PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren lambalari yanmiyor.

Cologne
05 Nisan 2018, 20:45
Arkadaslar baslikta da belirttigim gibi, benim arabanin fren lambalari yanmiyor.. ilk önce sol taraf yanmamaya basladi, bugün ise sag tarafta gitmis.. Ampüller saglam, sigortalar saglam.. Bunun ariza sebebi baska neden olabilir ki..Araba Ford Smax 2006 Diesel

Memoli1976x
05 Nisan 2018, 20:58
Kablolari bir Kontrol et Frene bastiginda Ceyran gidiyormu. Her ihtimale karsi baska bir Ampül tak dene.

karadeniz
05 Nisan 2018, 21:02
Fren pedalinin üstündeki şalteri kontrol edin.

67TOPRAK
05 Nisan 2018, 21:35
Benim Seat Alhambrada böyle bir problem olmustu. Fren pedalinindaki şalterdendi. Degistirdim düzeldi.

bazi araclarda arka lambalar özellikli. yani icinde cift teller var. ona da dikkat ediniz. (Lambalari degistirdi iseniz)

Selam
05 Nisan 2018, 21:55
Aynı sorun benim arabadada var. Fren pedalın üstündeki şalter tam nerde ve nasıl birşey?
Kontrol edilince nelere dikkat edilmesi lazım? Neyin değiştirilmesi lazım?

karadeniz
05 Nisan 2018, 22:41
Aynı sorun benim arabadada var. Fren pedalın üstündeki şalter tam nerde ve nasıl birşey?
Kontrol edilince nelere dikkat edilmesi lazım? Neyin değiştirilmesi lazım?

Bu isi bilen veya elektrikden anlayan birisi ile yapmakda fayda var,yer olarak fren pedalinin üstünde genelde sökülürken 90° sola takarken 90° saga cevirerek takilir,bazi parcalarda pedala bakan uc kismini disari cekerek ayarlanir şalteri yerine takip pedala basip birakdiginizda şalterin boyunu kendisi ayarlar.

hOrOz
05 Nisan 2018, 22:50
https://www.youtube.com/watch?v=MRRJ1WwuHmI

Youtube da değişik modeller için var

Memoli1976x
05 Nisan 2018, 23:12
Aslinda Fren Pedalin ordaki Salteri bende yazacaktim ama Arkadasimiz ilk zaman sadece Sol yanmiyordu ama sag yaniyordu demesi dikkatimi cekti.

Salterde sorun olsa bastan beri ikiside yanmazdi diye tahmin ediyorum.

Ortadaki Fren Lambasi yaniyormu acaba?

Cologne
06 Nisan 2018, 17:01
Aslinda Fren Pedalin ordaki Salteri bende yazacaktim ama Arkadasimiz ilk zaman sadece Sol yanmiyordu ama sag yaniyordu demesi dikkatimi cekti.

Salterde sorun olsa bastan beri ikiside yanmazdi diye tahmin ediyorum.

Ortadaki Fren Lambasi yaniyormu acaba?

Ortada ki fren lambasida yanmiyor..Fren lambalarinin hicbiri yanmiyor. Diger lambalarda sorun yok.

Cengiz Bond
07 Nisan 2018, 08:50
fren padalinin ya üstünde, ya altinda schalter vardir. o bozuk olabilir.

onun ile ugrasmadan önce, arkada bagas kapisindan gecen kablolarda kirik olabilir. onlari kontrol et.

ben bu problemi mercedes E de ve golf da yasadim.

idiye
07 Nisan 2018, 10:49
Fren lambalarini cikar ,dip kontaklarini ,bir iki sefer asfalta sür,dip kontaklardaki oksititlemeyi temizlemis olursun .Tahminim uzun süredir lambalarin aynidir.Sayet lambalari degistirmis ve yeni lamba dada ayni olduysa,lambalari taktigin yerdeki dip kontaklari bir tornavida agziyla siyirtma yap.Oradaki oksitlenmeyi temizle.