PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknosa dan alisveris yaparken dikkat!!

baynet
05 Eylül 2015, 18:13
Selam arkadaslar,

Sizlere 2015 Agustosu, yillik izinim esnasinda basima gelen bir olayi anlatmak istiyorum.

Zonguldak Demirpark Teknosa magazasinda, görevli saticinin tavsiyesi üzerine 600 Lira karsiliginda bir Smartphone satin aldim.
iki gün sonra dokunmatiginde olusan problem yüzünden tekrar 50 km yol yapip magazaya geri götürdüm.

Yurtdisinda yasadigimi, cok vaktim olmadigini, ve telefondan hic memnun olmadigimi problemi ile anlattim.
Elektronik cihazlarin degistirilmedigini, ancak bozukluk halinde servise gönderebileceklerini söylediler.
Hatta bir hafta icerisinde kargo ile evime teslim edebileceklerini söyleyip beni baslarindan savdilar.

Tam gelecegim gün cep telefonuma gelen mesajda, belirtilen hesap nr sina 237 lira ödenmesi halinde telefonun tamir edilebilecegi yaziliydi.
Teknosayi arayip servisin nr sini istedim. Servis personeli bana ekranin kirik oldugunu ve bunun kullanici hatasi oldugunu, garanti kapsamadigini söyledi. Bunun gercek olmadigini anlatmaya calistimsada basarisiz kaldim, Ancak bir üst düzey yetkilinin numarasini zoraki alabildim.

Bu sözde üst düzey yetkili numara ile Serdar bey diye birine ulastim.
Numarasina nasil ulasabildigimi defalarca sorunca kendimi kaybettim, küfürle karisik durumu anlatmaya calistim. Suclu olmadigimi ve bir kurus bile ödemeyecegimi teyit ettim. O kadar küfürün üzerine bana gayet sakince, beni cok iyi anlayabildigini ve durumu acilen müdahale edecegine söz verdi.

Gercektende bir hafta sonra telefonuma gelen Mesajda, ürünün magazalarina geri geldigini, ve herhangi birinin alabilecegi yaziyordu.

Bu arada ben Almanyaya geri döndüm, TR de bulunan agabeyimi Telefonu almaya gönderdim.
Bana oradan Mesaj gönderiyor, Telefonu aldim, Tamir olmamis, kavga ettik, ne yapayim?

Bende Telefonu suratlarina vur, Allah belanizi versin de ve oradan cik git dedim.
Dolayisiyla durum ahirete Rabbimizin kararina kaldi!

Arkadaslar, Türkiyede büyük kücük bir cok esnaf kazancina devamli haram para akitiyor, insanlik denen bir sey yok, saygi, anlayis yok, Adalet ise hic yok!
Asgari ücret 1000 Lira olan bir ülkede 600 Liraya pesin ürün aliyorsunuz, ve sonra sizlere kullanici hatasidir diye sudan sebeplerle ek gelir elde etmeye calisiyorlar.

Böyle bir durum sizin basiniza gelse sizler ne yapardiniz?
Kimi nasil ve nereye sikayet edelim?

Herkese buradan problemsiz alisverisler diliyorum.

Siz siz olun, Teknosadan alisveris yaparken bir kez daha düsünün!

Allah her zaman iyi insanlarla karsilastirsin!

Selam ve saygilarimla!

Tual
05 Eylül 2015, 18:30
Türkiye de bu https://www.sikayetvar.com siteye yazarsan, büyük ihtimal geri dönüs olacaktir.

Tarik
05 Eylül 2015, 19:33
Yada tüketiciyi koruma dernegi var.Buralara sikayet etmeni ve bu isin pesini birakmamani tavsiye ederim.Kaldiki anlattiklarin tam tamina dogruysa ,yüzdeyüz haklisin.Egerki bu isileri takip etmezsek sürekli ayni olayi baskalarinda yapacaklar.Tek hatan telefonda küfür etmendir ,her nekadar emin olmasamda örnegin almanyada bu tarz firmalarda yetkili kisiler ile olan konusmalar kayit altindadir ,bir örnekte senin olaya yakin oldugu icin, telefon müsteri servisleri kesinlikle kayit alti konusuluyor.Bu tarz konusmalariniza cok dikkat etmeniz lazim aksi takdirde haklilik olayi davalik olayi olabiliyor.

.onur
05 Eylül 2015, 21:23
arkadaslar eger gercekten tüketici hatasi olmasa neden yqapmasinlar?

zaten bunu Firma ödüyor yani teknosa kendi tamir etmiyor üretici firmannin yetkili servisi tamir ediyor

TipiTip
05 Eylül 2015, 21:39
@ .onur arkadasimizin dedigi gibi

burda simdi Teknosa Mahazasinin sucu ne ?

simdi Almanyada Media Markt yada Saturn dibi bir Mahazadan Telefon alsak

ve ÜRETICI yani Telefonu Üreten Tamir Eden Garanti Veren sirket ile sorunumuz olsa bu Mahazalarin sucu ne ???

Teknosa Telefonu satmis , Garanti islemleri icinde Telefon üreticine yada anlasmali Tamirhanesine yönlendirmis

daha en yapsin ,

DiloCan
06 Eylül 2015, 01:34
Küfür etmeseydiniz bence tamir olurdu.

Bancek
06 Eylül 2015, 10:45
Güzel kardesim gecmis olsunda Yurt disinda yasiyorsun Türkiye gibi Insan müsvettelerinin cogunlukda yasadigi, (Sözüm, düzgün ve Insan olanlar icin gecerli degildir bunuda herkez kendi bilir) Türkiyeden Elektronik cihaz aliyorsun ne yazmaliyim bilmiyorum..!

moralist
06 Eylül 2015, 11:56
Ne yapsin arkadas oradakileri insan bilmis

turks
06 Eylül 2015, 11:56
oncelik le slm lar adi her ne olursa olsun mediamarkt yada teknosa omagazalarda satilan urunun her turlu sorunuyla onlar mesuldurler eger arkadasin dedigi gibiyse urun hatasiysa direkt geri alip yenisini vermeleri gerekirdi.ayrica internatinal tuketici haklarinda elektronik urunler 2 sene her sekilde garanti altindadirlar tamirde buna dahil.saygilar

karanlik
07 Eylül 2015, 11:00
Almanya nin gözünü seveyim, sorgu sual olmadan geri alip parani idare ederler burda olsaydi

Kamil09
07 Eylül 2015, 12:20
Bencede sikayervar.com`a yazarsan durumu izah edersen onlar teknosa firmasina iletiyorlar ve sorunu kendi sayfalarindan yayinliyorlar benimde bir banka ile sorunum vardi bu siteye yazdim bankaya müfettisler gelmis banka müdürü hemen bana yurtdisindaki telefonuma döndü bizi sikayet etmissin dedi ve sorunumu hemen hal ettiler.Türkiye de hakini aramazsan adami yerler Avrupa bu tür seyleri tenezzül edecek durumlari çoktan asmis.Avrupa ile Türkiyeyi kiyaslama yapilamaz bile.

Cengiz Bond
07 Eylül 2015, 21:02
oncelik le slm lar adi her ne olursa olsun mediamarkt yada teknosa omagazalarda satilan urunun her turlu sorunuyla onlar mesuldurler eger arkadasin dedigi gibiyse urun hatasiysa direkt geri alip yenisini vermeleri gerekirdi.ayrica internatinal tuketici haklarinda elektronik urunler 2 sene her sekilde garanti altindadirlar tamirde buna dahil.saygilar

öyle bir sey yok.

Memoli1976x
07 Eylül 2015, 23:36
Almanya nin gözünü seveyim, sorgu sual olmadan geri alip parani idare ederler burda olsaydi

Tabi Tabi ondan zamaninda Media Marktan aldigim Telefon 3 kere tamire gitti. :D

cassano
08 Eylül 2015, 09:37
Tabi Tabi ondan zamaninda Media Marktan aldigim Telefon 3 kere tamire gitti. :D

Bildigim media markt da actigin bilgisayari veya macbook u geri veremiyorsun. Galiba macbook daydi. Ama online alirsan geri verebiliyorsun. Yanlnisim varsa dogru bilgileri ögrenmek isterim.

tr-22
08 Eylül 2015, 13:53
Konuyu acan kardesimize kesinlikle inaniyorum.Bu sene benimde buna benzer bir olay basimdan gecti.Merinos mobilya magazasindan 160cm genisliginde yatak aldim,iki gün sonra bana yataga getirdiler, bir de bakayim yatak 150cm genisliginde,getiren adamlarla tartismaya basladim benim aldigim yatak bu degil dedim,bana ne desin bizde 160cm yatak yok,bu vardi patron bunu gönderdi.

Patronla konustum bana diyorki,tamam yanlislik olmus ben size istediginiz yataga ismarliyacam,yada bu sizde kalsin fiyatini düsürelim, illede bana bu yataga vermek istiyordu,ben israr edince tamam dedi üc gün sonra gelir.

Baktim üc gün sonra yatak geldi, bu seferde yatagan alti koyu krem renkte basligi acik beyaza bakar krem renkte getirmisler,bu defada renkler icin tartistik bir birine tam zit krem renklerini bize ayni diye yutturmaya baktilar.

Getiren genc bir delikanliydi, siz nasil is yapiyorsunuz dedim herkezi bu sekilde zor durumdami birakiyorsunuz,bana verdigi cevap ne yapayim abi bize patron neyi yükle derse bizde onu yapmak zorundayiz.

Demek istedigim birde avrupali oldugunu anladilarmi daha cok yapiyorlar.

aslankral
08 Eylül 2015, 18:27
Selam arkadaslar,

Sizlere 2015 Agustosu, yillik izinim esnasinda basima gelen bir olayi anlatmak istiyorum.

Zonguldak Demirpark Teknosa magazasinda, görevli saticinin tavsiyesi üzerine 600 Lira karsiliginda bir Smartphone satin aldim.
iki gün sonra dokunmatiginde olusan problem yüzünden tekrar 50 km yol yapip magazaya geri götürdüm.

Yurtdisinda yasadigimi, cok vaktim olmadigini, ve telefondan hic memnun olmadigimi problemi ile anlattim.
Elektronik cihazlarin degistirilmedigini, ancak bozukluk halinde servise gönderebileceklerini söylediler.
Hatta bir hafta icerisinde kargo ile evime teslim edebileceklerini söyleyip beni baslarindan savdilar.

Tam gelecegim gün cep telefonuma gelen mesajda, belirtilen hesap nr sina 237 lira ödenmesi halinde telefonun tamir edilebilecegi yaziliydi.
Teknosayi arayip servisin nr sini istedim. Servis personeli bana ekranin kirik oldugunu ve bunun kullanici hatasi oldugunu, garanti kapsamadigini söyledi. Bunun gercek olmadigini anlatmaya calistimsada basarisiz kaldim, Ancak bir üst düzey yetkilinin numarasini zoraki alabildim.

Bu sözde üst düzey yetkili numara ile Serdar bey diye birine ulastim.
Numarasina nasil ulasabildigimi defalarca sorunca kendimi kaybettim, küfürle karisik durumu anlatmaya calistim. Suclu olmadigimi ve bir kurus bile ödemeyecegimi teyit ettim. O kadar küfürün üzerine bana gayet sakince, beni cok iyi anlayabildigini ve durumu acilen müdahale edecegine söz verdi.

Gercektende bir hafta sonra telefonuma gelen Mesajda, ürünün magazalarina geri geldigini, ve herhangi birinin alabilecegi yaziyordu.

Bu arada ben Almanyaya geri döndüm, TR de bulunan agabeyimi Telefonu almaya gönderdim.
Bana oradan Mesaj gönderiyor, Telefonu aldim, Tamir olmamis, kavga ettik, ne yapayim?

Bende Telefonu suratlarina vur, Allah belanizi versin de ve oradan cik git dedim.
Dolayisiyla durum ahirete Rabbimizin kararina kaldi!

Arkadaslar, Türkiyede büyük kücük bir cok esnaf kazancina devamli haram para akitiyor, insanlik denen bir sey yok, saygi, anlayis yok, Adalet ise hic yok!
Asgari ücret 1000 Lira olan bir ülkede 600 Liraya pesin ürün aliyorsunuz, ve sonra sizlere kullanici hatasidir diye sudan sebeplerle ek gelir elde etmeye calisiyorlar.

Böyle bir durum sizin basiniza gelse sizler ne yapardiniz?
Kimi nasil ve nereye sikayet edelim?

Herkese buradan problemsiz alisverisler diliyorum.

Siz siz olun, Teknosadan alisveris yaparken bir kez daha düsünün!

Allah her zaman iyi insanlarla karsilastirsin!

Selam ve saygilarimla!

baynet karde$ o yazdigin AVM nin ismi "esas 67 burada " diye tuhaf bir isimle degistirilmis daha önceki seneler Demirparkdi.
oraya yakin Emral Car$isi diye giyim ve ceyiz magazalarinin bulundugu bir alisveris binasi var, magazanin birinde Oglan Takim elbise begendi benim cocuk zor begenen biri oldugu icin ayri renkte iki takim giydi ve ikisinide almaya karar verdik satici pacalarin boyunu ve kol uzunlugunun ölcülerini aldi saat biraz gec oldugu icin terzi kapatmisti, Almanyaya dönmemize 3-4 gün kadar zamanimiz oldugu halde yeniden 50+50 km yolu gitmeye göze aldik ve saticiya 800 TL yi pe$in verdim, iki gün sonra almaya gittigimizde takim elbiseler hazir ve kendi posetlerinde asili duruyordu !!!
Aldik ve Almanyaya döndükten birkac gün sonra Oglum " Baba elbiselerin boyunu ve kollarini yapmami$lar " dedi, ve gercektende saticinin taktigi igneler aynen duruyordu.
Hicbir kesim falan yapilmamis burada verdik terziye

awne
16 Eylül 2015, 11:38
Bir site buldum Teknosadan sikayeti olanlar buraya yazabilir.

https://www.sikayetvar.com/teknosa

tr-22
16 Eylül 2015, 12:01
Bir site buldum Teknosadan sikayeti olanlar buraya yazabilir.

https://www.sikayetvar.com/teknosa

Sikäyetleri okudum gercekten inalicak gibi degil tam dolaniricilik ,Teknosadan alis veris yapmadim ama bundan sonrada kesinlikle bir esya alicagimida sanmiyorum.

Mondi67
24 Aralık 2015, 23:52
Bende artık mediamarktan alışveriş yapmıyorum mediamarkta teknosan kadar sahtekar

cinnah
26 Aralık 2015, 19:14

Saturn den 5 sene garatili aldigim kulaklik (150€) alti ay icinde iki sefer bozuldu. 2´sinde de yenisini verdiler ve bana teslim aldi kagidini imzalttilar . Eve gelipte teslim evragini dosyaya yerlestiriken gördügüme inanamadim, garantinin iptal edildigini yaziyordu.

Saturn gibi bir yere güvenipte okumadan imzalamanin sonucu.
Simdi kim suclu okumadan teslim aldi belgesini imzalayan mi?
Müsteriye neyi imzaladigini söylemeyen saticimi suclu?

Not : ilk degistirdigimdeki teslim aldi belgesinde böyle bir yazi yoktu.

türko28
26 Aralık 2015, 21:35
türkiye de nedense hep böyle oluyor.büyük firma kücük firma hic farketmiyor.bende ne aldi isem türkiye de illaki bir sorun olmustur.mesela koltuk takimi aldik,birisinde gicirti vardim servisi aradik termin yaptik geldi,bakti yok birsey dedi yeni oldugu icin falan dedi.(haa bu arada servisten termin aliyorsun sana diyelim 14 .00-16.00 arasi gelecegiz diyorlar sen o gün evde bekliyorsun ve bazen de gelmiyorlar bütün günün bosa gitmis oluyor.) 1 sene sonra yine aradim geldi bakti iki vida degistirdi düzeldi.yine cocuk odasi icin koltuk takimi aldik bir parcasi eksik geldi allahtan paranin hepsini vermemistim.ben de yarisini kestim paranin.
benim kardesim istanbulda yasiyor,o da teknosa dan illallah demis.buzdolap almis bozulmus,tamire gitmis birkac kere.her tamire gidisi en az 2-3 hafta sürmüs.o da tavsiye etmiyor.
almanya icin ise eger pahali birsey alacaksaniz ekstra sigorta yaptirmak mantikli gibi.benim tablet 3 kere bozuldu tamir oldu.handy aldigimin 2. haftasi düstü display kirildi tamir ettiler.hic sorun olmuyor.ama normal garanti kapsaminda olsa cok ugrasirdik herhalde.

uludag16
27 Aralık 2015, 12:49
Bulundunz yerde kaymakanlikta tüketici hakem heytine basvurun onlar gerégi yapacaklardir.
bol sanslar....