PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ausbildung da işveren ile ilk görüşme

DNZ Ali
31 Mart 2018, 16:20
Arkadaşlar,
Benim oğlum Realschule yi bu dönem de bitiriyor, ve artık kendisi nasip olursa Fachinformatiker anwendungsentwicklung olarak Ausbildung a başlayacak, şimdiye kadar 2 işyerine başvurdu, ve birinden olumlu yanit geldi, 3 Nisan da işveren temsilcisiyle ilk yüzyüze görüşmesi olacak.

Benim sizden ricam; bu ilk görüşmelerde ne gibi sorular kendisine yönlendirilir ve nasıl hazırlanması gerekir? Bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim, şimdiden hepinize teşekkürler.

Plasma1981
31 Mart 2018, 16:25
Eignung test yaptirirlar büyük ihtimalle

guesswhosback
31 Mart 2018, 21:03
Her firmanin baska bir yöntemi vardir. Test olabilir ama sadece tanisma da olabilir yani simdi ne dersek yalan olabilir.. En iyisi orada calisanlara ulasabilirse onlara sormasidir. Yalniz bu arada benden bir tavsiye: Hangi firmaya gidecek olursa wikipedia'da, kendi sitesinde fln arastirmalar yapsin, bilgi edinsinki cünkü Vorstellungsgespräch'i yapan adam söyle birsey diyebilir: "....Erzählen Sie mir bitte etwas über das Unternehmen. / Was wissen Sie über uns?"

Ve ( hic sevmedigim ) bir soru: "Warum wir? / Warum haben Sie sich bei UNS beworben und nicht bei einem anderen Unternehmen?
Bunun cevabini düsünüpde gitsin yoksa öyle ortada kalabilir eger improvisieren edip hemen bir cevap bulamazsa... nefret ettigim soru :D
Misal olarak LIDL'e Bewerbung yaziyorsun ondan sonra adamlar gelmis bide "Warum wir?" diye soru soruyor.. haydaaa napcan? Nasil cevaplican? "Aldi hat mich nicht genommen, deshalb hab ich mein Glück hier versucht" olmaz yani :D

DNZ Ali
01 Nisan 2018, 18:29
Teşekkür ediyorum.

Bakalım göreceğiz

MEGAbond
02 Nisan 2018, 01:31
Her firmanin baska bir yöntemi vardir. Test olabilir ama sadece tanisma da olabilir yani simdi ne dersek yalan olabilir.. En iyisi orada calisanlara ulasabilirse onlara sormasidir. Yalniz bu arada benden bir tavsiye: Hangi firmaya gidecek olursa wikipedia'da, kendi sitesinde fln arastirmalar yapsin, bilgi edinsinki cünkü Vorstellungsgespräch'i yapan adam söyle birsey diyebilir: "....Erzählen Sie mir bitte etwas über das Unternehmen. / Was wissen Sie über uns?"

Ve ( hic sevmedigim ) bir soru: "Warum wir? / Warum haben Sie sich bei UNS beworben und nicht bei einem anderen Unternehmen?
Bunun cevabini düsünüpde gitsin yoksa öyle ortada kalabilir eger improvisieren edip hemen bir cevap bulamazsa... nefret ettigim soru :D
Misal olarak LIDL'e Bewerbung yaziyorsun ondan sonra adamlar gelmis bide "Warum wir?" diye soru soruyor.. haydaaa napcan? Nasil cevaplican? "Aldi hat mich nicht genommen, deshalb hab ich mein Glück hier versucht" olmaz yani :D

öyle sorulara nasil bir cevap verilmesini tavsiye edersin arkadasim? belki ileriki günlerde bizlerinde basina gelebilir.

Birbey 3.0
02 Nisan 2018, 03:15
Arkadasim, ilk önce sirketin gecmisini arastirsin. Mutlaka sirketin internet sitesi vardir. Orayi gezsin ve önemli bilgileri not etsin. Kac kisi var, kac senesinde kurulmus.

Neden o sirketi tercih ettigi sorusuna gelince. Bu soru zor güzüksede aslinda kolay bir soru. Internetde gördüm ondan yazdim dese, bos bir cevap. En güzeli, internetde ilanizi gördüm, sonra internet sitenizi gezdim, sirketi arastirdim, bana iyi bir firma ve mantikli oldugunuz geldigi icin yazdim diyebilir.

Su soruda gelebilir. Diskoya gidermsin. Eger derse diskoya gitmem, kimse inanmaz. En güzel cevap sudur. Evet arasi hafta sonu abartmadan gideriz. Süpheniz olmasin, isimi aksatacak sekilde abartmam.

Su soruda gelebilir. Ausbildung bitirdikten sonra devam okumaya gitmeyi düsünüyor musun. Bu cok tuzahk bir soru. Hayir deseniz, adam derki ileriye dönük bu kendini gelistirmek istemiyor. Evet derseniz, adam diyebilir, bu iki sene sonra cekip gider. En güzel cevap: Ausbildung bittikten sonra hem okumak hemde calismak gibi bir destiginiz olursa düsünebilirim.

Hobbilerin nedir sorusu. Klasik cevap, kitap okumak, yüzmek. Bunlar bos cevaplar. En güzel cevaplardan biri. Bir kac arkadasim vardir, onlarla bulusur birseyler yapariz. Bagzi bisiklet turu, bagzi yüzme, duruma göre degisir.

Baska bir soru:
Neden sizi tercih edelim. Cevap su: Ben bu meslegi severek sectim. Disiplinli oldugumuda düsünüyorum. Firmanizida internet sitenizde arastirdigimda bana hos ve uygun geldi. Caliskan oldugumuda düsünüyorum. Yani uzun vaade iyi bir sekilde calisabilcegimi düsünüyorum.

Cahit
02 Nisan 2018, 14:09
Arkadaşlar yazmış gerekenleri, bunlarda benden olsun.

İş görüşmesi nasıl olur hangi sorular gelir vs. için bu kitapları öneriyorum
https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?64364-Bewerbung-amp-Vorstellungsgespr%E4ch-Ebook-Sammlung-UL-SO

Ayrıca Fachinformatiker Mesleği için bu linkdeki kitap var, Ausbildung boyunca yardımcı olan bir kitap.
İş görüşmesinde Fachinformatiker mesleği hakkında sorularda gelebilir.
https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?64365-IT-Handbuch-f%FCr-Fachinformatiker-Der-Ausbildungsbegleiter-UL-SO

DNZ Ali
15 Nisan 2018, 12:29
Size verdiğiniz anlamlı ve mantıklı cevaplar için çok teşekkür ediyorum Birbey 3.0

DNZ Ali
15 Nisan 2018, 12:31
Çok teşekkürler Cahit bey,,, önerdiğiniz kitablar için.