PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Berlin´de ögrenci yurdu

hope41
21 Şubat 2018, 09:43
Merhaba arkadaslar,

Istanbul´dan tanidigim bir abinin amcaoglu Mart ayinda Berlin´e 4 aylik bir dil kursu icin gelecekmis. Bana orda kalabilcegi, güvenebilecegimiz bir yurt bulabilirmiyiz diye sordu. Berlin de maalesef tanidigim olmadigi icin sizlere danismak istedim.

Var mi Berlin de bildiginiz böyle yurtlar? Tesekkürler yardiminiz icin. ok78rcp

gentlement
21 Şubat 2018, 11:02
Milli Görüs´ün Irfan evleri var. Yani ögrenci yurtlari... Hem fiyatlar uygun, hemde ortam Türk ahlakina uygun.

http://www.irfanevleri.org/berlin-boelgesi/

Bu yazmis oldugum sayfadan direk müracatta bulunabilirler.

hope41
21 Şubat 2018, 12:04
Milli Görüs´ün Irfan evleri var. Yani ögrenci yurtlari... Hem fiyatlar uygun, hemde ortam Türk ahlakina uygun.

Eyvallah kardesim, hanimda IGMG nin evleri oldugunu söylemisti, arkadaslarindan sorusturacakti, sen isimizi hizlandirmis oldun sagol ;-)

Peki sadece Uni´ye kayitli olanlar mi kalabiliyor acaba, o konuda bilgin var mi? Sanirim arkadas dil kursu icin gelecek yani ondan soruyorum.

Birbey 3.0
21 Şubat 2018, 12:13
IGMG tavsiye etmem. Alman Verfassungsschutz takip ediyor. Sonra işe girerken, özellikle devlet işlerinde, önünüze belge koyuyorlar ve bu kişiler ile ilşkin oldumu diye soruyorlar. Belge 7-8 sayfa ve cok yurtların ismi var.

Ayrıca Ditib hariç böyle cemaatlerin gittiği yol pek yol değil. Fetöde bu ve benzeri evleri vardı. Oraya gidenlerinde hiç birin başına böyle işler geleceğini tahmin etmiyordu.

hope41
21 Şubat 2018, 12:22
IGMG tavsiye etmem. Alman Verfassungsschutz takip ediyor. Sonra işe girerken, özellikle devlet işlerinde, önünüze belge koyuyorlar ve bu kişiler ile ilşkin oldumu diye soruyorlar. Belge 7-8 sayfa ve cok yurtların ismi var.

Ayrıca Ditib hariç böyle cemaatlerin gittiği yol pek yol değil. Fetöde bu ve benzeri evleri vardı. Oraya gidenlerinde hiç birin başına böyle işler geleceğini tahmin etmiyordu.

Fikrine saygim var tabi ama ... hadi derler ya her sakalli deden degil diye, her cemaatede fetö muamelesi yapmak cok yanlis bence. IGMG den cok degerli arkadaslarim var, o camiadan cok saygin insanlarda var tanidigim. Simdi konuyu dagitmak istemiyorum.

Arkadas TR de okuyor, dil icin gelip dönecek, yani takib etselerde sorun degil :) O camiadan burda her meslekten arkadas var hemde derneklerinde filan aktif rol alan arkadaslar, yani takip etselerde bu insanlar icin sorun yok, korkup da aman Devlet bizi takib ediyor diye kendilerini gizlemiyorlar ;-)

moralist
21 Şubat 2018, 13:49
Yalniz dikkat et fetöcü cikmasin

hope41
21 Şubat 2018, 13:51
Yalniz dikkat et fetöcü cikmasin

Kim anlamadim? Gelecek olan cocuk mu?

moralist
21 Şubat 2018, 13:52
Yok burdaki yurtlar

TipiTip
21 Şubat 2018, 13:53
olayi bir pencereye cekmeyin

herkes kimin kim oldugunu biliyor

tavsiyesi olan yazsin , degerlendirmeyi o kisiye birakin

hope41
21 Şubat 2018, 13:55
Yok burdaki yurtlar

Allah korusun diyeyim ama artik eskisi gibi zaten yoklar sanirim piyasada. Olanlarda bilmiyorum hala aciktan söylüyor mu onlarin pesinde oldugunu...

Birbey 3.0
21 Şubat 2018, 14:11
Fikrine saygim var tabi ama ... hadi derler ya her sakalli deden degil diye, her cemaatede fetö muamelesi yapmak cok yanlis bence. IGMG den cok degerli arkadaslarim var, o camiadan cok saygin insanlarda var tanidigim. Simdi konuyu dagitmak istemiyorum.

Arkadas TR de okuyor, dil icin gelip dönecek, yani takib etselerde sorun degil :) O camiadan burda her meslekten arkadas var hemde derneklerinde filan aktif rol alan arkadaslar, yani takip etselerde bu insanlar icin sorun yok, korkup da aman Devlet bizi takib ediyor diye kendilerini gizlemiyorlar ;-)

Münih havalimanında ne kadar Milli Görüşe giden insanlar varsa çıkarmışlardı.

Cemaat olayına gelince. Cemaatleşmek gereksiz birşey. Benim tek bir cemaatim var, oda Hz. Muhammed (s.a.v) yolu. Gerisi hepsi er veya geç çıkarları için kurulmuş. Gaye ibadet olsa, cemaate gerek kalmazdı.

Birbey 3.0
21 Şubat 2018, 14:23
@Mod kardeş:

Burda insanların parasını dolandıran kuruluşlarının reklamlarına dolaylı yoldan olsada izin vermeyin. Balkan savaşında Bosna-Hersek için milletden parayı toplayan IGMG'di. Yeşil Holdingler için para toplayan kuruluşta IGMG'ydi. Çok ocak söndürdü bunlar.

Sonunda buda Fetö gibi cıkar amaçı için kurulmuş bir sözde cemaat. Gerçek cemaat devletin koskoca diktiği minareli camiisindedir. Gayeleri ibadet olsa, devlet o güzel camiileri yeterdi, merdiven altı veya arka bahçede namaz kılacak yer aramazlardı.

Lafım evime yakın diye gidenlere değil, kurucularına ve yöneticilerine.

Ricam şu sözde yurtları silin konudan.

Birbey 3.0
21 Şubat 2018, 14:30
Başka yere çekmiyorum kardeş. Burda ancak IGMG'nin raklamı yapılıyor. IGMG insanları dolandırdığı hukuki ve manevi olarak yukardaki nedenlerden dolayı ispatlanmıştır. Art niyetli ve geçmişte dini sömürü yapmış bu kuruluşların burda reklamlarına göz yummam söz konusu olmaz. Dikkatini çekerim, ben burada görüş farkını tartışmıyorum. Dolandırıcılık yaptığı ispatlanmış sözde yalancı bir cemaati eleştiriyorum. Boşunada zaten halk gözünde oylar dibe vurmadı.

Elhamdüllilallah bizde müslümanız. Yani sakın ters anlama. Ancak dini bu çıkar amaçlı örgütlere kullandırmam.

Devletimizin bir kuruluşu olan Ditib Erdemli Evleri vardır Berlinde.

hope41
21 Şubat 2018, 15:18
Neyse konu dagilmasin.

http://berlindinataseligi.gov.tr/detay/haberler/ditib-berlin-yeni-camiinde-universiteli-ogrenciler-icin-erdemli-ogrenci-evi-acildi/138/

Sanirim burdan bahsediyorsun. Orayada bakarim sagol.

gentlement
21 Şubat 2018, 16:06
@Mod kardeş:

Burda insanların parasını dolandıran kuruluşlarının reklamlarına dolaylı yoldan olsada izin vermeyin. Balkan savaşında Bosna-Hersek için milletden parayı toplayan IGMG'di. Yeşil Holdingler için para toplayan kuruluşta IGMG'ydi. Çok ocak söndürdü bunlar.

Sonunda buda Fetö gibi cıkar amaçı için kurulmuş bir sözde cemaat. Gerçek cemaat devletin koskoca diktiği minareli camiisindedir. Gayeleri ibadet olsa, devlet o güzel camiileri yeterdi, merdiven altı veya arka bahçede namaz kılacak yer aramazlardı.

Sana cevap yazmamak icin kendimi hakikaten cok zorladim ancak sana cevap yazmak boynumun borcudur:

1. Bosna Hersek´de yapilan savas zamaninda bizzati olarak yardim göndermis birisi olarak söylüyorumki, yine olsa yine varimi yogumu oradaki müslüman insanlarin faydalanmasi icin yollardim! Ömründe Bosna Hersek´e gitmeyen bir insan, yapilan yardimlarin orada Aliye Izzetbegovic tarafindan neler icin kullanildigini belgeleri ile göremez!

2. IGMG hicbir zaman Holding´ler icin para toplamamistir! Böyle bir iddan var ise bunu belgeleri ile ispat etmek mecburiyetindesin!

3. Daha DEVLET (DITIP) Almanya´ya gelmemis iken (1984´de kuruldu), IGMG birak cami acmayi, Almanya´dan insanlari Hac´a götürüyordu, sen neden bahsediyorsun!!! 2019 yilinda IGMG 50. yilini kutlayacak.

4. IGMG senin bahsettigin gibi, Fetö unsurlari dogrultusunda bir yapilanma degil, tamamen Islami amaclar güden bir kurulustur.

5. IGMG dünyanin en büyük Islami Yardim Kurulusu HASENE´yi bünyesinde bulundurur!

Aslinda sana verilecek cok fazla cevap var ancak yeri degil... Mesele burada bir ögrenciye yardim etmek, senin gibi iftira atmak degil!!! Herkes haddini bilsin...

webci
21 Şubat 2018, 16:47
Buda acaba bir zamanlar yardim kuruluslarina alman sopasiyla atilan iftiralardan biri olmasin..
Arkadaslar bosubosuna korukorune muhalefet olsun diye muhalefet agziyla yazmayin..
Olay ortada..
Isimiz muhalefete veya fetolara kalsaydi vay halimize..
Yiyip bitirmisler haberimiz olmamis..
Birkerede insanlik namina gercekleri gorup gercekleri konusalim..
Neslin bu imanda devami icin ogrenci egitim ve yetistirmenin ne kadar gerekli oldugunu anca bu isin farkina varmislar anlayabilir..
Mesele oralarin suistimal edilip feto gibi somuruculerin abd ajanlarinin agina takilmamalari..
Bu da uyanik ve bilgili zekalarin yetistigi okul ve yurtlardan cikar.
buraya bu konuya mahsus olmayip bir genelleme olarak yazayim ki;
bazi insanlar kendi kafalarinda kurduklari hayal dünyasindaki yasamlarini okadar gercekci görür ki bunun farkinda olmadan cogu nimetleri teptiklerinibile bilemeyebilirler..
son pismanlik fayda vermeyip keske demekde ahirette cezanin mülkiyetini kaldirmayacagi gibi,olusturduklari bu hayallerde hayatlarini kemiren birer odun atesi olacaktir!!!
bu gercek her insanda gizlidir ve vardir,,
tüm dogrular veya yaptiginiz yanlisliklar sizlerin hayalinizde kurdugunuz rüyalarin bir gercegidir,,
uyandiginizda ne kadar gercekmis nekadar yalanmis anlarsiniz,,
o halde rüya kurmayip gercek hayatta yasayin..!!
pavyonlarda kahvehanelerde kumarda alisveris merkezlerinde israflica harcarken bir ögrenciye veya yuvaya bagis yapmak ne kadar zor ,,
Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir.
aslinda yazilmasi gereken cok sey var ama kisaca bukadar,,
gerisi buraya fazla gelir,,

ultrazrail
22 Şubat 2018, 23:51
is cigirindan cikmis maalesef...

Aslinda forumlarda Syiaset ve Dini konular olmamali insanlar ister istemez yorum yazip birbirini kiriyor,
Konunun disina cikmayalim lütfen kirmayalim birbirimizi.

Birbey 3.0
23 Şubat 2018, 00:36
Sana cevap yazmamak icin kendimi hakikaten cok zorladim ancak sana cevap yazmak boynumun borcudur:

1. Bosna Hersek´de yapilan savas zamaninda bizzati olarak yardim göndermis birisi olarak söylüyorumki, yine olsa yine varimi yogumu oradaki müslüman insanlarin faydalanmasi icin yollardim! Ömründe Bosna Hersek´e gitmeyen bir insan, yapilan yardimlarin orada Aliye Izzetbegovic tarafindan neler icin kullanildigini belgeleri ile göremez!

Yardimlarin bir kismi gitmedi. Bu para gecmis dönem Refah Partisi üyelerin üzerinden cikti. Ciktiginda bu Bosna-Hersek savasi bitmisti.

2. IGMG hicbir zaman Holding´ler icin para toplamamistir! Böyle bir iddan var ise bunu belgeleri ile ispat etmek mecburiyetindesin!

Siz toplamadinizda, Kombassan topladi demi! Zaten Kombassanin adamlari Milli Görüs ile ayni adamlardi.

Burada bak ne yaziyor:

43 yıldır Almanya'da yaşayan Hanifi Doğan, "1995 yılında Anadolu Aslanları olarak tanıdığımız Milli Görüş camilerinde gurbetçilerden para topladılar. 'Memlekette sizin de bir taşınız olsun' dediler. Ama ne yazık ki soyulduğumuzu öğrendik. Almanya'da dava açan mağdurlar davaları kazandılar, ama Türkiye'de açanlar davalarını kaybettiler. Üstelik dava ve avukatlık masrafları olarak emekli maaşlarımız icralık oldu" dedi.

https://www.haberler.com/ankara-yesil-sermaye-oldu-dedi-kefen-giyip-cenaze-7575063-haberi/

Kasim 2006'da Berlin Mevlana Camisinin imami kendisi hutbede reklamini yapti. Git ordaki cemaate sor.

Baska bir ispat:

http://www.milliyet.com.tr/1997/06/20/t/ekonomi/milli.html

Dortmund camisinde 1,5 Million Mark topladilar.

Al bir ispat daha. Hemde videolu. Hasim Bayram Hollanda'da Milli Görüste yesil Holdingler icin reklam yapiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=B8Z7oJLfJz0

Bir sahit daha. Belgeleri ile:

https://www.youtube.com/watch?v=xbp3dsw_C50

3. Daha DEVLET (DITIP) Almanya´ya gelmemis iken (1984´de kuruldu), IGMG birak cami acmayi, Almanya´dan insanlari Hac´a götürüyordu, sen neden bahsediyorsun!!! 2019 yilinda IGMG 50. yilini kutlayacak.

Ama ne demek istiyorsun anlamadim. Ilk kurulan, hemen en dürüstmüdür diyorsun? Iyi niyetle kurulmus olabilir, ama bu sonrada yanlis yollara sapmayacaklarinin garantis degildir.

4. IGMG senin bahsettigin gibi, Fetö unsurlari dogrultusunda bir yapilanma degil, tamamen Islami amaclar güden bir kurulustur.

Kurulusda sorun yok. Sonrada baska yollara saptiniz. Islam'in neresinde camilerede milleti kandirip para toplayip battik deyip üstüne yatmak var? Madem yukarda belirdigin gibi IGMG islami hizmetler icin kuruldu, niye camilerinizde bu arkadaslariniza para toplama imkani sundunuz? Camilerde sirketlerin ticari cikarlari icin para toplamak nasil islami bir hizmet oluyormus? Millet camilerinize soyulmak icin degil, ibadet etmek ve huzur aradiklari icin gitti. Ancak sonuc cepleri bosaltildi.

5. IGMG dünyanin en büyük Islami Yardim Kurulusu HASENE´yi bünyesinde bulundurur!

Olabilir. En büyük olmasi, dürüst mü olmasi demek? Hiristiyanlikda dünyada en büyük dini, ama en dogru din degil. Dogru din ondan sayica kücük olmasina ragmen islamiyetdir.

Aslinda sana verilecek cok fazla cevap var ancak yeri degil... Mesele burada bir ögrenciye yardim etmek, senin gibi iftira atmak degil!!! Herkes haddini bilsin...

Sizin yurtlariniz hedefi yeni üyü kazanmak. Fetö ile ayni mantik. Ayrica ne demek istiyorsun haddi bilsin demek ile? Tehdit mi ediyorsun? Sen kendini agzin ile savunamayacak kadar aciz misin? Sinirlerini kontrol edemeyecek kadar nefsi gücün yokmu? Niye agresiflesiyorsun? Bak ben sinirlenmiyorum. Cünkü niye, Cenabi-hak bana kendimi kontrol etmek icin bir irade vermis. Onu kullaniyorum.

Ama samimi söylüyorum, üzülüyorum senin icin. Senide anliyorum, girdin birseyin icine, cikamiyorsun.

TipiTip
23 Şubat 2018, 00:54
Sukadarini söyleyem

Yesil Holding denilen milletimizin temiz saf duygularini kötüye kullanan

Islami degerlerini ve inanclarini öne cikararak VAMPIR gibi kanini emen insanlari

IGMG Camileri Cemaatlari piyasaya sürdü , hic bir DITIB Camisinde Yesil Holdinglere para toplanmadi

Sayisiz insan intihar ettiyse sayisiz Aileler dagildiysa Binlerce insanimiz bes Parasiz kaldiysa

Bu IGMG Dernekleri sayesinde oldu , bunu inkar Eden Art niyetli kötü düsüncelidir

Ben Sahsen bizzat sahidim Herne IGMG Camisinde Kombassan icin para toplandigina

Hayir toplanmadi diyen birisi varsa bilinki oda toplamistir !!!!!

IGMG Dünyada Islamiyeti Müslümanligi Kullanan en büyük Mafya vari kuruluslarin basinda gelir

Herkese Hayirli Cumalar

gentlement
23 Şubat 2018, 09:59
Sizin yurtlariniz hedefi yeni üyü kazanmak. Fetö ile ayni mantik. Ayrica ne demek istiyorsun haddi bilsin demek ile? Tehdit mi ediyorsun? Sen kendini agzin ile savunamayacak kadar aciz misin? Sinirlerini kontrol edemeyecek kadar nefsi gücün yokmu? Niye agresiflesiyorsun? Bak ben sinirlenmiyorum. Cünkü niye, Cenabi-hak bana kendimi kontrol etmek icin bir irade vermis. Onu kullaniyorum.

Öncelikle yazmis oldugun bu iftirandan dolayi sana hakkimi helal etiyorum! Kelime oyunlari ile insanlarin sahislarini zedelemeye calisman ile karakterini belli ettin! Birincisi, seni hicbir yerde tehdit etmedim, bunun haricinde yazmis olduklarim ile kendimi gayet güzel bir sekilde savundum ve her daim savunurum! Ayrica zerre kadar sinirli ve agresif bir insan degilim!

Yardimlarin bir kismi gitmedi. Bu para gecmis dönem Refah Partisi üyelerin üzerinden cikti.

SIKISINCA ne güzelde kiviriyorsun! Yardimlarin bir kismi gitmemis mis mis... Neye dayanarak yardimlarin gitmedigini iddaa ediyorsun? Bizzat gözünle gördünmü? Varmi elinde bir ispatin, delilin???

Kurulusda sorun yok. Sonrada baska yollara saptiniz. Islam'in neresinde camilerede milleti kandirip para toplayip battik deyip üstüne yatmak var? Madem yukarda belirdigin gibi IGMG islami hizmetler icin kuruldu, niye camilerinizde bu arkadaslariniza para toplama imkani sundunuz? Camilerde sirketlerin ticari cikarlari icin para toplamak nasil islami bir hizmet oluyormus? Millet camilerinize soyulmak icin degil, ibadet etmek ve huzur aradiklari icin gitti. Ancak sonuc cepleri bosaltildi.

Milli Görüs´ü karalama noktasinda agzindan Holding meselelerinden baska tutturabilecegin birsey cikmadigi icin SADECE ama SADECE o mevzulara odaklaniyorsun. Bundan dolayi senin kuyruk acin belli oldu...

Olabilir. En büyük olmasi, dürüst mü olmasi demek? Hiristiyanlikda dünyada en büyük dini, ama en dogru din degil. Dogru din ondan sayica kücük olmasina ragmen islamiyetdir.

Dünya üzerindeki en büyük din ISLAMIYET´TIR! Hristiyanlik hicbir zaman en büyük din olmamistir ve olamayacaktirda! Bunun haricinde HASENE´ye laf etmedigine göre ne oldugunu, yapmis oldugu faliyetleri bile bilmiyorsun!

Sizin yurtlariniz hedefi yeni üyü kazanmak. Fetö ile ayni mantik..

Ben seni cözdüm, sen tipik bildigimiz Erbakan-Milli Görüs düsmani Diyanetcilerdensin, NOKTA... Cünkü yazmis olduklarinin hicbirinin delili, ispati yok. Sadece agizdan agiza yayilma haberler, mis mis mis ler ile konusuyorsun.

Alman Verfassungsschutz takip ediyor. Sonra işe girerken, özellikle devlet işlerinde, önünüze belge koyuyorlar ve bu kişiler ile ilşkin oldumu diye soruyorlar..

Milli Görüs´ün Verfassungsschutz´dan ciktigini bile bilmiyorsun, haberin dahi yok!!! Camur at, izi kalsin degilmi... Örnek verdigin olaylar 90´li yillarda yasananlar! Aradan 20 yil gecti...

HOLDING mevzusuna gelirsek;

Milli Görüs Teskilati Genel Merkezi hicbir zaman Holdingler icin para toplanacak diye bir genelge yayinlamadi. Ispatiniz varsa sunun ortaya... Beni baglayan tek sey Genel Merkez´dir, nokta.

Bazi insanlarin, sahsi menfaatleri dogrultusunda cemiyetler icerisinde para toplamalari Genel Merkezi baglamamali. Buna izin veren cemiyet var, izin vermeyen var! Bizzati sahidim, o gün oradaydim, IGMG Worms Fatih Camii 1998 yilinda gelen Holding yetkililerinin para toplamalarina izin vermedi! Bölgemizde bulunan 13 cemiyetin 11 tanesi hicbir zaman izin vermedi ama 2 tanesi verdi...

Yasanan para toplama olaylari, tamamen cemaatin icerisindeki insanlar ile alakali. Bunun haricinde, yanlis anlasilmasin hicbir sekilde Holdingleri savunmiyorum ama gercekcide konusmak lazim, para yatiranlar, kar paylarini tikir tikir aldiklari zaman Holdingler iyiydi??? Bu yillarca devam etti... Hicbir zaman ne sahzim nede ailemden baskasi Holdinglere para yatirmadim, ancak gözlerimle sahidim, 55.000 DM kar payini alip üzerine 45.000 DM daha koyup Holdinglerde Milyon DM para yatiran insanlara yatiranlara sahidim.. Kusura bakmayin, yasanan olaylar birazda insanlarin kendi salakligi...

Hayir toplanmadi diyen birisi varsa bilinki oda toplamistir !!!!!

Senin gibi gercekci bir insanin sahsina yakistiramadim bu kelimeleri! Sahit olmadigin, bilmedigin, görmedigin, yüzlerce cami ile alakali nasil oluyorda bu kadar emin bir sekilde konusabiliyorsun? Ben bizzati sahidim bölgemizde bulunan 11 cemiyetin hicbir zaman toplanmasina izin vermedigine? Eeee sonuc, ne olacak simdi senin bu iddaan?

SON OLARAK, bu yazimi okuyan herkezden rica ediyorum, google´a Hanifi Dogan Milli Görüs diye bir yazin... Karsiniza cikan sayfalarin tamami oda tv, sözcü, radikal, hürriyet vb. tamamen ISLAM DÜSMANI olan Medya Gruplari... Birbey 3.0 su dakikadan itibaren sana cevap yazmayacagim cünkü senin mentaliten kendisini aciga cikardi...

Vesselam...

TipiTip
23 Şubat 2018, 13:02
Senin gibi gercekci bir insanin sahsina yakistiramadim bu kelimeleri! Sahit olmadigin, bilmedigin, görmedigin, yüzlerce cami ile alakali nasil oluyorda bu kadar emin bir sekilde konusabiliyorsun? Ben bizzati sahidim bölgemizde bulunan 11 cemiyetin hicbir zaman toplanmasina izin vermedigine? Eeee sonuc, ne olacak simdi senin bu iddaan?

Cok Tesekkür ederim inan cok Tesekkür ederim bu kelimler icin ** Senin gibi gercekci bir insanin **
evet gercekci oldugum icin bunu yazdim

bak sende ilk önce öyle birsey yok dedin sonra yok o cami yok bu cami topladigini kabul ettin

bir cogu bizim burda toplamadi sade az camii topladi gibi bir alf ettin ,

iyi hosta NRW ve Ruhrgebiet bölgesinde Toplamayan IGMG Camiisi yok yaw Cuval Cuval paralari topladilar Cuval Cuval

bunu inkar eden birisi ciksin ben o kisinin INSANLIGINDAN süphelenirim !!

simdi diyorsunki Genel Merkezin Haberi yoktu , usta sende Dürüst bir insansin bunu inan Kalbimden söylüyorum

o zaman Dürüst Davran hic ama hic bir Cemaat Camiilerinde bukadar Parayi Genel Merkeze Danismadigan

Genel Merkezin haberi olmadigan toplayamaz !!!!

Ve sunu Belirteyem , O Tarikata o Mafya Vari Topluluga bence bir Tarikat ve Mafya Vari bir Topluluktur !!!

Cok Cok temiz guygularla Islamin geregini yapmak icin katilmis cok ama cok insanimiz kardesimiz vardir

Iclerinde hic ama hic bir Art nyiet olmadigan Dini Vecibelerini yerine getirmek icin katilmistir

bundanda süphem yok üzerine basa basa söyleyem !!! ama ben tepeye bakarim Basa bakarim !!! Balik Bastan Kokar !!!

Ve bu IGMG Bastan kokuyor , yukarida arakdas kelime oyunlari diyorsun , ama sende kelime oyununa bas vuruyorsun

yok efendim 11 cami toplamamis 2 cami toplamis vs vs vs

Ama sunuda söyleyem , IGMG yalniz degil hemen arkasindan Süleymancilar Tarikati geliyor ,

Süleymancilar Tunadan baska Et Mamülü yemez ,

Etlerin 70% Polanyada POLANYALILAR tarafindan kesiliyor ama tinlayan yok , ne zaman MC Donaldsa gitsem illa Süleymancilardan bir arkadas var

onuda anlamis degilim , ama ET illaki Tuna olucak :-))) Mc Donalds acaba ordan mi alyior :))))

Birde Menzil sofileri bunlar hem Mafya hem Sapik , samimi arkadasimi bunlara kaybettik , gördügüm sapikliklari anlatsam + 18 diye bannlanirim siteden

Zamaninda Fetullah Hocalari icin ÖLÜRÜM diyenler simdi FETÖ Serefsizi diye avazi ciktigi kadar bagiriyor

Ama sorun yok , Son Yillarin Moda Kelimesi var Türkiyede ALDATILDIK

Sizlerde bir gün ALDATILTIK dememek icin gelin Devletimizin Cumhuriyetimizin bir Kurulusu olan DITIB Semsiyesi altinda Toplanin

Tabi orada belirli olaylar olmustur birsey diyemem , ama Kol Kirilir Yen icinde Kalir ... Al Bayragin altinda Toplanmak bize yakisir

Herhangi bir Tarikat pesinde Kisilerin Pesinde kosmak yakismaz ..................

birsey eksikti diyorum aklima geldi ekleme yapayam !!!

Yasanan para toplama olaylari, tamamen cemaatin icerisindeki insanlar ile alakali. Bunun haricinde, yanlis anlasilmasin hicbir sekilde Holdingleri savunmiyorum ama gercekcide konusmak lazim, para yatiranlar, kar paylarini tikir tikir aldiklari zaman Holdingler iyiydi??? Bu yillarca devam etti... Hicbir zaman ne sahzim nede ailemden baskasi Holdinglere para yatirmadim, ancak gözlerimle sahidim, 55.000 DM kar payini alip üzerine 45.000 DM daha koyup Holdinglerde Milyon DM para yatiran insanlara yatiranlara sahidim.. Kusura bakmayin, yasanan olaylar birazda insanlarin kendi salakligi...

usta simdi ne diyem sana ??? yani temiz duygularla gercekten Islam aski ile yanan insanlarimiz

Müslümanligin geregini yapayam düsüncesi ile yaklasan insanlarimiza salak diyorsun

Adam hayati boyu dürüstce calismis , Islamin geregi yasayam düsüncesi ile gittigi CAMIDE güvendigi IGMG teskilati cati altinda

Para toplaniyor , güvenmesin mi ???? güvenmesin dersen o zaman senin IGMG sahtekar bunu onaylamis oluyorsun

39uzeyir
23 Şubat 2018, 13:22
Merhaba arkadaslar,

Istanbul´dan tanidigim bir abinin amcaoglu Mart ayinda Berlin´e 4 aylik bir dil kursu icin gelecekmis. Bana orda kalabilcegi, güvenebilecegimiz bir yurt bulabilirmiyiz diye sordu. Berlin de maalesef tanidigim olmadigi icin sizlere danismak istedim.

http://www.jugendherberge.de/de-de/jugendherbergen/berlin-international613/preise burayi tavsiye ederim

metrofm
23 Şubat 2018, 14:19
Cumhuriyet'le DITIB'in Alakasi Nedir? Belirli Olaylardan Bahsediyorsunuz, Herhalde Olumsuz Olaylardan ama Konu Acip Birilerini Davet Ediyorsunuz! Kullandiginiz Cümleler Yanlis Kullanilmis, Bayragimizi DITIB'le Baglaminizin Mantiga Sigdiramadim, Birde Profil Resminiz, Rahat Olunki, Sizin Paylasminizi Burda Aciklanmasi Gerekiyor! Önce Yazinizi Okuyunuz & Kendi Yorumunuzu Yapiniz Acaba Burdakiler Ayrintili Sekilde Paylasimlari Okuyamiyormu, zannediyorsunuz? Salakmi Burdakiler! Bence Sizin gibi Üylerin Paylasimlari Siddetle Kontröl Edilmesi Gerekdigini Düsünüyorum!!! Ne Yazdiginizi Siz Bile Bilmiyorsunuz Gibi Geliyor Bana veya Acikca Yazmiyorsunuz. Saygilar!

TipiTip
23 Şubat 2018, 14:27
Cumhuriyet'le DITIB'in Alakasi Nedir? Belirli Olaylardan Bahsediyorsunuz, Herhalde Olumsuz Olaylardan ama Konu Acip Birilerini Davet Ediyorsunuz! Kullandiginiz Cümleler Yanlis Kullanilmis, Bayragimizi DITIB'le Baglaminizin Mantigi Nedir, Birde Profil Resminiz, Rahat Olunki, Sizin Paylasminizi Burda Aciklaqmanizi Istiyorum, Önce Yazinizi Okuyunuz & Kendi Yorumunuzu Yapiniz Acaba Burdakiler Ayrintili Sekilde Paylasimlari Okuyamiyormu, Salakmi Burdakiler! Bence Sizin ibi Üylerin Paylasimlari Siddetle Kontröl Edilmesi Lazim! Ne Yazdiginizi Siz Bilmiyorsunuz Gibi Geliyor Bana. Saygilar!

DITIB Türkiye Cumhuriyetinin bir Kurulusumu degil mi ????

ben Bayragimi Türkiye Cumhuriyetine bagli her Kurlus ile Bagdastiririm !!!

Senin , Türkiye , Cumhuriyet , Bayrak , Ditib , bunlardan korkun nedir ??

neden bukadar bu kelimelere itiraz eder gibi yazdin Alerjin nedir ???

sen cok rahat ol bu sitede yazdigi her Mesaj tek tek kontrol edilen nadir üyelerdenim !!!

Site Kanunlarina karsi birsey yazarsam silinir , hatta site kanunlarina ters birsey yaparsam ceza alirim !!!

burda cok rahat olabilirsin , ben yazdiklarimi cok iyi biliyorumda sen yazdiklarimin hangisinden rahatsiz oldun :-)))

hadi söylede bilelim bizde ,

hope41
23 Şubat 2018, 14:51
http://www.jugendherberge.de/de-de/jugendherbergen/berlin-international613/preise burayi tavsiye ederim

Sagol arkadasim.

hope41
23 Şubat 2018, 15:05
Maalesef konu cok farkli yerlere kaydi. Artik bu forumda bu tip olaylarda can sikmaya basladi iyice. Kac sefer söylendi burda, lütfen konu ile alakali cevabiniz varsa yazin, yoksa alakasiz yerlere tasimayin konulari diye ama israrla yine ayni sey yapiliyor.

Konuya simdi bende kendi penceremden cevap versem diger arkadaslara cevap hakki dogacak, onlarda yazacak sonra yine uzayip gidecek bu sekilde.

Inanin forumda öyle mesajlar konular oluyor ki okuyunca insan birseyler yazmamak icin kendini zor tutuyor.... sonra diyorsun ki; abi bu yazdigimi karsi tarafta anlayacak kapasite zaten yok, sen bu adamla niye bosa zaman gecicereksin ki.... üzülüyorumda bazilarinin durumuna... degmez ya salla gitsin diyorum cogunlukla.

Inanin artik forumda konu acmaya cekinir olduk. Bana mi öyle geliyor bilmiyorum ama eski sitede bu kadar olmuyordu sanki!

Sizlerden ricamdir; lütfen artik herkes kendi bildigi dogrulari kendine saklasin ve konu kapansin artik. Hatta konuyu acan olarak söylüyorum silinebilir konu! Yeter ki artik kavga gürültü olmasin.

TipiTip
23 Şubat 2018, 15:16
Yaw siliniyor neden silindi

Silinmiyor neden silinmiyor silinsin

:-))))

Kavga bence Yok konuda

Fikir ayriligi var siddetli konusma var

AMA silinnesini kapanmasini gerektiren ne var

AMA su var cok kolay ayri fikirde olunursa konuyu siline kapayina gitnme var kacma var

hope41
23 Şubat 2018, 15:41
Yaw siliniyor neden silindi

Silinmiyor neden silinmiyor silinsin

:-))))

Kavga bence Yok konuda

Fikir ayriligi var siddetli konusma var

AMA silinnesini kapanmasini gerektiren ne var

AMA su var cok kolay ayri fikirde olunursa konuyu siline kapayina gitnme var kacma var

Kacma yok sen rahat ol, degmez diyorum yoksa günlerce yazisir tartisiriz, sonra konu nerelere gelir az cok tahmin edebiliyorum.

Senin icin anti parantez sunu ifade edeyim ama tecrübeli bir üye olarak konuya yaklasimin ve yazdiklarin beni cok sasirtti. Sana yakisan ortaligi karistirip suyu dahada bulandirmak degil, ortami sakinlestirmek olurdu.

Ama görünen o ki sen bu sekilde tarsitip olayin uzamasindan gayette memnunsun! Seni bilmem ama ben yinede girmeyegegim muhabbete ve sebebini yukarda yazdim. Ne demek istedigimi anlamayip kacmak olarak yorumluyorsan ona da birsey demiyorum!

TipiTip
23 Şubat 2018, 15:50
Vallah ustam ben sakin kaliyom
Yatistirici oluyom

AMA konularda uzama oluyor herkes okudugunu yaziyor

Bende ayak uyduruyom

metrofm
23 Şubat 2018, 16:17
Ben Niyet veya Mantik Okuyamadim! Konu DITIB ise, Dernekle Ilgilenler vardir tabiiki. Ama DITIB, Bayrak, Türk Cumhiriyeti ayni masaya koymak yanlistir, Yanlis Oldugunu Senelerdir Ögrendik. Amaci Anlamis Degilim, Birde Konunun Icinde Saptirmaci Kelimeler Kullanilmis, Ne Alaka Yani?

DITIB Türkiye Cumhuriyetinin bir Kurulusumu degil mi ????

ben Bayragimi Türkiye Cumhuriyetine bagli her Kurlus ile Bagdastiririm !!!

Senin , Türkiye , Cumhuriyet , Bayrak , Ditib , bunlardan korkun nedir ??

neden bukadar bu kelimelere itiraz eder gibi yazdin Alerjin nedir ???

sen cok rahat ol bu sitede yazdigi her Mesaj tek tek kontrol edilen nadir üyelerdenim !!!

Site Kanunlarina karsi birsey yazarsam silinir , hatta site kanunlarina ters birsey yaparsam ceza alirim !!!

burda cok rahat olabilirsin , ben yazdiklarimi cok iyi biliyorumda sen yazdiklarimin hangisinden rahatsiz oldun :-)))

hadi söylede bilelim bizde ,

Profil Resmin Degismis, Sen YAZ, Yazdigini Bi Zahmet Oku, Anladiysan, Mantik Bulabilirsen, Bizde Okuyup Anlariz....Gelmisin Bana DITIB'in kim Kurdugunu Soruyorsun, Banane!!! Benim Icin Cumhuriyet Önemli, Bayrak Önemli, Dinimi Kendime Yasarim, Ibadetimi kendim icin uygularim....Ama Dinimi Bayrakla, Cumhuriyetle Karistirmam, Tüccarlik Niyetine, Laflari Siralamam....Karsinda Salak YOK!! Din ile yazicaksan, o beyninle biseyleri sunmak istiyorsan yaz ama benim Dinimle gelip bana polimik hareketler yapma, Dinimi kullanma....Bana veya digerlerine hesap sorma....Ne Seviyesizsin Sen, Cözemedikmi Niyetini.....Ne Soruyorsun, Ne Diyorsun, Kulagin Duyuyormu Senin????

Birbey 3.0
23 Şubat 2018, 16:42
Genzlement kardeşim, çok şükür benim param gitmedi. Daha doğrusu hiç yatırmadım bile.

Ayrıca diyorsunki, IGMG Merkezi hiç bir zaman holdingldr için para toplanmadı, toplayan kendi nam ve hesabına toplamıştır.

Arkadaşim, diyelimki, senin dediğin gibi. Peki bu camiler IGMG'ye bağlımıydı? Bağlıydı. Yıllarca bu kişiler caminizde para topladı. Neden ozaman müdahele etmediniz? Ettiysenizde niye yıllarca beklediniz? Camii'nin girişinde IGMG yazıyor. Müdahele etmediniz, çünkü merkez ozamanki Refah Partisini koluydu. Refah Partisini içindeydi Yeşil Holdingler. Yüzlerce yeşil Holdinglerin incindeki kişileri Refah Partisinin içindeydi. Zamanın Refah Partisi milletvekili, Şevki Yılmaz, cami cami dolaşıp para topladı.

Sen kendince yok merkez yapmadı falan de. Buna kendi bile inanmazsın. Körmü ozaman camilerin içinde yapılan dolandırıcılağı müdahele etseydiniz. Ama etmediniz, çünkü o para sizlerinde boğazından geçti. Ya Allah korusun, belki çocuğuna bile yedirdin. İnsanlar camilerinize sevap almaya ve huzur bulmaya geldi. Sizler ise ocak söndürdünüz. Hayatlar bitirdiniz. İntihar eden bile oldu. Bunları herkes biliyor. Sen bendede iyi biliyorsun. Hakkını helal edip etmediğin önemli değil. Çünkü benim sende hakkım yok. Sen asılım o paralar toplanırken, yani millet dolandırılırken, hizmet ederek bu kul hakkı yemelere ortak oldun. Belki istemeyerek. Orasını bilemem. İşin kötüsü kimlerin hakkının yendiği bilmiyorsunki bile helaleşebilesin.

Ayrıca ben DITIBci değilim. Hiç bir cemaatin veya partinin sempatizanıda değilim. Ben salak değilim birisinin arkasına düşüp hizmet edecek kadar. Benim için tek bir lider vardır, oda Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.). O yüce insan camilerin içinde ticaret falan yaptırmayı, konuşulmasına bile izin vermezdi. Cami demek, Allah'ın huzuruna bir nebzede olsa çıkmak demek. Sizler, o huzur ortamında dolandırıcılık yaptınız. Bu dünyada belki yırtarsınız, çünkü Cumhur Başkanıda önceden sizin teşlikatın içinde olduğu için üstünüze gitmiyor kimse. Ama öbür tarafta onunda sözü geçmeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Son sözüm, seni, hapis olduğun vicdanın ile başbaşa bırakıyorum. İçinden zaten çekiyorsun.

Ha benim yazışmalardab dolayı hakkın bana geçtiysede, sanmamda, yinede helal olsun.

TipiTip
23 Şubat 2018, 16:45
Profil Resmin Degismis, Sen YAZ, Yazdigini Bi Zahmet Oku, Anladiysan, Mantik Bulabilirsen, Bizde Okuyup Anlariz....Gelmisin Bana DITIB'in kim Kurdugunu Soruyorsun, Banane!!! Benim Icin Cumhuriyet Önemli, Bayrak Önemli, Dinimi Kendime Yasarim, Ibadetimi kendim icin uygularim....Ama Dinimi Bayrakla, Cumhuriyetle Karistirmam, Tüccarlik Niyetine, Laflari Siralamam....Karsinda Salak YOK!! Din ile yazicaksan, o beyninle biseyleri sunmak istiyorsan yaz ama benim Dinimle gelip bana polimik hareketler yapma, Dinimi kullanma....Bana veya digerlerine hesap sorma....Ne Seviyesizsin Sen, Cözemedikmi Niyetini.....Ne Soruyorsun, Ne Diyorsun, Kulagin Duyuyormu Senin????

usta senin Dinin senin olsun , artik hangi Dine Mensuplan Dininle Dinlen

Elhamdülillah benim Dinimde benim olsun ben Dinimden Menunum , sen Memnun deilsinki siddet hakaret icindesin

Profil Resmi hep ayni Yillardir degisiklik yok , sen artik ne görüyorsun bilemiyorum

gözün o kadar dönmüski yillardir bu sitede ayni olan profil resmini sen ne gördün ??

hem Profil Resmine neden taktin anlamis degilim hayirdir ??

metrofm
23 Şubat 2018, 16:55
hahahahaha sen soruyorsun DITIB'i kim kurdu diye, Cumhuriyet ve Bayrakla Baglantiyi sen ve 39uzeyir yapiyorsunuz, aranizda mesajlasin siz bence, profil resmin burdan baska görünmüstü, sadece o yönden sana hak verebilirim.

TipiTip
23 Şubat 2018, 17:06
hahahahaha sen soruyorsun DITIB'i kim kurdu diye, Cumhuriyet ve Bayrakla Baglantiyi sen ve 39uzeyir yapiyorsunuz, aranizda mesajlasin siz bence, profil resmin burdan baska görünmüstü, sadece o yönden sana hak verebilirim.

neyse senin kafan güzel gibi
bak keyfine :-))))))))))

neco54
23 Şubat 2018, 20:29

Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 Mart 1924 tarihinde[2] Şer'iye ve Evkaf Vekâleti 'nin yerine kurulan, İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli kurumdur. Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle 429 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur.

Diyanet İşleri Başkanlığı Binasının bitişiğinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Ahmed Hamdi Akseki Camii, Ankara
Anayasanın 136. maddesinde; "Genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı, laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasî görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek, özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir" hükmü yer almaktadır.

DITIB
Kuruluş ve Teşkilat Yapısı
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği dini, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri gerçekleştirmek ve Almanya genelindeki kendisine bağlı derneklerin bu tür faaliyetlerini koordine etmek amacıyle, 05.07.1984 tarihinde 135 dernekle kuruluşu gerçekleşen ve bu gün 960 bağlı derneğe ulaşan, Alman dernekler yasalarına göre kuruluşunu tamamlamış, yapılan kamuoyu yoklamaları ve istatistiklerine göre, Almanya’daki müslümanların %70’nin teveccühünü kazanmış alanındaki en büyük sivil toplum örgütüdür. Bağlı derneklerimiz, aynı zamanda hukuki ve mali bağımsızlığa haiz tescilli tüzel kişilerdir. Teşkilatımız, DİTİB’in tüzüğünü, ortak amaçlarını ve genel prensiplerini kabul eden bağlı derneklerimizin üst kuruluşudur.

(alinti)

DITIB, Degerli Önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK,ün kurdugu bir kurumun Yurtdisinda kurulan bir temsilciligidir.
Diger kurulmus olanlarin hepsi benim gözümde yalan. Sadece cikar amacli calisan kuruluslardir.

S&S

hOrOz
23 Şubat 2018, 20:42
sorulan soru ne ve varılan nokta neresi

ne yazık ki herkes bir konuda görüş belitmek istiyor ama konuyla zerre kadar ilgisi olmayan şeyler yazılıyor

Sdt
23 Şubat 2018, 20:45
güzel tartismissiniz :)
kimse kimseyi ikna edememis...

bizdeki en büyük sorun bu sanirim :)
bize göre her hangi bir sey dogruysa, kesin dogrudur, aksi iddia bile edilemez

TipiTip
23 Şubat 2018, 20:49

ne yazık ki herkes bir konuda görüş belitmek istiyor ama konuyla zerre kadar ilgisi olmayan şeyler yazılıyor

Evet ne var bunda ?

Sen hic bir konuda bunu yapmamis birisimisin ?

Konu bu bazen uzar gider

Ver coskuyu :-))

neco54
23 Şubat 2018, 21:47
Burda bir yasadigim bir olayida yazayim. Yillardan 1984 - 1989 arasi idi her herhalde.
Daha genciz o zamanlar.
Bayram namazi icin komsular ve arkakadaslar ile Bayram Namazina gidelim dedik.
Bize en yakin olan Milli Görüs Camisine gittik.
Baktik kapinin önünde kimse yok, bizlerden baska. Biraz bekledik bizlerdemi bir sey yanlislik var diye.
Ama ne gelen var ne giden sahislar.
Daha sonra, ordan gecen bir vatandas onlar Bayram namazini dün kildilar dedi.
Bizde yarisarak Diyanete bagli olan Camiye son dakidada yetistik.
O günden beri benim oraya ugradigim son gün oldu ve bir dahada ugramadim.
Uzun yillar önce yer degistirdiler. Benim calistigim firmanin yan tarafinda ama bir gün daha iceri girmedim.
Cünkü dersimi almistim hangi niyetteler diye.

Burda kimse kusura bakmasin ama bu bir yasadigimiz bir olaydi..

S&S

Ekleme:
Insanlara,
Dindar insanlardan zarar gelmez, Dincilik yapan kisilerden ve yandaslarindan gelir.

neco54
23 Şubat 2018, 22:50

Kusura bakmada konuyu buraya cekenler
1. ve 2. arkadasimiz genelde.
Benim inancim
Düzgün bir sekilde anlatim yapilsa saga sola cekmeden
Burda durumu müsait olan arkadaslar sahsi olarak yardimci olurlar.
Türkiyeden gelmek arkadsimiza.

S&S

gentlement
24 Şubat 2018, 11:21
Kusura bakmada konuyu buraya cekenler 1. ve 2. arkadasimiz genelde.

Gece gece ne ictin merak ediyorum dogrusu!

Merhaba arkadaslar,

hope41 arkadasimizin sormus oldugu soruya hicbir art niyet gütmeden bir imkan sundum. Kabul edip etmemek tamamen kendi tercihidir! Ancak hani senin dedigin gibi olaylari hope41 ve ben baslatmisim ya;

bakalim 4. mesajdan sonra hangi PROVAKASYONLAR yapilmis!!!

Münih havalimanında ne kadar Milli Görüşe giden insanlar varsa çıkarmışlardı.

Cemaat olayına gelince. Cemaatleşmek gereksiz birşey. Benim tek bir cemaatim var, oda Hz. Muhammed (s.a.v) yolu. Gerisi hepsi er veya geç çıkarları için kurulmuş. Gaye ibadet olsa, cemaate gerek kalmazdı.

@Mod kardeş:

Başka yere çekmiyorum kardeş. Burda ancak IGMG'nin raklamı yapılıyor. IGMG insanları dolandırdığı hukuki ve manevi olarak yukardaki nedenlerden dolayı ispatlanmıştır. Art niyetli ve geçmişte dini sömürü yapmış bu kuruluşların burda reklamlarına göz yummam söz konusu olmaz. Dikkatini çekerim, ben burada görüş farkını tartışmıyorum. Dolandırıcılık yaptığı ispatlanmış sözde yalancı bir cemaati eleştiriyorum. Boşunada zaten halk gözünde oylar dibe vurmadı.

Elhamdüllilallah bizde müslümanız. Yani sakın ters anlama. Ancak dini bu çıkar amaçlı örgütlere kullandırmam.

Devletimizin bir kuruluşu olan Ditib Erdemli Evleri vardır Berlinde.

HIC KUSURA BAKMA, SENIN BU YAZMIS OLDUGUN TAMAMEN ART NIYETLIDIR! OLAYLARI BASLATAN SADECE AMA SADECE birbey 3.0 dir körükleyen ise TipiTip´dir... Benim degerlerime, bizzati beni kastederek iftira, camur atma, hicbir sekilde gerceklik payi olmayan mış mış mış´lar ile saldiran kişilere haddini bildiririm, NOKTA...

hope41
24 Şubat 2018, 12:10
Neco54 de karalamis kafasina göre birseyler ama bos laf hepsi. Cevap verip muhattab olmaya degmez diye düsünüyorum! O nedenle cevap vermedim dün.

Yoksa konu dahada alakasiz yerlere gidecek artik.

Anlamadigim konuda ilk basta yazilan mesajlar bir ara silindi, sonra nasil oldu ise hepsi geri geldi tekrar ve ilginc olan bu tip konularda cok uzamadan modlardan biri gelip konuyu toparlar firsat vermez tartismanin uzamasina ama buraya su ana kadar böyle muamele olmadi nedense? Ya kimse görmedi, ya tartismada normal hersey, isin ucu yavas yavas baska yere kaysada sakinca yok.... bilemiyorum artik!!!

karam82
24 Şubat 2018, 13:38
Selam Arkaslar özellikle konunun işlenmesi için açık bıraktım konuyu açan Arkadas yurt sormuş
2. Mesaj bir arkadaş yönlendirme yapmış, arayan arkadasa uyarım uymazmi kendi kararıyken
daha farklı alternatifler sunmadan konu çekildikçe cekimis. İkinci arkadaş sunmuş tartışma yaratmak yerine neden başka alternatif sunmuyoruz belkide sizlerin sunacağınız alternatifler daha verimli olcakti..

Konuyu açan arkadasım aradığını bulamadıysan yeni konu aç lütfen
bu konuyu kapatiyorum

saygilar

karam82