 3.0
23 Nisan 2018, 12:31
Yazdığım ile aynı mantık işte.