PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buldugu 114800 Euroyu geri Verdi

TipiTip
15 Şubat 2018, 18:24
http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/atila-talu-der-ehrliche-taxifahrer-200695650-54813278/2,w=993,q=high,c=0.bild.jpg

Bei diesem Taxi-Fahrer ist verlorenes Geld in guten Händen.

Erst vor wenigen Tagen fand Atila Talu in seinem Wagen eine schwarze Tasche mit 800 Euro, die Fahrgäste vergessen hatten. Der ehrliche Chauffeur meldete den Fund der Zentrale, so dass der Besitzer sein Geld schnell wieder bekam.

Schon das vierte Mal, dass der gebürtige Türke Passagiere glücklich machte, die Geld liegen ließen.

Die größte Summe: 101 000 Euro, die ein CeBIT-Gast vor sieben Jahren im Taxi vergaß. Vor fünf Jahren fiel einem Fahrgast ein Briefumschlag mit 9000 Euro aus der Tasche.

Kurz vor Weihnachten waren es 4000 Euro, die der 3811-Fahrer einem Disco-Betreiber zurückgeben konnte. „Das ist doch selbstverständlich“, sagt Talu bescheiden

Alintidir (http://www.bild.de/regional/hannover/taxifahrer/aus-hannover-gibt-knapp-115000-euro-zurueck-54813308.bild.html)

Fazla söylenecek söz yok : HELAL OLSUN ALLAH HERSEYI GÖNLÜNE GÖRE VERSIN

Not: icinizde Arkadas Nereli , Memleketi Neresi diye düsünen varsa

KIRSEHIR - KAMAN

memo82a
15 Şubat 2018, 22:41
Böyle Insanlar su Lanet olasi Dünya'da cok Nadir bulunur

wessi74
15 Şubat 2018, 23:30
Eeeh adam bir gün hesap günüde gelecek biliyor. Er yada gec gelecek. ASLINDA BIZDE BILIYORUZ AMA FAZALA UMURSAMIYORUZ AMA NEDEN? Ne zaman gidecegini bilen varmi? HELAL OLSUN - DEMEKKI KAZANCI ALINTERI DERIM BUNA BEN. Saygilar...;-)

memo82a
15 Şubat 2018, 23:34
Mal Sahibi
Mülk Sahibi
Hani bunun Ilk Sahibi

Kimseye kalmamis bu Dünya var Delikanli / Kul Hakki yemeden git öte Tarafa
Arkandan Dua eden cok olur.

ALLAH C.C bizleri Hayirli Kulardan eylesin kimsenin hakkini bizlerde koymasin mübarek Cuma Aksamina dek.

TipiTip
15 Şubat 2018, 23:42
Mal Sahibi
Mülk Sahibi
Hani bunun Ilk Sahibi

Kimseye kalmamis bu Dünya var Delikanli / Kul Hakki yemeden git öte Tarafa
Arkandan Dua eden cok olur.

ALLAH C.C bizleri Hayirli Kulardan eylesin kimsenin hakkini bizlerde koymasin mübarek Cuma Aksamina dek.

amin ustam ,

ustam ama unutmamak gerek , insan ömür boyu iyilik yapar ALLAHIN Yolunda gider

ama bir gün ufacik bir hata yapar o ömrü boyu yaptigi iyilikler o ufak hata ile yok olur gider

kullar vardir ömür boyu ALLAHIN yolundan sasmis bir sekilde yasar ama

bir gün olur ufacik birsey yapar RABBIM herseyini Affeder ona en yüksek mükafati verir

demek istedigim kisacasi

ben cok cok iyilik yaptim bu hayatta dememek gerek

yada , ben hayatimi mahvettim bundan sonra ne yapsam düzelmez dememek gerek

Hak Yolundan her zaman devam gitmek en dogrusudur .....

herkesin Cumasi Mubarek olsun bu Vesile ile

memo82a
15 Şubat 2018, 23:43
Haklisin Usta sagolasin seninde Cuma'n mübarek olsun

Rammstein
16 Şubat 2018, 00:19
Olmasi gerekeni yapmis. Karakterinin saglam oldugunu gosterir. Abartilacak birsey degil bence.

TipiTip
16 Şubat 2018, 00:28
Olmasi gerekeni yapmis. Karakterinin saglam oldugunu gosterir. Abartilacak birsey degil bence.

ustam kac kisi taniyorsun 115.000 Euro bulupta geri vermis

abartan yok ama Taktire sayen bir olay

memo82a
16 Şubat 2018, 00:38

Abartilacak degil dedigin Rakam suracikta 10 EUR'dan bahsedilmiyor Dikkatini cekerim 115.000 EUR

Rammstein
16 Şubat 2018, 00:44
Abartilacak degil dedigin Rakam suracikta 10 EUR'dan bahsedilmiyor Dikkatini cekerim 115.000 EUR

ustam kac kisi taniyorsun 115.000 Euro bulupta geri vermis

abartan yok ama Taktire sayen bir olay

Tamam beyler, herkezin gorusune saygim var. Sizin de bana olsun.

deniz2000
16 Şubat 2018, 00:47
böyle iyi insanlar halen varki bu dünya ayakta duruyor yoksa ALLAH
coktan bu dünyayi batirmisti

memo82a
16 Şubat 2018, 00:48
Kardes sana birsey dedigimiz yok fakat Abartilmamasi gerekiyor diyorsunda baskasi olsa coktaaaaan
Ati alip Köprüyü gecmisti bile Haram Parayi kendine ait olmayan Parayi Cebellezi yapmisti.

Adam Adam'mis ki Ruhaniyetli / Insancil üzerine düsen vazifeyi yapmis.

ALLAH böyle Insanlari basimizdan eksik etmesin Topluma kazandirsin.

<<< AMIN >>>

TipiTip
16 Şubat 2018, 00:49
Tamam beyler, herkezin gorusune saygim var. Sizin de bana olsun.

SAYGIM sonsuz usta

tabiki olanini yapmis , ama 2018 yilinda normal olmayan bir olay malesef

insan böyle arkadaslari görünce INSANLIK ADINA SEVINIYOR

ben o kadar begendimki inan evde coluk cocuk yemekte bu olayi konustuk 75 yasinda Annem tanimadigi bir insana Dua okudu

baksan Dünyaya her yerde olumsuzluk , bu gibi olumlu bir olaydada insan seviniyor

.onur
16 Şubat 2018, 00:59
Böyle haberler bence pikologlarin özelikle piyasaya bilincli sürülen haberleri.

Ìnsanlar arada bir insanliklarini hatirlasin diye

Rammstein
16 Şubat 2018, 01:00
SAYGIM sonsuz usta

tabiki olanini yapmis , ama 2018 yilinda normal olmayan bir olay malesef

insan böyle arkadaslari görünce INSANLIK ADINA SEVINIYOR

ben o kadar begendimki inan evde coluk cocuk yemekte bu olayi konustuk 75 yasinda Annem tanimadigi bir insana Dua okudu

baksan Dünyaya her yerde olumsuzluk , bu gibi olumlu bir olaydada insan seviniyor

Kardes sana birsey dedigimiz yok fakat Abartilmamasi gerekiyor diyorsunda baskasi olsa coktaaaaan
Ati alip Köprüyü gecmisti bile Haram Parayi kendine ait olmayan Parayi Cebellezi yapmisti.

Adam Adam'mis ki Ruhaniyetli / Insancil üzerine düsen vazifeyi yapmis.

ALLAH böyle Insanlari basimizdan eksik etmesin Topluma kazandirsin.

<<< AMIN >>>

Artik Dunya o kadar pislik oldu ki; olmasi gereken guzel seyler tuhafimiza gitmeye basladi.

Inanin tandigim birkac kisi var, mesela birisi 1 canta dolusu altin ve para buldu. Belediyede cayci arkadas. Uzatmim, sahibini buldular ve calistigi belediye plaket verdi.

Oyle duruma geldik ki, hirsizlik, arsizlik normal mis gibi dusunmeye basladik. Yapilmasi gerekn guzel seyler olunca da tuhaf karsilayip takdire sayan birsey yapti diyoruz.

Ben tekrarliyorum yukardaki sozumu ; Yapilan sey gayet normal birsey.

Unutmamak lazim; yukarida bir ALLAH var, hadi kul gormedi, pekii o gormuyor mu ?

Sahsen ben 100bin degil milyon euro bulsam, dusunmem bile alamyi, hemen sahibine bakarim. Neden ? Cunku kul gormesede yukardaki ALLAH gordu.

memo82a
16 Şubat 2018, 01:02
Böyle haberler bence pikologlarin özelikle piyasaya bilincli sürülen haberleri.

Ìnsanlar arada bir insanliklarini hatirlasin diye

Onu bunu bilmem de böyle Haberleri her Zaman duymak isterim Dünden beri zahten Nuray Hafiftas'a aglayip duruyorum
burada Cevremizde bir Amcamiz Kanser her an kaybedebiliriz ALLAH Sifasini versin.

Yani hep üzücü Haberler böyle Haberler duydugumda Insanin ici aciliyor bilmem aranizda benim gibi düsünenler olurmu
ALLAH her daim bizlere güzel Haberlerle karsilastirsin.

OrLoW
16 Şubat 2018, 02:48
Gerçekten imanlı birisiymiş, birde dürüstlük var tabiki..

Helal olsun, helal süt emmiş birisiymiş gerçekten böyle insanlar var...

Dünya öyle bir hale geldiki normallikler artık büyük bir şaşkınlıkla karşılanıyor üzücü durum aslında:(

Benim çocukluğumda köyde kimse kapıya kilit vurmayı bilmezdi, bir yeremi gidecez kapıyı öylesine çekerde giderdik..Hiçbirşey olmazdı

Şimdi o insanlar gitti yerine ağızda müslüman olanlar geldi..Bizim gibi müslüman bir ülkede ne kadar olmaması gereken şeyler varsa fazlasıyla oldu...

Şimdi biri bana müslümanımmı dedi en çok ben ondan korkuyorum artık...Neden ? çünki ondan beklentim yüksek olduğu için sonrası hayal kırıklığı..

Şu bir gerçekki Allaha insanların inancı düştü artık kim ne dersen desin aga ben bunu biliyorum. Ciddi inançlı olanlarda zaten zamanla kendini belli ediyor..

Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin valla... Bizim çirkef insanlarımız o adamı bile bozmaya kalkmıştır kesin enayisin diyerek %100

moonrise
16 Şubat 2018, 11:32
Adam dogru olani yapmis, bunun imanla, Allah vb bir seyle hic alakasi yok.

Iyi ve ahlakli olmakla ilgisi var: iyi insan olmak icin, herhangi bir dine ve imana gerek olmadigi bilimsel olarak ispat edilmistir!

Ayrica koyu dindarlarla Ateist'ler karsilastirildiginda Ateist'lerin daha ahlakli ve iyi insan olduklari da yine bir cok arastirmada ortaya cikmistir.

Yani bir sey yazarken iyice düsünün, gayet normal bir seyi, zaten yapilmasi gereken dogru bir seyi bile herhangi bir inanc'la, iman ile ilgilendirmeyin, karistirmayin derimok78rcp

memo82a
16 Şubat 2018, 12:05
Adam dogru olani yapmis, bunun imanla, Allah vb bir seyle hic alakasi yok.

Iyi ve ahlakli olmakla ilgisi var: iyi insan olmak icin, herhangi bir dine ve imana gerek olmadigi bilimsel olarak ispat edilmistir!

Ayrica koyu dindarlarla Ateist'ler karsilastirildiginda Ateist'lerin daha ahlakli ve iyi insan olduklari da yine bir cok arastirmada ortaya cikmistir.

Yani bir sey yazarken iyice düsünün, gayet normal bir seyi, zaten yapilmasi gereken dogru bir seyi bile herhangi bir inanc'la, iman ile ilgilendirmeyin, karistirmayin derimok78rcp

Kardesim Konuyu sanirim biraz dagitiyorsun gibime geliyor

ALLAH Korkusu olmayan Insan her B..u yapar sana orada katilmiyorum.

O Adama O zekayi veren kim , Korku hissini Kul Hakkini yemiyeyim diye
Cesareti . Insanligi veren kim ---> ALLAH C.C

Gerisi bos faso fiso

http://up.picr.de/31842320mh.png

Nereden geldigini unutma <----

--------------------------------------------------------------------------------

Not : Amacim kimseyi inciltmek degil burada ALLAH C.C Insanoglu'na
Akil / Fikir / Zeka vermis ki Kulum böyle Durumda bakalim nasil hareket edecek

Hepimiz Imtihan Dünyasindayiz aksini kimse Idiaa edemez benim basima ayni
olay gelmis olsaydi bende aynisini yapardim ki bundan 22 Yil önce Tankstelle'de
bir Vatandasin Parayi kaybetigi icin 1200 Markini evine Kadar Teslim etmistim. Neden mi ALLAH'tan
korktugum icin Kul Hakki yemiyeyim diye !!!

moonrise
16 Şubat 2018, 12:23
Yukardaki aciklamada adamin hangi dinden oldugu veya inancli olup olmadigi, yani Allah'a inanip inanmadigi yazmiyor.
Siz herhangi bir insanin geldigi ülkeye bakarak onun Allah'a inanip inamadigini veya hangi dine inandigini nerden biliyorsunuz!?

Allah korkusu olmayan insanlarin daha ahlakli oldugu bilimsel olarak aciklandi, bir sey yazmadan gidin biraz arastirin.

O adama o zekayi Allah'in verdigini nerden cikariyorsunuz? Adam bir seyden korktugu icinmi gidip parayi geri verdi yoksa iyi bir insan oldugu icin ve zaten yapilmasi gerektigi icinmi verdi? (ayrica bütün taksiler kayitlidir, plakasi, kalktigi yer, bagli oldugu durak ve gittigi güzargah üzerinden arabanin söförünün kim oldugu her zaman bulunur, belkide adam bundan korkmustur?:))

Ben nerden geldigimi cok iyi biliyorum ama sen masallar dünyasinda yasiyorsun galibasmilie_ban_005

Bu konuyu tartismaya gerek yok.

iyi ve ahlakli bir adam, insanliginin gerektirdigi dogru seyi yapmis, demekki adam iyi yetistirilmis, konuyu oraya buraya siz cekiyorsunuz.

Burda önemli olan adamin Türkiye den gelmesidir, ülkemiz icin yurt disinda iyi bir sey yapmistir, bravo diyip tesekkür etmeliyiz!

memo82a
16 Şubat 2018, 12:29
Yukardaki aciklamada adamin hangi dinden oldugu veya inancli olup olmadigi, yani Allah'a inanip inanmadigi yazmiyor.
Siz herhangi bir insanin geldigi ülkeye bakarak onun Allah'a inanip inamadigini veya hangi dine inandigini nerden biliyorsunuz!?

Allah korkusu olmayan insanlarin daha ahlakli oldugu bilimsel olarak aciklandi, gidin biraz arastirin.

O adama o zekayi Allah'in verdigini nerden cikariyorsunuz? Adam bir seyden korktugu icinmi gidip parayi geri verdi yoksa iyi bir insan oldugu icinmi gitti yapilmasi gerektigi icinmi verdi? (ayrica her taksi kayitlidir, plakasi ve gittigi güzargah üzerinden arabanin söförünün kim oldugu her zaman bulunur)

Ben nerden geldigimi cok iyi biliyorum ama sen masallar dünyasinda yasiyorsun galibasmilie_ban_005

Bu konuyu tartismaya gerek yok.

iyi ve ahlakli bir insan insanligin gerektirdigi seyi yapmis, demekki adam iyi yetirstirilmis, konuyu oraya buraya siz cekiyorsunuz!

Kardesim mübarek CUMA GÜNÜ seninle enine boyuna bu Konuyu tartisacak degilim fakat bazi seyleri Kafandan atliyorsun veya Isine gelmiyor

Seni sen yapan Nefes aldiran her yaptigin Hareketi / Düsünceyi / Fikiri sana veren kim Doga'dan mi geliyor zannediyorsun yoksa ki
ALLAH C.C tarafindan mi ???

Biraz mantikli Yorum yap.

TipiTip
16 Şubat 2018, 12:35
Beyler kapayin , ikinizde uzatmayin Mubarak Saatlerde

Uzatmayin olayi !!!

Herkes Dininle Dinlensin !!

Herkesin inanci kendine !!

Kimse kimseyi inanmaya

yada inanmamaya ikna etmeye ugrasmasin

mxm
17 Şubat 2018, 11:07
Gercekten inanan biri ile iyi egitim almis bir insan arasinda en ufak bir fark yoktur, ikisi de ayni sekilde hareket eder.
Bu bir vicdan meselesi ve vicdan herkeste yok.

guesswhosback
18 Şubat 2018, 01:53
Iki kurus paranin kör edebilecegi/eden bir dünyada böyle haberlerle karsilasmasi cok güzel oluyor :D