PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nebenkostenabrechnung

lazkopat
22 Şubat 2018, 20:41
Selam Arkadaslar,

Bildiginiz gibi simdi herkese Nebenkostenabrechnung geliyor.
Benim sorunum Her sene hep ödüyorum nedense daha hic geri almak nasip olmadi. Gecen senede 1000€ civarindaydi bu senede 900€ nachzahlung gelmis.

Komsulara sordum herkes geri alacak, ve herkezde nebenkosten hemen hemen ayni miktarda +/- 30€.
Fazla yakmadigimiz halde iki kisi hergün calisan insanlarda 70m2 nasil olurda 1000€ nachzahlung gelir anlam veremiyor.
Sözde cok dogalgaz kunalinmis.

Zentralheizung / ve herkez yakdigini ödemiyor.

Aranizda basina gelen olmusdur ne yapa bilirim ?
Internetde bir kac sey buldum.
Mietervereinerda üyeyim yarin onlarlada konusmayi düsünüyorum , ise yarar mi bilmem.

Öneri ve Tavsiyeleriniz icin simdiden Tesekürler

akbaba
22 Şubat 2018, 20:47
bence sana Mieterschutzverein kadar kimse yardimci olamaz,
madem yarin termin var, evraklarinin hepsini götür, mietvertrag, Nebenkostenabrechnung..

lazkopat
22 Şubat 2018, 21:10
Benim sansima onlarda birsey yapamaz ama denicem artik. Demin bi yerde eger yanlissa bile 15% ödenmiyormus yani asayukari 180€ bu miktar icin kafa tutsam ne yazar tutmasam ne yazar. Ne güzel is ya valla Apartman yaksin derdini biz cekelim.
M2 olarak tek bizim daire digerlerinden 30m2 daha büyük iyide 30m2 de bu kadar fark etmez.

Acaga direk avukata mi gitsem

ve bir sorum daha var eger sizlerede gelmisse. Tarihi ne ? bizde April 2016 bis März 2017 yani bide bu märz tekrar 1000€?

murat39
22 Şubat 2018, 22:11
Abrechnung zamani Verwaltung o tarihler arasi belirlemis.Dogru.
Faturalari abrechnunglar 3 Üncü ayda geliyor anlasilan.

Metrekareye ortalama 2,50 € gibi Nebenkosten yansiyor.
En iyi yardimci sana Mieterverein olur.Avukatdan daha iyi.Onlar böyle problemlerle her gün icindeler.

Kalorifer sayaclari ici sivili olan lardan sa. Eski sistem yazin sicakda da sayiyor.Daire de günese dogruysa.Yapabilir.
Vertrag lar 10 sene sürdügü icin.10 senenin sonunda degistirip bunlari kullanmiyorlar.
Yeni sistem Funklar kullaniliyor.

Senede sana yansiyan Nebenkosten.Kaloriferde icinde 2.100€ Toleransin icinde olur. 70qm de.

Evi kiralarken Evin Kirasi uygun olsun diye Nebenkosten vorauszahlung düsük talep edilmis se o da fark eder.

Sade senin kalorifer yakman hesabin icinde degil.Asagida Zentralheizungun masrafi sicak su depoda hazirlaniyor hazir vaziyette duruyor oradaki masraf da %30 ortalama Kiracilara paylastiriliyor.Bunu abrechnung yapan Firma ayarliyor.Gerisi de senin yakitin.
Ev sahibine veya Verwaltunga detayli Fatura Verbrauchswertler gelir.Ona da bakabilirsin.Hangi kalorifer ne kadar yanmis.
Termostat bozuk olur kapatmaz devamli calisiyor olabilir.

Sana gelen Heizkosten abrechnungda Toplu sekilde yazar.Detay yoktur.Heizung (Wartung...Strom...Kaminkehrer...Verbrauch....Warm wasserkosten...)

lazkopat
22 Şubat 2018, 22:55
Aynen varda oda oda yazmislar wc bile yaziyor hic yanmayan. Belki su bir sene icinde iki kere yakmisimdir.
metrekareye 2,50 düsürse yaklasik 180€ yapar bizde 150€ ödüyoruz.
Benimde anlam veremedigim bu bide cati kat.

Rookie
22 Şubat 2018, 23:19
yukarda arkadas yazmis yakmasan bile metre karene göre %30 zunu ödüyorsun arti su arti cöp arti evin vergisi arti sigortasi arti kiracinin ödemek zorunda oldugu yan giderler mesela hausmeister merdiven temizleme vs.. abrechnungu bir incele ödemelerin icinde neler var yakit harici masraflerda vardir diye düsünüyorum ayda 150.- cok degil gibi geliyor bana.

kral25
22 Şubat 2018, 23:24
www.mineko.de gir Heizkostenabrechnung ve Mietvertragı yolla 40€ ödemen gerekiyor onlar überprüfen yapıyorlar yanlışlık var isi söylüyorlar

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

ultrazrail
22 Şubat 2018, 23:57
Abrechnung zamani Verwaltung o tarihler arasi belirlemis.Dogru.
Faturalari abrechnunglar 3 Üncü ayda geliyor anlasilan.

Metrekareye ortalama 2,50 € gibi Nebenkosten yansiyor.
En iyi yardimci sana Mieterverein olur.Avukatdan daha iyi.Onlar böyle problemlerle her gün icindeler.

Kalorifer sayaclari ici sivili olan lardan sa. Eski sistem yazin sicakda da sayiyor.Daire de günese dogruysa.Yapabilir.
Vertrag lar 10 sene sürdügü icin.10 senenin sonunda degistirip bunlari kullanmiyorlar.
Yeni sistem Funklar kullaniliyor.

Senede sana yansiyan Nebenkosten.Kaloriferde icinde 2.100€ Toleransin icinde olur. 70qm de.

Evi kiralarken Evin Kirasi uygun olsun diye Nebenkosten vorauszahlung düsük talep edilmis se o da fark eder.

Sade senin kalorifer yakman hesabin icinde degil.Asagida Zentralheizungun masrafi sicak su depoda hazirlaniyor hazir vaziyette duruyor oradaki masraf da %30 ortalama Kiracilara paylastiriliyor.Bunu abrechnung yapan Firma ayarliyor.Gerisi de senin yakitin.
Ev sahibine veya Verwaltunga detayli Fatura Verbrauchswertler gelir.Ona da bakabilirsin.Hangi kalorifer ne kadar yanmis.
Termostat bozuk olur kapatmaz devamli calisiyor olabilir.

Sana gelen Heizkosten abrechnungda Toplu sekilde yazar.Detay yoktur.Heizung (Wartung...Strom...Kaminkehrer...Verbrauch....Warm wasserkosten...)

Cok güzel aciklama tesekkürler sana "Murat39" kardes

lazkopat
23 Şubat 2018, 09:46
www.mineko.de gir Heizkostenabrechnung ve Mietvertragı yolla 40€ ödemen gerekiyor onlar überprüfen yapıyorlar yanlışlık var isi söylüyorlar

bunu bir deniyeyim cok sagol. seriös duruyor.

kral25
23 Şubat 2018, 10:05
bunu bir deniyeyim cok sagol. seriös duruyor.Ben yolladım bana 40€ fazla hesaplamışlar onu da onlara ödedim zaten yani sıfıra sıfır[emoji28]

lazkopat
24 Şubat 2018, 17:12
faydasini gördünmü ? yani ne buldular ?

kral25
25 Şubat 2018, 00:02
faydasini gördünmü ? yani ne buldular ?Faydasi ev sahibi 40€ fazla hesaplamış detaylı inceliyorlar daha sonra profesyonel Wiederspruch hazırlıyorlar, bana ev sahibinden hala cevap gelmedi beklemedeyim (onların aldıkları ücret de 40€)

lazkopat
25 Şubat 2018, 00:06
yani "sirf" 40€ fazla mi cikdi ? 40€da zaten o servise gitti

akbaba
25 Şubat 2018, 00:31
lazkopat, senin dün termin yokmuydu Mieterschutzverein ile

webci
25 Şubat 2018, 00:34
[QUOTE=akbaba;207422]lazkopat, senin dün termin yokmuydu Mieterschutzverein ile[/QUOTE:-)))))))))))))))

murat39
25 Şubat 2018, 10:54
Birde su olabilir.

Ev sahibine aid de Ev tamirleri icin Verwaltungda Para birikir.Bu da Nebenkosten Cetveli icerisinde Bazi Verwaltunglar bir kagirt üzerinde Toparlar.

Bu Umlage Kiraciya ait degildir.
Ev sahibi koplesini de yansitmis olabilir.

lazkopat
25 Şubat 2018, 14:07
lazkopat, senin dün termin yokmuydu Mieterschutzverein ile
Yok termini 2.4 verdiler. Yani bir kismini yola paranin dedi adam öylede böylede biraz ödicen o zamana kadar.

Bu umlageleri nasil ögrncem? Cünki gecen sene bizim ev haric altkatdaki 4 daire aylarca tadilat yapildi.

elektroniker
25 Şubat 2018, 15:43
Bu umlageleri nasil ögrncem? Cünki gecen sene bizim ev haric altkatdaki 4 daire aylarca tadilat yapildi.

iste bu durumda -- tek sana degil diger katlarada yükleniliyor

lazkopat
25 Şubat 2018, 16:17
[QUOTE=akbaba;207422]lazkopat, senin dün termin yokmuydu Mieterschutzverein ile[/QUOTE:-)))))))))))))))

Neye Güldün ?

lazkopat
25 Şubat 2018, 21:50
Simdi detayli bir sekilde yaza bilirim.

http://lazkopat.square7.ch/pix/r.jpg

murat39
25 Şubat 2018, 22:30
Haftpflicht yüksek. 333,22 € ortalama 110,00€ Normal
Gebäudeversicherung. Degerini yüksekten hesap ettirmis.Olabilir.Nasil olsa Kiracilar ödeyecek diye.
Grundsteuer Dogru. EV eski baujahr oldugundan o zamanin degerinde birakmislar.
Abfall Mietvertrag da nasil anlasilmis.Binada kac kisi var. (Bayern de 9 büyük 4 cocuk 2 bebek ben senede 547,00 ödüyorum.) sende 1.147,00 iki kati. 2 kati kisi binada 20 kisi olmasi lazim yasiyan.
Treppenhaus reinigung ya Firma olmasi lazim.Rechnung karsiliginda size yansitir.
Privat kisiyse sizin eve girdiginizde size söyleyip imzali kagirt almasi gerekir.Siz onaylarsaniz gecerli.
Elektrik normal.

Su konusu.Soguk su yazilmamis. (Sayac varsa Heizkostenabrechnungda olabilir.)
Atik su yazilmamis.Ne kadar su almissan kanala geri gidiyor.Temizleme Abwasser parasi yok.?????

Niederschlagwasser yok.
Strassenreinigung yok.

Bu Abrechnung da hatalar var.

Bu kadar Fatura normalin disinda.

En büyük faktor Kalorifer.
Tamir ne yapilmissa onlari yüklemis olabilir.(Tamir masrafi Ev sahibine.)
Kamin kehrer
Wartung.(Parca degismisse o girmez.)sade temizlik.
Harcanan Elektrik

Bu kisi Abrechnungdan anlamiyor.Yanlisliklar eksiklikler var.

Mieterverein a git.

Cöp parasi Anlasma yoksa kanun cercevesinde metrekare tamam. Fiat yüksek.

Mieterverein Ev sahibinden Faturalari ister.Su tarihe kadar faturalari getirin kendinizi savunun der.
Ya kendisi Sunmasi lazim ya da avukat tutmasi gerek.Mieterverein la bas edebilmesi icin.

Bos duran daireler masraflar EV sahibine gider.Asagida hazir tutulan masraflar.Kalorifer sicak su gibi...
Verbrauch 000 olur.
Cöp parasi ne öder.cünkü metrekareyi secmis.Daire bos tamir de diye size yüklemis.

Kalorifer masrafi 5.525 € yazmis yüksek.(318qm ye ) Ortalama 2800,00 € 3.500,00€ tutmasi gerek.En fazla.

lazkopat
25 Şubat 2018, 22:57
Haftpflicht yüksek. 333,22 € ortalama 110,00€ Normal
Gebäudeversicherung. Degerini yüksekten hesap ettirmis.Olabilir.Nasil olsa Kiracilar ödeyecek diye.
Grundsteuer Dogru. EV eski baujahr oldugundan o zamanin degerinde birakmislar.
Abfall Mietvertrag da nasil anlasilmis.Binada kac kisi var. (Bayern de 9 büyük 4 cocuk 2 bebek ben senede 547,00 ödüyorum.) sende 1.147,00 iki kati. 2 kati kisi binada 20 kisi olmasi lazim yasiyan.
Treppenhaus reinigung ya Firma olmasi lazim.Rechnung karsiliginda size yansitir.
Privat kisiyse sizin eve girdiginizde size söyleyip imzali kagirt almasi gerekir.Siz onaylarsaniz gecerli.
Elektrik normal.

Su konusu.Soguk su yazilmamis. (Sayac varsa Heizkostenabrechnungda olabilir.)
Atik su yazilmamis.Ne kadar su almissan kanala geri gidiyor.Temizleme Abwasser parasi yok.?????

Niederschlagwasser yok.
Strassenreinigung yok.

Bu Abrechnung da hatalar var.

Bu kadar Fatura normalin disinda.

En büyük faktor Kalorifer.
Tamir ne yapilmissa onlari yüklemis olabilir.(Tamir masrafi Ev sahibine.)
Kamin kehrer
Wartung.(Parca degismisse o girmez.)sade temizlik.
Harcanan Elektrik

Bu kisi Abrechnungdan anlamiyor.Yanlisliklar eksiklikler var.

Mieterverein a git.

Cöp parasi Anlasma yoksa kanun cercevesinde metrekare tamam. Fiat yüksek.

Mieterverein Ev sahibinden Faturalari ister.Su tarihe kadar faturalari getirin kendinizi savunun der.
Ya kendisi Sunmasi lazim ya da avukat tutmasi gerek.Mieterverein la bas edebilmesi icin.

Bos duran daireler masraflar EV sahibine gider.Asagida hazir tutulan masraflar.Kalorifer sicak su gibi...
Verbrauch 000 olur.
Cöp parasi ne öder.cünkü metrekareyi secmis.Daire bos tamir de diye size yüklemis.

Kalorifer masrafi 5.525 € yazmis yüksek.(318qm ye ) Ortalama 2800,00 € 3.500,00€ tutmasi gerek.En fazla.

abim cok sagol yazdiklarini kaydetdim süpersin elline saglik üsenmeden verdigin bilgilerden dolayi.

murat39
25 Şubat 2018, 23:00
Yardimci olmak isteriz.
Anladigimiz konularda.25 senedir bu islerin icindeyim.2 Mehrfamilienhaus.320 qm si hesaplari seninkiyle degerlendirdigimde.
Bu Kisi isi bilmiyor acemi.

Hak hukuk hesabin da dogru olmasi gerek.

Ev sahibi hesabi detayli aciklamiyorsa.Bos olan dairelerin hesabini

Faturalari masaya koyup tek tek anlatmasi gerek.

Hic munakasaya girme.Mieterverein Incelesin.Ev sahibinde bundan sonra dikkatli olur.
Biraz cani sikilir Mietervereinla bas edemez.Avukat tutar.Avukat da baya pahaliya gelir, ama isi ögrenir.

webci
25 Şubat 2018, 23:13
[QUOTE=webci;207423]

Neye Güldün ?

adeta seni takip ediyor,,yazilanlar unutulmuyor:-)
yoksa bir ard niyete gülmedim usta!!

lazkopat
25 Şubat 2018, 23:33
[QUOTE=lazkopat;207525]

adeta seni takip ediyor,,yazilanlar unutulmuyor:-)
yoksa bir ard niyete gülmedim usta!!

Eee ben öyle iki dakkikada unutulcak adam miyim :D tabi unutmicak :)

Yardimci olmak isteriz.
Anladigimiz konularda.25 senedir bu islerin icindeyim.2 Mehrfamilienhaus.320 qm si hesaplari seninkiyle degerlendirdigimde.
Bu Kisi isi bilmiyor acemi.

Hak hukuk hesabin da dogru olmasi gerek.

Belli anladigin ilk kez duydugum seylerden bahsediyorsun ... Elline saglik