PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeden ev almak.ve Almanyadan yardim..

ayyildiz67
16 Şubat 2018, 09:38
Selamunaleykum Türkiyeden daire almak ve kiraya vermek icin bu gibi durumlar sözkonusu olursa Almanyada Wohngeld veya Jobcenter'den para alabilirmi? böyle hak varmidir yoksa evi satipta para olarak onunla geçinmek icin bahane mi olur Yardim vermemeleri için cünki saniyor isem antrag doldurulunca soruluyor sanirim miras olsun malvarliği olsun..ev daire varmi gibi ❓❔:confused:

hekimoglu
16 Şubat 2018, 09:48
Arkadasim yazinda kendin söylüyorsun yardim basvurusu icin doldurulan formular da soruluyor diye. Simdi burada diyelimki cogu kisilerin yaptigi gibi yalan söyleyip yazilmadi ve haksiz yere yardim alindigi bir sekil ortaya cikarsa ne sekil cevap verebileceksiniz. Zaten gündemde olup henüz baslamamis 2019 sonlarinda geriye dönük 1 yillik bilgilerin paylasilmasiyla baslayacagi öngörülen otomatik bilgi paylasimi sonrasi neler yasanilacagida tam bilinmiyor. Bu konuda size kimse dogru beyan vermeyin birsey olmaz diyemez karar sizin sonuclarina katlanacak yine sizsiniz.

mustafa200222
16 Şubat 2018, 17:28
Arkadasim yazinda kendin söylüyorsun yardim basvurusu icin doldurulan formular da soruluyor diye. Simdi burada diyelimki cogu kisilerin yaptigi gibi yalan söyleyip yazilmadi ve haksiz yere yardim alindigi bir sekil ortaya cikarsa ne sekil cevap verebileceksiniz. Zaten gündemde olup henüz baslamamis 2019 sonlarinda geriye dönük 1 yillik bilgilerin paylasilmasiyla baslayacagi öngörülen otomatik bilgi paylasimi sonrasi neler yasanilacagida tam bilinmiyor. Bu konuda size kimse dogru beyan vermeyin birsey olmaz diyemez karar sizin sonuclarina katlanacak yine sizsiniz.Arkadaşım kesinlikle yardım almayin bilgi paylaşımı ile artık herşeyi Türkiye bildirmek zorunda benim aldığım kesin yüzde yüz bilgidir Almanya bütün vatandaşların nesi varsa artık öğrenebilirsiniz bilecek

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

sarilar
18 Şubat 2018, 01:23
Arkadaşım kesinlikle yardım almayin bilgi paylaşımı ile artık herşeyi Türkiye bildirmek zorunda benim aldığım kesin yüzde yüz bilgidir Almanya bütün vatandaşların nesi varsa artık öğrenebilirsiniz bilecek

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

SLM Mal varliklarinizi türkiyedeki adress gösterirseniz hic bir bigi alamiyor...

Saygilar

sarilar
18 Şubat 2018, 01:28
Arkadasim yazinda kendin söylüyorsun yardim basvurusu icin doldurulan formular da soruluyor diye. Simdi burada diyelimki cogu kisilerin yaptigi gibi yalan söyleyip yazilmadi ve haksiz yere yardim alindigi bir sekil ortaya cikarsa ne sekil cevap verebileceksiniz. Zaten gündemde olup henüz baslamamis 2019 sonlarinda geriye dönük 1 yillik bilgilerin paylasilmasiyla baslayacagi öngörülen otomatik bilgi paylasimi sonrasi neler yasanilacagida tam bilinmiyor. Bu konuda size kimse dogru beyan vermeyin birsey olmaz diyemez karar sizin sonuclarina katlanacak yine sizsiniz.

Öyle bir anlasma var fakat yukarida yazdigim gibi Türkiye ikametgah adresini verin yeterlidir hatta nette ararsaniz Almanya Millet vekili var Yeneroglu diye onun yazilarini okuyun adress almanya vermeyin misal olarak

Murat Kazanci
Bahnhof str 16
Berlin

Alman hukumeti bunu soruyor ama bu Murat Bey

Murat kazanci
Cumhuriyet cad 105
Istanbul veya baska sehir verirse bu Türkiye vatandasi olarak gecerli ve kesinlikle bu bilgi paylasilmiyor....

Ayrica türkiyede Banka Hesabi mal mulk kagitlarinda Türkiyede birakin sakin buraya getirmeyin Havaalanlarinda giriste kontrollde yakalarlarsa hersey ortaya cikar

Saygilar

Ayrica Sosyal yardim alanlar icin artik kendileri bilir kim ne yaparsa yapsin yalniz benim gibi burda 30 senedir calisp disimden tirnagimdan birktirip bir daire almisim ve bunuda kiraya vermisim uc bes kurus gelir olsun diye o gelirinde vergisini burda ödeyemem zaten yeterince vergi ödüyoruz

Birbey 3.0
19 Şubat 2018, 00:42
Yeneroglu'nun lafinin ipi ile kuyuya inersen...Bugün böyle konusuyor, yarinda söyle.

hekimoglu
19 Şubat 2018, 01:52
Herkes atini saglam kaziga baglasin siyasilerin söylemine aldanmanin bedelini ödeyenlerin magduriyetlerinden ders cikarmis olmaliyiz. Lafa degil uygulamaya bakmaliyiz.

iso98783
19 Şubat 2018, 11:30
diyelimki almanyada yasadigimiz halde birinci adresimizi türkiyeymisiz gibi bildirdik sonuc ne oluyor alman hükümetine bilgi gitmiyor bu tamam da bu seferde türkiyede genel saglik sigortasi devreye giriyor onu ödemek lazim ayrica türkiyede binlerce Euro geliri olupta burda almanyada devletten gecinmek ne kadar dogru

Birbey 3.0
19 Şubat 2018, 14:35
Usta kimse iş yürürlüğe girmeden ne olacağını bilmiyor. Beklemek lazım.

sarilar
21 Şubat 2018, 15:59
Yeneroglu'nun lafinin ipi ile kuyuya inersen...Bugün böyle konusuyor, yarinda söyle.

Aslinda Dogru olabilir ben dediklerini isah ettim hocam burda

sarilar
21 Şubat 2018, 15:59
Herkes atini saglam kaziga baglasin siyasilerin söylemine aldanmanin bedelini ödeyenlerin magduriyetlerinden ders cikarmis olmaliyiz. Lafa degil uygulamaya bakmaliyiz.

Bence bugune kadar hic bir hukumet vermemis simdimi verecekler

sarilar
21 Şubat 2018, 16:00
diyelimki almanyada yasadigimiz halde birinci adresimizi türkiyeymisiz gibi bildirdik sonuc ne oluyor alman hükümetine bilgi gitmiyor bu tamam da bu seferde türkiyede genel saglik sigortasi devreye giriyor onu ödemek lazim ayrica türkiyede binlerce Euro geliri olupta burda almanyada devletten gecinmek ne kadar dogru

Yapcak birsey yok olan her zaman bize oluyor hocam be :cool:

Ayrica Sosyal yardim alanlarin cogu burda 30-40 sene calismis . Nesilimiz bizim bunuda unutmayin....

Mafyan
22 Şubat 2018, 13:58
Türkiye adresini otamatikmen 6 ay sonra eski adrese yonlendiriyorlarmis.
Benim basima geldi.Ev alirken Tr ikamet adrseimi verdim.
Gecen yil Eylulda TR isim vardi resmi dairede ,kimlik numarisindan Almanya adresim cikiyor.
Itiraz ettim malesef kabul edilmedi.Sebeb olarak onlarin arastirmasinda o adresde oturmuyor görukuyorum.
Ve bagli bulundugum konsulusluga birdirmisler

hekimoglu
22 Şubat 2018, 15:18
Mafyan, senin anlattigin sekil ikametgah degisikligi yurtdisinda bagli bulundugunuz herhangi bir konsolosluga gittiginizde elinize tutusturulan kagitta yurtdisi adres bilgilerinizi yazip verdiginiz anda gerceklesiyor. Yoksa herhangi bir islem yapmadan olan birsey degil. Ayrica Türkiye de ikametgah kaydi yapilirken gecici ikametgah kaydi yapilmissa bir dönem sonra yine degisip eski adres kayitlari güncellenebilir.

Mafyan
22 Şubat 2018, 15:30
Hekimoglu ilgisi yok senin dediginle.
Benim ikamet adresim Tr deydi.yani gecici degildi,benim bildigim

esmerkral
12 Nisan 2018, 23:25

tavsiyem kimse türkiyeye yatirim yapmasin nasil olsa buradan gidemiyoruz zaten bizleri altin yumurtlayan tavuka benzetmiyorlarmi anca islerine geldiginde yurtdisindaki türkleri düsünürler bu yasayi cikartmakla veya katilmakla acaba türkiyenin cikari nedirki bunda sebeblenecek olan alman hükemeti olacak hollanda simdiden basladi sosyal yardim alanlarin t.c kimlik bilgilerini istiyorlarmis vermessen yardima elveda edeceksin avrupadaki insanlarin basini nasil derde soktular bilemezler utanmadan öylesine aciklama yapiyorlarki sanki cocuk kandiriyorlar efendim evi olani arabasi olani bildirmeyecez sadece vergileri bildirecez adama sormazlarmi neyin vergisi diye v.s düsünceme göre gurbetcilerin hayatini bitirdiler benden söylemesi simdiden herkese gecmis olsun Allah herkesin yardimcisi olsun