PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tr de emekli Maasini gecici olarak durdurmak icin SSK bildirmek

abbas2006
15 Mart 2018, 08:40
Merhaba Karadeniz Kardes

suan ben gecici olarak almanya da Malülen Emekligim.
emeklim 31.03.2018 kadar gecerli . devam etmesi belli degil, daha dogrusu Heyetten (gutachter) sonra belli olacak.

yukardaki durumdan 01.04.2018 kadar sonuc cikmazsa . issizlik Parasi icin (ALG 1) Arbeitsamta bildirmem gerikiyor.

bu durumda Türkiyedeki emeklilik maasimi gecici durmasi icin SSK nasil bildirmem gerikiyor.
Elinizde örnek bir dilekce varsa gönderirseniz memnun olurum.

cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

slm
abbas

karadeniz
15 Mart 2018, 14:45
Merhaba Karadeniz Kardes

suan ben gecici olarak almanya da Malülen Emekligim.
emeklim 31.03.2018 kadar gecerli . devam etmesi belli degil, daha dogrusu Heyetten (gutachter) sonra belli olacak.

yukardaki durumdan 01.04.2018 kadar sonuc cikmazsa . issizlik Parasi icin (ALG 1) Arbeitsamta bildirmem gerikiyor.

bu durumda Türkiyedeki emeklilik maasimi gecici durmasi icin SSK nasil bildirmem gerikiyor.
Elinizde örnek bir dilekce varsa gönderirseniz memnun olurum.

cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

slm
abbas

abbas2006, emekliliginizin neticesindeki gelismeye göre hareket edersiniz,Sgk.mu size ödeme yapsa bile iade edersiniz bir dilekce ile sonraki emekli maasinizi durdurursunuz sorun olmaz,bekleyin derim.

aqua05
16 Mart 2018, 21:51
Arkadaslar buradan Benim kuzen 2 senelik Bandscheiben dolayi emekli oldu.Kücük Gewerbesi vardi ona Rentenkasse iptal ettirmis sirf 450 euroya kadar calisabilirsin demis.Simdi kuzen Türkiyeden de emekli olurmu

hekimoglu
16 Mart 2018, 22:18
Arkadaslar buradan Benim kuzen 2 senelik Bandscheiben dolayi emekli oldu.Kücük Gewerbesi vardi ona Rentenkasse iptal ettirmis sirf 450 euroya kadar calisabilirsin demis.Simdi kuzen Türkiyeden de emekli olurmu

Almanya dan malulen emekli olmak Türkiye den emekli ayligi almaya engel degildir, tek engel ikametgaha dayali herhangi bir yardim almak yada ne sekil olursa olsun calisiyor olmaktir.