PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat Parkschein uyaniklari

ALSANCAK-35
13 Şubat 2018, 23:17
Bugün carsida bir yerde Parkschein alip parkettim. Bir saat sonra bir baktim camda ceza pusulasi.Buda neyin nesi zamanindan önce döndüm halbuki diye söylene söylene evin yolunu tuttum.Evde dikkatle inceledigimde birde ne göreyim ceza pusulasinda baska bir plaka numarasi.Benim aracin plaka numarasi degil yani.Iyiki hemen dikkat edip bakmisim normalde gider öderdim.Demek uyanik kendi ceza pusulasini benim sileceklere güzelce ilistirmis.Nasrettin hocanin dedigi gibi ya öderse.Ödemesem ona bir Warnung gidecek o da benim ödemedigimi anlayacak zaten.Vay uyanik dedim icimden ne uyaniklar türedi yaf.Aman sizde dikkat edin derim.

smeilet
13 Şubat 2018, 23:22
Kurnaz iyi düsünmüs ama herkes yemez bu numarayi.Simdi o cezanin ödenip ödenmedigini nerden bilecek merak ettim.

ALSANCAK-35
13 Şubat 2018, 23:24
Bilir cünkü ceza ödenmedigi zaman Stadtan ona ödemedigine dair en kisa zamanda öde diye veya su tarihe kadar öde diye mektup gönderiyorlar oradan bilir.

TipiTip
13 Şubat 2018, 23:25
Dikkatli baksaydin belkide uyanigin biri özel baski yapti kendi Banka hesabini vermisste olabilir

Selam
13 Şubat 2018, 23:25
.....Simdi o cezanin ödenip ödenmedigini nerden bilecek merak ettim.....

Arkadas soruna ilk mesajinda zaten cevabi yazmis. herhalde dikkatli okumadin.

smeilet
13 Şubat 2018, 23:30
Arkadas soruna ilk mesajinda zaten cevabi yazmis. herhalde dikkatli okumadin.

Haklisin dikkatimden kacmis.:o

Osmanbey34
13 Şubat 2018, 23:34
iyi güzel fikir :D

ALSANCAK-35
13 Şubat 2018, 23:34
Dikkatli baksaydin belkide uyanigin biri özel baski yapti kendi Banka hesabini vermisste olabilir

Yok usta bu orijinal park cezasi kagidi makinelerden cikanlardan.Elimde plaka numarasida var BETRUG diye polise Anzeige yapayim dedim seytan dürttü ama sonra vazgectim.

.onur
13 Şubat 2018, 23:43
Anlamdigim olay size ceza yazilsa dahi zaten hemen istesenizde ödeyemesinizki

O kagit yanliz size ceza yazildigini gösterir ama ne kadar yazldigini ve nereye ödeyeceginizi göstermez. Ancak bir hafta sonra eve mektupla ne kadar ceza yazilmis ve nereye ödeyeceginizi gösteren mektup gelir
Yani adam istedigi kadar kendi cezasini sizin caminiza yerlestirsin bu birsey ifade etmez.

En azindam bizim burada yani kölnde sistem böyle isliyor

mxm
13 Şubat 2018, 23:50
Evet bizim burada da ayni sekilde, sari bir kagit birakiyorlar, ayrintilar sonradan geliyor. Bu sari kagidi ben zaten hemen paramparca ediyorum, sinirim biraz yatisiyor juhu

ALSANCAK-35
13 Şubat 2018, 23:59
Burada ki sistemde elinde bes on €uroluk kücük cezalari kesilen kagitla bankaya gidip hemen ödeme imkanin var. O sizin dediginiz sari kagitlar daha büyük para mesela40-50 ve daha yüksek para cezalarinda uygulanan cezalarda gecerli.Benim olayda 10 € park cezasi idi.

OrLoW
14 Şubat 2018, 00:41
TR deki otopark mafyaları ilticamı etti acaba:D

Putkiran
14 Şubat 2018, 01:42
Bazı uyanıklarda ceza yemiş aracın kağıdını alıp kendi arabasının camının önüne koyuyo. Parkschein almiyo.

guesswhosback
14 Şubat 2018, 03:15
Bazı uyanıklarda ceza yemiş aracın kağıdını alıp kendi arabasının camının önüne koyuyo. Parkschein almiyo.

bi arkadasin arabasinda hep öyle bir kagit bulunur. Daha önce yemis oldugu ceza kagidini cöpe atmamis, arabasinda bulunduruyor ve bir yere gittiginde camina koyuyor, onun dedigine göre simdiye kadar böylelikle ceza yememis..

44Malatya
14 Şubat 2018, 05:45
Burada ki sistemde elinde bes on €uroluk kücük cezalari kesilen kagitla bankaya gidip hemen ödeme imkanin var. O sizin dediginiz sari kagitlar daha büyük para mesela40-50 ve daha yüksek para cezalarinda uygulanan cezalarda gecerli.Benim olayda 10 € park cezasi idi.

Benim bildiğim ceza kağıdın üzerinde elle yazılmış hiç birşey yazmıyor, onu sonradan mektup la gönderiyorlar.

Geçenlerde bewohnerausweisum olmadığından dolayı ve Parkuhr'ı yanlış ayarladığım için ceza yedim (5 yerine 7 yapmışım).

Ikisinden 15'er euro yedim. Artık kolay para kazanma yolunu buldular, bizlerde sesimizi çıkarmayıp veriyoruz.

mxm
14 Şubat 2018, 07:25
O sizin dediginiz sari kagitlar daha büyük para mesela40-50 ve daha yüksek para cezalarinda uygulanan cezalarda gecerli.Benim olayda 10 € park cezasi idi.

Yok hocam bizim burada miktari asla yazmiyor, kac para olursa olsun.

hOrOz
14 Şubat 2018, 08:39
Bizim şehirdede sadece sarı kağıt bırakıyorlar.
İtiraz eden olu diye birde resmini çekiyorlar
Uygulayan kişinin elinde cep telefonu uygulaması var
Bu sistemle ceza otomatik olarak plakaya kesiliyor
Ordnungsamt tan ödeme için bildiri geliyor

44Malatya
14 Şubat 2018, 08:56

Bu uyanıklık güzelmiş, bir denemek lazım :D

Putkiran
14 Şubat 2018, 09:24
https://i.hizliresim.com/z0BLoD.png (https://hizliresim.com/z0BLoD)

talo176
14 Şubat 2018, 09:31
aklima bu video geldi..

https://www.youtube.com/watch?v=rjGaOfj8Lh0

Cengiz Bond
14 Şubat 2018, 10:12

bizim burda da aynen öyle, o ufak kasa fisine benzeyen kagitda yaziyor, ne kadar nereye yatacagini.

dedebar2017
14 Şubat 2018, 19:44
bi arkadasin arabasinda hep öyle bir kagit bulunur. Daha önce yemis oldugu ceza kagidini cöpe atmamis, arabasinda bulunduruyor ve bir yere gittiginde camina koyuyor, onun dedigine göre simdiye kadar böylelikle ceza yememis..
o hicbirsey farketmez normalde. Kontrolcu 10€ ceza yazar 1 saat sonra gelirse tekrar o arac orda duruyorsa 10€ daha yazar 3ncu gelisinde hala arac oradaysa 30 euro günlük en yüksek cezayi yazar gecer. bana bir defa oldu bu.

20 Egeli
18 Şubat 2018, 15:35
Bende dedebar2017 adli arkadasa katiliyorum.Münihte oturuyorum ve benim Hanim bu isi yapiyor.Arabada ceza makbuzu var diye yeniden ceza yazilmaz diye bir kural yok