PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isyerindeki arkadas icin bir cözüm ylou varmi

samsunlu
10 Nisan 2018, 18:32
Arkadaslar benim calistigim isyerinde Rus bir arkadasim var ve bu arkadasin hanimi 80 prozent behinderten ausweise var.
Calisma sistemimiz iki vardiya sabahci ve öglenci.
Sabah saat 04de basliyoruz öglen 12-30da paydos ediyoruz.
Öglencilikde ise 12de baslayid aksam saat 20-30da paydos ediyoruz.
Benim sorum bu arkadas sadce sabahci olarak calismak istiyor, Cünkü esine daha fazla yardimci olmak icin, böyle bir ayricalik calistigimiz firma ona hak tanirmi.

webci
10 Nisan 2018, 18:51
Isyerinin insiyatifine kalmis..
Benim isyerindede anama babama karima bakacam susu busu var deyip tek vardiye calisanda vardi.
Tabi bu durumda isyerinde tatsizliklarda olmuyor degil.

tr-22
10 Nisan 2018, 19:11
Arkadasinin esinin 80% olmasi pek bir sey degisterecegini sanmiyorum,bunu en iyisi DR.'larin verecege raporlara bagli,hasta olan kisi yardima muhtacmi?Krankkasse ilede konusabilirsiniz.

Tabiki karari yinede verecek olan isyeri,bunun aracisi olmasi lazim ,mesela is yerinde sendika varsaß ve yukarda yazdigim kurumlar,bunlar hepsi onaylarsa olur yoksa sansiniz cok az diyebilirim,tabiki denemede fayda vardir.

samsunlu
10 Nisan 2018, 19:41
Arkadasinin esinin 80% olmasi pek bir sey degisterecegini sanmiyorum,bunu en iyisi DR.'larin verecege raporlara bagli,hasta olan kisi yardima muhtacmi?Krankkasse ilede konusabilirsiniz.

Tabiki karari yinede verecek olan isyeri,bunun aracisi olmasi lazim ,mesela is yerinde sendika varsaß ve yukarda yazdigim kurumlar,bunlar hepsi onaylarsa olur yoksa sansiniz cok az diyebilirim,tabiki denemede fayda vardir.

Arkadasin esi yardima muhtac ve bu sebepden ötürüde Pflegeld Filanda aliyormus yani Krankenkassenin haberi var.
isyerinde Sendika var yalniz kendisi sendika olmadan halletmek istiyor tatsizlik cikmasin diye.

tr-22
10 Nisan 2018, 20:14
Arkadasin esi yardima muhtac ve bu sebepden ötürüde Pflegeld Filanda aliyormus yani Krankenkassenin haberi var.
isyerinde Sendika var yalniz kendisi sendika olmadan halletmek istiyor tatsizlik cikmasin diye.

Kardes bu konular cok hassas konular,mesela arkadasin kac yildir ayni firmada calisiyor?firmada ne kadar calisan insan var,hemen olsun diye olmaz bu isler,mecbur sendikanin haberi olmasi gerekiyor.

Belkide sendika arkadasinin bütün haklarini elinde tutar,mesela vardiye zamlari,sendikanin simdi yeni yaptigi sözlesmelerde cok degisiklikler var belkide onlardanda faydalanma hakki vardir.

Bundan dolayi hemen masa alti yapilacak is degildir bunlar,isverende kendi avantajini göz önünde bulunduracak,her seyi detayli konusulmasi lazim.

murat39
10 Nisan 2018, 21:43
Arkadasin önce Schwerbehindert olan esinin belgeleri yaninda olarak Meister e durumu anlatsin.
Insanlik boyutu hic kimse imkan varsa hayir demez keyfi bir istek degil.

Meister sonuc vermezse Betriebsrat la konusmak gerekir.Betriebsrat -Büro beraber calisir.Böyle durumlarda.
O zaman Meister büroya karsi inikir.

Aglamayana mama vermezler diye bir söz var.Arkadasin önce ortaya cikip durumu anlatmasi gerek ki bilinsin.
Ona göre herkes yardimci olur.Is uzamaz.

*05300
11 Nisan 2018, 14:25
Rusun karisinin problemi bence seni baglamaz. Firma o adami daha uygun bir yere verir diye düsünüyorum.

Talha'linho 7
11 Nisan 2018, 15:09
Eski Calistim yerde bir Alman vardi onun Esi de Schwerbehindert di ve Kocasi herseyi yapiyorlardi bu Alman hep sabahci calisiyordu
Bence haki var iyilikle sorsun dayatirsalar Avkata danissin

(ama Problem yapicaklarini sanmiyorum sonucta Rus da Alman sayiliyor Almanyada (Almanca bilmese bilene)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro