PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalyada Dükkan mi Ticari Taksi Plakasimi yatirim icin?

Acemibiri
03 Mart 2018, 13:10
Arkadalar burasi Dogru yermi bilmiyorum ama söyle bir sorum var.
Ben 2-3 yila Kadar Memekete dönüs yapmak istiyorum.
Antalyada Dairem var Kira ödemiyecegim.

Elimdede 300.000 € var.
Bunu Türkiyede nasil degerlendirebilirim?
Degerlendirmek derken bu Parayi katlayim acisindan degil.
Bana Emekli Parasi gibi getiri getirsin yeter.
Ben Antalyada güzel bir yerde Kurumsal Kiracisi (BIM,SOK veya A101) olan bir Dükkan alip kiraasini alayim veya Ticari Taksi Plakasi satin alip kiraya vereyim diye düsünüyorum.
Ama bu iki alternatifin artilari eksileri olabilir.Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum.
Veya baska alternatif yollar(Bankaya faize yatirmak haric).
Ticari taksinin'de gelecegi UBER sistemi yüzünden Parlak görünmüyor diyorlar.

Egenin Efesi
03 Mart 2018, 14:12
Ticari taksi plakalarinin geliri suan icin cazip görünse de ileride devletin cikaracagi bir kanunla hersey degisebilir.

Devlet ticari plaka yi serbest biraktiginda bu plakalarin bir degeri kalmayabilir diye düsünüyorum tabii ki bu benim sahsi fikrim

Bir zamanlar ben de bayaaa arastirmistim. Güvenemedim

Acemibiri
03 Mart 2018, 14:17
Devletin cikaracagi kanundan önce su Kartellerin cikardigi UBER taxi sistemi olayi Antalyayada sicrarsa o kötü olur.
Bircok Taxici ekmeginden olacaga benziyor.

V/S
03 Mart 2018, 15:37
Yasiniz 55 üzeri ise ve sadece Türkiyede beni Yasatsin diyorsaniz bu para size Yatirim yapmadan yeter.

1 Milyon 290 bin Türk Lirasi yapar elinizdeki para. Bu hesap tabiki siz ve Haniminiz icin gecerli.

Misal Aylik bir Emekli maasi gibi harcarsaniz 4 bin TL .

Türk Vatandasi iseniz Emeklilignizi yatira bilirsiniz ayni anda kendinizin Sigorta sorununu cözmüs olusunuz.

Taxi pek önermem, Servis isleri Büyük Sirket ve Acentalarin elinde. Market olabilir, ama yerine Bagli.

Suan en iyi gelir getiren Yatirim Emlak, ama oda birikiminizi siller süpürür.

Ibrahim_07
03 Mart 2018, 23:14
Abi Ben kendim Antalyaliyim.
Yerinde Bir dükkan Aylik Sana belirli bir kazanc getirecektir illaki. Taksi ve genel olarak tasimacilik bence ölü yatirim.
Antalya da sehir ici otobüslerin suan da kazandigi gülünc Bir rakam.
Bana sorarsan Antalya dan belirli yerlerinden arsa al ve sat muhakaki kazancli cikacaksin.
Antalya da oturuuyorum demisin hangi bölgesinde kaliyorsn.

mustafa200222
03 Mart 2018, 23:18

Elimdede 300.000 € var.
Ben Antalyada güzel bir yerde Kurumsal Kiracisi (BIM,SOK veya A101) olan bir Dükkan alip kiraasini alayim veya Ticari Taksi Plakasi satin alip kiraya vereyim diye düsünüyorum.
Ama bu iki alternatifin artilari eksileri olabilir.Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum.
Ticari taksinin'de gelecegi UBER sistemi yüzünden Parlak görünmüyor diyorlar.Arkadaşım dikkat et. Alacağın Bim 101 dükkanları ni eğer Bim 101 dükkanı boşaltır sa zor kiraya verirsin Bim 101 . Tanıdığım emlakçı içinde Bim veya 101 veya banka kiracı li diye dükkanı satiyorlarmis. Neden diye sordum çünkü kiracı o dükkandan cikiyormus banka Bim 101 kiralari yüksekmis bunlarda çıkınca 20 liralık yere 2 liraya kiraya zor verirsin. Dikkat edecegin kaç yıl boyunca dukkanda kiracı olarak kalacak çok iyi araştır

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Birbey 3.0
04 Mart 2018, 02:52

Elimdede 300.000 € var.
Ticari taksinin'de gelecegi UBER sistemi yüzünden Parlak görünmüyor diyorlar.

Bence fazla ugrasma. Dursun para cebinde. Ters anlama, Allah yeterince vermis sana zaten. Yarabbi sükür de uzat ayagini yat.

iso98783
04 Mart 2018, 03:14
arkadas ben ilk etapda hemen türkiyeden esimle birlikte emekli isini hallederdim bir kac sene bekleyecek olsam bile, daha sonra bir büyük degilde iki tane emlak alirdim ticari veya mesken yada karisik ama kim ne derse desin icine sinen neyse onu yap ve verdigin karar hakkinizda hayirli olsun insallah.

Acemibiri
04 Mart 2018, 15:13
@Ibrahim_07 arkadasim ben
Antalya/Konyaalti/Hurmada kaliyorum.
Arkadaslar yatirim derken ben bunu yatirayim, sonra 2-3 kat kar yapayim diye demiyorum.
Bana aylik seklinde getiri getirsin yeter.
Kendimizi emekli edecegim tabiki, ama etsemde ben 54, esim 49 yasina Kadar aylik alamayacagiz.
Amacim kar etmek falan degil.
Onu adeta emekli gibi getirisi olacak bir sekilde degelendirmek istiyorum.

Tabiki 3-4 sifir lüx residens daierlerde alabilirim,hatta zorlasam 300.000 TL'den 5 Residens Daiere alabilirim.Ama kiracilara falan ugrasmak istemiyorum.
O nedenle iyi bir yerde Kurumsal Kiracili bir Dükkan veya Plaza alsam iyi olurmu diye düsünüyorum.
Ama tabik hersey nasip.

Ibrahim_07
04 Mart 2018, 16:08
Abi
Daire isi bencede pek iyi degil alacagin Kira 600-800 Tl ama Kiraci ile ugrasilmaz.
Iyi bir Yerde Dükkan almaya calis abi ozaman hakkinda hayirlisi.
Arsa ya sicak baksaydin sana Dösemealti bölgesini önerebilirdim belki duymusundur.
150 -160 lira Civari da ögrencilerin kaldigi 1+1 Evler olucak Üniversitenin yakininda bir de onlara bakabilirsin

ibicam
06 Mart 2018, 12:58
Yukarıda bir arkadaşımızın yazdığı gibi yaşın emeklilik yaşından küçük ise, Vestel, Arcelik gibi bir şirketin hisse senedini al, sana getirdiği kar payı sana yeter. Antalya gibi bir yerde turizm sektöründe Almancan ile de para kazanabilirsin.

SesSizliK
06 Mart 2018, 13:07
yasin kac bilmiyorum ama ev kira degilse 300 bin euro nakit iyi para koy banka hesabina 35 sene yapar sana 420 ay 300 bin bölü 420 aylik 715 euro simdiki kurla yapar sana aylik 3357 tl para kimsenin etlisine sütlüsüne karismadan gecin git ;)

tr-22
06 Mart 2018, 19:04
yasin kac bilmiyorum ama ev kira degilse 300 bin euro nakit iyi para koy banka hesabina 35 sene yapar sana 420 ay 300 bin bölü 420 aylik 715 euro simdiki kurla yapar sana aylik 3357 tl para kimsenin etlisine sütlüsüne karismadan gecin git ;)

aynen katiliyorum,bir kisminida faize yatirmis olsa cabasi.