PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyaset degil sadece bilgi amaçli

safak67
18 Nisan 2018, 15:01
Türkiye 24.06.2018 tarihinde erken seçime gitme karari aldi
insallah milletimiz hakkinda hayirli olur

karadeniz
18 Nisan 2018, 19:16
Ülkenin onca sorunlari sirada beklerken,Suriye ile savas halinde,ekonomi konrol edilemez durumda,ohal yönetiminde erken secim karari alinmasi iyiye delalet degil,bir secimin devlete yaklasik maliyeti 2 milyar TL. 2018 yili borc kisa ve uzun vadeli ödenmesi gerekli 102 milyar $ buna 45/50 milyar $ cari acigi ilave edilirse sikintili günler kapida,dileriz iyi seylerle karsilasalim.

Birbey 3.0
18 Nisan 2018, 19:28
Demekki kücük tittifak partisinin oy orani kamu arastirmalarinda cok kötüye gidiyorki, ittifakin 50% bulma sansi riske girdi.

Acaba gafil avlayabilirmiyiz mantigi. Ikinci tura kalir gibi bu is.

hOrOz
18 Nisan 2018, 20:04
konu siyasi değil diye açmışsın ama herhalde elma fiyatlarının toptancı fiyatları tartışılmayacak .

herkesin evinde tv radyo internet var onlarda olan biteni takip edebiliyorlar

böyle konuların burada açılması tartışmaya davettir .. en boş konu bile sonunda siyasete gidiyor

haveri68
18 Nisan 2018, 20:32
etliye dokanma sütlüye dokanma onu yazma bunu konusma ,eee ne olacak ?

webci
18 Nisan 2018, 20:59
Havalar nasil olacak;)kar yagar mi??

safak67
18 Nisan 2018, 21:12
Haklidin Horaz kardes, biz malesef bazi konulari hala düzgün ve adam gibi konusamiyoruz, yazisamiyoruz, tartisamiyoruz

Sah
18 Nisan 2018, 21:45
Haklidin Horaz kardes, biz malesef bazi konulari hala düzgün ve adam gibi konusamiyoruz, yazisamiyoruz, tartisamiyoruz

adam gibi yolda bile gidemiyoruzki tartisalim ?

OrLoW
18 Nisan 2018, 21:46
Ortada seçilecek ne varda seçime gidilecek padişah belli durduk yere savurganlık milyarlar çöpe...

Bir konu konuşulurken siyasete açıksa, insanlar onu konuşursa ne oluyor acaba

İnsanlar muhabbet ederken her türlü fikirlerini beyan ederler paylaşırlar

Konu siyasete gidince ( siyaseti = terör örgütü anlamıyla bağdaştırmayı bırakalım ) sanki öyle bir hava yaratılıyor

Bazı arkadaşlar muhabbet ederken açık açık ben A yım ben B yim diyor herkez anlayış göstermeli

Birçok konu yok siyasete gidiyor yok tartışma olucak diye kapatılıyor baya baya kabak tadı vermeye başladı..

Bazı konuları hiç insanların mesaj yazmasına izin vermeden direk kitlerseniz sanki daha iyi olucak...

Tam bazen bir konuya giriyorum mesaj yazıcam konu nerede kilitlenmiş ..

İnsanın ağzına sokacağı lokmayı elinden alıp sonrada suratına tokat vurmakla aynı şey o tam o sırada...

Sah
18 Nisan 2018, 21:48
elestirenler Bahceli en iyisini yapti hodri meydan dedi bunda ne var tam tersine dis mihraklarin hayelleri suya düstü bunu akil edebilenlere sözüm.

Ortada seçilecek ne varda seçime gidilecek padişah belli durduk yere savurganlık milyarlar çöpe...

Bir konu konuşulurken siyasete açıksa, insanlar onu konuşursa ne oluyor acaba

İnsanlar muhabbet ederken her türlü fikirlerini beyan ederler paylaşırlar

Konu siyasete gidince ( siyaseti = terör örgütü anlamıyla bağdaştırmayı bırakalım ) sanki öyle bir hava yaratılıyor

Bazı arkadaşlar muhabbet ederken açık açık ben A yım ben B yim diyor herkez anlayış göstermeli

Birçok konu yok siyasete gidiyor yok tartışma olucak diye kapatılıyor baya baya kabak tadı vermeye başladı..

Bazı konuları hiç insanların mesaj yazmasına izin vermeden direk kitlerseniz sanki daha iyi olucak...

Tam bazen bir konuya giriyorum mesaj yazıcam konu nerede kilitlenmiş ..

İnsanın ağzına sokacağı lokmayı elinden alıp sonrada suratına tokat vurmakla aynı şey o tam o sırada...

bende tam tersini savunuyorum simdi ne olacak, kim padisah merkel mi trump mu putun mi yoksa erdogan mi?

Bürokrasi hantallığı seçim çığırtkanlığı kur oyuncuları işadamı kisvesinde piyasayı kilitleme hevesi olanlar boyunun ölçüsünü alacak hayırlı olması dileğiyle. tabiki bunlari anlayana sözüm.

Deliyurek35
18 Nisan 2018, 22:08
bende tam tersini savunuyorum simdi ne olacak, kim padisah merkel mi trump mu putun mi yoksa erdogan mi?

Tabikide Reis ,cekemeyenler 120 lik anten taksin.

Selcuk8
18 Nisan 2018, 22:21
Tabikide Reis ,cekemeyenler 120 lik anten taksin.Işte bu gibi mesajlar yüzünden biz toplum olarak bir şeyleri mantıklı bir şekilde tartisamiyoruz. Çekemeyenler anten taksın ne demek...? Senin bir siyasi ideolojin olabilir ve onun üzerinden konuşabilirsin neyi nasıl desteklediğinin hiç bir önemi yok. Ama sen fikrini böyle dile getirsen bende kalkıp sana al işte bir koyun daha dersem, Biz zaten o zaman toplum olarak bir adım ileri gitmeyi başaramayiz..

Önce saygı göstereceksin sonra saygı göreceksin.. Hepimiz için geçerli..

Konuyu nerden nereye getirdik. Neden? Mantıksız konu dışı yazdığımız için. Gerek var mı? Yok..

Konuyla ilgili olarak ta evet ekonomi bu kadar kötüyken. İşsizlik almış başını gidiyorken %10. Seçimin erken olmasıni doğru bulmuyorum. Zaten şu anda da hersey tek kişiye bakıyor. Başbakanın bir formalite olarak orda olduğunu insanlar bilmiyorlar mı.? Yazacak söyleyecek çok şey var da.. Milletimiz için herseyin en hayırlı olmasını yüce Allah tan diliyorum.

Fethullah gülende aday olsun sonuçta aynı yolda yürüdüler. Hem biter bu hasretlik :D

reis38
18 Nisan 2018, 22:58
Fethullah gülende aday olsun sonuçta aynı yolda yürüdüler. Hem biter bu hasretlik :D

Allah nasip ederse bu hasretlik Fethullah gülen denen serefsiz öldügünde bitecek
Hainler İçin Yaşasın Cehennem!

TipiTip
18 Nisan 2018, 23:10
https://youtu.be/7lT3ZnfMRw4

Birbey 3.0
18 Nisan 2018, 23:32
Yok arkadaşlar siz akıllanmazsınız. Yukardada yazdım. Ama anlayamanlar var. Kim hükümetde olursa olsun öbürünü bitirmeye çalışır. Yarın Erdoğan gince yerine gelenlerde onu 15 senede yaptığını ortsys sermeye çalışacaklar. Bu iş böyle. Boşuna tartışmayın o mu doğru bu mu doğru diye. Hepsi aynı anda doğru, hepsi aynı andada yanlış. Kim medyayı eline geçirirse halkın beynini yıkıyor. Yıllarca Aydın Doğan yıkadı, şimdi hükümet medyası yıkıyor. Yarında onlar bugünkü hükümet medyasını çarşaf çarşaf kötüleyecek.

Bak güzel arkadaşım, bu yazın o kadar boşki, üstüne gereksiz, üstüne tutduğun parti ve kişiye faydan olacağına zararın oluyor. Ben Erdoğan'a oy veren kişi olarak söylüyorum bunu. Belki siyasi olarak temelinde senle aynı fikirdeyim, ama bu yaptığın yanlış. Sana Reis alay geç dalga mı et diyor? Demiyor. Kaç yaşındasın bilmiyorum, ama yaptığın çocuksu bir hareket. Kendince komiksin, ama aslında burda ulu orta insanlara seviyeli bir şekilde alay geçmeden sohbet etme kabiliyetin olmadığını gösteriyorsun.

Şunu bil karşındaki farklı görüşlü insanlar düşman değil. Onlarda bu ülkenin bir insanı. Doğuda hergün farklı görüşten insanda şehit oluyor. Onlarında en az senin benim kadar seviyele bir şekilde fikirlerini sunma hakları var. Buna tahamülün olması gerek.

Allah göstermesin, yarın bir sağlık sorunun olur, mesela karşı görüşten olan bir doktor seni ameliyat eder yada böbreğini sana bağışlar. Reisi sev, bu senin hakkın, burda bir sorun yok, ama Kral'dan kralcı olma. Siyasetciler yoluna devam eder, senin kırdığın kalpler kalır.

kadehte
18 Nisan 2018, 23:39
Hic yazmayayim dedim, ama yine dayanamadim..

80 milyonluk Türkiye Cumhuriyetinde, iki kisi, Parlemento olmasina ragmen yarim saat icerisinde, hersey günlük günesliyken hizli bir karar aliyor !
Secimler 24 Haziran 2018 de olacak !

Daha neyin tartismasini yapiyoruz burada..

Saygilar

neco54
18 Nisan 2018, 23:39
Arkadaslar yukarida gereken, birazda olsa cevaplar yazmislar.
Benim partim yoktur ama yapilanlari biraz korkaklik olarak görüyorum.

Burda sorun Bahceli,de veya onu yöneten kisilerde diyorum.
Gercegi takip eden zaten biliyor neler oldugugunu, ama anlayana.
Birazda youtubeyi acin Bahceli Bey neler konusmus simdiki iktidar hakkinda.

S&S

Sah
18 Nisan 2018, 23:42
Işte bu gibi mesajlar yüzünden biz toplum olarak bir şeyleri mantıklı bir şekilde tartisamiyoruz. Çekemeyenler anten taksın ne demek...? Senin bir siyasi ideolojin olabilir ve onun üzerinden konuşabilirsin neyi nasıl desteklediğinin hiç bir önemi yok. Ama sen fikrini böyle dile getirsen bende kalkıp sana al işte bir koyun daha dersem, Biz zaten o zaman toplum olarak bir adım ileri gitmeyi başaramayiz..

Önce saygı göstereceksin sonra saygı göreceksin.. Hepimiz için geçerli..

Konuyu nerden nereye getirdik. Neden? Mantıksız konu dışı yazdığımız için. Gerek var mı? Yok..

Konuyla ilgili olarak ta evet ekonomi bu kadar kötüyken. İşsizlik almış başını gidiyorken %10. Seçimin erken olmasıni doğru bulmuyorum. Zaten şu anda da hersey tek kişiye bakıyor. Başbakanın bir formalite olarak orda olduğunu insanlar bilmiyorlar mı.? Yazacak söyleyecek çok şey var da.. Milletimiz için herseyin en hayırlı olmasını yüce Allah tan diliyorum.

hangi kisiler ile beraber yürümediler sahsen ben bile hayranla dizilerini seyrediyordum nereden bilebilirdim ki hain oldugunu ??? https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiX8vmS5sTaAhVJZ1AKHUlxC6QQjRx6BAgAEAU&url=http%3A%2F%2Fwww.egepostasi.com%2Fyazar%2Ffeto-nun-medya-hesaplasmasi-%2F112387%2F&psig=AOvVaw2XssS5az-qV200fVYYVGQ6&ust=1524174364610052

https://cdn.yeniakit.com.tr/images/news/625/bulent-ecevit-ve-fetullah-gulen-arasindaki-tuhaf-iliski-h1470383103-3e0d2f.jpg

http://www.egepostasi.com/images/image/monooooo.jpg

sonucta herkes kandirildi.

neco54
18 Nisan 2018, 23:50

Burda kimse kusura bakmasin ama.

O anteni istedigin ebatta ve istedigin yere takabilirsin arkadasim.

Bende bu yazdigina, bu sekilde cevap yazdigim icin isterlerse adminimiz benim üyeligimi kapatabilir.

S&S

Birbey 3.0
18 Nisan 2018, 23:51
Hic yazmayayim dedim, ama yine dayanamadim..

80 milyonluk Türkiye Cumhuriyetinde, iki kisi, Parlemento olmasina ragmen yarim saat icerisinde, hersey günlük günesliyken hizli bir karar aliyor !
Secimler 24 Haziran 2018 de olacak !

Daha neyin tartismasini yapiyoruz burada..

Saygilar

Fikir olarak bu doğru, ama bu ne ilk nede son kez olacak. Yasal teknik olarak onlar karar vermiyor. Meclis veriyor. Meclis isterse yapmaz. Ama meclis parti liderinin arkasında durduğu sürece bu böyle olur.

SesSizliK
18 Nisan 2018, 23:53
konu siyasi değil diye açmışsın ama herhalde elma fiyatlarının toptancı fiyatları tartışılmayacak .

herkesin evinde tv radyo internet var onlarda olan biteni takip edebiliyorlar

böyle konuların burada açılması tartışmaya davettir .. en boş konu bile sonunda siyasete gidiyor

aynen öyle canim skildi konu acayim mantigi ile konu acilmamasi gerek. konu ile alakali benimde bi ton söyleyecegim yazacagin seyler var ama burasi yeri degil ( iNTERNET alemi )

neco54
18 Nisan 2018, 23:55
Keske hepsi Mustafa Kemal Atatürk ve Bülent Ecevit kisiler olsaydi sahis olarak.

S&S

Birbey 3.0
18 Nisan 2018, 23:55
Arkadaşlar kendinizi toparlayın. Seviye düşüyor. Atatürk'de ve Reis'inde bu ülkeye güzel hizmetleri olmuştur. Eksiği ile artısı ile. İkisini karşılaştırmak saçmalık, çünkü bunun sonu yok ve kimseye faydasıda yok.

Bu ülekede bu konu yüzünden kardeş kardeşi vurduğu günler oldu. Ne uğruna? Bir kaç siyasetcinin maşası olarak. İçinizden kimi tutacaksanız tutun. 4 yıla bir oy hakkınız var okadar. Kime işinize gelirse ona verirsiniz. Siz siyasetcilerin avukatımısınız?

Pek meraklısınız başkaların yolunda tabiri caizse ölmeye. Sanki sizin cebinize para giriyor! İki taraf içinde söylüyorum.

Bu ülkede solcusununda, sağcısınında yaşamaya hakkı var, çünkü baba sağcı, oğul solcu olabiliyor. Yeterince siyasetciler kavga ediyor birde siz etmeyin. Onlar hiç yoktan aylık alıyor. Sizin cebinize bir faydasımı var? Siz bedavaya işe gidiyormusunuz? Gitmiyorsunuz. Eh ozaman niye siyasetcilerin işine bedava yardım ediyorsunuz?

Uyanın ya. Tartışmayın, sohbet edin.

TipiTip
19 Nisan 2018, 00:03
https://youtu.be/77ZozI0rw7w

erhan__79
19 Nisan 2018, 00:26
arkadaslar bosuna tartisip siyaset yapmayin snuc zaten belli bunu herkes biliyor.insallah Allah hayirlisini versin

Sah
19 Nisan 2018, 00:52
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/30707868_1779966888708231_7685852085090254848_n.jp g?_nc_cat=0&oh=95b5de462c5eb515a77684958aca534d&oe=5B595CB8

Sah
19 Nisan 2018, 00:59
Keske hepsi Mustafa Kemal Atatürk ve Bülent Ecevit kisiler olsaydi sahis olarak.

S&S

https://www.youtube.com/watch?v=OfhQERc12p0

Ergene
19 Nisan 2018, 02:22
https://www.youtube.com/watch?v=OfhQERc12p0

İşin aslı, Bülent Ecevit eski hükümetin yaptığı zamları eleştiriyor.:rolleyes:

OrLoW
19 Nisan 2018, 02:59
Bu seçimler devletin kasasını fena halde boşaltıyor farkında mısınız seçim sonrası zamlar her zaman olmuştur...

Davulun sesi her zaman uzaktan bir hoş geliyorki hemde nasıl..

Arkadaş diyoruz diyoruz konuları hala A ya B ye çekiliyor Asıda çirkef B side bize faydası yok..

Hiç gerçeklerden bir bahsetmiyorsunuz Almanyada emekli olup türkiyede yaşamak veya 2 ülkeden emekli olup hoş tabi...

Orada yaşayan Asgari ücretliye bir sormak gerek ülkede neden hırsızlıkların yolsuzlukların çokluğunu sormak gerek...

Etin kilosu kaç para ? Dogalgaz ? Elektirik ? Benzin ? valla ben yaşayanlardan biliyorum illallah ediyorlar herşey pahalı herşey...

Kendim gitti valla semt pazarını bir turladım haftalık alışveriş 300 tl harcadım ( Asgari ücretliyi düşünemiyorum )

Benim kayınbabalar gidiyorlar 2 - 3 aylığına valla ağızlarından en çok duyduğum herşey pahalı dönüp geliyorlar...

İnsanlar mutfaklarına istedikleri yeterli gıdaları alamıyorlarsa o ülkenin devleti ne işe yarar bence bir hiç..

Yol yapmış, köprü yapmış, asfalt yapmış, dar gelirli vatandaşlar onları yiyecek sanki

Allah herkezi bir o dar gelirlinin durumuna düşürsünki belki daha iyi onları anlayabilir bence bu şart...

Ben parti gütmüyorum başta kim olursa olsun aynı bok aynıııı bok... Asgari ücretliye zam yaparken alay eder gibi zam yapıyorlar

% 14 zam anca yapıyorlar adam senelik kira zammı zaten % 10 eeeee diger herşeye zam üstüne zam geliyor hani verdiğin para....

Önce gidecez TR de asgari ücretle kiralık evde ev geçindirmeye çalışıcazki ondan sonra gerçekten ülkenin halini bir görecez....

Rammstein
19 Nisan 2018, 03:24
@orlow; hocam Insanlar hak ettiklerini yasiyorlar.

Reisin haber verdiğine şükretmek lazım.

"seçimler gecen hafta yapılmıştı ve %75 ile kazandık" da diyebilirdi. Kim itiraz edebilir ki ?

Itiraz eden olsa bile, akibeti ; ya fetocu,ya vatan haini suclamasi ve muebbet.

atsiz77
19 Nisan 2018, 06:09
Ben bu seçimlerden okadar umutluyumki, burda bazı klavye magandaları kendilerini çakma haberlerle avutup dursun. Türkiye’deki halk son zamanlarda doğruları görmeyi başladı. Bahçeli’ye tşk etmek lazım seçimleri erken aldığı için, biraz yürek olsaydı 2şahısda neden bu tarihi seçtiklerini açıklasalardı.

Neden Üniversite sınavlarını erteliyorlar, CB seçimi 2’nci tura kalırsa tekrar Üniversite sınavları ertelenecekmi?

Daha CB adaylığı nasıl olacağına dair Yasa olmadığı halde nasıl secimlere gidiyoruz?

Bu baskın seçim neden burda atıp tutanlar bunlarada cevap versinler?

24. Haziran bir yeni dönemin başlangıcı olan bir Tarih olarak Türk Tarihine geçecektir.

Sözde YSK başkanı dün açıklama yapıyor, x bir partinin seçim hakkı olup olmadığını daha kendisinin bilmediğini söylüyor? Bu şahıs seçimleri yönetecek artık gerisini siz dönüşün.

hasanh
19 Nisan 2018, 06:44
benim bildigim din ve siyaset artisilmaz.herkesin akli fikri var.kimse kimseye akil vermeye kalkmasin hele hakaret falan olmasin.birbirinizi bosuna kirarsiniz.

cassano
19 Nisan 2018, 06:47
Bu secimin öne alinmasi cok dogru bi karar. Parti oy kaybina ugradigi icin degil, ortadaki problemleri gördügü icin alinmis bir karar. Bu konu siyasi oldu, bu platform da yeri degil. Forumun kurallarina uyalim.