PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kälteasthma - Soguka karsi astim

Birbey 3.0
27 Mart 2018, 22:06
Arkadaslar,

ben yillardir kisin öksürüyorum. Ne zaman havalar 15 dereceyi falan bulsa ozaman geciyor.

Ciger doktorlarina gittim. Cigerim süper diyorlar. Hayatimda sigara ve Alkol icmedim.

Ev doktoru migdemde birsey mi var diye hortum sallatti. Parca aldilar. Ordada hersey süper.

Ama benim öksürük gecmez. Kisin cok dikkat ediyorum nezle veya grip olmamaya. Öksürük bir geldimi gitmiyor.

Belki aranizda ayni seyi yasayan vardir. Cözüm bulmus olabilir diye bir sorayim dedim.

dedebar2017
27 Mart 2018, 23:22
Arkadaslar,

ben yillardir kisin öksürüyorum. Ne zaman havalar 15 dereceyi falan bulsa ozaman geciyor.

Ciger doktorlarina gittim. Cigerim süper diyorlar. Hayatimda sigara ve Alkol icmedim.

Ev doktoru migdemde birsey mi var diye hortum sallatti. Parca aldilar. Ordada hersey süper.

Ama benim öksürük gecmez. Kisin cok dikkat ediyorum nezle veya grip olmamaya. Öksürük bir geldimi gitmiyor.

Belki aranizda ayni seyi yasayan vardir. Cözüm bulmus olabilir diye bir sorayim dedim.

Gecmis olsun arkadasim soguga karsi olan astimin tedavisi yoktur ama bastirabilirsin. örnegin keciboynuzu pekmezi tüket soguk havalarda. Yada kortison icerikli ilaclar alacaksin, onlarinda fazla bir yan etkisi yok dozu düsük ve akcigerde kaiyor ben 15 yildir kullaniyorum suana kadar bir yan etkisi cikmadi.

Birbey 3.0
27 Mart 2018, 23:28
Kortizon uzun vadede vücüt alisiyor ve fayda etmiyorlar diyor. Ilerde daha büyük bir saglik sikintisi olursa diye doktor vermek istemiyor.

Keciboyunuzu pekmezi sende fayda ettimi? Nekadar iciyorsun ve ne kadar sürüyor fayda etmesi?

Bu öksürük insani birde cok yoruyor.

Bende söyle bir durum var, kilo verince geciyor. Ama gelde ver.

sls
28 Mart 2018, 00:48
Uzun zamandan beri Almanya´da yaşıyorsan D-vitamin degerine baktır. Bendede soguk algınlığı ile birlikte öksürük üç aydan fazla sürmüştü. Şimdi ise Allaha şükürler problemim yok.

Birbey 3.0
28 Mart 2018, 01:35
D-Vitamine bakmak gerek yok. Herkesde az Almanya'da cünkü sirf günesten alabiliyorsun. Alalim bir D-Vitamini icelim bakalim.