PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diesel auto

devreklim_67
11 Şubat 2018, 14:48
Mehaba arkadaslar ´

bir cok kisinin problemi oldugu gibi benimde problemim diesel araba problemi

ben de 2009 model mazda var, son zamanlarda bir cok reklam görüyorum diesel arabasi olanlar icin auvkat araciligi ile bu problemden kurtulun diye, biraz arastirayim dedim ,anladigim kadariyla WV BMW MERCEDES SKODA arabalarini kapsiyormus diye okudum, bu konuda bilgisi olan arkadaslar bilgilerini paylassin lütfen,

hOrOz
11 Şubat 2018, 15:07
konuyu daha açıkça yazarsan olay iyi daha anlaşılır

şuanda ve problem olan konu VW nin bazı motorlarda yalan (modifiye edilmiş) atık gaz testleri (Abgas) ile arabalarına ruhsat aldiğı

ve bunu USA nın ortaya çıkardığı ve o yüzden bazı modellerin Abgas problemi yaşandığı biliniyor.

Bunun üzerine Almanya da Dizel arabaların şehir içlerine girişinin yasaklanması düşünülüyor

başka ne gibi bir problem var mış ki??

devreklim_67
11 Şubat 2018, 15:17
problem su,benimde diesel arabam var cok memnunum ,satmak istemiyorum ama EURO4 var, satsam zazar edicem, satmazsam elimde kalacak herkes gibi bende kara kara düsünüyorum

hOrOz
11 Şubat 2018, 15:21
problem su,benimde diesel arabam var cok memnunum ,satmak istemiyorum ama EURO4 var, satsam zazar edicem, satmazsam elimde kalacak herkes gibi bende kara kara düsünüyorum

hocam git VW veya diğer firmalara eski arabaları alıp yeni euro6 model satıyorlar

iyide 9 yaşındaki arabadan ne bekliyorsun ki ? muhakkki zarar ederek satacaksın

zaten bu arabayı ancak Afrika ya satabilirsin bunu Almanya da kimsecikler almaz artık

akhisar
11 Şubat 2018, 20:24
arkadasin demek istedigi benim arabam güzel arabami da seviyorum ama euro 4 plaketleri euro 6 yaparlarsa ben arabayi ne yapacam diye düsünüyor ikincisi ise evet büyük sirketler euro6 araba veriyorlar senin arabana da 4-6 bin euro sayyolar ama isin sonunda yine en az 20 kusur bin euro borc cikiyor o parayida ödemeye herkezin gücü yetmez sanirim arkadasimizin tam olarak sorusu bu EURO6 Plaketi cikacak mi cikmiyacakmi

TipiTip
12 Şubat 2018, 01:55

Galyana gelip satma

Bende satmayacam sonuna kadar kullanacam

Nerden baksan 5 yil daha rahat sürer bu yasaklama olayi

O zamana kadar kullanip cöpe atsam yine karliyim

Kolay mi öyle yasaklama , Hadi yasakladilar 5 euroya internette Euro 6 plaket satiyorlarmis

Alir yapistiririz ön cama :-)))

Inanin ben hic kafaya takmiyom , kolay kolay yasak gelemez

Almanyada kanun cikmasi 3-5 yil sürer Hadi cikti diyelim bunun avrupa mahkemesi var

Varda var yani , doldurusa gelmeyin tam GAZ devam edin yasasin Dizelciler :-)))

cassano
12 Şubat 2018, 10:08
Eski araba ile zarar edersin, ama su an sürmeye devam et. Yok cok büyük masrafi var, o zaman ayri konu. Durup dururken su an düsünmeye hic gerek yok. Benimde 7 yasimda dizelim var, satsam para etmez, gittiyi yere kadar sürmeye devam.