PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IT üzerinde Nebenverdienst , ne gibi isler yapilabilir

Boss91
22 Nisan 2018, 00:12
Arkadaslar ben Wirtschaftsinformatik okudum, ve suan fest Yazilim Mühendisi olarak calismakdayim. Bos zamanlarda nebenbei verdienen yapmak istiyorum. Ama aklima bitürlü fikir gelmiyor. Nerde ve ne is yapabilirim Informatiker olarak. Ilerde kendim bir Firma kurmak isterim. Ama suan daha iyi tecrübe kazanmak istiyorum.

Insl yardimci olursunuz

Birbey 3.0
22 Nisan 2018, 10:14
Aferin sana. Gurur duydum. İşte böyle olması lazım gençlerimiz.

Soruna maalesef bir cevabın yok. Ama olsun.

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
22 Nisan 2018, 11:19
Kodiye iptv programi yaz, bit pazarinda veya carsamba pazarinda sat, 3 ay sonra kösesin :D
Ben Daten Sicherung derim, Büyük-Kücük firmalar ayda veya haftada Daten Backup yaparlar ve bunuda genelde ögrencilere veya yan is olarak yaptirirlar, ufaktan basla derim,

gentlement
22 Nisan 2018, 11:56
al sana güzel bir fikir:

güzel ve modern görünümlü internet sayfalarının (msl. online shop, ebay shop vs.) template’lerini yap ve bunların yazılımlarını eBay ve Amazon’da sat... Hem boş vakitlerini değerlendirmiş olursun hemde ciddi manada birikim yaparsın!

Bu kıyamıda unutma!

ffb
22 Nisan 2018, 16:51
Biraz senin zevkine ve cevrende bulunan imkanlara bakar.

Sana birkac örnerkler:
- PC-Doktor ve özellikle Senioren müsteri olarak. Istersen Faturasiz yapailirsin ve para direk cebe
Ben Tanıdıklara kazanc amacı olmadan yardim ediyorum yinede bana 20~30 EUR veriyorlar.
- Ufak firmalara IT-Administration und Netzwerk.
- Wirtschaftsinformatik yaptim diyorsun. O zaman bir Open Source Software üzerinde tecrübe sagla (z.B. Odoo, Joomla) ve onun üzerinde Dienstleistung veya Module Anbieten yap.

Legal olarak büyük parayi kazanmak istiyorsan Outsorcing von Programmierung. Programmierarbeiten Auftrag aldıktan sonra dis ülkede ucuza yaptirmak.

cmssys
23 Nisan 2018, 17:54
Arkadaslar ben Wirtschaftsinformatik okudum, ve suan fest Yazilim Mühendisi olarak calismakdayim. Bos zamanlarda nebenbei verdienen yapmak istiyorum. Ama aklima bitürlü fikir gelmiyor. Nerde ve ne is yapabilirim Informatiker olarak. Ilerde kendim bir Firma kurmak isterim. Ama suan daha iyi tecrübe kazanmak istiyorum.
Insl yardimci olursunuz

Ya yanlis Firmadasin yada olman gereken yerde degilsin.
Wirtschaftsinformatikerler normalinde Projektleiterler.

Die Entwickeln Prozesse in einem Unternehmen.Yani senin ciddi anlamda zamanin olmamasi gerek dogrusu.
Firma kurmak güzel bir konu derken 14-16 saat Investieren yapmak demek.Baslangicta bu 5 sene sonra düser tabiiki.

Yazilim derken hangi Dil?.Birde is yerine ne kadar oldu baslayali.Enerjini dogru yerde ve zamanda birde dogru Projede kullanman elbette senin yararina olacaktir.
Ama benim bildigim Senin konum Theoride Prozess Ablauflari Praxis e döken birisi olarak tanimlanabilinir.

Genelde Software konusunda USA cok daha iyi.Yalniz Prozessleri umsetzen yapma konusunda Almanya daha iyi.
Nerede ne is yapabilme konsunda, Elinden ne is geliyor sorusuda sorulabilinir.

Nur Programmieren kommst Du nicht weit.Weil die Inder die sind unschlagbar und die haben kein Studium.Ausserdem onlar sana göre cok ucuzdur.Fiyat bakimindan.
Bence Prozessleri Optimieren ve gelistirme konusunda bir seyler yapabilirsin.Schwerpunkt IT Systemanalytiker.Veya ERP Manager

Yalniz bunun icin ilk etapta Firmayi taniman gerekiyor.
Linux Serverler üzeri Reseller yapabilirsin.

Yani sonucta anladigin isi yaparsan.Kesinlikle Ziel e ulasirsin.

Mesela bende Einzelhandel var Einzelhandel nerede senin yaptigin konum nerde.
Bir kac ay sonra SAP da Schulung verecegim büyük ihtimal.Oysa ERP Manager de degilim.

Yani bu konu aslinda Bedarf a da bakan konu.
Bence en iyi konu ne yapabilirsin.Ilk önce Urlaub ve oturdugun Sehri Analiz yapabilirsin.Ne var ne yok.Insanlar ne yiyor ne iciyor hesabi.
Ona görede konumunu ve cizgini düzenleyebilirsin, düsüncesindeyim.

Ama yinede anlamadigim konu ise senin gibi bir insanin nasil bos zamani olur.Su an Urlaubdayim Notebbok yanimda oysa ben Studieren de yapmadim benim zamanim pek olmuyor.
Oysa ise gecen sene 8.Ayda baslamistim.Adam bana calistigim yerde ne Studieren yaptigimi sorunca bende Treppenbildung demistimde gülmüstü.

Bana kairsa Berufserfahrung yoksa suanki calistigin yere 150% ver am Besten schau das Du Projektleiter bist und Prozesse in gang bringst oder neue Entwickeln oder Erweitern.Das man mehr kosten einsparen kann.
O zaman sirtin yere gelmez.Herkes sana muhtac olur.

Bir is yeri acmak istiyorsan ve Ideen yoksa.O zaman unutabilirsin.Baskasinin akli ile yola cikmani tavsiye etmem.Istersen Arbeitsamt da nebenjob olarak bakabilirsin.
Ama suanki is yerinin haberi olursa die werden davon nicht Begeistert sein.

Cok para birden kazanmak istiyorsan ki Helal,Haram dinleme gözün kara olsun.Digerlerini kesinlikle ezmen gerekiyor.Bu konuda sadece kendini düsünmen lazim.Ama bunada Karakterin izin verirmi orasi muamma.

Arkadasin demis oldugu isi bende yapiyorum.Ama genelde haftasonunda.Nachbarschaftshilfe konumunda.
Is yeri actiginda ise konum degisiyor.Bugün bir IT Fachmann in saat ücreti en azindan 100 Euro.

100 Euro Privat kim sana veriyor?.Kimse vermez.

gentlement
24 Nisan 2018, 08:32
@cmssys

kardes, ya sadece Almanca yaz yada sadece Türkce... Ama bu sekilde karisik emin ol hic hos degil!!!

cmssys
24 Nisan 2018, 13:39
@cmssys

kardes, ya sadece Almanca yaz yada sadece Türkce... Ama bu sekilde karisik emin ol hic hos degil!!!

Artik bir dahakine yazariz.Hos olmayan belki gözün ile ilgilidir.Bazi kelimelerin türkcesini bilmiyorum.
Ayni senin Template konusu gibi.

Yok burada böyle bir kural varsa bilmiyorsam ki o zaman.Google ile Translate yapmaya hazirim.

Birde almanlarin bir Zauberwort denen konu var mesajlarinda onu kullanirsan.Memnun olurum !!!!!
Emri vaki kelimelerden hoslanmiyorum.

Birbey 3.0
24 Nisan 2018, 14:01
Gentlement haklı. Ekstra kural olmasına gerek yok. Almancan daha iyise, hepsini Almanca yaz. Türkçen iyise Türkçe yaz. Ama Türkçen yarımsa, Almancan'da yarımsa, ozaman üstünde çalış öğren. Bilmediğin kelimeler varsa Google Translate sor öyle yaz.

Biraz özen gösterelim. Emri vaki ile alakası yok. Bunu sen kendiliğinden düşünmen gerek. Ben Türksem ve niye böyle yazıyorum veya konuşuyorum, niye benim Türkçem yetersiz diye kendine kendine sorman gerekir.

gentlement
24 Nisan 2018, 16:06
Artik bir dahakine yazariz.Hos olmayan belki gözün ile ilgilidir.Bazi kelimelerin türkcesini bilmiyorum.
Ayni senin Template konusu gibi.

Yok burada böyle bir kural varsa bilmiyorsam ki o zaman.Google ile Translate yapmaya hazirim.

Birde almanlarin bir Zauberwort denen konu var mesajlarinda onu kullanirsan.Memnun olurum !!!!!
Emri vaki kelimelerden hoslanmiyorum.

kardes, öncelikle benim "Template" yazmadaki amac, bir cok insanin benim bahsettigim sekilde bir is olan "şablon" un ne oldugunu anliyamamasindandir! Aksi taktirde yazmazdim zaten...

Bir diger unsur ise, insanlarimiz malesef Almanca´ya o kadar alisiyorlarki neredeyse Türkce´yi unutmus hale geliyorlar. Benim kendim 3 cocuguma evde Almanca konusmalarini yasakladim mesela. Okulda öyle yada böyle Almanca´yi en iyi sekilde ögrenecekler. Neden Türkce´leri zayif kalsin?

Bundan dolayi sanada tavsiyemdim, Türk ortamlarinda Türkce´den vazgecme. Evet belki bizlerinde Türkce´si mükemmel degil ancak yinede dilimize sahip cikalim.

Boss91
24 Nisan 2018, 22:52
Selam Arkadaslar,

Fikirleriniz icin çok tskler. IT üzerinden her türlü biseyler yapilabilir. Tamir isi olsun, yazilim olsun falan filan. Ben baskalari yapmis oldugu ayni seyi yapmak istemiyorum aslinda. Suanda kullanmis oldugum Programm Dil C#.

Nasil bos zamanim mi oluyor ? Mesela isden cikinca Otele gidiyorsun. Oteldede zaman kolay gecmedigi icin,degerlendirmek istiyorum. Ben Proje isleri yapiyorum suan.

Suan kendi yazilim Projem var, ona basladim, fikir güzel insl hayata gecirebilirsem. Herkes o sayfayi görebilir.

Bu bir Internet sayfasi degildir.Suanda kendi Projemde yapmis oldugum Web Anwendung.

Yazilim baya zaman aliyor. Ve tek basina yapinca onun bitmesi uzun sürer.Insl. kisa zamanda bitiririm.

SHARVELADZE
27 Nisan 2018, 00:35
selam,
bende wirtschaftsinformatik okudum ve yazilim mühendisi olarak calisiyorum 5 yildir.

Ben baskalarinin yaptigi seyin aynisini yapma diyenleri anlamiyorum, eger para kazanmak basarili olmak istiyorsan kopya cekeceksin
ve gerekirse benzer sistemleri daha iyi ve farkli bir sekilde veya ülkelerde kullanacaksin.

örnek verirsek yemek sepeti ve lieferando, fizy ve spotify ...
ayrica startup projelerin cogunun öyle farkli bir fikri de yok cogu birbirinden kopya.

benim tavsiyem özelliklede baska ülkelerdeki uygulamalari benzer özelliklerle diger ülkelere uygulamak, bu konuda bir kac girisimim oldu ama zamanim olmadigindan pek ilgilenemedim.

guesswhosback
27 Nisan 2018, 02:56
selam,
bende wirtschaftsinformatik okudum ve yazilim mühendisi olarak calisiyorum 5 yildir.

Ben baskalarinin yaptigi seyin aynisini yapma diyenleri anlamiyorum, eger para kazanmak basarili olmak istiyorsan kopya cekeceksin
ve gerekirse benzer sistemleri daha iyi ve farkli bir sekilde veya ülkelerde kullanacaksin.

örnek verirsek yemek sepeti ve lieferando, fizy ve spotify ...
ayrica startup projelerin cogunun öyle farkli bir fikri de yok cogu birbirinden kopya.

benim tavsiyem özelliklede baska ülkelerdeki uygulamalari benzer özelliklerle diger ülkelere uygulamak, bu konuda bir kac girisimim oldu ama zamanim olmadigindan pek ilgilenemedim.

Bu SHARVELADZE kardesimizin yazmis oldugu gibi: Yeni bir fikir lazim degil. Isin asli piyasada olmayan birseyi icat etmek degil, isin asli pazarlamak :)
Kopyala ama daha iyi pazarla, piyasada kazanan sen ol :D

cmssys
27 Nisan 2018, 19:03
Ben Türksem ve niye böyle yazıyorum veya konuşuyorum, niye benim Türkçem yetersiz diye kendine kendine sorman gerekir.
Hayir degilim.Varmi baska problemin?