PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şuanki Firmadakı izin haklarim yeni işe başlamadan

BiBakipCikicam
09 Nisan 2018, 15:44
Slm arkadaşlar ,

Ben 01.08.2018 itibaren başka Firmaya başlayacam. Ve şuan çalışmıs olduğum Firmaya çıkış verdim. Benim şuanki Firmada 25 Gün Urlaub + 5 Gün Zusatzurlaub var.

Şimdi ben Osternde 8 Günü kullandım.

Ben aslında 8 ayin itibaren 3 Hafta izin almıştım,onu Patron geçen sene genehmigen yapti.

Ben 8 ayin itibaren yeni işe başlayacağım için. O 3 Hafta izini kullanamiyorum malesef.

Şimdi merak ettiğim o 3 Hafta izin kullanma hakkım varmıdır yeni işe başlamadan önce. Yani bari yedinci ayin sonuna kadar o 3 hafta izini kullanabilsem. Uzun zamandir Türkiye gidemiyorum bu sene gitmeyi düşünüyorum.

Kanunen mümkün müdür ki acaba ? Bizim Patron Projeden dolayi Urlaubstageleri ausbezahlen yapmak ister. Daha kendisiyle konuşmadım belki aramizda bu işleri anlayan vardır.
Şimdiden tşkler.

Birbey 3.0
09 Nisan 2018, 15:46
Diretirsen, frei verir. Cünkü korkar, onun yerini gidip krank alip üstüne birde Urlaubunu ausbezahlen yaptıracağından.

Birde Schwerbehindertsin, yoruldum dersin.

BiBakipCikicam
10 Nisan 2018, 14:21
Başka Arkadaşların fikirleri nedir acaba

hOrOz
10 Nisan 2018, 16:20
sanırım Kanunen pek hakkın yok gibi .. şefinle anlaşmaya bak .. firmada Betriebsrat var mı ? Varsa birde onlara danış derim ..

çünkü senin Urlaub 8.Ay için planlanmış .. acil proje filan varsa işverenin red etme hakkı var ..

bu senenin iznini komple öderse yeni girdiğin firmada de tam yeni izin hakkın olmayacak .. en az 6 ay yeni firmada çalışman gerek

eğer izinleri öbür firmaya götürürsen Firmanın

sana Urlaubsbscheinigung vermesi gerek fakat bu yeni firma yıda pak bağlamaz

5 Gün Zusatzurlaub içinde muhakkak kurallar vardır . Yani 5 günüde hak edemeyebilirsin de

hekimoglu
10 Nisan 2018, 19:13
Cikis durumunda cikis tarihine kadar hak edilen izin günleri genelde cikistan önce kullandirilir. Isveren ile konusuldugunda ben bir ariza cikarabileceklerini sanmiyorum zaten cikacak olan kisiye izin verilmediginde son 3-4 haftayi rapor alirsan hem bedavadan para hem izin paralarini ödeme riskine girmezler. Konusup halledersin.

5 gün Zusatzurlaub GdB 50 ve üzerine verilen ayricalik iznidir toplam 1 yil icin verilir 7 ay calisma durumunda hepsini kullanma hakki olmaz.

gentlement
10 Nisan 2018, 19:19
kardes, altta yazmış olduğum link’de bir avukat senin durumunla alakalı bütün soruları cevaplandırmış...

https://www.kanzlei-hasselbach.de/2015/resturlaub-bei-kuendigung/07/