PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Berlinden Türkiye ye ilk defa araba ile gidicegim

hurricane66
12 Şubat 2018, 10:39
Merhaba Saygideger Arkadaslar, ilk önce Konuyu yanlis yere actigsam özür dilerim.

Ben 20.06.2018 tarihinde Araba ile Türkiye ye gidiceyim insallah ilk defa, bu tarih de veya bir iki gün sonra veya erken giden bir abimiz varmi pesine takilsam ?

Sygic Navigasyon var iyi calisiyor, kendime güveniyorum tek basima gidebilicegimi fakat iki Araba daha iyi olur.

Izmir e gidiceyim, Ipsala dan yakin baya fakat ordan gecersem Feribot a binmek gerekiyor herhalde.

Tecrübeli abiler bana ne tavsiye edersiniz, neler almam gerek neye dikkat edeyim.

Pasaport lar hepsi Güncel Tarihi yerinde
Araba benim Yesil Sigorta kagidi var

cenk1978
12 Şubat 2018, 12:49
Merhaba Saygideger Arkadaslar, ilk önce Konuyu yanlis yere actigsam özür dilerim.

Ben 20.06.2018 tarihinde Araba ile Türkiye ye gidiceyim insallah ilk defa, bu tarih de veya bir iki gün sonra veya erken giden bir abimiz varmi pesine takilsam ?

Sygic Navigasyon var iyi calisiyor, kendime güveniyorum tek basima gidebilicegimi fakat iki Araba daha iyi olur.

Izmir e gidiceyim, Ipsala dan yakin baya fakat ordan gecersem Feribot a binmek gerekiyor herhalde.

Tecrübeli abiler bana ne tavsiye edersiniz, neler almam gerek neye dikkat edeyim.

Pasaport lar hepsi Güncel Tarihi yerinde
Araba benim Yesil Sigorta kagidi var

selam.
bende Berlin denim ve yol Tecrübem çok.
istersen Bana pn yaz Tel no Nu, sana gereken bilgileri telde anlatayim.

selamlar

hurricane66
12 Şubat 2018, 15:15
Aleykümselam Sag ol, yazabilirsen cok daha mahbule gecer, bogazim ariyor konusmakda zorlaniyorum ;-)

Izmire gidicem gidis, Yunanistan YOllar Mükemmel gözüküyor, Ipsala dan gecsem mecbur Feribot a mi binmem gerekiyor ?

civrilli2
12 Şubat 2018, 18:16
Gelibolu-Lapseki arasi feribotla gecmen gerekiyor.

TipiTip
12 Şubat 2018, 18:42
Izmire gidicem gidis, Yunanistan YOllar Mükemmel gözüküyor, Ipsala dan gecsem mecbur Feribot a mi binmem gerekiyor ?

yoooo mecbur diye birsey yok , Ipsaladan gec Kesan - Tekirdag - Istanbul üzeri git 3 köprü var bu 3 köprüden istedigini sec gec karsiya

yani mecbur degilsin Feribot ile gecmeye .... haaa yol uzar mi ? evet baya uzar ....

Ipsala - Kesan - Gelibolu - Lapseki gideyim dersen Feribottan baska bir alternativ simdilik yok

ama köprünün temeli atildi , bittiginde Feribota gerek kalmayacak

ama simdilik Feribottan baska care yok gibi

samsunlu
12 Şubat 2018, 19:03
Kismet olur ise bende bu Sene yine Araba ile gitmeyi düsünüyorum, yalniz gecen Seneki Giselerdeki Saatlerce Kuyruk gözümü korkutmadi desm yalan olur!!!
Benim gitmek istedigim yer Istanbul baslangis Salzgitter bana yollarda fazla beklemden alternatif önerileriniz varmi?, sorun degil 200-300 KM yol uzasa dahi yeterki Sinir kapilarinda rezillik cekmiyelim.

TipiTip
12 Şubat 2018, 19:09
Kismet olur ise bende bu Sene yine Araba ile gitmeyi düsünüyorum, yalniz gecen Seneki Giselerdeki Saatlerce Kuyruk gözümü korkutmadi desm yalan olur!!!
Benim gitmek istedigim yer Istanbul baslangis Salzgitter bana yollarda fazla beklemden alternatif önerileriniz varmi?, sorun degil 200-300 KM yol uzasa dahi yeterki Sinir kapilarinda rezillik cekmiyelim.

usta bu isler lotto gibi

ya nasip diyeceksin yola cikacaksin

ben gecen yil macardan gittim diger yol yani slovenye üzeri cok dolu haberi geldi benden önce giden arkadslardan

sonuc ne oldu ? macar 14 saate ciktik macar bastan sona doluydu

yani ne yaparsan yap bir yer gelir tikanir kalirsin izin mevsimi garantisi yok bu isin

ama ben sahsen bundan sonra gidis dönüs hep Slovenya Hirvat Sirb Makadonya Yunan üzeri gidicem gelicem

samsunlu
12 Şubat 2018, 19:13
Zaten ya ALLAH ya BISMILLAH diyerek yola cikiyoruz, velakin senin bundan sonra gitmek istedigin güzergah yolu Yunan´ lardan giderken Gemiye filan binmek sartmi?.

TipiTip
12 Şubat 2018, 19:22
Zaten ya ALLAH ya BISMILLAH diyerek yola cikiyoruz, velakin senin bundan sonra gitmek istedigin güzergah yolu Yunan´ lardan giderken Gemiye filan binmek sartmi?.

usta ne gemisi ????????????

Makadonyadan Yunana geciliyor Gemi ne alaka :-))))

https://i.hizliresim.com/QV7XbZ.png

samsunlu
12 Şubat 2018, 19:26
Cellalenme Gözün sevem soruyuk da!!!.
Sen bana sana zahmet bi yol haritasi cikarirmisin!.
Ben Salzgitter´ dan Istanbula gitmek istiyorum, dedigim gibi 200-300KM uzasa dahi sorun degil+Gemi yolculugu olmasin.

webci
12 Şubat 2018, 19:31
Iki senedir dogu blockunu kullaniyorum..ne macar ne yunan..heryer super..hicbir stauya dek gelmedim..naviyide bir kere acmadim..
Naviye fazla guvenmeyin..bazen veya baya sasiriyor..
En guzel yolculuk eliniz direksiyonda gozunuz sevdikkerinizde ve yoldayken..
Bolbol uyku acici elma ve saftali yiyin..pilav ve et yemeyin:-)

TipiTip
12 Şubat 2018, 19:33
Ben Salzgitter´ dan Istanbula gitmek istiyorum, dedigim gibi 200-300KM uzasa dahi sorun degil+Gemi yolculugu olmasin.

usta sana ne diyem zevk senin kactane yol var

millet cekten gidiyor ordan burdan gidiyor

haaa bana dersen sen gidersen nasil gidersin diye ben Salzgitter - Erfurt - Salzburg - Villach - Zagreb - Belgrad - Nis - Skopje - Selanik - Kavala - Ipsala

bu istikamet giderim , ama dedigim gibi Macardan gdien var , Cekten giden var , benim yilllardir olan tecrübem buna kafa yatiyor

tabi herkes kendisi bilir

OrLoW
12 Şubat 2018, 20:13
TipiTip arkadaşımız en iyi güzergahı tavsiye etmiş ..

Bulgara girmede nereden gidersen git ..

Bu zamana kadar gurbetcilerin yolda başına gelen felaketlerin % büyük çoğunluğu Bulgar da olduğunu biliyoruz

erhan__79
13 Şubat 2018, 13:37

7 defa izne gittim hepside hannover den cek uzeri bulgardan istanbula.1 saat beklemisligim ya var ya yok sinir kapilarinda.gittigin tarih cok onemli ve tabiki yola ciktigin gunde onemli.

cenk1978
13 Şubat 2018, 23:28
Aleykümselam Sag ol, yazabilirsen cok daha mahbule gecer, bogazim ariyor konusmakda zorlaniyorum ;-)

arkadaşlar yazmış yeterince zaten.
Forumda yeterince Bilgi var aslında.
Arama yapma diye telde anlatayim dedim.

hurricane66
14 Şubat 2018, 00:46
Abi bana Pn ile numarani atarmisin

Ben baya belki bi yol arkadasi olur niyetine yazayim dedim

Yunan dan gitmeyecegim feribota binesim yok

Bulgar - Istanbul - Izmir

Az bisey yol uzuyor o da olsun napalim

Zaman yaklastikca bi sıkıntı korku olusuyor icimde, ama gidecegim besme ile kararliYim

berlinli1977
14 Şubat 2018, 02:53
https://www.google.de/maps/dir/52.4760265,13.4331424/Kap%C4%B1kule+,+Edirne,+E80,+22130+Kemal+K%C3%B6y% C3%BC%2FEdirne+Merkez%2FEdirne,+T%C3%BCrkei/@46.7404483,10.9361607,5z/data=!3m1!4b1!4m9!4m8!1m1!4e1!1m5!1m1!1s0x14b2d761 7aaafb21:0x2d58cc7839a2021e!2m2!1d26.3589538!2d41. 7159321?hl=de

ben bu istikameti kullandim ..eger cek leri sabah erken gecilirse iyi oluyor....tabiki hersey sansabagli..

hurricane66
14 Şubat 2018, 13:52
Sag ol abi, bende böyle gitmeyi düsünüyorum, keske bir arkadas ayni zamanda yolla ciksaydi birlikte giderdik.

21.6.18 veya 22.06.18 yolla cikmayi düsüyorum , sizce yollar bos olurmu ? Dönüsde 20.07.2018 veya 19.07.18

Yedek Teker almayacagim, yeni Runflat teker alicam 4 tane gitmeden arabanin neleri baktirayim (Arac 325i BMW E90 2005)

Saygilar

erhan__79
14 Şubat 2018, 14:18
3-5 sene öncesine göre yollar suan daha güvenli.cek kismindaki otoban gecen sene bitti,acayip yollara girmeye gerek kalmadi.nis den bulgara kadar sorunlu bölgede otoban oldu.sofyadan sonrada zaten otoban tek basina gitmek bence daha iyi senelerdir yanliz gidiyorum ama gelmek isteyen olursa toplamda 2 araba yeterli.gidecegin ve dönecegin tarihte yollar bos olur.yedek teker eger yerin varsa sen yinede al.runflat lastik patlarsa yada yarilirsa 70-80 km yi gecemessin ve tr ye boyle gidecek degilsin.adac plus uyesi ol mutlaka.beceriksizlerin sila yolu bölüm konularni takip et.pasaport oturum karti arabanin kagidi yesil kagit unutma.arabanida yagina filtrelerine frenlerine baktir ve komple kontrol ettir.

hurricane66
14 Şubat 2018, 17:52
Abicim, yedek teker icin yer yok malesef Arabada, insallah birsey olmaz tekerlere olursada yavas yavas bir lastikciye kadar giderim diye düsünüyorum, veya ADAC ararim sonra ki tamirhaneye kadar cekerler,
Normal Üyeyim ADAC de 6 Ayda Plus yaparim

TipiTip
14 Şubat 2018, 18:00
Abicim, yedek teker icin yer yok malesef Arabada, insallah birsey olmaz tekerlere olursada yavas yavas bir lastikciye kadar giderim diye düsünüyorum, veya ADAC ararim sonra ki tamirhaneye kadar cekerler,
Normal Üyeyim ADAC de 6 Ayda Plus yaparim

usta bak hic degilse yanina Notreifen al derim

Allah göstermesin ummadik zamanda ummadik saatte sakincali bir yerde birsey olur

hic degilse kendini tehlikeden atmis olursun

ADAC Plus evet iyi hosta sen kendini kendin garantiye al

inan sayisiz sefer bu yollarda gittim geldim neler yasadik neler

sen kimseye uyma , hatta biraz az esya al ama böyle ufak bir teker al yanina

https://thumbs.dreamstime.com/t/notreifen-auf-der-stra%C3%9Fe-39887979.jpg

firtina01
14 Şubat 2018, 18:55
Usta yedek teker veya Notrad kesinlikle al derim
güzergaha gelince senin gidecegin tarih bos olur makedonya yunanistan üzeri gideceksin heralde türkiyeye girince gelibulundan Lapsekiye feribotla gecersin 35TL ordan Canakkalenin icine girmeden cevreyolundan izmire dogru ilerlersin Ezine Kücükkuyu arasi Kazdaglarini inerken biraz dikkat et derim bu güzergahdan gidersen tabiki ama Lapseki Balikesir Akhisar yolundanda gidebilirsin Izmire Tercih senin.

hurricane66
14 Şubat 2018, 19:23
Insallah Tekerler den bir ariza olmaz, olsada ALLAHin izniyle bir care si olur, yedek teker Sigdiramam malesef, ben Besmelemi cekip yolla cikarim.

Iyi bir yazlik alicam sifirdan testsieger olanlara dikkat edicem Runflat BMW yildizli.

samsunlu
14 Şubat 2018, 19:37
Yedek Teker olmadan yola cikma!!!.
Heleki bu Kadar uzun bir yola.

hurricane66
14 Şubat 2018, 19:43
Birsey olursa agir agir bir tekerci ye kadar dayanir bence, olmazsa birtane Notrad atarim birtane kücük artik

OrLoW
14 Şubat 2018, 21:33
Yedek tekerleği olmayan arabayla o kadar yabancı ülke geçilirmi bir mantıklı olun arkadaşım ...

Adac falan tamamda geçenlerde adac çağırdık şimdi geldiydim gelicektim geliyordum bilmem ne derken geldi ( 3 saat sonra geldi ) ADAC

Gecenin bir vakti kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde bir kaldınmı ( Ellerini açıp dua ediceksin ) Kötü niyetli birkaç kişi gelmesin diye

O geçilen ülkelerde 100 - 200 euro için gözünü kırpmadan adam öldüren tipler var.. Hadi o ülkeleri bir kenara bırak daha bunun TR si var...

Bence ne yapıp edip bir lastik koyman iyi olur hayat kurtarır...

TipiTip
14 Şubat 2018, 21:41
Yedek tekerleği olmayan arabayla o kadar yabancı ülke geçilirmi bir mantıklı olun arkadaşım ...

Adac falan tamamda geçenlerde adac çağırdık şimdi geldiydim gelicektim geliyordum bilmem ne derken geldi ( 3 saat sonra geldi ) ADAC

Gecenin bir vakti kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde bir kaldınmı ( Ellerini açıp dua ediceksin ) Kötü niyetli birkaç kişi gelmesin diye

O geçilen ülkelerde 100 - 200 euro için gözünü kırpmadan adam öldüren tipler var.. Hadi o ülkeleri bir kenara bırak daha bunun TR si var...

Bence ne yapıp edip bir lastik koyman iyi olur hayat kurtarır...

Ne desen nafile gibi
Arkadas gözünü karartmis

Akil mantik devre disi birakmis gibi

Insallah yapmaz o hatayi

Yaparsada insallah yolda birsey olmaz

Yeri geliyor ne ADAC ne Para fayda ediyor

Allah bunun tecrübesini kimseye yaptirmasin

erhan__79
14 Şubat 2018, 22:31
sana tavsiyem kislik tekerin birini al.felgenin bos kismi yukari gelecek sekilde koy icinede biraz esya koyarsin.he olmadi yerim az dersen bir dachbox al.

hurricane66
15 Şubat 2018, 15:12
Arkadaslar, Teker gittigi zaman hemen inmiyor 80-200 km yol yapabiliyorsunuz yavas hiz ile, sehir icine veya bir Service e kadar gider araba.

Yinede sag olun önerileriniz icin.

TipiTip
15 Şubat 2018, 15:30
gecen yil izin yolu icin aldim bunlari

yanimda yedek lastik oldugu halde aldim

Yillarin vermis oldugu tecrübeye dayanarak aldim

Rahmetli babamla cocuklugumuzda sonra kendi arabam ile gitmelerimizde

o kadar olaylar gördük yasadikki inanilmaz

hem baskalarina yardim ettik hem baskalari bize yardimci oldu

belki bazilari simdi bunlar tasinirmi diyebilir

ALLAH o insanlari yollarda birakmasin

birakirsa o zaman tasinirmi tasinmaz mi anlarlar

arabaya gereksiz bir kac esya koyacagima yedek lastik almayi tercih ederim

Türkiyede olmayipta burdan ne getiripte hinca hic araba doldurulur 2018 yilinda ?

merak eden varsa icinizde , evet gerekli oldu , Sirpta OTOBANDA cukura girdim

ön sag Lastik Balon yapti , yedek lastik takipta gittim Türkiyeye

Türkiyede iki yeni lastik aldim ...

https://i.hizliresim.com/LbOdjo.png
https://i.hizliresim.com/qGJ9zR.png
https://i.hizliresim.com/9mDvJZ.png
https://i.hizliresim.com/OoyJjD.png

Birbey 3.0
15 Şubat 2018, 20:13
Türkiye'ye gideceklerin ADAC Plus'a falan gerek yok. Allsecur'dan yapın sigortanızı. Allianz'ın internet sigortası. Yol yardımı asya kıtasındada geçerli. Birşey olursa onlar Koç Allianzı arıyorlar. Onların yol yardımı var. Yıllık Allsecur 10 Euro falan alıyor. Niye 70-80 Euro para veriyorsunuzki.

idiye
16 Şubat 2018, 12:06
Selam üstadim.

20-25 sene arabayla , bahsedilen tüm güzergahlari kullanarak Berlin-Istanbula seferim var.Benim zamanimda Berlin Istanbul evden eve,2499 kilometre yol yapardim.

Sana tavsiyem,( anladigim kadariyla araba kullanmak sevdasindasin ) Sakin yanlis anlama herkez aynidir.

Yolun 2-3 gün sürer.Yorgunlukda cabasi.Ben 71 Yasindayim.Sana önerim ,erken biletini al ucakla git derim .Sabah binersin aksam evinde olursun.Ayrica maddi yöndende karin olur.Allah yardimcin olsun.

hurricane66
16 Şubat 2018, 22:04
Türkiye'ye gideceklerin ADAC Plus'a falan gerek yok. Allsecur'dan yapın sigortanızı. Allianz'ın internet sigortası. Yol yardımı asya kıtasındada geçerli. Birşey olursa onlar Koç Allianzı arıyorlar. Onların yol yardımı var. Yıllık Allsecur 10 Euro falan alıyor. Niye 70-80 Euro para veriyorsunuzki.

O dedin Sigorta malesef sade araba sigorta ile kombine edebiliyorsun anladigim kadarila, tek anbieten yapmiyorlar

Ben sadece iki kücük bavul aliorum yanima fazla esyam yok.

Arabada Yeni model oldugu icin yedek lastik tasima mecburiyeti yok, ben istesem gene koyarim yedek lastik ama kenarda durup colugu cocugu asaga indirip tekerlen ugrasmak istemiyorum, insallah birsey olmaz , olursada tecrübe edinmis olurum.

10 arkadasa sordum Ayni Model benzer Araba kullanan ve türkiye gidip gelenler bana güldüler yedek lastigi napacaksin diye.

Hepiniz sag olun

hurricane66
16 Şubat 2018, 22:06
Abi anliyorum demek istedigini senin dedigini büyüklerim de diyor

Ama gencim, hevesliyim birkere de olsa gitmek istiyorum

hurricane66
16 Şubat 2018, 22:07
Selam üstadim.

20-25 sene arabayla , bahsedilen tüm güzergahlari kullanarak Berlin-Istanbula seferim var.Benim zamanimda Berlin Istanbul evden eve,2499 kilometre yol yapardim.

Sana tavsiyem,( anladigim kadariyla araba kullanmak sevdasindasin ) Sakin yanlis anlama herkez aynidir.

Yolun 2-3 gün sürer.Yorgunlukda cabasi.Ben 71 Yasindayim.Sana önerim ,erken biletini al ucakla git derim .Sabah binersin aksam evinde olursun.Ayrica maddi yöndende karin olur.Allah yardimcin olsun.

ffb
16 Şubat 2018, 23:19
Bende üc sene önce ilk kez arabayla Türkiye gittim. Araban sağlamsa ve bir Navi Software varsa gerisinden korkma. Tavsiyem Bulgardan gitmen amma Gündüz. Ben Frakfurt a. Main -> Avusturya -> Macar -> Bulgar -> Denizli´ye gidiyorum.
Sirbda bir Hotel´de bir gece güzel uyuyorum ve sabahdan yoluma devan. Acele etmemeyi tavsiye ederim. Asya Kitasina Istabul Köprüsunden, Canakkale veya Lapseki Feritbotdan gecebilirsin.

Hem Yunan ve Bulgar tarifini denedim ve Yunanda tek Ipsala gümrük kapisi var. Bulgardan gidersen yoğunluğuna göre Kapikule, Pazarkule veya Hamzabeli Gümrük kapisini kullanabilirsin.
Heves konusuna gelirse. Gencim diyorsun. Heves değilde maddi durumdan bunu ileride gerek duyabilirsin ve ozaman yapsan daha iyi olur.

Benim Hesab: Ucak bileti (4 kisi) 1300,- + Türkiyede Araba Kiralama 700,- = 2.000,-
Bunları daha ucuza da elde edebilirsin amma benim hesap bu. Türkiye'ye arabayla gidiş, gelişim ve yolda Otelde kalma dahil toplam 800,-

hurricane66
17 Şubat 2018, 00:11
Bende üc sene önce ilk kez arabayla Türkiye gittim. Araban sağlamsa ve bir Navi Software varsa gerisinden korkma. Tavsiyem Bulgardan gitmen amma Gündüz. Ben Frakfurt a. Main -> Avusturya -> Macar -> Bulgar -> Denizli´ye gidiyorum.
Sirbda bir Hotel´de bir gece güzel uyuyorum ve sabahdan yoluma devan. Acele etmemeyi tavsiye ederim. Asya Kitasina Istabul Köprüsunden, Canakkale veya Lapseki Feritbotdan gecebilirsin.

Hem Yunan ve Bulgar tarifini denedim ve Yunanda tek Ipsala gümrük kapisi var. Bulgardan gidersen yoğunluğuna göre Kapikule, Pazarkule veya Hamzabeli Gümrük kapisini kullanabilirsin.
Heves konusuna gelirse. Gencim diyorsun. Heves değilde maddi durumdan bunu ileride gerek duyabilirsin ve ozaman yapsan daha iyi olur.

Benim Hesab: Ucak bileti (4 kisi) 1300,- + Türkiyede Araba Kiralama 700,- = 2.000,-
Bunları daha ucuza da elde edebilirsin amma benim hesap bu. Türkiye'ye arabayla gidiş, gelişim ve yolda Otelde kalma dahil toplam 800,-

Abi senin hesap ayni bana uyuyor 4 kisi 1300 den asaga bilet yok, bende maddi yönden degil heves oldugu icin araba ile gitmek istiyorum, arabayi da onun icin aldim zaten , simdi gitmesem icimde kalacak

mustimercan
17 Şubat 2018, 00:14
Bendede aynı araba 2007 mod.3.20D var.2014,de gittim.19 luk felge vardı arabada ama bagaja bi tane kışlık teker attım ne olur ne olmaz diye, çok şükür hiç bi aksilik olmadan gittik geldik.

hurricane66
17 Şubat 2018, 12:19
Hayirlisi bakalim, dedim gibi bir Arkadas yola cikacak olursa o tarihlerde beraber gidebiliriz

ffb
17 Şubat 2018, 14:37
Tamam. O zaman bu yolculuğun pratik ipuclarina başlamayalım.

Yol üzerinde Kredi Karti kullanmayi tavisye ederim. Para bozdurma, kötü kurdan bozdurma veza izin sonunda artan para derdi yok.
Dikkat edilmesi gereken Fremdwährungsgebühr olmaması. Yoksa bazi Kredi Karti veren Bankalar senden ~1,5% ödeme icin ek ücret alıyorlar.

Ben bu sense N26 Pre-Paid Kartina gecdim. Onlarda Fremdwährungsgebühr yok. Bu karta Para yüklüyorsun ve sadece o miktara kadar harcama yapabilirsin. Bunu sadece güvenlik yüzünden değil hemde Kontaklos olup da pratik olduğundan kullanıyorum. Yedek Kredi Kartlarım da var amma onların limiti yüksek. Birisi bununla Betrug yaparsa ugrastirabilir paranı yeri alasıya kadar.

Memlekete kadar nakit Para kullanmadan gidiyorum. Sadece Serbien (6,5 + 2,5€) /Mazedonien (3 x 1,5€)/Griechenland (3 x 2,4€) Mautsation icin biraz bozuk Euro lazim olabilir.

Österreich
Istersen mazot alirkan direk Autobahn üzeri debilğde Autobahn kenarında Köylerden al. Tesadüfen 30 cent farkı olduğuna vardım.

Ungarn
Maut olark e-Vignette kullaniyorlar. Vignette alirkan cok beklememek icin onu önceden online (https://ematrica.nemzetiutdij.hu/) alabilrisin
Istersen mazot alirkan direk Autobahn üzeri debilgde Autobahn kenarında Köylerden al.

Serbien
Mayar/Sirb gümrüğü olarak Horgoš - Röszke veya Tompa var. Bütün yolcular Avrupa Birliği vatandaşı ise alternatif Gümrükler de var. Onları bu Forumda araştırabilirsin.
Benzin almak istersen OMV Tankstellelerden almanı tavsiye ederim. En güvenlisi ve mola vermek icin de iyi yerler.

Bulgarien
7-Tagesvignette K3 15 Leva. Örnek olarak hemen Gümrükten sonra Shell Tanstelle yok derse ve sana baska ve pahalı Vigent satmak isterse ileride baska Tankstelle den al.
Benzin almak istersen OMV Tankstellelerden almanı tavsiye ederim.
Shell Tanstelle mecbur kalmadikdan sonra uğrama. Beni iki kere ayrı ayrı Tanstelle kazıklamaya kalkışdılar

Mazedonien
Gümrükte benden Çorba parası istediler.

Griechenland
Autobahn üzeri Tankstelle yok. Mecburen Autobahn´dan cikip bir köyden/şehirden benzin almak gerekiyor.

Türkiye
Malesef o konu bu foruma tartisildi. Direk Edirne´de gurbetci yolları üzerinde mazot alma.

ekpl
17 Şubat 2018, 21:35
Eyvallah ffb ustam güzel ve ayrıntılı anlattığın için..

hurricane66
17 Şubat 2018, 22:35
Tamam. O zaman bu yolculuğun pratik ipuclarina başlamayalım.

Yol üzerinde Kredi Karti kullanmayi tavisye ederim. Para bozdurma, kötü kurdan bozdurma veza izin sonunda artan para derdi yok.
Dikkat edilmesi gereken Fremdwährungsgebühr olmaması. Yoksa bazi Kredi Karti veren Bankalar senden ~1,5% ödeme icin ek ücret alıyorlar.

Ben bu sense N26 Pre-Paid Kartina gecdim. Onlarda Fremdwährungsgebühr yok. Bu karta Para yüklüyorsun ve sadece o miktara kadar harcama yapabilirsin. Bunu sadece güvenlik yüzünden değil hemde Kontaklos olup da pratik olduğundan kullanıyorum. Yedek Kredi Kartlarım da var amma onların limiti yüksek. Birisi bununla Betrug yaparsa ugrastirabilir paranı yeri alasıya kadar.

Memlekete kadar nakit Para kullanmadan gidiyorum. Sadece Serbien (6,5 + 2,5€) /Mazedonien (3 x 1,5€)/Griechenland (3 x 2,4€) Mautsation icin biraz bozuk Euro lazim olabilir.

Österreich
Istersen mazot alirkan direk Autobahn üzeri debilğde Autobahn kenarında Köylerden al. Tesadüfen 30 cent farkı olduğuna vardım.

Ungarn
Maut olark e-Vignette kullaniyorlar. Vignette alirkan cok beklememek icin onu önceden online (https://ematrica.nemzetiutdij.hu/) alabilrisin
Istersen mazot alirkan direk Autobahn üzeri debilgde Autobahn kenarında Köylerden al.

Serbien
Mayar/Sirb gümrüğü olarak Horgoš - Röszke veya Tompa var. Bütün yolcular Avrupa Birliği vatandaşı ise alternatif Gümrükler de var. Onları bu Forumda araştırabilirsin.
Benzin almak istersen OMV Tankstellelerden almanı tavsiye ederim. En güvenlisi ve mola vermek icin de iyi yerler.

Bulgarien
7-Tagesvignette K3 15 Leva. Örnek olarak hemen Gümrükten sonra Shell Tanstelle yok derse ve sana baska ve pahalı Vigent satmak isterse ileride baska Tankstelle den al.
Benzin almak istersen OMV Tankstellelerden almanı tavsiye ederim.
Shell Tanstelle mecbur kalmadikdan sonra uğrama. Beni iki kere ayrı ayrı Tanstelle kazıklamaya kalkışdılar

Mazedonien
Gümrükte benden Çorba parası istediler.

Griechenland
Autobahn üzeri Tankstelle yok. Mecburen Autobahn´dan cikip bir köyden/şehirden benzin almak gerekiyor.

Türkiye
Malesef o konu bu foruma tartisildi. Direk Edirne´de gurbetci yolları üzerinde mazot alma.

Öncellikle cok tsk ederim cok net ve güzel yazmisin

Ben Izmir e gidicegim

Sizce hangi kapi daha iyi

Ipsala mi yoksa kapikule mi?

Feribot a felan binmekbistemiyorum

ffb
18 Şubat 2018, 01:55
Ben 2015 ilk arabayla izine gidişimde Ipsala kapisini denedim. Sadece iki peron acip da bizi uzun beklettiler. Ben artik Bulgar tarafından gidiyorum

Feribot a binmek istemiyorum yazdin. Ozaman Bulgar tafafinden Kapikule, Ipsala tarafindan yolun en az 300km uzuyor. Plowdiw de Internet den Gümrük kapilarin yoğunluğunu takip edip Kapikule/Hamzabeyli/Pazarkule gümrük kapisina kendini yönlendirebilirsin.

2500 km Berlin -> Kapikule -> Canakkale Feribot -> Izmir
2669 km Berlin -> Kapikule -> Bogazici Köprüsü -> Izmir
2666 km Berlin -> Ipsala -> Canakkale Feribot -> Izmir
2939 km Berlin -> Ipsala -> Bogazici Köprüsü -> Izmir

20.06.2018 izine gideceğini yazdim demek Schulfplichtige Kinder yok çünkü sizin okul tadili 05.07.2018 basliyor. O tarihde hem Kapikule veya Ipsala gümrük kapisinda çok eziyet çekmezsin. Seçenek sende çünkü birazda heves isi olduğunu yazdın

hurricane66
18 Şubat 2018, 02:10
Ben 2015 ilk arabayla izine gidişimde Ipsala kapisini denedim. Sadece iki peron acip da bizi uzun beklettiler. Ben artik Bulgar tarafından gidiyorum

Feribot a binmek istemiyorum yazdin. Ozaman Bulgar tafafinden Kapikule, Ipsala tarafindan yolun en az 300km uzuyor. Plowdiw de Internet den Gümrük kapilarin yoğunluğunu takip edip Kapikule/Hamzabeyli/Pazarkule gümrük kapisina kendini yönlendirebilirsin.

2500 km Berlin -> Kapikule -> Canakkale Feribot -> Izmir
2669 km Berlin -> Kapikule -> Bogazici Köprüsü -> Izmir
2666 km Berlin -> Ipsala -> Canakkale Feribot -> Izmir
2939 km Berlin -> Ipsala -> Bogazici Köprüsü -> Izmir

20.06.2018 izine gideceğini yazdim demek Schulfplichtige Kinder yok çünkü sizin okul tadili 05.07.2018 basliyor. O tarihde hem Kapikule veya Ipsala gümrük kapisinda çok eziyet çekmezsin. Seçenek sende çünkü birazda heves isi olduğunu yazdın

2669 kullanirim ozaman

Peki bu Feribot nasil her Saat kalkiyormu? Nekadar sürüyor? Araba rahatlikla giriyormu cünkü benim araba biraz alcak 😉

Birde hanimin birtane bilerzigi var onu gümrüklerde kayit ettirmem gerekmi? Para 10000€ altinda bildirmek gerek degil bildigim kadariyla

idiye
18 Şubat 2018, 11:59

Madem bu kadar isteklisin,Git .Amma ! kimseye takilma.Tek basina git.Yolda takipten ,takip ettigin arkadasindan memnun kalmazsin.Yanlis anlama ,takipde trafik yönünden sikinti cekersin.

Birbey 3.0
18 Şubat 2018, 12:44
Herkesin söförlüğü farklı olduğu için kafa dengi birisini bulmak çok zor. Kafa dengi birisi değilse yorucu oluyor.

Ancak şunu yapabilirsin. Yola çıkarsın trafikte mutlaka senin gibi süren birisi bulunur. Bir ara onun durduğu bir yerde durursun ve tanışırsın.

Ha olmazsada yapılacak birşey yok. Bağzı kuralları dikkate almak yeter.

ffb
18 Şubat 2018, 14:29
Senin araban nedar alcak olgunu bilemem. Benim 2010 Audi mit Sportfahrwerk rahtalikla biryere takılmadan sigiyor. Eminim daha alcak arabayla Feribota binen arkadaşlar vardır. Onlarda bir yorum yaparlar.
Feribotlar genelde her 30 dakika kalkıyor ve gecis 20 dakika sürüyor.

Para ve bilezik konusunda tecrübem yok. Benim Hanim Bilezik takmıyor ve be en fazla 1000,- yanımda para tasiyorum. Ne olur olmaz diye gerisi Kreditkarte.

erhan__79
18 Şubat 2018, 14:37
2669 kullanirim ozaman

Peki bu Feribot nasil her Saat kalkiyormu? Nekadar sürüyor? Araba rahatlikla giriyormu cünkü benim araba biraz alcak ��

Birde hanimin birtane bilerzigi var onu gümrüklerde kayit ettirmem gerekmi? Para 10000€ altinda bildirmek gerek degil bildigim kadariyla

Araban standartin disinda sonradan mudahale edilip alcaltiydiysa takilma ihtimalin var.adam basi cocuklar haric 10000 euro.bilezik kac gram?gram olarak bir limiti var.ama esinin kolunda tek bilezik sorun olacagini sanmiyorum.birde para+altin degeri toplami 10000 euromu yoksa sadece para degeri mi 10000 euro gecmemeli onu bende bilmiyorum,bilen arkadaslar vardir

TipiTip
18 Şubat 2018, 14:44
Alcak arabalarda sorun ciksada hallediyorlar bir türlü Feribotta

2010 yilinda mesela Düsseldorf Plakali bir Lamborghini bindigini gördüm

2017 yilinda Frankfurt plakali bir Lamborghini Daha gördüm

Ve bu araclar dogustan alcak :-) yani bunlar sorunsuz inip binmis

Demek sendede sorun cikmaz cikarsada özel kumastan cuval gibi maddeden

Yastik tipi birsey var onula yardimci oluyorlar

idiye
19 Şubat 2018, 11:56
Gerçek yaşanmış bir Türkiye yolculuğunu anlatayım.
Şimdi çoktan rahmetli olan bir arkadaşımın yaşadığı bir Türkiye yolculuğunu anlatayım.Hem de ,ruhu şad olsun ,mekânı cennet olsun.
O zamanlar Ford Granada modeli Türkler arasinda Fort Tanus dan sonra rağbet gören modeldi.(Benimkisi steyşindi )
Rahmetlinin hanımi,--- galiba arkamızdaki araba bizi takip ediyor demiş---Rahmetlide yok canım nereden çıkarıyorsun demiş.Hanımı --- epeyidir takip ediyor --- diyince Dur hanım şimdi anlariz demiş.Ve basmış gaza,bakmış oda hızlanıyor.Bu arada bizimki Berlin plakalı.O hollanda Bakmış olacak değil,ilk benzinliğe girmiş.Hanımına bakalım derdi ne anlarız demiş .
Bize anlatırken --- ben diyordu arabadan indim ona tam konuşmaya başlayacağım--- takip eden---yahu kardeşim Bu ne acelelik görüyorsun seni takip ediyorum.Benim ilk seferim bağajdan anadım yolu bilmiyorum ,Türksün araba yüklü kesin Türiyeye gidiyor dedim,takıldım peşine.demiş
Adamın samimi tavırları hoşuna gitmiş,tüm yolculiğu beraber yapmışlar.

arapkarizma
20 Şubat 2018, 01:10
Valla bende bu sene ilk defa araba ile gitmeye karar verdim Salzgitter Nazilli Allah Yardımcımız olsun şimdiden araştırmaya başladım kaçta çıkayım yola yanıma içecek ne alayım hangi yol daha iyi acayip stres yapıyım valla

webci
20 Şubat 2018, 01:57
Stress yaparsan kesin yolda kaybolursun..
Oncelikle ADAC den aldigin kartla yol haritani belirle,cunku naviler oralarda bazen sasiriyor,enazindan dogru istikamete mi geriyemi gidion anlarsin:-)
Bunun disinda 25/30 avro bozuk para yap, otoban parasi olarak bol bol harcaman gerek..
Bunun disinda 5/10 avro bozuk 150/200 kadar avro arabanda bulundur,buyuk ve deste deste avrolari kimseciklere gosterme..
Mumkun oldukca yariyi gecince fulle..
Bunun disinda SIK SIK dinlen,acele etme..
Bunun disinda macar da vignette almayi unutma..
Bunun disinda adac den tunel ve otoban vignetesi almayi unutma..
Bunun disinda ensaglam yol macar yunan ipsala istikameti..
Bunun disinda turkiyeye pazar girersen banka ve postaneler kapali,kacak kopruden gecersen eve ulastiginizda pttye ugrayip cezasida icinde vignete almayi unutma..
Yollar cok guzel ve temiz..
Hayirli yolculuklar..

erhan__79
20 Şubat 2018, 12:29
Valla bende bu sene ilk defa araba ile gitmeye karar verdim Salzgitter Nazilli Allah Yardımcımız olsun şimdiden araştırmaya başladım kaçta çıkayım yola yanıma içecek ne alayım hangi yol daha iyi acayip stres yapıyım valla

senin takip edecegin yol leipzig, dresden.2010 dan beri bende arabayla gidiyorum hannoverden.bu yol hem daha kisa hem daha ekonomik,yollarda guzel.o kadar stres yapmana gerek yok cunku suan yollar cok iyi kolay kolay kaybolmazsin.benim ilk gittigim senelerde almanya- cek otoyolunun bir kismi bitmemisti acayip köy yollarindan gidiyorduk yada sehir merkezine girmen gerekti.sofya-kapikule bitmemisti hep köy yollarindan baya kötüydü.yaza kadar nis-pirot yoluda hazir olacak.senin guzargah-dresden-prag.brastilava-budapeste-belgrad-sofya-kapikule yada ipsala.tollticket.com adresinden slovakya ve macaristanin elektronik vignetini alabilirsin.eger internetten alirsan senin icin daha iyi olur bosuna durmamis olursun bilmedigin yerlerde.cek in vignetinide adac dan alabilirsin.yollarda omw benzinliginden baska biryerden benzin alma.arabani kitlemeden arabanin basindan ayrilma ve degerli esyalarini görünür yerde birakma.benzini banka kartiyla öde.50 euro bozuk para ayarla,sirp ve bulgar icin.pasaportlar,vignetler,oturum kartlari,arabanin ruhsati,yesil kart,ehliyet ve adac plus karti unutma.pasaport ve oturum kartlarinin tarihine dikkat et.icecek fazla birsey almana gerek yok ama buzluk gibi birsey varsa doldur tabi yollarda ugrasmaktansa daha iyi olur.ilk defa gittigin icin heyecandan uykunun gelecegini sanmiyorum ama atistirmalik kabuksuz cerez tarzi,salatalik gibi seyler al.ayriyetten atistirmalik yemekte al.simdiden hayirli yolculuklar

webci
20 Şubat 2018, 15:57
wien-------vignete 25 avro
budapest-----vignete 14 avro
SRB------E75/E60/MO/RO/HIRVAT/M5
SZEGED/BAJA---E75/M5
BELGRAD--------E75/SRB
RÖSZKA(Horgoš veya közút alternativ)
NOVISAD------E75/A1
BELGRAD/ZAGREB-----------E70(belgrad cik----BELGRAD sehirici----NIS---NIS_otoban devam)!!cikmassaniz transit veya bozuk yol gidersiniz..!!!
Bie müddet sonra ayrilan yola yaklastiginizda ya sofya bulgar uzeri yada asagidan devam yunan/ipsala uzeri,,
THESSALONIKI/skopje/KUMANOVA

KUMANOVA----------- (makedon)
skopje/THESSALONIKI--(makedon)
veles------------------(makedon)

THESSALONIKI/KAVALA-----A2/E90
KOMOTINI----A2/E90 weiter ALEXANDROUPOLI
TURKEY----A2/E90
IPSALA

BU rota navigationsuz TR GETIRIR..
/MO/RO/HIRVAT/M5 bu yazilara dikkat edilmwesi gerekir,,dikkat etmeyenler belgrad veya budapest düz gidip yolu sasiriyor,,yani ülkelerin kisaltmalari dikkate alinmali,,

http://trakya.gtb.gov.tr/saha-canli-goruntu/ipsala

erhan__79
20 Şubat 2018, 16:40
wien-------vignete 25 avro
budapest-----vignete 14 avro
SRB------E75/E60/MO/RO/HIRVAT/M5
SZEGED---E75
BELGRAD--------E75/SRB
RÖSZKA(Horgoš veya közút alternativ)
NOVISAD------E75/A1
BELGRAD/ZAGREB-----------E70(belgrad cik----BELGRAD DEVAM----NIS---BELGRAD/NIS)
Ayrilan yoldan ya sofya bulgar uzeri yada asagidan devam yunan/ipsala uzeri,,
HESSELANIKI/skopje/KUMANOVA
KAVALA
IPSALA

BU rota navigationsuz TR GETIRIR..

http://trakya.gtb.gov.tr/saha-canli-goruntu/ipsala

arkadasim ,benim bile kafam karisti ilk defa giden icin cok karisik olmus.

webci
20 Şubat 2018, 16:47
yaz kardesim..sirasi gelince elindeki kagitla rota gidersin,,
baskada basit yolu navi kullanman,,
sahsen ben kullanmiyorum,,
2500/3000 km bir yolu bir satirda yazamayizki,,
Hakli olabilirsin yalniz uzak yol icin fazla bilgi iyidir..
Oralara gidildimi bazen bilen bile sasiriyor..

Birbey 3.0
21 Şubat 2018, 22:35
Ay amma abartdiniz ya. Yollarda hersey gayet mantikli ve acik yazili. Naviniz günecelse, hic bir sorun cikmiyor.

TipiTip
21 Şubat 2018, 22:54
Ay amma abartdiniz ya. Yollarda hersey gayet mantikli ve acik yazili. Naviniz günecelse, hic bir sorun cikmiyor.

evet katiliyorum

her sene bu yol tarifleri , vs vs vs

gören okuyan sanki bunlar Rusya üzerinden Cine 15.000 km Tur düzenliyorlar sanacak

kabak tadi veriyor iyice

bazi arkadaslarin inatla ANLAMAMALARI bir baska olay

sanki adama Latince yaziyorsun , ayni soruyu cesitli sekilde 20 kere sormalar

kurusuna kadar onu bunu hesap etmeler

10 Euro daha akrli diye Yol degistirmeler vs vs vs

yaw gittiginiz yer Türkiye , hadi ortlama 2500 km diyelim ve yillardan 2018

yaw bizler gibi 70 li 80 li yillarinda gitmis olsalar demek bunlar kafayi yerler

ne navi ne dürüst bütün harita ne yol , yaw yollarda Tabela yoktu ve

bulgara aksam girilme yasaklari , yok tek tek girme yasagi konvoy halinde gidilmler bulgardan önde polis araci

simdikileri yolculuk degil be , cocuk oyuncagi simdi Türkiyeye gitmek

abartmayin yukaridada yazdim sanki afrika Asya turu düzenliyorsunuz

webci
22 Şubat 2018, 00:44
herkes siz gibi yol uzmani mi, profosörümü kardesim,,
adamlara yardimci olduksa kötümü..
isinize gelmesse görmeyin, okuyun veya okumayin gecin..
isine yarayan alir gider,,hallah hallah..
chat tilkiliginin sirasimi,,

ekpl
22 Şubat 2018, 07:18
@TipiTip ve Birbey abilerim, bizlerden yaşca büyük olabilirsiniz. Türkiye’ye araba ile gitme konusunda da tecrübeli olabilirsiniz ama ilk defa gitmek isteyen birinin muhakkak aklında soru işaretleri vardır. Bunda abartılacak, konuyu baltalayacak ne var anlamıyorum.

Bu konu altında bazi abilerimiz bizi gayet güzel şekilde bilgilendirdi. Hiç gitmeyen birisi için önemli bilgiler bunlar, vignete, rota, keyat, kürek vs.

Bu yaz çocuk beklediğimiz için izin yok malesef, fakat seneye araba ile gitmeyi düşünüyorum o yüzden bu konuyu takip ederim bazi bilgileri telefonun notiz’ine attım bulunsun. Bilgi paylaşan abilerimden allah rağzı olsun.

hurricane66
22 Şubat 2018, 12:04
Bu HGS benzlikler lerde bulunmuyormu ? veya bir akrabamiz Türkiyeden varmadan önce alsa sonra dan ceza siz ödesek

cenk1978
22 Şubat 2018, 12:46
Bu HGS benzlikler lerde bulunmuyormu ? veya bir akrabamiz Türkiyeden varmadan önce alsa sonra dan ceza siz ödesek

önceden sınırda satılıyordu, şimdi durum ney bilmiyorum.
Ben geçen yıl kaçak geçiş yapip Memlekete varınca aldım. 15 gün içinde hgs alırsan cezası yok.
Kaçak geçişlerim hesaptan düşüyor hgs alınca.

webci
22 Şubat 2018, 13:09

siniri gecince otoban girmeden ilk benzincide varsa alabilirsin,ipsala da var, zaten otobana cikana kadar sehir gidiyorsun,,, kapikuleyi bilmem,, ,yoksa cenk kardesin yazdigi gibi otobana vur ve eve varinca öde,,

TipiTip
22 Şubat 2018, 13:25
herkes siz gibi yol uzmani mi, profosörümü kardesim,,
adamlara yardimci olduksa kötümü..
isinize gelmesse görmeyin, okuyun veya okumayin gecin..
isine yarayan alir gider,,hallah hallah..
chat tilkiliginin sirasimi,,

usta yardim ediyorsun kötü yapiyorsun diyen kim ???

benim görücegimi görmeyecegimi ben belirlerim sen degil !!!

hallah hallah ne oluyor yazicaksan ALLAH ALLAH yazda herkes anlasin !!

chat Tilkiliginin sirasimi derken neyin Tilkiligini kim yapiyor aciklarmisin ???

kimseye birsey dedigimiz yok yardim olucak ama bazi olaylar kabak tadi veriyor

bunuda dile getirmek benim üye olarak dogal hakkim kimsede bunu neden dile getirdin DIYEMEZ !!!

simdi yukardaki sorularima cevab verebilirmsiin lütfen

TipiTip
22 Şubat 2018, 13:30
@TipiTip ve Birbey abilerim, bizlerden yaşca büyük olabilirsiniz. Türkiye’ye araba ile gitme konusunda da tecrübeli olabilirsiniz ama ilk defa gitmek isteyen birinin muhakkak aklında soru işaretleri vardır. Bunda abartılacak, konuyu baltalayacak ne var anlamıyorum.

Bu konu altında bazi abilerimiz bizi gayet güzel şekilde bilgilendirdi. Hiç gitmeyen birisi için önemli bilgiler bunlar, vignete, rota, keyat, kürek vs.

Bu yaz çocuk beklediğimiz için izin yok malesef, fakat seneye araba ile gitmeyi düşünüyorum o yüzden bu konuyu takip ederim bazi bilgileri telefonun notiz’ine attım bulunsun. Bilgi paylaşan abilerimden allah rağzı olsun.

sana birsey diyen mi oldu usta ???

site buna benzer konu dolu , hep ayni nakarat hep ayni nakarat

tekrar ediyorum gidilecek Ülke Türkiye bunu büyütecek durum yok

yukaridada yazdim Asya yada Afrika turuna cikilmiyor

sen bu sene niye bu kadar ilgileniyorsun mesela bu sene izin yokmus ?

her yil kanunlar olaylar degisiyor seni neden bu senedn merak sardi ??

onuda anlamadim ?!?!? demek istedigime geliyoruz OLAYI GEREKSIZ BÜYÜTÜYORUZ

webci
22 Şubat 2018, 14:00
usta yardim ediyorsun kötü yapiyorsun diyen kim ???

benim görücegimi görmeyecegimi ben belirlerim sen degil !!!

hallah hallah ne oluyor yazicaksan ALLAH ALLAH yazda herkes anlasin !!

chat Tilkiliginin sirasimi derken neyin Tilkiligini kim yapiyor aciklarmisin ???

kimseye birsey dedigimiz yok yardim olucak ama bazi olaylar kabak tadi veriyor

bunuda dile getirmek benim üye olarak dogal hakkim kimsede bunu neden dile getirdin DIYEMEZ !!!

simdi yukardaki sorularima cevab verebilirmsiin lütfen

Usta veya kardesim..
Simdi senle kavgaya tutusacak halim yok,zamanimda yok..
Yalniz ihtiyacin yoksa almassin okur gecersin..
Senin ihtiyacin yoksa ki,sana yardim babindada yazmadim zaten,insanlarin yardim almasina neden engel olup hakaret ediyorsun,tilkilikten maksadim bu!!
Biz anamizin karninda yollari ogrenmedik..
Senin benim paylasimlari okuyarak gelip giderek ogrendik..bu arkadaslarda boyle ogrenecek..
Benim kimseye terslemekten bir cikarim olamaz..
Ne sana ne baskasina..
Yalniz bilgi sahibi olmak isteyen ve ihtiyaci olanlara yardim edip paylasalim..
Burda bundan dogal daha ne olabilir..
Ben kafasinda kurdugu dunyada yasayan hayalperestlerden degilim..
Konuyu uzatmaya gerek yok,seninde millete hakaret etmene bir uye olarak yetkin ve hakkin yok..
Hickimsenin fikrine saygi gostermeyip hep ben bilirim diyorsun,bunu burda degil dek geldigim hersayfada yapiyorsun..
Insanlara saygi duy,herkesin sen gibi bir insan olabilecegini ama sen kadar bilgili belki olamayacagini da unutma..cogu insan yasina nazaran sana hürmet ediyor,sayginligini kaybetme..
Saygilar..

TipiTip
22 Şubat 2018, 14:45
Usta veya kardesim..
Simdi senle kavgaya tutusacak halim yok,zamanimda yok..
Yalniz ihtiyacin yoksa almassin okur gecersin..
Senin ihtiyacin yoksa ki,sana yardim babindada yazmadim zaten,insanlarin yardim almasina neden engel olup hakaret ediyorsun,tilkilikten maksadim bu!!
Biz anamizin karninda yollari ogrenmedik..
Senin benim paylasimlari okuyarak gelip giderek ogrendik..bu arkadaslarda boyle ogrenecek..
Benim kimseye terslemekten bir cikarim olamaz..
Ne sana ne baskasina..
Yalniz bilgi sahibi olmak isteyen ve ihtiyaci olanlara yardim edip paylasalim..
Burda bundan dogal daha ne olabilir..
Ben kafasinda kurdugu dunyada yasayan hayalperestlerden degilim..
Konuyu uzatmaya gerek yok,seninde millete hakaret etmene bir uye olarak yetkin ve hakkin yok..
Hickimsenin fikrine saygi gostermeyip hep ben bilirim diyorsun,bunu burda degil dek geldigim hersayfada yapiyorsun..
Insanlara saygi duy,herkesin sen gibi bir insan olabilecegini ama sen kadar bilgili belki olamayacagini da unutma..cogu insan yasina nazaran sana hürmet ediyor,sayginligini kaybetme..
Saygilar..

sayginin yasla alakasi yoktur

ya görürsün ya görmezsin , ya gösterirsin ya göstermezsin

ben kimseye yasindan dolayi saygi göstermedim , saygiyi HAK ettigi icin gösterdim

burda kimseyede saygisizlik yapmadim !!! konu altinda paylasilanlar sitede 1001 konuda paylasildi

yazildi cizildi sitenin eski üyelerinden olarak seninde cok iyi bilmen gerek

ben kalkip KABAK TADI VERDI dersem bu saygisizlik mi ???

2018 yilinda Türkiyeye gitmek Cocuk oyuncagi oldu demek saygisizlik mi ??

gerek var mi bunu her sene yüzlerce konu acip ayni seyleri paylasmaya ???

yine diyorum sonucta Türkiyeye gidiyoruz dört adim yer

ben bir kere olsun ben bilirim dememisimdir

bilmedigim icin sitede bir cok konu acmisimdir yardim aramismdir

nerde bunu dedim ???

seninle polemige girmeye gerek yok , sen olayi kisilestiriyorsun

ben ortaya konusuyorum aramizdaki fark bu

hurricane66
22 Şubat 2018, 20:03
sayginin yasla alakasi yoktur

ya görürsün ya görmezsin , ya gösterirsin ya göstermezsin

ben kimseye yasindan dolayi saygi göstermedim , saygiyi HAK ettigi icin gösterdim

burda kimseyede saygisizlik yapmadim !!! konu altinda paylasilanlar sitede 1001 konuda paylasildi

yazildi cizildi sitenin eski üyelerinden olarak seninde cok iyi bilmen gerek

ben kalkip KABAK TADI VERDI dersem bu saygisizlik mi ???

2018 yilinda Türkiyeye gitmek Cocuk oyuncagi oldu demek saygisizlik mi ??

gerek var mi bunu her sene yüzlerce konu acip ayni seyleri paylasmaya ???

yine diyorum sonucta Türkiyeye gidiyoruz dört adim yer

ben bir kere olsun ben bilirim dememisimdir

bilmedigim icin sitede bir cok konu acmisimdir yardim aramismdir

nerde bunu dedim ???

seninle polemige girmeye gerek yok , sen olayi kisilestiriyorsun

ben ortaya konusuyorum aramizdaki fark bu

Yakismiyor sizlere abiler böyle kavgalar biz arab degiliz türküz kavga edmeyin lütfen , konuyu ben acdim icin kendimi suclu hisediyorum

Birbey 3.0
22 Şubat 2018, 20:24
Kavgaya gerek yok arkadaşlar.

İlk kez yola çıkacak olanda bir korku olabilir. Bu normal birşey. Ancak hepimiz insanız, kafamız çalışıyor. Bu devirde halen aşırı korkmak bana saçma geliyor. Neyden korkuyorsunu? Yoli bilmeyecek birşey yoki, her yer tabela. Okur yazarlığımız var. Yollar artık her yer otoyol güvenli. Elimizde ceptelefonu. Torpido gözümüzde Adac kartı. Arabamızda Allah şükür her türlü yiyecek var. Yollarda heryer McDonalds falanda var.

Yani yolculuk rahat. Ben hayatımda bir kere gittim. Adac sayfasında güzergahı çıkarttım. Olur ya navi bozulur, elimizde bulunsun. Güzergah üzerinde konsolosluklarımızı acil numaralarında çıkartdım. Vignetteyide aldım Adac'den. Navimi çalıştırdım, inanki ne navi lazım oldu, nede o haritalar. Yolların her yerinde mantıklı bir şekilde tabelada yazıyor herşey.

Yola çıkmadan önce Amazondan 7-8 tane biber gazı aldım. Bir tanesini cebime koydum. Bir tanesini bagaja. Bir tanesinide kapıdaki göze. Bir tanede anım cebine. Ayrıyetende bagajdada bir tane demir ayakkabı levyesi.

Hanım dedim, bak tehlike anında bu biber gazını kullanıyorsun. Bunu cebinden çıkardınmı mecbursun sıkmaya. Cebinden çıkarırsa ve sadece gelme üstüme diye koruma amaçlı tutarsan, elinden alırlar. Tehlike anınds dedim rüzgarın nerden estiğine dikkat et dedim. Yüze sıktıkdan sonra dedim, aynı anda birde taşakkları ayakkabın ile salla ve sonra kaç dedim.

Allahdan hiç birini gerek kalmadı.

Arabayı hep kilitli tuttdum. Cay ve kahve molasınds bile. Hanım tuvalate giderse, ben arabanın başınds bekliyordum. Ben tuvalete gidince onu arabanın başınds değil, kilitli bir şekilde arabanın içinde bekltiyordum.

Yolda giderken ikimizinde cep telefonların GPSleri hep açıktı. Bir şey olsa, polisi tam aradın, konuşamadan akün bitti veya telefonu elinden aldilar polisi bu sinyalden nerde olduğunu bulur.

Arkadaşlar şimdiki yollar çok güvenli. Çocukluğumda o Slovenya Bulgatistan arası 1000 km gelişli yoldu. Arabalarda klima yok, önüne kamyon geçer, 60 - 70i geçmez, karşıdan araba gelir, sollayamazsında. Bunlar tehlikeydi. Ozamanlar Avusturya bile otaban değildi. Gece yolların kenarlarında fosfor bile yoktu doğru dürüst. Yollar virajlı. Sağ tarafınız uçurum.

Şimdi ne var ya? Yollar bitmiş. Her yer ptoyol. Her yer aydınlık. Her yer yeme içme. Arabada Klima. Sollarken tehlike yok. Gel keyfin gel.

TipiTip
22 Şubat 2018, 20:31
yaw ne kavgasi ???

@ webci usta ile biraz siddetli bir sekilde bir birimize düsündüklerimizi söyledik

herkes baksin isine , yeri gelicek siddetli atismalar olucak yeri gelicek sakin muhabbetler olucak

ama kavga falan yok !!!! kimse heyecanlanmasin baksin isine

hurricane66
22 Şubat 2018, 20:52
yaw ne kavgasi ???

@ webci usta ile biraz siddetli bir sekilde bir birimize düsündüklerimizi söyledik

herkes baksin isine , yeri gelicek siddetli atismalar olucak yeri gelicek sakin muhabbetler olucak

ama kavga falan yok !!!! kimse heyecanlanmasin baksin isine

Noluyor bilader, sen kimsin herkes isine baksin maksin? Nebicim konusuyorsun?
Okullar daha tatile girmedi bildigim kadariyla

Efendi ol milleti burda azarlama
Herhalde Bayern Münih in etkisinde kaldin

Memoli usta bir el at bir zahmet

TipiTip
22 Şubat 2018, 21:05
Noluyor bilader, sen kimsin herkes isine baksin maksin? Nebicim konusuyorsun?
Okullar daha tatile girmedi bildigim kadariyla

Efendi ol milleti burda azarlama
Herhalde Bayern Münih in etkisinde kaldin

Memoli usta bir el at bir zahmet

Usta aksam aksam güldürdün beni

Hadi sana iyi aksamlar sütünü icte yat

Süt stressi alir rahatlatir sen baya gerginsin :-)

Sana ne denildi sahsina ? Bu trip ne ?

Not; yazilanlarda ne var ? Memoli usta niye el atsin ?

Onuda aciklasana

arapkarizma
22 Şubat 2018, 21:47
Kavga yok Tipitip baslatmis herseyi isine gelmiyorsa cevap verme tipitip bekara kari bosamak kolaydir biz bilmiyenler tabiki sorcaz Hemde bin defa sen de cevap vermek zorunda
degilsin hicbirine

Cologne
22 Şubat 2018, 21:55
Sahsen tavsiyem, Arabana ve söförlügüne güveniyorsan yalniz gitmendir..Ben hep yalniz gider ve gelirim cok da rahat ederim. Istedigim yerde dururum, istedigim yerde basarim, istedigim yerde yavas yavas giderim. Istedigim yerde rotadan cikip sehir ve kasabalari gezerim.... Iki sene önce bir arkadasla pespese gitmistik, kafa dengi olmamiza ragmen hayatimda yaptigim en zor yolculuk oldu. Devamli arkadakini kollamaktan veya öndekini takip etmekten gözlerim zihnim yoruldu..Tek gidince sadece arabama ve kendi yoluma konsantre oluyorum..Bu yüzden ben hep tek gitmeyi tercih ediyorum.

TipiTip
22 Şubat 2018, 22:03
Sahsen tavsiyem, Arabana ve söförlügüne güveniyorsan yalniz gitmendir..Ben hep yalniz gider ve gelirim cok da rahat ederim. Istedigim yerde dururum, istedigim yerde basarim, istedigim yerde yavas yavas giderim. Istedigim yerde rotadan cikip sehir ve kasabalari gezerim.... Iki sene önce bir arkadasla pespese gitmistik, kafa dengi olmamiza ragmen hayatimda yaptigim en zor yolculuk oldu. Devamli arkadakini kollamaktan veya öndekini takip etmekten gözlerim zihnim yoruldu..Tek gidince sadece arabama ve kendi yoluma konsantre oluyorum..Bu yüzden ben hep tek gitmeyi tercih ediyorum.

aynen ustam süper bir düsünce bende öyle yapmaya calisiyorum

ama bazen olmuyor , gecen yil kuzenim iel gittik

tabi o bana ben ona uyalim derken rahat olmuyor

tek gitmenin zevki gercekten baska

ama herkesin harci degil , saglam söför olmalisin

kendine her yönde güvenmelisin .... geze geze gitmesini sevmelisin

TipiTip
22 Şubat 2018, 22:04
Kavga yok Tipitip baslatmis herseyi isine gelmiyorsa cevap verme tipitip bekara kari bosamak kolaydir biz bilmiyenler tabiki sorcaz Hemde bin defa sen de cevap vermek zorunda
degilsin hicbirine

iyi hosta ben kime cevab verdim ses kimden geldi ???

tr-22
22 Şubat 2018, 22:33

HGS kartini Türkiye girisinde gümrükte alabilirsin,benzincilerde alirim diye pek güvenme hepsi satmiyor,yada yaklastigin ilk sehire PTT ye gidip oradan almalisin.

HGS kartini alirken sana tavsiyem direk cama yapisanlar var onlardan alma,Banka karti gibi olani var ondan almani tavsiye ederim,sanirim arasinda 5TL fark var,Kart seklinde al dememin nedeni, herhangi bir Cam degistirme zorunda kalirsan cöpe gitmiyor, yada araba degistirirsen tekrar sende kaliyor.

Bundan dolayi Kart almani tavsiye ediyorum.

hurricane66
23 Şubat 2018, 11:01
Peki kart alinca nasil okuyacak sistem gecerken ?

webci
23 Şubat 2018, 12:31
Aynen avusturyadaki gibi.dusun..orda schrankeler otomatik aciliyor,burda sen gecerken yesil lamba yanar..camdan otomatik okur..yok öterse bilki okumadi. Ceza yersin yada fisini gosterip ispatlarsin..dogru yere yapistirmassan okuyamayabilir ..

erhan__79
23 Şubat 2018, 18:41
Peki kart alinca nasil okuyacak sistem gecerken ?
plakan kart alirken kayit ediliyor,sistem plakani okuyor ordan parayi dusuyor,bariyerler hep acik zaten

arapkarizma
24 Şubat 2018, 22:09
ben tekirdag dan feribotla bandirma ya gecmeyi düsünüyorum bana baya mantikli geldi ama kalkis saatlerini tam olarak bulamadim Google yazdim ama
Saglam bi sayfa yok bilen veya giden varsa bi aciklama yapabiirmi

TipiTip
24 Şubat 2018, 22:22
ben tekirdag dan feribotla bandirma ya gecmeyi düsünüyorum bana baya mantikli geldi ama kalkis saatlerini tam olarak bulamadim Google yazdim ama
Saglam bi sayfa yok bilen veya giden varsa bi aciklama yapabiirmi

http://www.marmararoro.com/img/sefer1.png