PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakam calindi

kafkaskartali76
30 Mart 2018, 01:22
Arkadaslar herkese iyi aksamlar arabamin plakasi calindi. Polisi aramis hanim tutanak tutulmus adac le arabayi cekdirdik. Simdi birincisi arabayin kafa kagidi bankada acdirmak icin nasil yapcaz.2.ayni plakayi vermezler heralde belli bi sure yasak gelir o plakaya demi? 3.bu masraflari araba sigortasi ödermi yoksa hepsi yine cebdenmi ödüycez bi sene olmadi daha :) basina gelen bilen eden varsa bi zahmet yazarmi biseler

arapkarizma
30 Mart 2018, 01:43
Ayni plaka kaybolma vede calinma da 6 ay sperre li oluyor masraf olayini bilmem ama benim arakadasin basina geldi plakasi calinti ve 2 hafta icinde arabasi da calindi aman dikkat edin

ZSworld
30 Mart 2018, 01:56
ruhsatin varya, polisten calinmis icin sana eline belge vermistir belki ayni plaka ile acabilirsin tekrar. Yoksa banka actirmak icin sana tekrar araba kagitlarini verir.

hekimoglu
30 Mart 2018, 02:55
Benim basima geldi ön plaka birden kayboldu polise gidip tutanak tutturdum arabayi eski plakayla acmiyorlar yeni plaka ile acma islemi yapmak zorundasin masraflarida bana ödettiler.

kafkaskartali76
30 Mart 2018, 06:34
Ayni plaka kaybolma vede calinma da 6 ay sperre li oluyor masraf olayini bilmem ama benim arakadasin basina geldi plakasi calinti ve 2 hafta icinde arabasi da calindi aman dikkat edin
Teil kasko abi naapdin:) oda giderse yandik desene ben dugune gidemedim hanimi göndermisdim yani evin önünden calmadilar o kadar arabanin icinden benim iki plakayi birden götürmüsler bence bilen biri serefsizligine yapmisdir

Benim basima geldi ön plaka birden kayboldu polise gidip tutanak tutturdum arabayi eski plakayla acmiyorlar yeni plaka ile acma islemi yapmak zorundasin masraflarida bana ödettiler.

Abi bi ton is cikdi saliya kadar bildim kadar her yer kapali. Kafa kagidi bankada o islem nasil olcak bugun bi gidem tutanagi alam polislikden bakalim ne olcak kala kaldik öyle

talo176
30 Mart 2018, 11:57
Sen dua et yine burda calindi.. benim plakalar tr de calinmisti.. 1 hafta izinimi caldi/aldi..

webci
30 Mart 2018, 12:07
Calinmasi bir tarafa calanlarin niyeti kotu..
Kendi arabasina takmayacagina gore hirsizlik veya baska bir nane yiyecek..
Bildigim kadariyla kafa kagidi degil de kfz-schein isini gormesi lazim.
Bu isler eskidende vardi..radar da yakalarsa ceza tabiki sana gelir,tutanaklarini kaybetme..!Benimde olmadik heckwischerkappeyi ve birzamanlarda mercedesin meshur yildizini caldilar..genelde tanidiklar kiskandigindan yapiyor,yildizi calani adim gibi biliyorum...ama soylemedim..

kafkaskartali76
30 Mart 2018, 12:13
Sen dua et yine burda calindi.. benim plakalar tr de calinmisti.. 1 hafta izinimi caldi/aldi..

Gecmis olsun kardesim son care vidalamak 4 vida cakcam bu sefer.

Calinmasi bir tarafa calanlarin niyeti kotu..
Kendi arabasina takmayacagina gore hirsizlik veya baska bir nane yiyecek..
Bildigim kadariyla kafa kagidi degil de kfz-schein isini gormesi lazim.
Bu isler eskidende vardi..radar da yakalarsa ceza tabiki sana gelir,tutanaklarini kaybetme..!Benimde olmadik heckwischerkappeyi ve birzamanlarda mercedesin meshur yildizini caldilar..genelde tanidiklar kiskandigindan yapiyor,yildizi calani adim gibi biliyorum...ama soylemedim..

Sikinti olmaz polis dedi artik sizle bi ilgisi kalmadi 7/24 saat istediginiz polis merkezinden evraklari alabilirsiniz dedi.ben hasta oldugum esimle kardesi hallediyor saliya duzeldigimde ilk is aldigim zaman vidalarla desteklemek :) bende tanidikdan süpheleniyorum ama lanet olsun insan diyo bosver gitsin...bide tüvü yeni yeni almisdim ondan olabilir diye suphelendim:)

ABI 3
30 Mart 2018, 14:15
gecmis olsun kardesim, gercekten sinir olunacak bir durum..:/

benim burda sadece sormak istedigim arkadaslara, böyle bir durumda arabanin briefde el degisikligi oluyormu? yani yeniden acilmismi sayilior?

ilhan40
30 Mart 2018, 14:43
Gecmis olsun.Benimde basima bu talihsiz olay geldi,gercekten cok sorun yasadim.Arabanin plakasina tuttugum takimin harfleri ve kurulus tarihi yaziliydi. galiba o yüzden böyle yaptilar.plaka vidaliydi ön tampolunu kirip cikarmislar,Allah bu tür pisliklerin cezasini versin.insan degil böyle hayvanlar.Benim arabanin kagitlarida bankadaydi,bankayla görüstüm,kagitlari 10 günlügüne 30€ karsiligi landratsamtta gönderdiler.islemler bittikten sonra Landratsamt geri bankaya gönderiyor.

kafkaskartali76
30 Mart 2018, 21:05
Tesekkürler iste bende bilmiyom onu .bilen bi dostumuz yazar

Gecmis olsun.Benimde basima bu talihsiz olay geldi,gercekten cok sorun yasadim.Arabanin plakasina tuttugum takimin harfleri ve kurulus tarihi yaziliydi. galiba o yüzden böyle yaptilar.plaka vidaliydi ön tampolunu kirip cikarmislar,Allah bu tür pisliklerin cezasini versin.insan degil böyle hayvanlar.Benim arabanin kagitlarida bankadaydi,bankayla görüstüm,kagitlari 10 günlügüne 30€ karsiligi landratsamtta gönderdiler.islemler bittikten sonra Landratsamt geri bankaya gönderiyor.
Sagolasin kagit bankada olunca is degisiyor iste peki bu söyledigin bilgiler guncelmi nezamanin olayi abi? Simdi bazilari diyo polisden aldigin kagitla gidiyon briefe gerek yok. Benim arkdasda araba tamir isi falan yapar mesela o diyo plaka sigortali kagittari götür polisden aldiklarini bedava hepsi . Bi baska arkdas parali diyo :) bide 30€ olayi cok sacma zaten gecirmisiniz gecirdiginiz kadar bide 30€ da gönderme parasimi istiyolar utanmadan. Sali olsun herseyi yazcam bura birinci agizdan :)

hOrOz
30 Mart 2018, 21:20
Ne yazıki herşeyi yeniden yapacaksın

benim plakalar sigortalı çalmaya kaybolya falan filan

Plakayı yaptırdığım şirket plakaalrı bedavaya sigortalıyormuş

bunlar gerekli

http://up.picr.de/32253660xd.jpg

neco54
31 Mart 2018, 00:44
Arkadaslar benimde arabanin arka plakasini calmislardi. Parkplatzda hemde bir kac arabinin birden.
Teasdüfen polisleri görünce parkplatzda bende disari ciktim. Buda sizin arabanizmi diye ve bende evet dedim.
Sonrasinda merkeze gidip bildirin dediler. Merkezdende savcilik ve calinmistir diye yazili belge verdiler.
Ayni gün Fahrzeugschein ile gidip yeni plakalari aldim. Tabiki yazili belge ile
Hatta yanlis hatirlamiyorsan yeni Fahrzeugbriefde vermislerdi. Yeni sisteme göre.
Teilkaskom ohne Selbstbeteiligung oldugu icinde bütün masraflari sigortam karsiladi.

S&S

kafkaskartali76
31 Mart 2018, 10:15
Herkese tesekkür ederim arkdaslar bizim burda cumartesi acikmis gittik sorduk kafa kagidi olmadan bisey yapamayiz dediler illa kafa kagidi olmasi lazimmis. Is kaldi bankaya artik nezamana gönderir

kafkaskartali76
07 Nisan 2018, 17:49
Cuma gunu arabayi acdirdim teilkaskom karsilamadi. Plakanin kendi sigortasi varmis iki sene o kagidi mutlaka saklayin arkdaslar bende yeni ögrendim bütün masraflari onlar karsiliyormus tabi. Kagitlari saklamadgim icin cepden ödedim herseyi:)67 € stadt 37€ plakaya 15€ bankadan gelen kafakagidina ödedim:) bilginiz olsun konu kilit olabilir modlarim, herkese tesekkürler tekrardan iyiki varsiniz.

hOrOz
07 Nisan 2018, 18:02
Cuma gunu arabayi acdirdim teilkaskom karsilamadi. Plakanin kendi sigortasi varmis iki sene o kagidi mutlaka saklayin arkdaslar bende yeni ögrendim bütün masraflari onlar karsiliyormus tabi. Kagitlari saklamadgim icin cepden ödedim herseyi:)67 € stadt 37€ plakaya 15€ bankadan gelen kafakagidina ödedim:) bilginiz olsun konu kilit olabilir modlarim, herkese tesekkürler tekrardan iyiki varsiniz.
Daha önceki mesajımda da yazmıştım.
Her plakacı sigortalamıyor.
Zaten yapanların camekanlarında yazıyor