PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi marka yazik teker tavsiye edersniz

arapkarizma
14 Mart 2018, 11:51
Selam arkadaslar izin icin uzun yol icin Hangi marka teker önerirsiniz

Cengiz Bond
14 Mart 2018, 12:07
Continental

TipiTip
14 Mart 2018, 13:29
https://www.youtube.com/watch?v=mi3OUCj9wsk

Olursa Lassa Olsun - Tikla Buraya Al (https://www.reifen.de/reifen/lassa/108)

Cengiz Bond
14 Mart 2018, 14:05
arkadas yazlik lastik soruyor. kis icin lassa olabilir.

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 14:12
Michelin. Yaz lastikleri çok iyi. Yaz lastiklerinde sadece bir tık Continental daha iyi, ama Michelinler daha uzun ömürlü ve daha az yakıyor. Continental özellikle yağmurda fren mesafesi Michaeline göre biraz daha iyidi yanlış hatırlamıyorsam ama yakıt fazla ve yıpranma daha çabukdu

Kışlıklarda ise Michelin tavsiye etmem.

Lassa, Petlas beş para etmez. Okadar kötü lastiklerki, buradaki testlerde ön elemeyi bile geçemiyor. Son bir teste, Conti 35 metrede duruyordu, bizimkinler 55 metrede. Ancak yaz mı yada kış lastiğimiydi bilmiyorum. Milli duyguları reklamlarda sömürerek para kazanmaya çalışıyorlar bence sırf.

Martın sonunu bekle. Adac'nin yeni testi çıkacak. Ama hep şıralama Conti, Michelin, Goodyear oluyor çoğu zaman.

hope41
14 Mart 2018, 14:21
Benim arabada Hankook var yazlik, cok memnunum tavsiye ederim.

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 14:34
Hankooklar fena değil, ama bir tık daha kötü. Ancak fiyat olarak çok bir fark yok.

hOrOz
14 Mart 2018, 14:38
ben 4-5 senedir Goodyear Allwetter kullanıyorum .. çok memnunum

https://www.reifenchampion.de/media/catalog/product/cache/2/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/o/goodyear-vector-4seasons-gen-2.jpg
Goodyear Vector 4Seasons GEN 2 205/55 R16 94V XL M+S Allwetterreifen

testlerde en iyisi çıkmıştı

yaz kış değiştirme derdide yok

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 14:47
Horoz, ama bu yazlık değil. Bu yaz ile kışın orta karışımı. Yazın idare eder, azda olsa sakız gibi yapışır. Ama kışın, karlı havalarda, özellikle şehir dışında çok kötü. Şehir içi idare eder.

hOrOz
14 Mart 2018, 14:54
ya testleri okuyupta kafanızı karıştırmayın . Testler artık ne kadar tarafsız Allah bilir

ben hiç bir şeyi alırken artık testlere bakmıyorum

5 sene içinde ne yapıştı ne de bir şey oldu

burada kışlar sert geçer yine problem olmadı

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 15:03
;) Yapıştı derken yola tabiki lastik eriyip yapmışmıyor. 4-5 yıl kullandığın için his etmiyorsun onu bile. Ama denemeşlik için normal iyi bir yazlık taksak, anında fark ediyorsun. Yazlık lastikler serttir. Kışlıklar yola daha iyi tutunsun diye yumuşaktır. Yazlık kışlıkta orta şeker. Dediğim gibi şehir içinde fark etmezsin. Hız çok yok. Ama uzun yolda veya otoyolda farklı.

Tabiki arabada fark ediyor. Kaliteli arabalarda çok fark ediliyor. Ha araba eski bir Ford Fiestadır, zaten araba yapı olarak odun gibi, yapıştığını his etmezsin.

Ayrıca testleri boşvermek gerekmiyor. Testler ADAC'de hep noter huzurunda yapılıyor.

Yakıtda bile iyi arabalarda fark ediyor. Bende kışlıklar Conti, 1 - 1.5 Litre daha fazla yakıyor.

Fren mesafeside daha uzun.

http://www.meinauto.de/lp-bremsweg-autosicherheit

Cengiz Bond
14 Mart 2018, 15:10
ben 4-5 senedir Goodyear Allwetter kullanıyorum .. çok memnunum

https://www.reifenchampion.de/media/catalog/product/cache/2/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/o/goodyear-vector-4seasons-gen-2.jpg
Goodyear Vector 4Seasons GEN 2 205/55 R16 94V XL M+S Allwetterreifen

testlerde en iyisi çıkmıştı

yaz kış değiştirme derdide yok

bunlari SIXT de kullaniyor. demekki bir bildikleri varmis.

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 15:16
Tabiki var. Adam para kazancak. Senin canın adamın umrundamı. Adamda 100.000 araba var, değiştirmeye paramı ve zaman mı harcasın.

Cengiz Bond
14 Mart 2018, 15:19
Konuyu acan arkadas en iyi yazlik markayi sormusdu, herhalde en iyileri conti ve michelin.

bende bir kere pirelli vardi.

eskiyince baska marka (hankook) aldigimda, pirelli ne kadar kötü oldugunu fark ettim.

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 15:24
Pirelliler pek iyi değil. Testlerdede çok iyi çıkmıyor. Çokta kötü değil ama. Birde söyle birşey var, eski lastik gittikce sertleşir. Yani lastik daha yumuşaktır. Yani eski ile yeniye karşılştırmak doğru olmaz.

TipiTip
14 Mart 2018, 15:40
arkadas yazlik lastik soruyor. kis icin lassa olabilir.

yaz icin niye olmasin LASSA ?

ZANDER
14 Mart 2018, 16:03
Elbetteki Michelin ve Continental iyidir ama cok pahali markalar bendeki lastikler LANDSAIL LS-588 UHP 235/45R18 kullaniyorum ve cok memnunum sessiz yakittada farkediyor az yaktiriyor gecen sene izine gittim geldim hic sorunsuz bu sene ikinci senesi olacak ben gayet memnunum simdi birileri cikip ucuz kalitesiz der bence pahali lastiklerden daha iyi benim kendi tecrübem ile

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 16:36
En dandik lastikte bile memnun oluyor tabiki insan. Öbürünü takip karşılaştırınca daha iyi anlıyorsun.

Arkadaşda Sunny vardı. Çok memnundu. Sonra Michelin aldık, ancak ondan sonra farkı anladı.

Ayrıca Lastik'de en önemli şey fren mesafesidir. Ucuz tekerlerin hepsi berbat. Ama fren mesafesini kendiniz test etme sansiniz yok. Yoksa lastik gider. Burda mecbur noter huzurundaki testlere güvenmek lazım. Yeri geliyor, 1 metre hayatınızı kurtarıyor. Yukarda yazdığım gibi, Lassa 55 metrede, Conti 35 metre. 20 metre pay var. Az mı? Değil. Ama başına iş gelmediği sürece herkes doğal olarak memnun. Normal şartlarda hepsi iyi. Ama tekerin iyiliği normal şartlarda önemli değil. Anormal şartlarda önemli.

Ayrıca dört tekerde en fazla 80 Euro fark ödersiniz. 20 Metre için deymez mi 80 Euro ödemek? Değer. Sonra milletin başına bir iş gelince, daha alnı yere deymemiş adam hemen Allah'ı hatırlayıp kader deyip şuçu Allah'a yıkmaya çalışıyor. Ayakkabı alırken ucuzuna kaçmıyoruz, ama çanımızı teslim etdiğimiz arabaya ucuz teker almaya bakıyoruz.

Neyse, lafın özü. 1000 kişiye sor, 1000 kişi benimki iyi der, çünkü öbürlerini kullanmadığı için. Ama çoğunluk Michelin, Goodyear, Conti, Hankook, Nokian der.

fuk_18
14 Mart 2018, 23:18
valla kaliteli birseyler alin bugun autobahnda 110 km hizda ön sol lastigim parcalandi nasil kurtuldum nasil durdudum arabayi bende bilmiyorum o yuzden lastikde ucuza kacmayin caninizdan degerli degil

Talha'linho 7
14 Mart 2018, 23:20
Bende Horoz usta gibi Goodyear Allwetter kulaniyorum hemde yilardir Kar Kis cok memnunum yakit da cok bi degisiklik görmüyorum bende Audi A3 2.0 TDI var (140PS)
5.0 - 5.5 gecmiyor (ortalama)

Tekerde 5 in 10 hesabini yapmayin sonucta Hayatinizi emanet ediyorsunuz yinede herkez kendi daha iyi bilir

Gesendet von iPad mit Tapatalk

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 23:20
Şimdi markalı lastikde parçalanmaz diye birşey yok. Tekere birşeyde gelmiş olabilir yada sabote.

hekimoglu
15 Mart 2018, 00:13
Evet markali lastiklerde parcalanabiliyor, yillar önce acil bir yere yetismek icin otobanda 200 üzeri yol alirken canim cok sigara cekti arabada icmedigimden hemen parka girip sigarami icerken ön sol tekerin halini görünce gözlerim yerinden firladi distan boydan boya dikis acigi gibi acilmis yarilmak üzereymis Allahtan sigara icesim gelmis yoksa nasil bir faciaya sebep olabilirdi kimbilir, Marka Michelin idi daha 2 yillik iyi lastiklerdi.

Rookie
15 Mart 2018, 00:46
Goodyear Vector 4Seasons
c klasse da 5 sene kullandim memnundum kisinda karda buzdada cok kötü degil cok daglik ve kisi cok sert olan bir yerde oturuyorsan kisin sorun olabilir
birde türkiyeye gidiyorsan nasil olur bir sey diyemem.
taninmis markalardan almani tavsiye ederim ucuz lastikler yeniyken iyiler ama bir sene sonra sertlesmeye basliyorlar ve yagista kaymaya basliyor buda cok tehlikeli olabiliyor

erhan__79
15 Mart 2018, 00:58
goodyear efficientgrip performance kullaniyorum.yol komforu yakit ve kaygan zemin performansi guzel.bu lastiklerle iki defa izin yaptim yakit ve yol sesi cok iyiydi.arkadasada tavsiye ettim oda aldi.fiyat olarak 300 küsür euro gayet iyi tabi lastigin ebatina göre degisiyor benimki 225 45 r17 .

Musti
15 Mart 2018, 01:34
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ben kullandim tavsiye ederim

arapkarizma
15 Mart 2018, 17:13
Bende su an da yazlik teker olarak contipremium contact 2 var ve 4mm ( DOT 1513 )Profil var bununla Türkiye yola cikilirmi veya degistireyimmi
sizin düsünceleriniz nedir.

SesSizliK
15 Mart 2018, 17:19
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ben kullandim tavsiye ederim

aynen bende yazlik olarak bu lastigi almistim 5 sene olucak bu yaz cok memnun kaldim ;) tavsiye ederim

Mhmt
03 Nisan 2018, 17:50
Hayirli günler arkadaslar , Izin için arka lastikleri degistirmem gerekiyor marka konusunda çok tereddutte kaldim hangi ve ne alicagim konusunda

mercedes classe c w204 için lagzim arka'lara .Kullandiginiz markalar tavsiye edebiliceginiz veya uzak durmam gereken markalar hakkinda bilgi verebilirmisiniz? Bu arada fransada yasiyorum almanyadaki gibi kis'lik zorunlu degil .

erhan__79
03 Nisan 2018, 18:55
Hayirli günler arkadaslar , Izin için arka lastikleri degistirmem gerekiyor marka konusunda çok tereddutte kaldim hangi ve ne alicagim konusunda

mercedes classe c w204 için lagzim arka'lara .Kullandiginiz markalar tavsiye edebiliceginiz veya uzak durmam gereken markalar hakkinda bilgi verebilirmisiniz? Bu arada fransada yasiyorum almanyadaki gibi kis'lik zorunlu degil .

Ayni arabadan bendede var 225 45 r17 goodyear efficientgrip performance kullaniyorum 2 defa gittim bu sene 3 olacak ayni lastiklerle Allah izin verirse.fiyat olarak 4 ü 300€ civari .sessiz yumusak yagmurda A sinifi yakitta C Sinifi(ebata göre degisiyor.5,5 lt ile gittim 100 km de.

moralist
03 Nisan 2018, 19:01
Petlas lastikleri

Tigin
03 Nisan 2018, 20:08
Selam

Michelin, Dunlop, Continental, Hankook, Goodyear gibi markalari tavsiye ederim.

Cin mali lastiklerden uzak. Bir de Runderneuert olmasinlar... reifenvorort.de den alabilirsin.

resadiyeli
03 Nisan 2018, 21:15
Ben yillardir bütün arabalarimda MICHELIN kullanirim,pahali ama can tasiyorum.

Birbey 3.0
03 Nisan 2018, 21:36
Michelin. En uzun ömürlü lastik.

Birbey 3.0
03 Nisan 2018, 22:29
Petlas lastikleri

Arkadaslar, bagzilari hep Petlas veya Lassa diyor. Maalesef birsey Türk Mali oldugu icin sahiplenmek icimizden geliyor, ama iste bu milli duygular üzeri cok kazik atiyorlar.

Ayagimiza gelince en kral Nike aliyoruz, o Nike ile arabaya biniyoruz, canimizi teslip ettigimiz arabaya Nike gibi ayakkabi degilde, dandik teker takiyoruz.

Bakin burada 50 tane kislik lastik test edildi.

https://www.bild.de/auto/auto-news/winterreifen/aubi-winterreifen-im-test-48249982.bild.html

Conti islak zemninde 34,2 metre ve karda 25,6 metrede dururken, bizim Petlas 39 sirada.
Islakta 43,3 metrede duruyor. Arada 9 metre fark var. Simdi siz düsünün, size bu 9 metre degermi degmezmi.

Internetdeki en ucuz lastiklerden Goodride bile 26 sirada. 38,5 metrede duruyor. Bizim petlasa halen 5 Metre fark atiyor.

Hizda cok yok. Yagmurda 80 ile giderken 5 ile 9 metre fark.

Dikkat edin, bizim Türk sirketleri hep bayrak sallar, ama hic ici dolu bir reklam yok. En iyi örnek Vestel. Her reklaminda Türk sermayesi diye öve öve satis yapmaya calisiyor. Ama hic ne hikmetse, bir TV kanalini cagiripta, bir Miele veya Siemens camasir makinasi ile kendi makinasini noter huzurunda yaristirmiyor. Cünkü biliyor kaybedecegini.

Petlas olsun, Lassa olsun, büyük markalar ile ayni kalitede olsa, noter huzurunda bir Conti birde kendi lastigini test eder ve millete kalitesini ispatlar. Yapmiyorlar. Cünkü kendileri biliyor lastiklerinin öyle iyi olmadigini. Ama fiyata gelince kaliteli sansinlar diye iyi fiyat talep ediyorlar.

Biz dedikmi, vatanini sevmiyormusun mu oluyor. Oysaki vatanini sevmeyen o sirketler. Insanin milli duygulari üzerinden ticaret yapiyorlar. Kaliteli ciksa, hadi tamam diyecegim.

Otel secerken en iyisini seciyoruz, ama lastike gelince en ucuzu. Birsey olmaz. Allah korur. Sen tedbirini almada, sonra kaderde gec. Yada hep duydugum baska bir bahane. Biz bir yere mi gidiyoruz. Ayni sey mantigi gibi, bizde cok televizyon bakilmiyor. Ama ne hikmetse diyenler hep yollarda. Yada baska bir bahane. Bizim sehir icinden baska bir yere mi gittigimiz var. Ama zirt birt havalimanina gider gelir onu görmez.

Mhmt
04 Nisan 2018, 12:14
Bi kaç gündür bakiyorum zaten isin maddi olayinda degilim arabanin yuruyen aksami teker fren vs. için kaliteden kaçinmamaya çalisirim can tasiyoruz sonuçta . Simdi üzerindekiler arka Continental contisport önler michelin pilot Her ikisindende memnunum . Tercihimde zaten yine büyük markalar üzerine olacaktir .

Mhmt
04 Nisan 2018, 12:15
En iyisini sen söyledin kardesim milliyetçilik ugruna dolandirildigimiz çok dogru benimde cok basima geldi ...

arapkarizma
17 Nisan 2018, 11:55
Evet markali lastiklerde parcalanabiliyor, yillar önce acil bir yere yetismek icin otobanda 200 üzeri yol alirken canim cok sigara cekti arabada icmedigimden hemen parka girip sigarami icerken ön sol tekerin halini görünce gözlerim yerinden firladi distan boydan boya dikis acigi gibi acilmis yarilmak üzereymis Allahtan sigara icesim gelmis yoksa nasil bir faciaya sebep olabilirdi kimbilir, Marka Michelin idi daha 2 yillik iyi lastiklerdi.

Demek ki sigara her Zaman öldürmüyor bazen de Hayat kurtariyor
(ama yine sigara icmeyin :)

Mafyan
04 Temmuz 2018, 23:12
Neden cin lastiklerinden uzak dur diyorsun ? Bildigin birseymi var oda laf olsun diyemi soyledin

OrLoW
05 Temmuz 2018, 00:51
Michelin kendini kanıtlamış bir marka tavsiye ederim..

Hayatın sadece o lastiklere bağlı dostum arabada bunu unutmamak gerek...

Cologne
05 Temmuz 2018, 19:07
Daha önceden hep Michelin kullaniyordum. Bir kere Vredestein aldim, simdi baska lastik kullanmiyorum. Cok uzun ömürlü, sessiz ve yakit tasarrufunda cok ise yariyor..

=easyrider=
16 Ekim 2018, 22:25
arkadaslar ben iki sezondur kisliklari PETLAS kullaniyorum bu sene yazliklarida PETLAS aldim ve simdiye kadar memnunum.

sswiss
17 Ekim 2018, 12:53
Arkadas bütce önemli degil diyor,ayrica bu markalarla en kötü teker arasinda 20 euro fark olsa ne yazar toplam 80 euro,degermi peki kendini kanitlamamis markalari almaya .Bence degmez.

Dünyada anket yapsan bu yazdigim markalari taniyormusunuz diye ,belkide %99 evet diyecek.Ben Kücük arabam icinde bu markalari aliyorum
Michelin, Dunlop, Continental, Goodyear

arkadas
17 Ekim 2018, 13:27
Neden cin lastiklerinden uzak dur diyorsun ? Bildigin birseymi var oda laf olsun diyemi soyledin

Slm,

ben kore lastigi kullandim Kumho 235 50 18 ve arka lastikler ic taraftan cant boyu catladi. Lastikleri yaz kis degistirirken farkina vardim.
Arabam Phaeton V10 TDI simdi Dunlop aldim biraz sert lastikler ama iyi saglam.

Michelin, Goodyear, Dunlop...

Hakan741
17 Ağustos 2022, 12:50
Arkadaslar sila yoluna cıkarken hangi teker markasi tavsiye edersiniz???

Cengiz Bond
17 Ağustos 2022, 13:02

bence istikamete ve yol durumunu bagli.

kullanacagin yolu tam aciklarsan, ona göre lastik tavsiye edilebilir.
bulgaristanda bir kac kötü yol varmis.

ben izinden önce hep google maps liveview ile, whatsapp ve facebook gruplarina danisarak kullanacagim lastik markasini secerim.
bu tabii duruma göre her zaman degisebiliyor.

mesela gecen topladigim bilgiler conti isaret ediyordu ama bir grupda bir yerde yol söyle dediler, bende direkt micheline gectim.
bu lastik secme meselesi cok zor.

iyiki böyle forumlar, gruplar filan var, yoksa havayi nasil alacagimizi bile unutacagiz.

Musti
17 Ağustos 2022, 14:11
Kulandin arabaya bagli Spor arabaya spor lastikler tavsiye ederim mesela Michelin Pilot Sport 4s normal arabaya spor lastike gerek yok Michelin Primacy 4. Baska markalarda var tabiki

selo65
17 Ağustos 2022, 15:46
bende Michelin diyorum. karda kista cok faydasini gördüm. yol tutusuyla dört dörtlük lastik.

Birbey 3.0
17 Ağustos 2022, 17:05
Bir sefer Michelin Primacy ile izin yaptım. Yakıtta şehir içinde bile Bordcomputer'de fark ettiğini görüyordum. Yol tutuşu süperdi. Ayrıca ADAC gibi testlerde açık ara en az profil kaybeden lastikdi.

zopunluk
28 Ağustos 2022, 15:35
hankook derim