PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3. Kez Baba Oldum Haklarim nedir ne yapmam lazim.

zirdeli79
19 Nisan 2018, 14:59
Basta yazayimda Yanlis yere konuyu actiysam Kusura bakmayin..

Selam arkadaslar Dün sükürler olsun Sag salemet 3 cü oglum dünya geldi 6 seneden sonra Cok mutluyuz bu duyguyu tekrar yasadimiz icin Allaha sükürler olsun.

Arkadaslar benim sormak istededigim ben 2 ci oglum 2011 de dogdu o zamandan bu zamana neler ne degisti ne haklarimiz var bilmiyorum.

Ben Kendim 4 vardiye calisiyorum sükür kendimize ait evimiz var
Hanim hamile olmadan önce 450 euroluk minijop da calisiyordu devamli.
simdi ne gibi haklarimiz var ne yapmamiz lazim
kaldimiz bölge Bayern.

Simdiden herkeze cok tskler ederim.

OrLoW
19 Nisan 2018, 15:06
Allah analı babalı büyütsün kardeşim ..Devlete millete hayırlı evlat olur inşallah..

Tebrik amaçlı yazmak istedim. O bölgede civarında oturan arkadaşlar bilgi vericeklerdir...

hOrOz
19 Nisan 2018, 17:29
Basta yazayimda Yanlis yere konuyu actiysam Kusura bakmayin..

Selam arkadaslar Dün sükürler olsun Sag salemet 3 cü oglum dünya geldi 6 seneden sonra Cok mutluyuz bu duyguyu tekrar yasadimiz icin Allaha sükürler olsun.

Arkadaslar benim sormak istededigim ben 2 ci oglum 2011 de dogdu o zamandan bu zamana neler ne degisti ne haklarimiz var bilmiyorum.

Ben Kendim 4 vardiye calisiyorum sükür kendimize ait evimiz var
Hanim hamile olmadan önce 450 euroluk minijop da calisiyordu devamli.
simdi ne gibi haklarimiz var ne yapmamiz lazim
kaldimiz bölge Bayern.

Simdiden herkeze cok tskler ederim.

Hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün

3.çocuk oldu diye fazladan bir hakkın yok ..

Erziehungsgeld

3.Kindergeld

en az 2 ay Vaterschaftsurlaub ne zaman çıkmak istersen 7 hafta önceden işverene yazılı bildirmen gerek

zirdeli79
19 Nisan 2018, 19:07
Hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün

3.çocuk oldu diye fazladan bir hakkın yok ..

Erziehungsgeld

3.Kindergeld

en az 2 ay Vaterschaftsurlaub ne zaman çıkmak istersen 7 hafta önceden işverene yazılı bildirmen gerekSlm ustam Allah razi olsun yok öyle bir amacim yokta saadece bilgi almak istedim belki yeni haklar falan vardir diye ögrenmek istedim

ALLAHIM olmayanlara versin bu duyguyu yasasinlar

ALLAA Emanet olun arkadaslar

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Birbey 3.0
19 Nisan 2018, 20:18
Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. Allah hiç birimize onların acılarını yaşatmasın.

Benim iki tane oğlum var. Ben şahsen çocuk parasını biriktiriyorum. Ve kendime söz verdim, ölüm kalım meslesi olmazsa dokanmayacağım. Millet çocuk parası ile geçiniyor. Ben kuru ekmek soğan yemeği tercih eder yine dokanmam.

O parayı onların eğitimi ve düğünleri için biriktiriyorum. Olur ya okuyacaklar olur elimizde para olmaz içimi kahreder. Bafög falanda var ama, ben ona güvenmek istemiyorum. Bugün olur bize gelince olmaz. Olursada bize 99 dereden su getirtir.

Düğün olayına gelince. Etrafıma bakıyorum genclere. Çocuğu yapıyorlar, çocuk olmuş 15 yaşında, daha halen düğün parası biriktirecek. Sonra bir bakıyorsun çocuğu cingen cabbar tipli biryle evlenmeye kalkıyor. Kimse orta halli bir düğün olsun yapamazsan kızını vermez.

Pek hakların olacağını sanmıyorum. Evin var ve iyi kötü çalışıyorsun. Biliyorsun Almanya çalışan adamı sevmez. Sadece yatanı sever. Boşver yardımı. Bir kuruş yardım ederler, ama emdiğin sütü burnunda getirirler. Yuvarlan git öyle.

cassano
20 Nisan 2018, 09:12
Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. Allah hiç birimize onların acılarını yaşatmasın.

Benim iki tane oğlum var. Ben şahsen çocuk parasını biriktiriyorum. Ve kendime söz verdim, ölüm kalım meslesi olmazsa dokanmayacağım. Millet çocuk parası ile geçiniyor. Ben kuru ekmek soğan yemeği tercih eder yine dokanmam.

O parayı onların eğitimi ve düğünleri için biriktiriyorum. Olur ya okuyacaklar olur elimizde para olmaz içimi kahreder. Bafög falanda var ama, ben ona güvenmek istemiyorum. Bugün olur bize gelince olmaz. Olursada bize 99 dereden su getirtir.

Düğün olayına gelince. Etrafıma bakıyorum genclere. Çocuğu yapıyorlar, çocuk olmuş 15 yaşında, daha halen düğün parası biriktirecek. Sonra bir bakıyorsun çocuğu cingen cabbar tipli biryle evlenmeye kalkıyor. Kimse orta halli bir düğün olsun yapamazsan kızını vermez.

Pek hakların olacağını sanmıyorum. Evin var ve iyi kötü çalışıyorsun. Biliyorsun Almanya çalışan adamı sevmez. Sadece yatanı sever. Boşver yardımı. Bir kuruş yardım ederler, ama emdiğin sütü burnunda getirirler. Yuvarlan git öyle.

Vaterschaftsurlaub da maasin ne kadarini alabiliyorsan onu sormalisin.

Birbey 3.0 dediklerine hepsine bire bir katiliyorum. Millet cocuk parasi geciniyor veya araba taksiti bile yapiyor.

Cocuklari icin hic yarini düsünmeyen insanlar var, gerci benim yasitim. Niye biriktirmiyorsun sorunca ters cevap aliyorsun. Bugun o para belki ilerde onlar icin daire almaya kalktiginda bile cok faydasi olacak.

Ustam en basit hesap yapsak söyle olur.

Düz hesap:
Cocuk parasi 190 * 12 ay = 2280 yapar yilda.

20 yasina kadar okudu diyelim. Yapar 45600 Euro

Bende iki cocuk babasiyim, bende tek kuruslarini ellemiyorum.

hOrOz
20 Nisan 2018, 09:58
Vaterschaftsurlaub ta maaşın %60 ödeniyor

esmer76
12 Mayıs 2018, 02:45
Vaterschaftsurlaub da maasin ne kadarini alabiliyorsan onu sormalisin.

Birbey 3.0 dediklerine hepsine bire bir katiliyorum. Millet cocuk parasi geciniyor veya araba taksiti bile yapiyor.

Cocuklari icin hic yarini düsünmeyen insanlar var, gerci benim yasitim. Niye biriktirmiyorsun sorunca ters cevap aliyorsun. Bugun o para belki ilerde onlar icin daire almaya kalktiginda bile cok faydasi olacak.

Ustam en basit hesap yapsak söyle olur.

Düz hesap:
Cocuk parasi 190 * 12 ay = 2280 yapar yilda.

20 yasina kadar okudu diyelim. Yapar 45600 Euro

Bende iki cocuk babasiyim, bende tek kuruslarini ellemiyorum.
Keske imkan olsada gerçekten kuruşlarına dokunmasak....elimizden geldiği kadar bi köşeye koymaya çalışıyoruz,ama bu işler bu zamanda gerçekten zor,para biriktirme olayı öncedenmiş bence,bu benim şahsi görüşüm..

MEGAbond
13 Mayıs 2018, 01:30
zirdeli79 ustam gözünüz aydin,masallah

allah anali babali büyütsün.