PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev aldım, bahçedeki araba sıkıntı.

Megatron
13 Mart 2018, 12:23
Herkese merhaba dostlarım.

Almanya da yaşıyorum, ev aldık, çok yakında da Noter ter. Var. Evimizin bahçesinde abgemeldet bir araç duruyor, eski sahibinden. Adam hayatta değil mirasçıları da ilgilenmiyor. Ne yapmam lazım. Ben kaldırtırsam faturayı bize kitlicekler. Tavsiyeleriniz bekliyorum acil. Tesekkürler

EnesD58
13 Mart 2018, 12:32
Herkese merhaba dostlarım.

Almanya da yaşıyorum, ev aldık, çok yakında da Noter ter. Var. Evimizin bahçesinde abgemeldet bir araç duruyor, eski sahibinden. Adam hayatta değil mirasçıları da ilgilenmiyor. Ne yapmam lazım. Ben kaldırtırsam faturayı bize kitlicekler. Tavsiyeleriniz bekliyorum acil. TesekkürlerArkadaşım araba yi Schrott A versen sana 150 verirler, ordan abschleppen yaptırsam sana 150 Euro fatura tutar yani 0 ra 0:)

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Birbey 3.0
13 Mart 2018, 12:45
EnesD58, öyle kendi başına başkasının malnı satamazsın. Adam ölse bile, mirascılar var. Mirascılar, eğer mirası red etmedikleri sürece, çekmeye mecbur.

Eğer ilgilenmiyorlarsa, tek tek mirascılardan paylarından vazgeçtiklerine dahil bir belge alman lazım. Ondan sonra istediğini yaparsın.

Çünkü böyle yapmazsan, yarın uyağının biri seni mahkemeye verir, babamın malını bana sormadan atmış, manevi değeri çoktu diye para isteyebilir.

Yada mirascıları tanıyorsan, iade taahhütlü tek hepsine mektup yazıp arabaları çekmelerini söyleceksin. 6 haftada süre tanıyacaksın. Aksi takdirde kendin çekip kendilerine Rechnungu sunacağını söyleyeceksin.

Hukuki tarafı bu. Gerisi sana kalmış.

webci
13 Mart 2018, 12:58
Aynisi benim basima geldi..yalniz benim avukatim vardi..habersiz satarsan hirsizliga girer dediler..stadtdan rechtspflegeyi cagirdik onunla beraber evde ne varsa arazidekilerde dahil borcuna karsilik el koyduk..kapiyi actirip kilit degistirttik ve avukat araciligiyla ev sahibine bilgi gitti..arabayida 300 avroya suriyeliye sattik..ogun bugundur gik yok..avukatla halketmen lazim..kendi kafana gore yaparsan ilerde izinsiz malima el koydu gibi sacmaliklar cikar..copde olsa degerli oluyor..

safak67
13 Mart 2018, 12:58
eger rechtschutzun varsa
hemen bir avukata git derim
en iyi bilgiyi sana o verir

kurabiye
13 Mart 2018, 14:36
eski ev sahibininle konusmadinmi sen ya.? ilgilenmez ise arabaya ne yapip edip yola cekin okadar bunda ne var.

gentlement
13 Mart 2018, 15:21
arkadas, "Rechtschutz´un varsa avukata git".. Yavas yavas tiksinlik gelmeye basladi bu cevaptan!!! Bu forumda herhangi bir soru soran kisiler acaba bunu düsünemiyorlarmi !?!? Konular hakkinda bir bilgin yok ise, cevap yazmassin o kadar... Ama böyle gülünc duruma düsmeyin, lütfen... Oh ne ala, en ufak birseyde hemen avukata git... Biraz kendin arastirip, kendin birseyler basarmaya calissan???

@Megatron: kardes, reddi miras anladigim kadari ile olmadigi icin o arabanin sahibi "miras sahipleri". Rizke girip arabadan kurtulabilirsin. Ancak rizke girmek istemiyorsan, "Einschreiben" olarak miras sahiplerine mektup yaz ve arabayi xxx tarihine kadar cekmelerini söyle... Aksi taktirde, arabayi senin cektirecegini ve faturayi onlara gönderecegini belirt... Gelecek olan cevaba göre hareket edersin...

NOT: Ben kendi evimi aldigimda bodrum kati agzina kadar doluydu. Ben evin anahtarini teslim aldigim gün rizke girerek a dan z´ye ne var ne yok bakmadan herseyi cöpe attim ve faturayi eski sahibine yolladim. Toplam 3 container cöp cikti ve 525,- EUR ödendi. Eski ev sahibi hic sorun yapmadan ben mektubu yolladiktan 3 gün sonra parayi kontoma göndermisti...

katze_11
13 Mart 2018, 15:49
ev daha arkadasa ait degil simdilik bir sey yapamaz cünkü noter de daha imza atmamis.Buna rağmen ev sahibi evin anahtarini vermis ben arkadasin yerinde olsam imzayi atana kadar hic birsey yapmam.

neco54
13 Mart 2018, 16:37
Adam hayatta degil ama ev satin aliyorsun. Bankadanmi yada mirascilarindanmi vs. vs.
Sana satisi kim yapiyorsa git onunla konus. Bankada sana kafasina göre ev satamaz ve demekki arka planda mirascilari var.
Bunu ögren gerisi zaten yazismalarda sonra gelir.

Ekleme:
Birde bunu noterde imza esnasinda belirt.

hOrOz
13 Mart 2018, 16:40
ya bu kadar niye dertleniyorsunuz
Daha anlaşma yapılmamış
Noter de anlaşma yapılirken bahçedeki arabanın da kaldırılmasını şart koyarsınız

Cengiz Bond
13 Mart 2018, 17:13
evei geri ver, 14 gün hakkin var

neco54
13 Mart 2018, 17:21
ya bu kadar niye dertleniyorsunuz
Daha anlaşma yapılmamış
Noter de anlaşma yapılirken bahçedeki arabanın da kaldırılmasını şart koyarsınız

aynen Usta evi kim satiyorsa arabaninda basinin caresine baksin.

hekimoglu
13 Mart 2018, 18:15
dahada basit bir yol,
arabayi iterek bahcenden cikartirsin yola park edersin(yola derken bahcenin disinda trafige engel olmayan yere),birgün Ordnungsamt'dan adamlar gelir cama araba cekilsin diye kagit yapistirilar.
araba verilen gün cekilmesse Ordnungs amt ceker.
araba sahibi öldü ise mirascilarina haber verilir,mirascilar biz miras kabul etmedik derlerse masraf stadta kalir.
mirascilar mirasi kabul ettiler ise masraf mirascilardan alinir.

Gercekten en kolay masrafsiz sorumluluk gerektirmeyen tereyagindan kil cekme misali cözüm önerisi hocam bu fikri cok begendim.

Selam
13 Mart 2018, 19:32
@hakan

valla bu önerine sapka cikarilir. Tek kelime ile muazzam fikir.

katze_11
13 Mart 2018, 19:39
Arkadaslar kafayi fazla yormayin Megatron arkadas evi aldim diyor ama daha almamis.Aramizda ev alan arkadaslar bilirler aldim diyor noterde imza atsan bile ismin grundbuch a yazilmadigi sürece ev Megatron isimli üye arkadasa ait degil ve mirascilar müsade etmedigi sürece degil o arabayi yerinden oynatmak bahcesine bile giremez onun icin bence ilk önce evin sahipleriyle beraber sözlesme yazmalari ve bunu notere karsilikli tastik ettirmeleri zaten noterde onun icin var. onun icin noterde imza atmayla ev kisinin olmuyor.

Birbey 3.0
13 Mart 2018, 19:43
Ama Hakan kardeşimizin dediği yaparsanız, Ordnungsamt gelince kim çekti diye araştırırsa ve ispiyonlayanlsr olursa, cezayı yer. Tahminen mahalleli o arabanın orda olduğunu bilir.

Horozun fikri güzel. Ben dikkatli okumamışım ev aldı sanıyordum.

deniz2000
13 Mart 2018, 19:47
araba sakin Oldtimer müzelik olmasin? ev sana bedavaya gelir, eyer öyleyse arbayi ben atarim de
tabiki önce noter imzalar atilsin noterde mirascilarla anlasman lazim imzali kayit almayi unutma
mirascilardan, araba hakkinda ne düsünüyorsan onu yap noterde

Birbey 3.0
13 Mart 2018, 19:49
He, mirascılarda Oldtimeri orda bırakırdı.

neco54
13 Mart 2018, 20:04
dahada basit bir yol,
arabayi iterek bahcenden cikartirsin yola park edersin(yola derken bahcenin disinda trafige engel olmayan yere),birgün Ordnungsamt'dan adamlar gelir cama araba cekilsin diye kagit yapistirilar.
araba verilen gün cekilmesse Ordnungs amt ceker.
araba sahibi öldü ise mirascilarina haber verilir,mirascilar biz miras kabul etmedik derlerse masraf stadta kalir.
mirascilar mirasi kabul ettiler ise masraf mirascilardan alinir.

@hakan

valla bu önerine sapka cikarilir. Tek kelime ile muazzam fikir.

Gercekten en kolay masrafsiz sorumluluk gerektirmeyen tereyagindan kil cekme misali cözüm önerisi hocam bu fikri cok begendim.

Bu cevaplariniza gercekten gülüyorum ve cevap yazmaya bile gerek yok

TipiTip
13 Mart 2018, 20:20
beyler Almanyada Millet Mobesa Kamerasi gibi calisiyor

sokak kenarina itin oraya koyun demek basit

oraya buraya koyarken gören olur

sonra bütün masraflar üzerine kalmasin !!!!

hekimoglu
13 Mart 2018, 20:22
Bu cevaplariniza gercekten gülüyorum ve cevap yazmaya bile gerek yok

Daha parlak bir fikrin varsa bizimle paylasman bizi gülünc durumdan kurtarir en azindan sevap olur :-)

Bence hicte korkmayi gerektirecek bir durum söz konusu olmaz arabanin sahibi, yoksa varisi düsünsün gerisini.

Torck
13 Mart 2018, 21:15
evei geri ver, 14 gün hakkin var

kardes, yapmayin yaw! Arkadas evi Mediamarktan almiyor, noter huzurunda aliyor! 14 günlük vazgecme kanunu yok degil! Var, fakat zevkine göre vazgecmek mümkün degil! Sadece belirli sebeplerden dolayi vazgecebilir. Mesela evde gizlenms kusur varsa veyahut ödemede bir sorun var ise.

neco54
13 Mart 2018, 21:59
Daha parlak bir fikrin varsa bizimle paylasman bizi gülünc durumdan kurtarir en azindan sevap olur :-)

Bence hicte korkmayi gerektirecek bir durum söz konusu olmaz arabanin sahibi, yoksa varisi düsünsün gerisini.

neco54,den
9. mesaji okursan belki bir seyler anlayabilirsin,

S&S

hekimoglu
13 Mart 2018, 23:20
neco54,den
9. mesaji okursan belki bir seyler anlayabilirsin,

S&S

Yasal hangi yol takip edilmelidir diyenlere dogru bir tavsiyedir #9 ancak bu serüvenin nekadar zaman icinde nasil sonuclanacagi hakkinda kimse net fikir belirtemez. Ne sonuc alinacagi belirsiz serüvenle bas agritmak istemeyen degisik pratik sonuc alinabilen yöntemler daha kolay cabuk ise yarar bu tavsiye mahiyetinde bir fikirdir herkes katilmak zorunda degildir isteyen yapar istemeyen yapmaz, egerki degisik düsünüyorlar diye insanlar birbirlerini kit anlayisli diye alay konusu yapacak olsalar yarisi diger yarisina göre diger yarisi da digerlerine göre alay konusu yapilacak kadar garipsenirdi.

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 14:41
Hakan, izinsiz başkasının malınıda çöpe gidecek sekilde çekmek yasak. Ordnungsamt sana sadece olayı kendi açısından değerlendirir.

Ayrıca Ordnungsamt Fahrgestell-Nr. bakıp arabanın nerden geldiğini araştırıyor.

Senin dediğin gibi olsa herkes çöplük ile uğraşmamak için arabayı yol kenarına itiverir.

Senin iş yaver gitmiş olabilir. Ama burada soru şu, işi hukuki olarak doğru hal etmek.

feza
14 Mart 2018, 20:19
notere gitmeden önce evin satisiyla ilgilenen kisiyle bir araya gelip evin eksikleri ve yapilacak olanlari sözlü/yazili olarak anlasmak ve
noterde satis sözlesmesinde yapilacak/eksik olanlari isletmek en iyi cözüm olacagini düsünüyorum.

akdenizli33
15 Mart 2018, 03:36
bence bi kibrit cakin yakin kim vurduya gitsin.:)

Megatron
15 Mart 2018, 08:21
El freni çekili arabanın, bende bi ara düşündüm:) lakin sıkıntıyı giderdik gibi. Eski sahibinin verwalter sını buldum, halledeğini söyledi Noter terminine kadar. Bakalım

Megatron
15 Mart 2018, 08:22
:) aynen. Bi Molotof a bakıyorda! :)