PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mavi kart almak icin randevu alamiyorum

akdenizli33
18 Mart 2018, 00:42
Arkadaslar mavi kart almak icin randevu almak istiyorum ama sistemde tc .kimlik nr.istiyor.yoksa randevu alamaiyorum.nasil oalcak konsolosluktan randevu almadanmi gitsem acaba.

Birbey 3.0
18 Mart 2018, 00:50
www.konsolosluk.gov.tr

Randevu al kisiminda yabanci uyruklu seciyorsun ve sonra Alman Kimlik belgelerini giriyorsun.

Alternatif, eger hanimin, baban annen Türk vatandasiysa ve edevlet sifreleri varsa, onlarda birtane aile nüfus kayit örnegi cikartabilirler ve sende T.C.Kimlik No'u ögrenmis olursun.

hOrOz
18 Mart 2018, 00:51
Arkadaslar mavi kart almak icin randevu almak istiyorum ama sistemde tc .kimlik nr.istiyor.yoksa randevu alamaiyorum.nasil oalcak konsolosluktan randevu almadanmi gitsem acaba.

Tanıdik birisinin TC Numarası ile Termin alman gerek

O kişinin gitmesine gerek yok

Bana Konsolosluktan öyle dediler iki baldız gitti aldı

Birbey 3.0
18 Mart 2018, 01:00
Tanıdik birisinin TC Numarası ile Termin alman gerek

O kişinin gitmesine gerek yok

Bana Konsolosluktan öyle dediler iki baldız gitti aldı

Iste cihalet
(Lafim sana degil Horoz)

Ya ben konsolosluk calisani olsam derimki, ya arkadas, koskosca devlet bununu düsünememis olabilirmi, yoksa ben mi salakim. Akilli adamsa, burada uyanir. Salak adamsa, salak gelmistir, salak kalacaktir.

hOrOz
18 Mart 2018, 12:35
Termin olayını bu kadar büyütmeye gerek yok

Konsolosluklardaki termin olayınıda yanlış anlıyorsunuz

verilen saatte size sıra gelmeyebilir

bu sistem sadece Konsolosluklardaki yığılmaları önlemek için alınmıştır ..

gentlement
19 Mart 2018, 09:53
Iste cihalet
(Lafim sana degil Horoz)

Ya ben konsolosluk calisani olsam derimki, ya arkadas, koskosca devlet bununu düsünememis olabilirmi, yoksa ben mi salakim. Akilli adamsa, burada uyanir. Salak adamsa, salak gelmistir, salak kalacaktir.

evet, koskoca devlet bunu düsünememis! Bizzati kendim baskasinin TC Kimlik numarasi ile termin aldim ve konsolosluktan Mavi Kart cikarttim! Ve bu olay daha 1 ay önce gerceklesti...

Birbey 3.0
20 Mart 2018, 00:41
Gentlement, devlet düşünmüş, sen becerememişsin.

Buraya kadar bir sıkıntı yok. İnsallık hali olabilir.

Ama burada yolunu yazdıktan sonra halen "yok öyle bir imkan" diye konuya cevap yazmak, özeleştiri yapamadığın bir göstergesi.

gentlement
20 Mart 2018, 09:24
Bilmedigin bir konu hakkinda bence yorum yapip kendini gülünc duruma düsürme! Mavi kart icin TC Kimlik numarasi olmadan, e-konsolokluk´dan bir Alman Vatantasi olarak termin YAPAMIYORSUN!!! Bu 1 ay önce benim basima geldi vede baska birisinin TC Kimlik numarasi ile termin yapmami bizzati Konsolosluk calisanlari söyledi!!! Yani hOrOz ustanin bana 1 ay önce bu forumda dedigini konsolosluk teyit etmis oldu!!!

hOrOz
20 Mart 2018, 09:55
Beyler tartışmaya gerek yok

E-Devlet ve E-Konsolosluk girişileri sadece sisteme ( MERNIS ) kayıtlı olan kişiler için geçerli

Bunlar TC Numarası olan Türk Vatandaşları veya Türkiye de oturma izni alan yabancılar için geçerlli

Mavi Kartı ve TC Numarası olmayan yabancıların buraya girememesi çok normal ..

hekimoglu
20 Mart 2018, 11:23
Arkadaslar her yeni baslayan uygulamalarda yasanan aksakliklar, eksikler mutlaka olacaktir yasanan tecrübeler neticesi yetkililerde bu eksiklikleri giderici önlemleri alacaklardir. Ozamana kadar vatandasin magduriyetinin önlenebilmesi adina bazi pratik cözümlerin önerilmesine bukadar sasmamak gerek sonucta bir sekil vatandasin isi olsun degilmi maksat, bukadar büyütüp uzatmaya ne gerek var.

Birbey 3.0
20 Mart 2018, 11:25
Hekimoğlu, bir ay öncede çalşıyordu. Yeni bir şey değil yani.

@Horoz:
Dediklerimi bir ne dene. Uyduruk bir Alman ismi at. Yinede oluyor.

nasip06
20 Mart 2018, 12:27
Arkadasim Türkiyeye izine gittiginde nüfus müdürlügüne git oradan al yaninda iki fotograf götür 5 lirami öyle birsey.