PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komsu sabah-gece kadar sesli musik dinliyor

player6767
24 Şubat 2018, 16:04
Selam arkadaslar,

Yukariya yazdim gibi üstumdeki komsu sabah gece musik dinliyor uyamiyorum sesden
Iki kere yukariya ciktim söyledim sesi biraz kisarmisin diye durum ayni kizi az kaldi dövecem sor duruyorum kendimi tutuyorum ama az kaldi patlicam ev sahbine gitim anlatim elime kart verdi binadan imza topla diyor ama sorun asllnda kimse duyamaz benden baska yani kiz direkt üstumde oturuyor öbur oturanlar saten hepsi
Yasli 85-90 yaslari. Ne yapma
Imkanlrim var nasil davranim bilmiyorum elimden kaza cikicak diye korkuyorum .

hOrOz
24 Şubat 2018, 16:09
Hocam eğer kıza şiddet uygularsan sen suçlu duruma düşersin

bu konuda bağlı olduğun Ordnungamt gideceksin orada sana ne yapman gerektiğini anlatırlar

sen bir liste yapıyorsun ne zamanlar gürültü yapıldığına dair

Ordnungsamt ilk kez uyarı yazıyor ileride maddi cezai durumlarına kadar gidiyor

TipiTip
24 Şubat 2018, 16:12
Selam arkadaslar,

Yukariya yazdim gibi üstumdeki komsu sabah gece musik dinliyor uyamiyorum sesden
Iki kere yukariya ciktim söyledim sesi biraz kisarmisin diye durum ayni kizi az kaldi dövecem sor duruyorum kendimi tutuyorum ama az kaldi patlicam ev sahbine gitim anlatim elime kart verdi binadan imza topla diyor ama sorun asllnda kimse duyamaz benden baska yani kiz direkt üstumde oturuyor öbur oturanlar saten hepsi
Yasli 85-90 yaslari. Ne yapma
Imkanlrim var nasil davranim bilmiyorum elimden kaza cikicak diye korkuyorum .

usta iyide senden baska niye kimse duymasin ? ses yukari gitmiyor mu ? saga sola gitmiyor mu ?

gercekten ses varsa diger komsularda rahatsiz olurlar ve imza atarlar

hele hele Almanin yaslisi rahatini ister rahatini sever ufak bir tikirtiyi ev sahibine bildirir

Almanin yaslisi Mobesa Kamerasi gibidir ....

player6767
24 Şubat 2018, 16:18
Ustam önce tsk ederim
Konuya yazdin icin . Bu kiz en üste oturuyor onun üstu yok yan tarafdaki evde yok bile benim altimda biri oturuyor onun duymasi imkansiz adam 90 yasinda öburleri dairenin sol tarafinda kaliyor ben sah tarafdayim bir taraf 3 katli yani toplam 6 aile ozuruyor sahli solu .

V/S
24 Şubat 2018, 16:31
Bak nurada ne yaziyor:

https://www.service-bw.de/leistung/-/sbw/Anzeige++Laermbelaestigung+melden-1265-leistung-0

Gece sesli müzik dinliyorsa, ve zimmerlautstärkeyi geciyorsa Polis cagira bilirsin.

Sabahlari ise Ordnungsamta. Dahada olmadi, Mietervereina üye olun, ve Mietminderunga gidin,

bak o Zaman nasil ilgileniyor ev sahibi.

Gece 22.00 - ile Sabah 7.00 arasinda Ruhezeit var.

gentlement
24 Şubat 2018, 18:02
kardes, bak altta vermis oldugum Link´den en sahibine yazacagin örnek mektubu alabilirsin. Ev sahibi ile yapmis oldugun her görüsmeyi yazili yap... 10 gün boyunca seslerin saatlerini kayit altina al. Sesler ileri derecede olacak olursa arada bir polis yada Ordnusamt´ida cagir ve mutlaka tutanak tuttur.

Daha sonra ev sahibine 10 gün mühlet ver kiraci ile görüsüp sorunu haletmesi icin...

Yukarida bahsettigim adimlari bir bir uyguladiktan sonra %20 ye kadar Mietminderung yapma hakkin var!

https://www.promietrecht.de/Nachbarn/Stoerung-durch-Nachbarn/Laerm/Musterbrief-Vermieter-ueber-Ruhestoerung-Laerm-informieren-E2222.htm

NOT-1: Öyle her an, en ufak birsey icin Mietminderung yapilmaz! Yasanan sorunlar icin öncelikle yazili adimlar atilir. Sonuc cikmaz ise Mietminderung yapilabilir.

NOT-2: Sesleri cikaran kisi ile sakina muhatab olma heleki kapisina gitme ve dövmeye kalkma! Hakli oldugun konularda haksiz durumuna düsme! Damdan düsenin derdini tabiki damdan düsen anlar ancak biraz sabretmen gerekecek...

Paparazi39
24 Şubat 2018, 18:58
polis cagir gece

ANILKAN
24 Şubat 2018, 19:06
bu arkadasLarin yazdikLarini uyguLa herhangi bir verim aLamiyorsan git kendine iyi gücLü aporLör ( boxen ) aL ve bas'ini cikar sadece höhe'yi acip Ibrahim tatLises'i dinLet Sabah 07:00 - 22:00 arasi ( bu esnada ögLe moLasini unutma ögLenLeri 2 Saat Mittagsruhe oLmasi gerek ) koLay geLsin.

AleeYK
24 Şubat 2018, 20:08
Hocam bende de aynisi olmustu ve ses gelirken komsunun zili çaldim ve nerden geliyor bu ses arastirmaya çalisiyorum, çok rahatsiz oluyorum, deyince 3 aydir tik ses yok. Tabi bu birazda sans meselesi, komsun iyi niyetli biriyse hallolur hemen, aksi takdirde çok zorlar.

göremeli
07 Mart 2018, 00:46
Buna benzer olay benimde basimda. Yan komsum gündüz olsun aksam olsun cani istedigi zaman benim duyacagim sekilde daha dogrusu rahatsiz olacagim sekilde müzik dinliyorlar. Onlari bir kac kez ikazdan sonra laf dinlemez oldular ve polis cagirmak zorunda kaldim.Polis cagirdigim saat 22.00 gecmisti , ve neticede polis geldi, polis demesinmi onlarin dinledigi müzik oda ses seviyesindeymis. Bende polise sinirlendim, size göre olabilir ama ben rahatsiz oluyorum dedim. Bir kac gün sessizlik vardi, ve istedikleri zaman müzigin sesini yükseltiyorlar. Polis bile bunlardan yana. Allah bu durumda olanlara sabirlar versin.

mxm
07 Mart 2018, 07:12
bu arkadasLarin yazdikLarini uyguLa herhangi bir verim aLamiyorsan git kendine iyi gücLü aporLör ( boxen ) aL ve bas'ini cikar sadece höhe'yi acip Ibrahim tatLises'i dinLet Sabah 07:00 - 22:00 arasi ( bu esnada ögLe moLasini unutma ögLenLeri 2 Saat Mittagsruhe oLmasi gerek ) koLay geLsin.

Wandlautsprecher tavana monte edilir ve alt kismi isole edilirse kendin bile duymazsin ama yukarida ki gayet güzel duyar. Tatlises´i actinmi 2 gün dayanamaz. "Dum dum kursunu degdi" türküsü kafayi yedirir mesela.

AleeYK
07 Mart 2018, 09:56
Wandlautsprecher tavana monte edilir ve alt kismi isole edilirse kendin bile duymazsin ama yukarida ki gayet güzel duyar. Tatlises´i actinmi 2 gün dayanamaz. "Dum dum kursunu degdi" türküsü kafayi yedirir mesela.

Abicim, hangi sarkiyi bile calacagini tarif ediyorsunuz ya harikasiniz valla :D