PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Personalausweis ile Türkiyeye izne gidebilirmiyim?

Dinarli2
05 Nisan 2018, 09:04
arkadaslar Türkiye izne gitmek icin personalausweis yeterlimi? simdiye kadar cocuklar reisepass ile gidiyordu ausweisin günü gecti yenisini cikarmak istedim ama emin olmadim icin personalausweis cikarmadim önce bi danisayim dedim fiyat olarakda 15 Euro ucuz

Fb48
05 Nisan 2018, 09:13
slm yetiyor benim cocuklar her sene Personalausweis ile gidiyorlar giriste kagit verecekler onu kaybetme

clon
05 Nisan 2018, 09:19
arabayla sirbistan zorluk cikariyor
ucakla sorun yok

Dinarli2
05 Nisan 2018, 09:22
clon ve Fb48 kardes tesekkürederim evet ucakla yolculuk yapacagiz nasip olursa

antika
05 Nisan 2018, 17:50
sorun yok ucakla rahatca gidip gelebilirsin ben devamli gidip geliyom otomatik gecisdende gecebilirsin beklemeden ama almanyada tr dede her iki tarafdanda gecersin türk vatandaslari veya yabanci vatandaslar yazili yerden yani ( not varsa mavi karti falan yaninda bulunsun tavsiye ederim )

mxm
05 Nisan 2018, 20:58
Izne giden, hangi ülkeye giderse gitsin, aklinizda bulunsun, kimliginizin mutlaka kopyasini cekin ve Ausweis dan ayri güvenli bir yerde saklayin. Calinir veya kaybedilirse Alman konsoloslugu bu kopya olmayinca gecici kimlik vermede zorluk cikariyor. Hele ki geri dönüse yakin bir zamanda böyle bir durum olusursa ucaga binemeyebilirsiniz.

servo1453
05 Nisan 2018, 23:29
selam,
peki personalausweisla arabayla izine gidilirmi ?
sorun cikarmi ?

hOrOz
05 Nisan 2018, 23:32
selam,
peki personalausweisla arabayla izine gidilirmi ?
sorun cikarmi ?

Sırbistan sorunlu .. Sırbistan hariç diğer ülkeler zaten EU ülkesi

cenk1978
06 Nisan 2018, 01:08
Sırbistan sorunlu .. Sırbistan hariç diğer ülkeler zaten EU ülkesi

2017 de Sirp ve Makedonyada kimlik ile sorunsuz gidip geldim karayolu ile.

Yinede terslik çıkmasın diye Pasaportum da yanımdaydı.