PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Raporlu iken Seyahat

Olivium
19 Şubat 2018, 22:18
Merhaba Arkadaşlar,

Bende Bel rahatsızlığı var.
10 Yıldan beri çekiyorum.
1-2 kez Kaplıcalara gittşm bayağı iyş gelmişti.

Doktor Raporlu iken TR ye Kaplıcaya Çamur tedavisine,dinlenmeye gidebilirmiyim?
Böyle bir imkan olduğunu duydum,ne derece doğru ve ne yapmam gerekiyor?

Teşekkürler

veli75
19 Şubat 2018, 22:23
doktorla konusup a test alirsin gidebilirsin denemekten zarar gelmez

webci
19 Şubat 2018, 22:25
Sigortana danis..
Onlar muhakkak izin verecektir..

dadaloglu38
19 Şubat 2018, 22:28
Ben geçen yıl bu konuda krankkase nın müdürüne sordum knappschaft ev doktoruna yazdır knappschaftın şef doktoruna onaylarsanız 3 haftaya kadar izin veriyorlar dedi belki her krankkase farklı olabilir

Olivium
19 Şubat 2018, 22:28
Sigortana danis..
Onlar muhakkak izin verecektir..

daha Hastalık Sigortasına düşmeden Sigortaya mı İşverene mi danışmam gerek?

Olivium
19 Şubat 2018, 22:37
teşekkürler...
Ben BKK Sigortasındayım...
Doktor Raporu: Seyahat engeli yoktur diye yazarsa yetermi?
İşverene sormadan direk Hastalık Sigortasına mı sormam gerek?

webci
19 Şubat 2018, 22:43
Hastalik mevzularinda is veren acimasizdir..ben olsam sigortaya gider konusur,izin cikinca isverene belgeyle giderim..
Tabiki hala calisiyorsan isyeri izin vermeyebilir,ama devreye sigorta girerse sorunsuzca halledersin..

Olivium
19 Şubat 2018, 23:08
Hastalik mevzularinda is veren acimasizdir..ben olsam sigortaya gider konusur,izin cikinca isverene belgeyle giderim..
Tabiki hala calisiyorsan isyeri izin vermeyebilir,ama devreye sigorta girerse sorunsuzca halledersin..

Teşekkürler

clon
20 Şubat 2018, 10:49
Ben nisanda haber vermeden gidecem
AOK nin haberi bile olmaz

Haber veripde stress yapmaya gerek yok

3-4 sene önce Tr de havaalaninda ayni is yerinde calisan bir arkadasa rastladim aylardir krankdi
Güya Doktor ona hava degisikligi yazmis (yersen Tabii)

vatan1
20 Şubat 2018, 11:45
Arkadas krankenkasseye gecmediysen doktor yada isveren onayi gerek, eger gectiysen krankenkassenin onayi olmasi gerek onay vermesse türkiyeye gittigini ögrenirse sana ödedigi parayi türkiyede oldugun süre kadar keser .Birde orda basina bir is gelirse eger habersiz gidersen sigortan karsilamaz.

Olivium
20 Şubat 2018, 14:21
Ben nisanda haber vermeden gidecem
AOK nin haberi bile olmaz

Haber veripde stress yapmaya gerek yok

3-4 sene önce Tr de havaalaninda ayni is yerinde calisan bir arkadasa rastladim aylardir krankdi
Güya Doktor ona hava degisikligi yazmis (yersen Tabii)

Haber veripte gitmek doğru değil bence...
Allah muhafaza Başımıza bir iş geldiğinde işin içinden çıkılmaz

Olivium
20 Şubat 2018, 14:23
Teşekkürler
Sigortaya geçmedim
İşverendeyim daha..
Doktor AU ya seyahat edebilir yazısı yeterlimi yoksa mutlaka haber etmek gerekmi?

Birbey 3.0
20 Şubat 2018, 14:38
Mecbursun iş verenden izin almaya.

tr-22
20 Şubat 2018, 14:49
Teşekkürler
Sigortaya geçmedim
İşverendeyim daha..
Doktor AU ya seyahat edebilir yazısı yeterlimi yoksa mutlaka haber etmek gerekmi?

suanda is veren parani ödedigi icin,önce dr raporu almalisin,sonra isverenle konusup anlasman gerekir,is verenin verdigi cevaba göre hareket edersin.

Sakin isverene haber vermeden gitme bu is cikisida olabilir.

hekimoglu
20 Şubat 2018, 15:06
Arkadaslar eger calisan istirahatli ise bunu bitirmeden isverenden Almanya disi icin seyahat izni istesin diyenler siz ne dediginizin farkindamisiniz yok böyle birsey, egerki istirahata son verip yillik izninizden kullanip gitmek isterseniz isverenle konusursunuz.

Digeri doktorun verecegi rapora baglidir ona ancak, gidecegi yerin sagligina iyi gecelegi tedavisine faydali olacagi raporuyla mümkündür. Ben gecirdigim agir bir rahatsizlik süreci uzun süre istirahattayken krankenkasse ile yaptigim görüsmede maliyetini kendim karsilasam Türkiye ye tedavi imkanlari arastirmak varsa tedavi olmak icin gitmemde bir sakinca varmi diye sordugumda kesinlikle Almanya sinirlari disina cikamayacagimi söyledikleri halde doktorum istersen ben seni 2-3 ayligina gönderebilirim dedi bende krankenkasse bana böyle demisti sorun olmazmi diye sorunca benim verecegim raporla hayir diyemezler ona ben karar veririm demisti, böylede bir durum var.

Raporluylen Türkiye ye kacak gitmek dahada büyük risk tasiyor ya basiniza bir hal gelse ne yapacaginizi hic düsündünüzmü küllügünüzü satsaniz altindan kalkamazsiniz bukadar hafife almayin herseyi usulüne göre yapin derim.

Osmanbey34
20 Şubat 2018, 15:09
arkadaslar herkez bi yorum yazmış , bence Olivium un kafesi baya bi karismis.........

seyahat konusu biraz karisik ama sonucta en önemli faktör krankenkasse !

sen krankenkasse ya düsersen o zaman senin parani biliyorsun krankenkasse öder ve krankenkasse izin vermesi lazım !

doktor problem degil, doktor zaten sana bi yazılı bescheinigung verir orda sorun yok.

aslında senin isyerinle bi konusacak konu yok. sen zaten sorsan sana hayır cevabi gelir.

-----

benim bildigim krankenkasse da izin vermiyor hata ve hata almanya icinde bile problem cikariyor diyelim sana nrw kalıyorsun ve Bayerna gitmek istiyorsun.

uzun lafın kısası bu bende oldu . tr ye gidemesin dedi ve almanyanin icinde olabilir dediler ve ben arkasını aramadım....

------

ben yazdigim gibi sonucta krankenkassenen elinde ve büyük ihtimal hayır derler. sen söylemeden gidersin yada gitmesin bu sana kalmış birsey.

bence hic gerek yok böyle bi riske ve önce kk ile Danis