PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hannover_İzmir Gemi ile gitmek

kafkaf
10 Nisan 2018, 03:49
Herkese selamlar arkadaşlar,
Daha önce anavatana hiç araba ile gitmemiştim bu sene ilk defa gitmeyi planlıyorum. Bütün yolu araba ile gitmeye hiç niyetim yok hemde bu arada İtalya vede Yunanistan’ı da görmek istediğimden gemi olayını planlamaktayım, neyazıkki Italya İzmir direk gemi artık yokmuş Yunanistan aktarmalı gidiliyormuş İŞTE bu noktada sizlere danışmak istiyorum çünkü birkaç alternatif var.
Bana hangi güzergahı önerirsiniz , daha önce gitmiş arkadaşlardan ricam hangi firma vede hangi güzergahı bana tavsiye edersiniz?

TipiTip
10 Nisan 2018, 09:02
Maddiyata ve senin neleri görmek istediğine bağlı

Araba ile nekadar İtalya'da asaya inersen bilet o kadar ucuz oluyor

Venedig Ancona Brindisi??

Yunan'da hangi limana gitmek istersin

Igomenitsa Patras ??

İtalya ile Yunanistan görmek ne demek

Orda kalıp gezmek mi yoksa otaban üzeri geçmek görmek mi

Biraz konuya detaylı yazsan iyi olur

Birde hem kilometre olarak az kilometre yapmış olmuyorsun

Artı maddi olarak pahalıya geliyor

Bunları göz önünde bulundurarak niyet et gemi isine

erhan__79
10 Nisan 2018, 11:02
Amac gemiye binip yunan ve italyayi gezmese ok ama km olarak cok bir fark olmiyacak yine baya araba sürmen gerek

kafkaf
10 Nisan 2018, 12:39
Cevaplar için teşekkürler, İzmir’e gideceğim için İtalya _ Patras herhalde daha uygun. Bari çok aşağıda kalıyor , ya Venedik yada Ancona’dan Patrasa oradan arabayla Atina ve Çeşme düşündüğüm güzergah. Neden çok pahalı diyor herkes anlamadım gemi Italyadan 2 kişi arabayla beraber 435,00 , sorun Athinadan İzmir’e direkt yokmuş galiba Kos üzerinden gidilecek, oralarda çok vakit kaybı olacak gibi geldi bana..

deniz2000
10 Nisan 2018, 13:13
bende bu sene gemiyle gitmeyi düsünüyorum

hannover ancona Igomenitsa akcay edremit

Birbey 3.0
10 Nisan 2018, 13:38
Bana pek mantıklı gelmiyor. Masraf daza fazla ve zamanda çok kayıp oluyor. İki kişisin, yani çocuk yok, 435 Euro az değil. En az 4 depo benzin. Dört depo benzin ile Bulgaristana varırsın araban Dizel ise.

Ha diyorsan, yol bana uzun geliyor, gemide dinleneceğim o ayrı bir konu.

Gemi ile çok gittim 90lı yıllarda. Ozamanlar rezillikti. Şimdi nasıl bilmiyorum. Ama pek değiştiğini sanmam.

TipiTip
10 Nisan 2018, 21:02
Neden çok pahalı diyor herkes anlamadım gemi Italyadan 2 kişi arabayla beraber 435,00 , sorun Athinadan İzmir’e direkt yokmuş galiba Kos üzerinden gidilecek, oralarda çok vakit kaybı olacak gibi geldi bana..

iyide cevabi kendin veriyon

hesaplasana tek gidis 435 birde gelis 435 ettimi sana 870 euro hani daha atinadan kosa gitmedin ordan cesmeye gitmedin

yaktigin benzin parasi ortada yok o yok bu yok

direk karayolundan gitsen 5-6 depo ile izmirdesin

kafkaf
11 Nisan 2018, 02:51
Usta gidiş geliş araba dahil adambaşı 435,00€ Ama eşim şimdiden yan çizmeye başladı biz gene uçakla gideceğiz galiba. İtalya’dan direkt gemi olsaydı kesin yapardım ayrıca sadece İtalya Yunanistan gemiyle 22 saat sürüyor süre olarakta bana hiç uygun gelmiyor, Yunanistan’da indikten sonra batıya gideceğimden Patras’ta gemiden inip karayoluyla Atina’ya gidilecek oradan başka bir gemiye binilecek vede Kos üzerinden Çeşme.

Birbey 3.0
11 Nisan 2018, 09:01
Hanımın sözünü dinle. İyi edersin. Senin gidiş şeklin macera başka birsey değil.

kafkaf
11 Nisan 2018, 18:37
Hanımın sözünü dinle. İyi edersin. Senin gidiş şeklin macera başka birsey değil.

Aynen usta hanımın dediğini dinledim vede bu işten vazgeçtim, Tr`de arabamiz var zaten fazla maceraya girmeden uçakla 3 saatte gitmek galiba en akıllısı.
Hepinize teşekkürler konu kapanabilir.