PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanca seviye konusma

Hakki27
27 Mart 2018, 14:36
Selam aleyküm arkadaslar konuyu acmadan once baktim bulamadim ve nereye acacigimida bilmedigim icin buraya aciyorum kusuruma bakmayin. Gelelim konuya 5 yildir almanyadayim henüz almanca dogru düzgün konusamiyorum cat pat kendimi kurtarak seviyede biliyorum almancami ilerletmek istiyorum ama bir türlu is sayesinde tabiki birsz benim temmelligimle birazda cevremle herkez türkce konusuyor. Tabi ilk geldigim sene 6 ay ehluyetimi yaptim sonrada kücük bir firmafa is buldum tabi firmada ben dahil 4 kisi türktü tabi vardiye vardiye hep onlarla calistim bir sorunum oldugunda onlar bana yardim ediyordu tabi boylelikle bisey ogrenemedim ve simdi 1,5 yildir kendi isimi yapiyorum tabiki calisanim var almanca biliyor onla konusmaya calisiyorum bu yetersiz sizin tercümelerinize yardiminiza ihtiyacim var veya nasil bir yol izlemeliyimde almancami daha cok ilerletip konusmaliyim...

PLANLOS
27 Mart 2018, 14:49
bol bol kitap okumani tavisiye ederim. bu sekilde hem kelime havuzun gelisir.

webci
27 Mart 2018, 15:09
Ilk olarak kulakin kelimeleri cabuk kavramasi ve dinlerken hazmetmesi icin bol bol almanca kelimeler duymak,buda tv alman kanallari bakmak ve mumkun oldukca almanlarla konusmak..
Daha sonra bolbol almancayi mumkun oldukca konusmaya calismak..
Kitab okumaninda tabiki faydasi cok,okurken sesli okumak..
Daha sonrada vaktin oldukca internetten linans derslerine katilip alistirma yapmak..

hOrOz
27 Mart 2018, 16:13
ilk önce evdeki çanak anteni sök

44Malatya
27 Mart 2018, 16:26
Daha çok almanların olduğu yerlerde gezin, evliysen eşin seninle devamlı almanca konuşsun. Türk proğramların yerine almanca proğramlarına bak, devamlı yanında bir sözlük bulundur.

Birbey 3.0
28 Mart 2018, 00:24
Cocuk gibi baslaman gerek.

https://www.amazon.de/Sprachenlernen24-Deutsch-Kindersprachkurs-CD-ROM-Windows-Linux/dp/3867252076/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1522188316&sr=8-1&keywords=9783867252072

OrLoW
28 Mart 2018, 01:02
Anladığım kadarı ile hiç bir kursa gitmemişsin ( yani sende temel yok )

TV seyret kitab oku tamam bunlar biraz yardımcı olurda o kadarda değil ( temel olduktan sonra bunlar geliştirir )

Sen bence ilk önce bir kursa git güzel kardeşim orada ilk temelini öğren ( şart )

İşten sonra akşam kursları oluyor her yerde vardır VHS gibi yerlerde ücretide cüzi onların

Sana çok faydası olur Ana yapıyı öğrenirsin ( gramatik ) Daha sonra kendini gelistirirsin konuşarak Tv den kitapdan falan..

Evdede bir takım almanca setler alınıpda öğrenilir ama eline alırsın aman der bırakırsın sıkılırsın ( canlı anlatım farklı olur )

yani temel temel temel ilk ( kurs )

Hakki27
29 Mart 2018, 12:59
Cevaplariniz icin tesekkür ederim kusura bakmayin temelim var A1 sadece burda okula gittim inanin hic bisey ogrenemedim hoca anca baskalarina ozen gosterdi ilgi goremedik yani 3 ay oyle dewam etti bitti sonrada anlattigim gibi oldu hersey.. burda yasayacagima göre almancayi ogrenmeliyim tabi ilk zamsnlar geri donerim dedim ama olmadi tabi bu arada zamanda gecti gitti anlayacaginiz burada yasayacagim icin bir yol bulup yavasdan almancayi ogrenmem lazim. Ilginiz icin tesekkür ederim yorum yapan arkadaslara.