PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkeiyeden emekli olacagim Alman vatandasligina gecmek istiyorum

akdenizli33
03 Mart 2018, 02:48
iyi geceler arkadaslar basliktada yazdigim gibi seneye trden emekli liigm basliyor.orda kalmak istiyorum buraya cok gelmek istemdegim icin git gel cok yapmak istemiyorum alman vatandasiligina gecsem trde istedgiim Kadar kalabilrimiyim .emekliligime bir sorun olurmu.tesekürler

hOrOz
03 Mart 2018, 09:26
hocam bu soruyu sanki daha öncede cevaplamıştık

hiç bir problem çıkmaz ..

Türkiye ye girişi Mavi Kart ile yaparsan istediğin kadar Türkiye de kalırsın

Sadece Alman Pass ile yaparsan 90 gün kalabilirsin daha uzun süre kalmak istersen oturma izni alman gerekecek

Alman Vatandaşı olduğun içinde problemsiz yine Almanya ya dönebilirisin.

Yalnız Alman Vatandaşlığı için biraz geç kalmışsın biraz acele etmen gerekecek

Birbey 3.0
04 Mart 2018, 02:09
iyi geceler arkadaslar basliktada yazdigim gibi seneye trden emekli liigm basliyor.orda kalmak istiyorum buraya cok gelmek istemdegim icin git gel cok yapmak istemiyorum alman vatandasiligina gecsem trde istedgiim Kadar kalabilrimiyim .emekliligime bir sorun olurmu.tesekürler

Yasin kac bilimiyorum, ama illaki gecmene gerek yok. Yabancilar dairesine git ve özel izin kagidi iste. Eger Türkiye'deki ayliginin yaninda baska gelirlerinde varsa bunlar ispatlarsan oturumun ölmez diye bir belge verebiliyorlar.

Gezme konusuna gelince:

SGK kurumuna bir mektup yaz ve acikca sor. Mektubunu yazarken mutlaka "Bilgi edinme kanuna dayanarak soruyurm" diye yaz ve nüfus cüzdanin fotokopisini koy ve Einschreiben olarak yol. Sana resmi cevap gelir. Ama bilgi edinme kanuna bölümünü yaz, yoksa yarim yamalak cevap verirler.

akdenizli33
04 Mart 2018, 05:09
yasim 51.tesekur ederim arkadaslar .cevaplariniz icin