PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev aldım ayın 15 ine kadar bana ayrılmıştı mesaj geldi başkasına satıyormuş?

arkhelais
01 Mart 2018, 18:59
S.a arkadaşlar bir ev bulmuştum 1000euro kapora verip Martin 15 ine noter Termin yapmıştık kredi isim biraz uzun sürdü bu gün mesaj yazdım kredi işi tamam diye bana evi başkasına satıyoruz diye email yollamış Konto numarası istiyor paramı geri yollamak için ne yapabilirim?

Gesendet von meinem ATH-AL00 mit Tapatalk

clon
01 Mart 2018, 19:12
Elinde birsey yoksa hic birsey yapablecegini zannetmiyorum
Parani geri verdigine dua et
(Muhtemelen daha cok veren oldu herhalde)

webci
01 Mart 2018, 19:19
Kredi ye izin ciktimi..en iyisi kaporani git al ama kredi isin tamam olup parayi almassan ceza yersin..miktarina gore beya agir olabilir..bu durumda avukat yolu gorunuyor,cunki sende ondan cazanin geri talebini isteyeceksin..
Bankayla gorus iptal olmassa ceza odermisin ne kadar ..
Oyle veya boyle sen zarardasin..hukuk davasi sart..
Ne kadar kredi cektin..birde privatmi aldin,yazarsan daha saglikli aciklama yapariz..

guesswhosback
01 Mart 2018, 19:21
(Muhtemelen daha cok veren oldu herhalde)

Ama daha önce bi Vertrag'a eingehen edip'de anlastilarsa ozaman "ohhh der gibt mir aber 'n bisschen mehr Kohle auffe Hand" deyip'de anlasmayi bozup baskasina satmasi yasak degil mi? Sonucta vorhandener Vertrag var - mündlich olsa bile gecerlidir diye biliyorum. Noterden bile Termin almislar yani sonucta anlasmislar adam döneklik yapmis, terbiyesiz..
@webci arkadasimiz yazmisya biraz sürmüs kredi isi ama olumlu sonuc almis sonunda. Hersey iyiken satici iptal etmis..

Aga sana kolay gelsin bu is hakkinda hicbir bilgim yok. Gelismeleri burada paylasirsan eger sevinirim, takipteyim :)

murat39
01 Mart 2018, 19:45
10.000 kapora verdin.
Ama sözlesmede cayan olursa detayli bir yazi yok.Iki taraftan biri cayarsa söyle olacak diye.Burada da bir süre sözkonusu degil.

Sen üzerine gidip avukata gidecegim gibisinden nabzini yoklayabilirsin.

Gercekten de avukata gidersen.Streitfall 10.000 € üzerinden Avukat masrafini alir.Rechtschutz un yoksa.
Rechtschutz un varsa.Telefonische Beratung u ara.Konuyu sor.Masraf olmaz.

Sen o esnada ki masrafin i talep edebilirsin.
Izin Aldin mesela.
Yol parasi.
Gününün kaybi.bosa gittigini su kadar süre banka banka gezdigini sürede Izin aldigini zararinin TAlebini isteyebilirsin.
Satan kisi de istedigine satar.Notere gire ne kadar.

djpascal
01 Mart 2018, 20:58
Ev isleri sadece NOTAR ile yapilir. Notarda Vorvertrag falan yapmadiysan (zaten yapmamisin). Hic sansin yok! Parani al odar.

Bana da biri söz vermisti sonunda baskasina satti!.....

Gecmis olsun. Her isin bir hayiri var. Ben ozaman dan sonra daha bir daire buldum ve aldim!

Gecmis olsun!

feza
01 Mart 2018, 22:17
noterde imza atilmadigi sürece her iki tarafda alis/satisdan vaz gece bilir.
emlak alimlarinda dikkat edilmesi gereken Darlehenvertrag ile Noterde satis islemlerinin vakitlerinin birbirine denk gelmesi cok önemli aksi takdirde pahaliya mal ola bilir.

Vaz gecilmesi durumda:

kredi onaylandikdan sonra 2 hafta icinde vaz gecme durumu var eger bu zaman asimi gecerse vaz gecilmesi durumunda bankaya Vorfälligkeitsentschädigung ödenmesi gerekir.
Noter Entwurf (taslak) gönderdiyse yapilan satis degerinden belirli orandan islem parasi aliyor.

Birbey 3.0
01 Mart 2018, 23:15
Kaporonun yasal bir dayanagi olacagini sanmiyorum.

Bence al parani geri cekil. Her iste bir hayir vardir.

Karaoglan99
01 Mart 2018, 23:29
Kardes uzulme aynisi bizede oldu hemde marklere kapora verip islemlere
basladik bütün isler bitmek üzereyken satici vaz gecince yapilacak birsey kalmadi
sanirim baska birisi birazdaha verip markleri de gördü ve evi aldi.

arkhelais
02 Mart 2018, 01:19
(Muhtemelen daha cok veren oldu herhalde)Elimde 1000euro verdiğime dair imzalı kağıt var immobilienmarkler den 5 madde de ev sahibinin vaz geçebileceği yazıyormuş başkası da 10000 fazla verip almış iki hafta boşuna ugrastim

arkhelais
02 Mart 2018, 01:23
Kredi ye izin ciktimi..en iyisi kaporani git al ama kredi isin tamam olup parayi almassan ceza yersin..miktarina gore beya agir olabilir..bu durumda avukat yolu gorunuyor,cunki sende ondan cazanin geri talebini isteyeceksin..
Bankayla gorus iptal olmassa ceza odermisin ne kadar ..
Oyle veya boyle sen zarardasin..hukuk davasi sart..
Ne kadar kredi cektin..birde privatmi aldin,yazarsan daha saglikli aciklama yapariz..Kredi sadece benim. İçin onaylanmadi bende finansberater le konuştum kredi alırız dedi iki hafta uğraştı alamadı bende ortak buldum onun la bankaya müracaat ettik pazartesi kredi onayınız elinizde dedi bende emlakci ya yazdım noter e ekle ortağın ismini diye ondan sonra adam bana email yolladı başkasına sattık diye

arkhelais
02 Mart 2018, 01:24
Ama daha önce bi Vertrag'a eingehen edip'de anlastilarsa ozaman "ohhh der gibt mir aber 'n bisschen mehr Kohle auffe Hand" deyip'de anlasmayi bozup baskasina satmasi yasak degil mi? Sonucta vorhandener Vertrag var - mündlich olsa bile gecerlidir diye biliyorum. Noterden bile Termin almislar yani sonucta anlasmislar adam döneklik yapmis, terbiyesiz..
@webci arkadasimiz yazmisya biraz sürmüs kredi isi ama olumlu sonuc almis sonunda. Hersey iyiken satici iptal etmis..

Aga sana kolay gelsin bu is hakkinda hicbir bilgim yok. Gelismeleri burada paylasirsan eger sevinirim, takipteyim :)Avukat tan bilgi aldık adamlar kendini sağlam a almış ben bir şey yapamıyorum paramı geri alacam o kadar uğraş boşa gitti

arkhelais
02 Mart 2018, 01:28
10.000 kapora verdin.
Ama sözlesmede cayan olursa detayli bir yazi yok.Iki taraftan biri cayarsa söyle olacak diye.Burada da bir süre sözkonusu degil.

Sen üzerine gidip avukata gidecegim gibisinden nabzini yoklayabilirsin.

Gercekten de avukata gidersen.Streitfall 10.000 € üzerinden Avukat masrafini alir.Rechtschutz un yoksa.
Rechtschutz un varsa.Telefonische Beratung u ara.Konuyu sor.Masraf olmaz.

Sen o esnada ki masrafin i talep edebilirsin.
Izin Aldin mesela.
Yol parasi.
Gününün kaybi.bosa gittigini su kadar süre banka banka gezdigini sürede Izin aldigini zararinin TAlebini isteyebilirsin.
Satan kisi de istedigine satar.Notere gire ne kadar.Benim avukat sigortam yok ortak alacağım kişi telefon la arayıp bilgi aldı bir şey yapamazsın demiş dediğin gibi işlemler hızlı olması için işten erken çıktığım da oldu başka şehir e de gittim ama bir şey yapamazsın deyince umudu kestim

arkhelais
02 Mart 2018, 01:30
Kardes uzulme aynisi bizede oldu hemde marklere kapora verip islemlere
basladik bütün isler bitmek üzereyken satici vaz gecince yapilacak birsey kalmadi
sanirim baska birisi birazdaha verip markleri de gördü ve evi aldi.Evet aynısı bende oldu