PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaya insana karsi kaza

ustaoglu
10 Şubat 2018, 03:06
selam arkadaslar

bugun yolumda giderkan aniden bir bayana carptim
bayan yarali hastenede su an
boyle durumlarda ne yapmam gerekiyor
bilgilerinize ihtiyacim var

kuckam
10 Şubat 2018, 03:36
gecmis olsun

ustaoglu
10 Şubat 2018, 03:49
gecmis olsun

cok sagol hocam

mxm
10 Şubat 2018, 09:39
Hastaneye ziyaretine git, cicek falan götür, özür dile, cok üzüldügünü belli et.
Diger kanuni yönlerini söyleyebilmek icin falci olmak lazim cünkü hic bir detay yok.

clon
10 Şubat 2018, 10:05
Bence hic bekleme iyi bir Avukat bul
Yayalar ve bisikletliler her zaman Haklidir

hOrOz
10 Şubat 2018, 10:32
Burada insan yaralama olduğu için olay mahkemeye gidecektir
Olay kasten mi yoksa taksirli olduğu araştıralacaktır
fahrlässig olduğu için para cezası ile olay kapanacaktır
Belki yaralanan kişi kayıplarıni ve acı parası talep edecektir
en iyisi bir avukat tutup sonucunu beklemek gerek

Nar agacim
10 Şubat 2018, 12:32
slm
öncelikle gecmis olsun.
Yaya gecidinde mi carptin?
Lampa dan gecerken mi cartin?
Yolda gecerken mi carptin?

Kendim Lampaa carpisitm !
Kardes ben berzer bir olay 2011 yilinda yasadim.Benim carptigim kisi 1 gün hastanede kaldi.Yara filan yoktu.Carpmadan dolayi haliyle adamin bacaklarinda agri vardi.

Hastande adami ziyaret etim.Bir paket cukolata falan götürdüm özür diledim...Bir kez de telefonla aradim durumunu sordum..

Bayanin sagligi ne durumda..

Zaten polisler tutanak tutmus,her ifadesini varsa cevredekilerinde taniklik ifadesini aliyor..
Savci kamu adina " olayin nasil olduguna dair pektup yolluyor"...(Bende öyle olmustu.Bolisin ifadeside zaten ekte oluyor.Ben orda yazanlari oldugu bigi kabul ettim.Istiyerek yapmadigimi belirttim..)Yani eger bayanin durumu cok ciddi degilse buna benzer bir sekilde olur sanirim..Eger ciddiye kau adina sana dava aciabiliyor.

Beni halkimda daha acilmadi.
Ben kendim.1000 € aci parasi ödedim.Flensburg tan da 5 punk ceza geldi.O zaman .
Yani eger bayanin durumu cok ciddi degilse buna benzer bir sekilde olur sanirim..

Avukat falanda tutmadim..Yer Duisburg

Eger bayanin durumu daha citti falansa bu durum ,mahkemeye kadar da gidebilr..

Cesur69
10 Şubat 2018, 12:45
Avukat mecbur yoksa Puan ve para cezasi kesin olur, olay gefährdungshaftung haklisin veya suclu haften yapmak zorundasin, eger fahrlässige körperverletzung olursa flensburgtan 3-5 puan olabilir ve 5 sene silinmez 300-500€ para cezasi bakte einstellen olsun yoksa kötü

Bartini 74
10 Şubat 2018, 13:26
Selam. Bana bundan 9 sene önce birisi carpti. Adam hizlida gitmiyordu ama beni görmedigini belirtti. Bende fazla birsey yoktu 4 gün yinede hastanede kaldim. Basimi arabanin camina carptigimdan Gehirnerschütterung olmustu. Adama ben dava acmadim ama devlet kamu davasi acti. Sonucta dava masraflari Gutachten masraflari ve 850€ cezayla birlikte tollem 2850€ ceza ve 6 ay ehliyeti alindi. Bende adamin versicherungundan Schmerzensgeld aldim.

ustaoglu
10 Şubat 2018, 14:26
cevaplariniz icin tesekkurler

olayin hala sokundayim pazertesi bir avukata gidicem

.onur
10 Şubat 2018, 15:11
Cok cok gecmis olsun gercekten cok kötü bir olay.burada bir yayaya carpacagina git bir Ferrari ye carp daha iyi

Ama olan olmus aukata gitmen en dogru olanidir bu saatten sonra

neco54
10 Şubat 2018, 17:19
Birde avukata gitmeden önce kazanin nasil olduguguda yazarsan burdaki arkadaslar yardimci olurlar.
Yani kazanin detayini belirtmen gerekiyor. Lambadami , kavsaktami, düz yoldami, hiz siniri olan bir yerdemi.
Avukata neler söylemeni yazarlar. Anlatilan her deyim cok önemli.
Avukatta ona göre savunmasini yapar. Bunu unutma yayaya vuranda her zaman suclu degildir.

S&S