PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bordumuzda Allah razi olsun cümlesi kulanmak dogrumu

bigboss79
16 Mart 2018, 00:45
Slm arkadaslar, öncelikle benim Allaha ve dinime düskün oldumugum bilinsin ve derdim yanlis yerlere saptirilmasin.
Benim bordumuzda sürekli okudum ve acikca anlam veremedim ayrica rahatsiz oldum bu cümleyi kulanmak dogrumu??

Misal arkadasin biri recep ivedik filmi sunuyor, altinda tsk butonu var ve basmak yerine "allah razi olsun"....
nezamandir bekliyorum bunu falan gibi commentler.
Yani sonucta bu indirdigin filim allahla ne ilgisi var ve sonucta korsan belkide haram???
Cok gereksiz buluyorum.Tabi görmezden gelebilirim birilerini kirmaktansa.
Tabi sizin görüslerinizi ögrenmek istedim...

sorumu yanlis, gereksiz bulan varsa tabi düsünmeden silmeye sildirmeye hazirim....

Selamlar

TipiTip
16 Mart 2018, 00:49
ustam tabiki korsan baska ne olabilir :-))))))))))))))

sen düsüncende haklisin , ama burasi gibi sitelerde helal ve haram karisiyor

ondan dolayi konuya gerek yoktu , sonu iyiye cikmaz

sen yine bildigin gibi yasa , baskalarida bildigi gibi yasasin yazsin

webci
16 Mart 2018, 00:50
Haklisin kardes ama arkadaslar yaziyor,napalim..
Dortdortluk musluman olsak burda ne isimiz var..
Simdi bende yanlis anlasilirim ama gercek suki cok soz yalansiz zenginlik haramsiz olmaz derler..
Cogumuzda can SIKISINA burdayiz...
Selamlar..

karam82
16 Mart 2018, 00:59
@bigboss79 arkadasim arkadaslarinda dedigi gibi düsüncende haklisin tabiki.
Bu olaylarda (Allah C.C ) kullanilmamasi daha saglikli tabiki.genellemesine bakarsan forum yada forumculuk yapmamamiz gerekli.
Bu nedenle buna takili kalmamak bence en iyisi. Bizler genel anlamda tesekkür ederim yada Allah Razi olsun filan gibi mesaj spam düsüncesinden silmekteyiz ama yinede yazilmakta.

Saygilar

bigboss79
16 Mart 2018, 00:59
evet haklisiniz, ama bu cümle artik düsünmeden olsa gerek herseye kulanir olduk yani kisaca tsk varken.

idiye
16 Mart 2018, 11:12
Allah , her kulun gizlediginide aciga vurdugunuda bilir.

Sizlere bir iki örnek vereyim.

Televizyonlarda,dizilerde hic dikkat ettiizmi ( of ) ( yaratmak ) gibi kavramlar öyle cok kullaniliyorki ,sizlerde bunun farkindasinizdir.

Bu kavramlar Kuran-i kerimde geciyor ,ne oldugunuda az cok herkez biliyor.

Soru su ? Acaba neden bunlar seciliyor ,temcit pilavi gibi sikca kullaniliyor ?

Simdi bircok arkadas -- Ne alaka -- diyecektir.Hic sasirmam.

Cevabi herkez biraz düsünürse bulacagindan eminim.

satturko
16 Mart 2018, 14:08
Cok gereksiz bir konu benim fikrimce
Birakalim Insanlar Allah Razi olsun mu der,Tesekkürler mi der,ne derlerse desinler
Aslin da sadece Tesekkür buttonu nu tiklasalar daha yerin de olur tabiki

Osmanbey34
16 Mart 2018, 14:26
bence yanlış ......

" tesekür ederim " yeter

hocam da bence yanlış onun icin ben usta yaziyorum:)

Mesut64
16 Mart 2018, 17:56
Konuya bak Arkadas, bastan ilgilenmedim ama bakiyorumda herkesin karin agrisi var,
pardon vicdan yapiyorlar.

Ilk Önce Emek nedir, onun tanimlamasini anlaman gerekir, kim kimin emegini caliyor,
mp3 ler ilk ciktiginda hic kimse Sanatcinin emegini düsünmeden takir, takir indiriyordu,
Kart programlayip, kanallari acarken iyiydi, sonra reciverler, sonra lari IPTV ler derken
sonucta bunlari izlemek icin sende emek sarfediyorsun, damdan düsmüyor bu yayinlar
filmler, bizlerin burada yaptigi piyasaya örnek oluyor, ve simdi dev sirketler türedi buradaki
paylasimlardan esinlenerek, platform kurdular, hic emek harcamadan para kazaniyorlar,
amazon bir filmi milyonlara satiyor, üretim yok sadece bir kopya ile para kazaniyor,
netflix, maxdome, daha adi aklima gelmeyen niceleri, biz ne yapiyoruz, Arkadaslarimizla
bulduklarimizi karsiliksiz paylasiyoruz, simdi iyi düsün bakalim, kim emek hirsizligi yapiyor,
kim hak yiyor.
Insanin en iyi mahkemesi, kendini yargiladigi VICDAN idir. Sen kendini yargilamak icin
konu acmissin ve burada diger düsünceleri kendi düsüncen gibi görmek istiyorsun ve bunun
yanlis oldugunu kendinde biliyorsundur, neyse biz seni Vicdaninla basbasa birakalim.

Kolay Gelsin!

Birbey 3.0
16 Mart 2018, 18:12
Bigboss79 kardeşim, bende hep kendimce diyorum, aslında kaçak film izlemek günah. Sonunda emek hırsızlığı.

Belki özür olarak geçmez, ama insana başka çare bırakmıyorlar. Online legal izleme olayı olsa, ben şahsen para öderim.

Ben Sinemayı sevmiyorum. Evimde rahat rahat izlemek istiyorum. İşten geliyor insan, yorgun argın, insanın evden çıkası bile yok soğukta. Çayımı demleyip pijamam ile bakmak istiyorum. Ama yapmıyorlar işte.

Küçük çocuğun varsa hiç sansın yok.

ido44
16 Mart 2018, 20:29
Hepimiz Günahkariz ve yükümüz agir, Allah bütün inanlari (Nefsimde dahil) affetsin bizlerede bir an önce islamiyeti tam manasiyla yasamayi nasip etsin , Tek gercek var oda ölüm , Her Nefis ölümü tadacaktir.

karam82
16 Mart 2018, 22:06
@bigboss79 Arkadasim gördügün gibi
Konu da görüldügüne göre hemen hemen herkes ayni fikirde, konuda daha da gereksiz yere gerilmemesi icin kapatiyorum.

Iyi forumlar.