PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dron/Drohne hakkinda bilgi

mr_koc_ac
16 Şubat 2018, 21:45
No comment.

alex_1907
16 Şubat 2018, 21:47
Aynin seyi bende düsünüyorum, Biraz ögrenip, Dügün ve benzeri seyleri de cekmeyi düsünüyorum, konu ile bilgim yok, ama arastircam, burdan bazi arkadaslar kullaniyorlar, ve profesyonel olarak yapiyorlar. Bir haber alirsam bilgilendiririm..

hOrOz
16 Şubat 2018, 22:19
https://www.drohnen.de/vorschriften-genehigungen-fuer-die-nutzung-von-drohnen-und-multicoptern/

bir Alman arkadaş vardı hobbysi Drohnen uçurmak

çaliştiğimiz yerde büyük park yeri vardı .. yan tarafı Bundeswehrgebiet yani askeri alan..

şimdi arkadaş gece vardiyasında park yerinde uçuş yapıyor

nasıl olduysa Askeri bölgenin içine düşüyor

Sabah olayı bize anlattı .. bizde orada bulunan askerlere söyledik aradılar bulamadılar

sonra Bundeswehr Security geldi onlara söyledik dediler üzerinde kamera vardıysa büyük problem dediler

Allahtan o Drohne bulunamadı yoksa başı çok kötü ağrıyacaktı

yukarıdaki linkte neler yapılabilineceği yazıyor .. kaçak kullanmak herklesin kendi bileceği bir iş

Osmanbey34
17 Şubat 2018, 00:56
usta mantikli gelsin gelmesin almanya da yaşıyoruz . kanunlar burada böyle. bende bir türlü balık tutmaya gidemedim :)

saka bi yana. drohne larda hersey olabilir. gecen sever arkadas drohnen Signal ni kaybeti ve drohne tarlaya düştü. ama bi evin, arabanın da üstüne düse bilirdi.

denemek icin Feld weg lere gide bilirsin seni kim kontrol edecek ? ama cok insan, ev, araba olan yerlerde dikkat et.

biz arkadaslara rc car sürüyoruz. drohne bir kere iki kere uçuyorsun ve ondan sonra sevk almıyorsun ...... tabi bu sevk meselesi ama diler arkadaslarda böyle düşünüyor !

https://vimeo.com/256155797

https://vimeo.com/256155797

https://vimeo.com/256156192

https://vimeo.com/256156192

Bak sana video ekledim....bu drohne signal ile problem oldu ve düşüyordu ! drohne olsun , rc araba olsun bunlar cok tehlikeli olabilir . oyuncak degil bunu bilin.

Arkadaslar son günlerde ilgimi piyasaya teknik acidan baya ilerletilmis 4k kamerali dronler/drohneler cekti. Özellikle dji'in mavic pro modeli dikkatimi cekti ve hakkinda bircok inceleme videosu baktim internette.
Lakin almanyada bu isin birde kanuni yani varmis. Almanyada cihazi sadece görüs mesafesi kadar ucurabilme, aletin üzerine iletisim bilgileri yazma zorunlulugu ve sigorta yaptirma gibi mecburi sartlar varmis. Bunlar bana cok sacma gelen seyler, zevki ve özeli(adres yazma) kisitlayan seyler. Aranizda bu cihazlardan kullanip bu kurallara uymayan varmi? Yakalanma durumunda, devlet/polis bu konuda nekadar sert tepki veriyor? Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

Talha'linho 7
17 Şubat 2018, 15:21
Bende bi parrot bebop 2 var ben sahsen memnunum
Zevk meselesi

Adressli Schild Mecburi (ebay de yaptirabilirsin)
Sigorta mecburiyeti yok o sana kalmis (bende yok bana gerekmiyor ama yinede kendin bilirsin)
500 gr. kadar hic birsey (Lizenz ve bildirmek gibi mecburiyeti yok)
100m yükseklik altinda sorun yok (Sichtweite) (sayet alirsan ilk basta 10-20 m. yükseklik ile basla sonra alistikca yükseltirsin)

Yasak alanlar Menschenansammlungen, Wohnungsgrundstücke,Einsatzorte der Polizei und Rettungsdienste, Naturschutzgebiete, Industrieanlagen,Flughafen,Verfassungsorgane, Bundes-oder Landesbehörden

Gesendet von iPad mit Tapatalk

mr_koc_ac
17 Şubat 2018, 15:35
No comment.

Osmanbey34
17 Şubat 2018, 17:54
koc 1990,

sorun biraz komik geliyor bana......

herkez haftasonunada bu isi yapar. hafta sonu kim kontrol edecek ? ama sonunda yasak birsey ve arkadaslar yazmış ne yapılacak. Ebay den bitene schild al tak. ve devamli sürmek istiyorsan sigorta yap.

simdi ben buraya 10 seneden beri arabada kemerimi bağlamıyorum yasam ve hic ceza yemedim yassam, sende mi kemer siz araba kulanacaksin.

sigorta isini de anlatım bu drohne lar oyuncak degil. Signal gidersen o zaman hersey olabilir.........

beni bu güne kadar drohne sürdümüz yerde kontrol eden olmadi . ne kadar ceza yaziyorlarda bilmiyorum.....sonucta ordnungswiedrigkeit 10, 20 yada 50000 euro kadar da ceza yazabilirler.

arkadaslarin drohnelarinda Schild var ve sigorta da var......

dreamceng
17 Şubat 2018, 21:58
türkiyede yasakmi

karadeniz
17 Şubat 2018, 22:39
türkiyede yasakmi

Ağırlığı 500gr ve üstü İHA satanların, alanların, üretenlerin, ithal edenlerin ve uçuranların bu sistemde kayıt işlemi yapmaları zorunludur
https://iha.shgm.gov.tr/public/index?ReturnUrl=%2f

mr_koc_ac
18 Şubat 2018, 05:50
No comment.

Birbey 3.0
18 Şubat 2018, 12:40
Sen Alman vatandaşı olsanda Turist değilsin. T.C numaran var. Kayıt yapabilirsin.

hOrOz
18 Şubat 2018, 12:45
Turist isen?

verilen sayfaya bir göz atsaydın orada yabancı ve Türk Vatandaşlari için ayrı ayrı kayıt girişi var

sivasli 1967
18 Şubat 2018, 14:05
Arkadaslar son günlerde ilgimi piyasaya teknik acidan baya ilerletilmis 4k kamerali dronler/drohneler cekti. Özellikle dji'in mavic pro modeli dikkatimi cekti ve hakkinda bircok inceleme videosu baktim internette.
Lakin almanyada bu isin birde kanuni yani varmis. Almanyada cihazi sadece görüs mesafesi kadar ucurabilme, aletin üzerine iletisim bilgileri yazma zorunlulugu ve sigorta yaptirma gibi mecburi sartlar varmis. Bunlar bana cok sacma gelen seyler, zevki ve özeli(adres yazma) kisitlayan seyler. Aranizda bu cihazlardan kullanip bu kurallara uymayan varmi? Yakalanma durumunda, devlet/polis bu konuda nekadar sert tepki veriyor? Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

selam. bende yillardir drohne kullaniyorum. 4k cam ve fpv li. ilk basda syma x5c len basladim sonra büyügüne gittim.

dji ler güzel ama cok pahali.
sana tavsiyem ,bende kullaniyorum, cheerson cx20 osd li. baugleich mit dji phantom. özellilkleri cok. mission planerlen ayarliyorsun. kendisi gidip geziyor cekiyor sonra kendisi geri geliyor. rth si var. signal kaybolunca veya akkü bitince kendisinden kalkis yerine geri gelip iniyor. gps li. dji phantomdan farki pek yok. ben cok memnunum. gimbal taktim, 4k action cam ve fpv var. livevideo yani. kumandasinda monitor var.
dhi in parcalari takiliyor buna. brushless motorlu. update yaparsan 1000 metreye kadar cikiyor.

mr_koc_ac
18 Şubat 2018, 18:24
No comment.

karadeniz
18 Şubat 2018, 19:41
Türkiye'dede istedigin yerde ucuramiyorsunuz,kalabalik yerler,askeri bölge,hava alani cevresi gibi,internetten arastirmaniz gerek bulundugunuz yerdeki kaymakamlik aciklamalarini nazar dikkate almak gerek.

Meak
18 Şubat 2018, 20:22
dji mavic pro sisdem güvenilirli signal kaybetse bile kalkdigi yere geri iniyor, bateri yi de hesapliyor. yalniz pahali.

mr_koc_ac
18 Şubat 2018, 23:17
No comment.

Birbey 3.0
19 Şubat 2018, 00:22
Usta 1000 Euro az parami ya? Sonunda bir oyuncak. Biraz daha beklemek lazim. 5 yil sonra Aldiye her türlü icinde halti olan gelir bence.

Sonunda ticaret yapmiyorsunki bununlan.

Osmanbey34
19 Şubat 2018, 02:10
koc1990,

hatıra icin drohne mi almak istiyorsun ? git bitene Action Cam al 10 kat daha iyi.

ben buradan herkeze yaziyorum. drohne 1 kere, 2 kere uçuruyorsunuz sonra köse birakirsiniz ! bu benim ve benim arkadaslarimin tecrübesi..... Gercek drohne kulanmak istiyorsanız önce ufak başlayın sonra daha iyi modellere geçersiniz.

bizim milletimiz ne meraklı hemen 1 den 100 . cocugnuz 18 yazına gelince hemen Ferrari mi alıyorsunuz ?

ben bu konudan cikiyorum

Almanlarin bir lafi var: Qualität hat seinen preis.
Birkerelik 1000 euro aslinda batirmaz. Kücük cocugu olanlarinda cok isine yarar diye düsünuyorum. Parkta oynatirken güzel havadan hatira cekimleri yapilir diye düsünüyorum. Sorma sebebim aslinda biraz ondandi. Parklarda veya baska cocuk oynatma alanlarinda masum masum cekim yaparken polis basimda bitmesin.

mr_koc_ac
19 Şubat 2018, 02:26
No comment.

TipiTip
19 Şubat 2018, 02:55
1200 Euro telefona vermektense droneye vermek daha zevkli düsüncesindeyim

Ben cok telasli biri oldugum icin bana gelmez bu drone isi

AMA cok hosuma gidiyor

Nasil diyem .... Sigarasi ickisi kumari olmayan biri bunu hoby olarak yapiyorsa

Maddi durumuda iyise el veriyorsa bence 2000 verse sorun Yok

Dünya mali dünyada kaliyor

mr_koc_ac
19 Şubat 2018, 08:20
No comment.

sivasli 1967
19 Şubat 2018, 18:59
selam. sivasliyiz. tabiki dji gibi degil. ben cok memnunum. illede adina 4 kat daha para vermeyi düsünüyorsan baska. o kisisel. youtube da arasdir. dji lan karsilastiranlar var. bunun güzel yönü olan mission planner. softwareni ayarliyabiliyorsun. flugstrecke ayarliyabilir kendi autopilot gibi kendisi ucuyor. flughöhehalten ve flugrichtunghalten ayarliyabiliyorsun. arasdir. elimden geldigi kadar sana yardimci olabilirim. ben wattenscheid da duruyorum. belki bulusabilirirz? flugschein icin online yapabiliyorsun.
burdan bilgilene bilirsin
https://www.drohne-quadrocopter.de/wissenswertes/quadrocopter-drohne-flugerlaubnis-und-genehmigung/

mr_koc_ac
20 Şubat 2018, 01:17
No comment.

Birbey 3.0
05 Mart 2018, 13:19
Arkadaşlar eğlence amaçlı dron arıyorum.

Şu özellikler olsun:
Full HD Kamers, 4K olursada uyguna niye olmasın.

Acil yardım düğmesi olsun. Yani yanlış bir şey yaparsam o düğmeye bastığım an havada asılı kalsın.

Sinyal kaybolduğu yerde havada asılı kalıp benim gelmemi beklesin veya kendiliğinden geri dönsün.

Fiyat olarak 100-150 Euro olsun. Ama tahminen biraz zor gibi.
Bizimki sadece eylence amaçlı. Eğer sıkılmazsak ve kendimizi geliştirirsek niye daha iyisini sonra almayalım.

Ama düşmesinden çok korkuyorum. Daha onun için emniyet fonksiyonları çok önemli. Düşüp kırlmasına okadar üzülmemde, başkasına zarar vermesinden korkarım.

Özelliklen bu konuda uzmanlaşmış arkadaşlarımızın tavsiyelerini bekliyorum.

yalanmi
05 Mart 2018, 14:34
bende takipteyim...benim bahcemden arkadasin bahcesine cay ve Mangal gönderebileyim :)

mr_koc_ac
06 Mart 2018, 04:15
No comment.

Birbey 3.0
06 Mart 2018, 11:33
Az daha derken?

Talha'linho 7
06 Mart 2018, 17:15
Ben ikinci El aldim 1 Saat kulanilmis (App de gösteriyor)
Skycontroller ile 380€ ödedim
tavsiyem sabirla ikinci El alin

mr_koc_ac
06 Mart 2018, 17:16
No comment.

mr_koc_ac
06 Mart 2018, 17:17
No comment.

safak67
06 Mart 2018, 17:21
Simdi suan elime metro prospekt geçti
orada dji mavic alpinweiss pro var angebotta 999€

https://prospekte.metro.de/non-food-0103-0703/page/10-11

Talha'linho 7
06 Mart 2018, 17:24
Parrot Bebop2 + Skycontroller (2km Kader uzaga ucabiliyor)
Ben sahsen memnunum ama herkerzin kendi bilecegi

Osmanbey34
06 Mart 2018, 17:24
usta

1. metroya herkez giremez
2. fiyat netto

Simdi suan elime metro prospekt geçti
orada dji mavic alpinweiss pro var angebotta 999€

https://prospekte.metro.de/non-food-0103-0703/page/10-11

mr_koc_ac
06 Mart 2018, 17:26
No comment.

Birbey 3.0
06 Mart 2018, 17:41
Çok ya. Sonunda bir oyuncak. 300-400 Euro az para değil. Ha ticaret için kullananlar başka tabiki.

Talha'linho 7
06 Mart 2018, 18:59
Usta Drohne ortalama 500€ basliyor yukariya Fiyat Acik
ondan dolayi ikinci El temiz bakinmak en mantiklisi
Sahsen herkez kendi bilmesi gerek

akdenizli33
07 Mart 2018, 01:23
en guzeli izinde olur bence gezdiginiz guzel yerlerde cekim yaparsiniz zevkli birsey bence

safak67
07 Mart 2018, 21:37
Haftaya Aldi Norda geliyor 39,99€

Birbey 3.0
07 Mart 2018, 22:48
Bu nasil arkadaslar?

https://www.pearl.de/a-NX9274-4402.shtml

Parrot Disco FPV

Ehang Ghostdrone 2.0 Aerial RC

Birbey 3.0
07 Mart 2018, 23:21
Suanda baya bir Drohneler baktim. Resmen kazik. 50-100 Euroluk malzeme yoktur icinde güzel görüntü cekenler icin 650 - 2000 Euro istiyorlar.

Anlasilan, daha bu sektörde yeni yeni gelisiyor, bunlarda milleti firsat varken soyuyor. 5-10 yila varmaz her yerde 100 Euro güzel 4K ceken Drohneler cikar bence.

Bekleyecegyim artik. Yazik günah bu kadar paraya, sigara alkol kullanmasakta.

https://youtu.be/cIbscUd6EC8

tutu2004
08 Mart 2018, 00:17
ben aldim 2 hafta önce dji mavic air combo..mediamarktan bakalim bekliyorum 4 hafta dediler...ama sunu söyleyim dji phantomun tüm serilerini denedim 2-3-4 ..dji bu sinifda bir nuamra marka bence

Birbey 3.0
08 Mart 2018, 15:44
Birde 4 hafta bekleme var? Uyuanık bunlar, fiyat düşmesin diye ağırdan alıyorlar.

mr_koc_ac
08 Mart 2018, 16:07
No comment.

Birbey 3.0
08 Mart 2018, 22:24
Koc usta, sonunda hepsi oyuncak degilmi ya? Tek farklari, öbürlerin kamerasi iyi olmasi.

Qarizma
08 Mart 2018, 22:53
Ford Fiesta da teneke Bmw 535D de. Ikiside A dan B ye götürüyor neden ford fiesta almiyoruz demek arada fark var
DJI üstüne drohne yok suan piyasada

mr_koc_ac
08 Mart 2018, 22:56
No comment.

Birbey 3.0
08 Mart 2018, 23:09
Anlasildi, ozaman bekleyecegiz bu meretin ucuzlamasini. Benim icin cok para.

mr_koc_ac
08 Mart 2018, 23:30
No comment.

Birbey 3.0
08 Mart 2018, 23:42
Tabiki herkesin fikri farkli. Ama 5-10 kurusta atsak kenara, sonunda yine bir ton para etmis oluyor. Ben rahat uyuyamam. Okadar millet var ac, 500 Euro emeklilik ile ayi getirmeye calisiyor, benim icin yazik günah. Tabiki herseyde oldugu gibi, herkes kendi bilecek. Kimse kimsenin ekmegini vermiyor. Ama ben aile babasiyim. Iki cocugum var, 1000 Euroyu onlara harcamayi tercih ederim. Youtubeda baktim Videolara. Tamam cok güzel. Ama sonra? Yukarda bir arkadasimizin dedigi gibi, hep aynisi. Insan sikilacak gibi. Zaten dogru dürüst bir yerlerde ucurtmuyorlar. Yakinda Türkiye'de de öyle yaparlar. Simdi daha bir olay olmadi, ama bir sefer olsun, orada yasaklar. Baska yerleri cekmek icin, isin yoksa birde sehir sehir gez. Oda masraf.

Birbey 3.0
08 Mart 2018, 23:51
Ford Fiesta da teneke Bmw 535D de. Ikiside A dan B ye götürüyor neden ford fiesta almiyoruz demek arada fark var
DJI üstüne drohne yok suan piyasada

Fiesta kücük kaliyor ondan.

mr_koc_ac
09 Mart 2018, 01:07
No comment.

akdenizli33
13 Nisan 2018, 23:19
arkadaslar ben bundan aldim..Xiaomi MI 4K drone
varmi aramizda bu droneden olan

mr_koc_ac
16 Nisan 2018, 23:13
No comment.

erhan__79
19 Haziran 2018, 00:04
ben aldim 2 hafta önce dji mavic air combo..mediamarktan bakalim bekliyorum 4 hafta dediler...ama sunu söyleyim dji phantomun tüm serilerini denedim 2-3-4 ..dji bu sinifda bir nuamra marka bence

merhaba bende bugun aldim dji mavic air combo biraz bilgi verirmisin aleti calistirdim ama pervaneleri nasil durduracagimi bulamadim

ZSworld
19 Haziran 2018, 01:46
merhaba bende bugun aldim dji mavic air combo biraz bilgi verirmisin aleti calistirdim ama pervaneleri nasil durduracagimi bulamadim

motor soguyunca akku bitince kendiliginden istop eder. ok78rcp Ucusa kalkinca pervaneler hareketlenir döner. Herseyi joystik ile yapiyorsun.

Meak
19 Haziran 2018, 05:14
Bende dji mavic pro combo var tavsiye ederim, iyi dronelerin fiyati cok fazla düsecene sanmiyorum.

erhan__79
19 Haziran 2018, 14:16
motor soguyunca akku bitince kendiliginden istop eder. ok78rcp Ucusa kalkinca pervaneler hareketlenir döner. Herseyi joystik ile yapiyorsun.

belliki bu isden cok iyi anliyorsun aynen devam boyle :)

biraz bilgi verirmisin genel olarak drihne hakkinda.

ZSworld
20 Haziran 2018, 00:03
belliki bu isden cok iyi anliyorsun aynen devam boyle :)

biraz bilgi verirmisin genel olarak drihne hakkinda.

Daha bilgi icin hafta sonu anca cevap verebilirim arkadasimda var ona sorarim. Kac defa beraber ucurduk ama hic dikkatimi cekmedi.

kaya76
20 Haziran 2018, 23:08
Slm.Bende dji mavic pro platinum kullaniyorum alali 1-2 hafta oldu.Türkiye icin ekstra parcalarini tamamladim sayilir.1 tek seykaldi oda yolda.
Dji Lut programini indirebilecegimiz bir yer var mi?

pasa61
29 Haziran 2018, 11:58
Selem Arkataslar benimde dji mavic pro var bunu izine giderken götürmek icin sorun cikar diyorlar SGHM sayfasina kaytoldum pilot kayit basvurusunu yabtim ve onaylanti ama drohneyi kayt nasil yabalilrim onu beceremetim SGH yi ariyorum ama kimse telefonlara bakmiyor yartimci olursaniz memnun olurum TSK

mr_koc_ac
15 Mayıs 2022, 20:46
No comment.

batum
15 Mayıs 2022, 23:17
Arkadaşlar mini 3 tanıtıldı biliyorsunuz. Bu ekranlı kontrolcülerle tecrübe edinen varmı? Güneşli havalarda ekrandaki görüntü aktarımı belli oluyormu daha? Kumandadaki kayıt edilmiş görüntüyü kablo ile veya bluetooth ile telefona aktarılıyormu? Ben biraz kararsız kaldım, ekransız kumandayımı alsam, yoksa ekranlıyımı...

Ben kendi drone dem dolayi anlatayim (Holy Stone 700 E)
Benimkinde LCD ekran var ama,Ucdugu yerleri göstermiyor,sadece önemli bilgileri gösteriyor
Günesde sorun olmuyor

ucdugu yerleri görmek icin Telefonla baglaniyorum
Günesde Görüntü sorun oluyor (iphone telefon)

Benim Dron kayit olayini Telefona ve dron daki karta yapiyor
Seninkide öyle olmasi lazim

Dron kayit olaylarina gelince,ben dronu izine getirecegim icin kayit ettirmedim
Yakalanmamak icin bos tarlalarda ucuruyorum

izine giderken kacak gecirmye caliscam,görürlerse mecburen kayit ettircem tabiki

Holy stone 700 E

https://i.ibb.co/tqHX9S7/dedddddddd.jpg (https://ibb.co/K25wJYM)

mr_koc_ac
15 Mayıs 2022, 23:39
No comment.