PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lohnsteuer 2017

Geister
11 Şubat 2018, 09:51
selam arkadaslar
Esim ve ben calisiyoruz. Büyük oglum gecen sene hazirana kadar ausbildung yapdi devaminda ayni isyerinde calisiyor ve yasi 22, ikinci oglum gecen yazin agustosda ausbildunga basladi benim soruma gelince lohnsteuterde büyük oglumun gelirinide eklemem gerekiyormu yoksa o kendisi ayrimi doldurmali ayni evde yasadigimiz icin soruyorum.
simdiden tesekkür ederim

hOrOz
11 Şubat 2018, 09:59
Herkes kendi vergisini ödediği için onun kazancını dahil etmene gerek yok.
Sadece eşininkini eklemen gerek.

Geister
13 Şubat 2018, 21:33
tamam hocam ama 6 ay onun icin kindergeld aldim kafami karistiran orasi oldu. o nedenle eklemem lazimmi degilmi diye düsünüp durdum

hOrOz
13 Şubat 2018, 21:40
tamam hocam ama 6 ay onun icin kindergeld aldim kafami karistiran orasi oldu. o nedenle eklemem lazimmi degilmi diye düsünüp durdum

ne kadar Kindergeld aldığını Anlage Kind yazılması yeterli

http://i.hizliresim.com/oOkX6Q.jpg

http://i.hizliresim.com/lOWqbB.jpg

Geister
13 Şubat 2018, 22:11
2017 yilinin ilk 6 aylik diliminde kindergeld aldik sonucda o dönemde ausbildung yapdi sonrasinda bitirdi isci olarak devam etti.. biz sadece kindergeld yazacaz bu sene biraz karmasik benim lohnsteuer egerki takildigim yer olursa insallah fikir alisversinde bulunuruz tsk ederim

ibra48
21 Şubat 2018, 16:56
Üstatlar benimde sorum olacak..

subat 2017 den beri almanya da calisiyorum.. ilk 6 ay hanim turkiye de kaldi .. bende almanyada steuerkalsse 1 vergisi verdim. o gelince steuerklasse 3 yaptilar.. bu durumda stuttgart civari bana yardimci olacak bir mahsebeci arkadas taniyoniniz var mi dir yada konu hakinda bilgisi olan var midir ?

hekimoglu
21 Şubat 2018, 17:21
Üstatlar benimde sorum olacak..

subat 2017 den beri almanya da calisiyorum.. ilk 6 ay hanim turkiye de kaldi .. bende almanyada steuerkalsse 1 vergisi verdim. o gelince steuerklasse 3 yaptilar.. bu durumda stuttgart civari bana yardimci olacak bir mahsebeci arkadas taniyoniniz var mi dir yada konu hakinda bilgisi olan var midir ?

2017 yilin steuerklasse 3 olarak hesaplanir 6 ay 1 den ödedigin fazlaligi geri alirsin, bunun icin steuerberater illaki gereklimi cok fazla absetzen yapacagin seyler yoksa kendinde yapabilirsin.