PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Illkez Araba alicam Benzinli Smart Düsünüyorum tavsiye edermisiniz

sekilsef
27 Şubat 2018, 23:10
selam Arkadaslar 10 yili askindir ehliyetim var araba hic lazim olmamisti ama artik bi araba almayi düsünüyorum ,,ilkkez üzerime araba actirmayi düsünüyorum sigorta kac % olur bilmiyorum ,,, sehir merkezinde oturuyorum kaldigim yer cok kalabalik aldi penny rewe yanyana bina alti marketleri parkplatzlari yok haliyle cok kalabalik oluyor kaldigim sokak bende smart düsündüm benzinli istiyorum ama Hybrit olanlarida var tavsiye edermisiniz,, bütcem 3500€ kadar verebilirim nelere dikkat etmeliyim ilanlarda bakiyorum bi cogunun motoru degismis ,, bi cogunda da motor calismiyor diye yazmislar,, en fazla kac km ye kadar bakmaliyim ,, smart 451 modelleri biraz daha makyajli duruyor ,, tecrübe ve bilgisi olan arkadaslar bana yardimci olurlarsa cevinirim ,,

TipiTip
27 Şubat 2018, 23:15
gercekten cok merkezi bir yerde oturuyorsan cok cok ihtiyacin yoksa

park sorunlari varsa ve ne bileyem park araken sinir olucaksan zamanini alicaksa

bence hic ugrasma , araba sade sigorta ödeme ile alma ile bitmiyor

ama yok alicam dersen Benzinli al , Diesel arabalarin basi bundan sonra biraz agriyacak

webci
27 Şubat 2018, 23:45
Ben senelerdir diesel suruyorum..partikel tantanasindan sonra ve dieselin fiyatinin cikmasindan sonra vergiside agir oldugu icin benzinli aldim..umarim rahat ederim...eger ise gitmiyorsan illada araba sart olmadiysa alma derim..
Belediye otobusleri gitmedik kose birakmiyor..sigortasi vergisi benzini tamiri derken arabacilik masrafli is..herkes kendi bilir..o fiyata golf5 tipi guzel bir sey alirsin..

sekilsef
27 Şubat 2018, 23:50
hocam ben keyfi freilerimda gezmek icin biyerlere gitmek icin alicam yillardir sbahn ubahn bus kullandim artik biktim birazda saglik sorunlarim olunca arabasizligin sikintisini cok cektim

Musti
27 Şubat 2018, 23:54
Smart yerine Vw Polo lara bi göz at 2006 dan sorna
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=256167923&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&grossPrice=true&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=27&maxMileage=150000&maxPrice=5000&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&pageNumber=6&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=eeff6506-d7b0-fea0-95f8-d5475739481a

sekilsef
28 Şubat 2018, 00:07
hocam Vw serilerini sigortasi pahali diyorlar bide dedigim gibi park sorunu olacagi icin minik araba istiyorum zaten tekbasimayim Toyota IQ da olabilir ama biraz pahali

TipiTip
28 Şubat 2018, 00:11
Usta sifir alsan nasil ?

Smartin temizleri fiyatlari baya yüksek

AMA sifir alirsan uygun taksite bulabilirsin Ratenkauf olarak

webci
28 Şubat 2018, 00:13
hocam Vw serilerini sigortasi pahali diyorlar bide dedigim gibi park sorunu olacagi icin minik araba istiyorum zaten tekbasimayim Toyota IQ da olabilir ama biraz pahali

Vw ler cok kullanildigi icin pahali,smartlarda az degil..tabiki sf klassende onemli..ben 20 senedir sigortadayim,oglan iki kaza yapti 35 den. 64 e ,sf 35 den sf 1 e,yani 10 sene geri gittim..10 sene sonra kazasiz hale gelecegiz..
Bunlara birsey yazmak isterdim ama yeri degil..
Garajin,arabayi kimler kullanacak,sf klassen,disarda durup durmamasi,evin,bunlar hep sigortanin arti eksileri..

sekilsef
28 Şubat 2018, 00:17
var 4000 5000€ civari 40 bin 50 bin km lerde smart 451 modelllerinden temiz var ,, ama smart 450 modeli makyajsiz olanlari daha uygun 2000 3000 arasi km leri düsük ama yaslari büyük

TipiTip
28 Şubat 2018, 00:20
@webci

Sigorta isi gercekten tuhaf ben her yil sigorta degisiyom

Yaw hersey asaya düstügü Halde son 3 yildir para hep üc bes Euro yukari cikiyor

Kaza yok birsey yok yillardir AMA yil sonu düsecegine cikiyor

Bende ordan oraya atliyorum su an Mannheimer sigortasindayim

Gecen yil Kravak sigortasindaydim bakalim bu yil sonu ne olucak

webci
28 Şubat 2018, 00:25
@TipiTip
Hdiadac huk24 gitmedigimiz kalmadi..
Onlar paranin nasil dondugunu biliyor,uyanik yeni trick cikmis ,bana diyorki mit teilkasko gunstiger als haftpflicht ohne teilkasko..fiyatlarida gosterdi..oyle bir evirip cevirmislerki milleti teilkaskoya mecbur etmisler..
Haftplicht 196,mit teilkasko 179 avro..
Bu nsl oluyor..

bambumbam
28 Şubat 2018, 22:59
@webci

Sigorta isi gercekten tuhaf ben her yil sigorta degisiyom

Yaw hersey asaya düstügü Halde son 3 yildir para hep üc bes Euro yukari cikiyor

Kaza yok birsey yok yillardir AMA yil sonu düsecegine cikiyor

Bende ordan oraya atliyorum su an Mannheimer sigortasindayim

Gecen yil Kravak sigortasindaydim bakalim bu yil sonu ne olucakMasallah benim gibisin.
Hersene ondan ona ondan ona :)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Rookie
01 Mart 2018, 22:54
smartlarda motor arkada arabanin icinde sadece üzerinde bir kapak var ne kadar sagliklidir

Musti
03 Mart 2018, 23:46
bundan 6 yil önce 1 seneline sifir leasing Smart vardi bende.
Ben kesinlikle tavsiye etmem komfor desen yok can güvenligi yok cok hafif kamyonun yanindan gectinmi salaniyon yakit olarak 6-7 l rahat yakiyordu sehir ici. Bi Park yönünden iyi.
Parca degisecekse indir Motoru asa :)

hope41
05 Mart 2018, 10:08
Bir kez arkadas ile Kassel den Hamburg´a gittim Smart ile, kendim kullanmadim hic ama bence kücük araba alacaksan alternatif baska modellere bak, sahsen Smart lari hic sevemedim :)