PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soy Ağacı Sorgulama Online

TipiTip
08 Şubat 2018, 14:29
E-Devlet bugün hizmetlerine bir yenisini ekledi.

Kişiye özel şifre ile girilen ve sadece kişiye özel hizmet veren e devlette artık soyağacı da sorgulanabilecek.

E devlet yeni hizmetini kullanıcılarına mesaj ve mail yolu ile duyurdu. Duyuru sonrası sitede yoğunluk yaşanmaya başladı.

E devlet sistem, zaman zaman yoğunluk hatası veriyor... Peki e-devlet üzerinden soyağacı nasıl sorgulanır?

Yeni hizmetle ilgili merak edilenler...

e- Devlet üzerinden verilen hizmetlere bir yenisi eklendi. e-Devlet'te alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti bugün uygulanmaya başlandı. Bu sefer ki uygulama daha ilk anda vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Bu hizmet Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır.

SOYAĞACI NASIL SORGULANIR?

Vatandaşlar kullanıcı adı ve şifreleriyle E Devlete giriş yaptıktan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü altyapısı üzerinden alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmetini kullanabiliyor. Sisteme giren vatandaşlar “belge oluştur” diyerek geçmiş yıllara ait soy ağaçlarını görebiliyor. Kısa yoldan sorgulama sayfasına ulaşmak için arama kısmını da kullanabilirsiniz.

YOĞUNLUKTAN KİLİTLENDİ

e- Devlet’e bugün soyağacını sorgulamak için giren vatandaşlar talebin ne kadar yoğun olduğuna da şahit oldu. Çünkü sistem yoğunluk uyarısı verdi. Uyarıda “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir…” denildi.

SOYAĞACI NEDİR?

Nüfus Hizmetlerinin yürütülmesi ile nüfus kayıtlarının tutulmasına ve nüfus kayıtlarına ilişkin bilgi ve belge verilmesine ilişkin hususlar 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ve bu Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik ile düzenlenmiştir.
5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 44’üncü maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi “Nüfus kayıt örneklerini; kaydın sahipleri veya bunların eşleri ile veli, vasi, alt ve üst soyları ya da bu kişilere ait vekillik belgesini ibraz edenler, nüfus müdürlüklerinden doğrudan almaya yetkilidirler.” hükmündedir.

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda soyağacı veya soy kütüğü ya da şecere verilmesine yönelik bir düzenleme bulunmadığından, bu yöndeki talepler yukarıda belirtilen mevzuat hükmü doğrultusunda ilgililerin alt ve üst soylarına ait düzenlenen nüfus kayıt örnekleri ile sağlanmaktadır.

Bu nedenle, kişiler ancak alt ve üst soylarını kapsayan nüfus kayıt örneklerini bulundukları yer nüfus müdürlüğünden almaları mümkündür. Bunun dışındaki talepler 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 44’üncü maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi ve 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununun 7, 9 ve 21’inci maddeleri ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 4, 5, 6 ve 8’inci maddeleri uyarınca, ilgililerin soyağacı ya da soy kütüğü olarak tanımlanan taleplerin yerine getirilmesi mümkün değildir.

ALINTIDIR (http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/e-devleti-kilitledi-duyan-siraya-girdi-soy-agaci-sorgulama-son-dakika-haberleri-2210633/)

https://www.turkiye.gov.tr/

hOrOz
08 Şubat 2018, 14:36
bu güzel bir haber sonunda soyağacımımızı Türkiye ye gitmeden tamamlayabileceğim

TipiTip
08 Şubat 2018, 14:39
bu güzel bir haber sonunda soyağacımımızı Türkiye ye gitmeden tamamlayabileceğim

tabi nekadar geri dönük onada bakmak gerek

sayfa su an bendede calismiyor kilitlenmis durumda

insallah ise yarar birsey olur

hOrOz
08 Şubat 2018, 14:48
bende zar zor ilk sayfa geldi

zaten epey bir bölümünü araştırıp buldum
sadece ailenin bir bölümü başka bir yere taşınmış onlara ulaşabilecekmiyim onu merak ediyorum ..

bir iki gün sonra sakinleşir .. keşke başka bir sayfadan yapsalardı

e devlette işi olanlar giremeyecek

hOrOz
08 Şubat 2018, 17:42
" soy ağaci 1800’lü yillara kadar görülebiliyor "

karam82
08 Şubat 2018, 18:15
bende simdi haberlerde inceledim bakalim biraz sakinlessinde bizde soyumuza bakalim :)

güzel calisma olmus, yurttisinda giris hakkinda bilgi varmi.? ben denedim de e sifreyi ptt üzerinde almaniz gerekli deniyor. yada konsolosluk aracilgiyla almamiz gerekliymis.

hOrOz
08 Şubat 2018, 18:24
bende simdi haberlerde inceledim bakalim biraz sakinlessinde bizde soyumuza bakalim :)

güzel calisma olmus, yurttisinda giris hakkinda bilgi varmi.? ben denedim de e sifreyi ptt üzerinde almaniz gerekli deniyor. yada konsolosluk aracilgiyla almamiz gerekliymis.

E-Devlet şifresini konsolosluktran alabilirsin Pasaport veya Mavi Kart ile alınabilinir

şu anda çok yoğun girilmesi olanaksız gibi .. Ben daha önce kendi çabalarımda 350 kişilik bir soyağacı oluşturmuştum

bu proğramın bedava bölümü ile https://www.myheritage.de/family-tree-builder

ben hala beklemedeyim Dosyaniz sıraya alındi bekleyin diyor

bakalım sonuç ne çıkacak .. köyde dedikleri gibi soyumuz Arap mı çıkacak

TipiTip
08 Şubat 2018, 18:25
E Sifre olmasi sart usta

karam82
08 Şubat 2018, 18:28
Konsolosluk uzakta telefon aracılığıyla verirlermi yarın denerim bakalım, yoksa tatilde anca Acar soyunuza bakarız.
aslinda e devlet ye güzel bildiler mevcutta hesap açtırmak hiç düşünmediydim.

hOrOz
08 Şubat 2018, 19:20
Konsolosluk uzakta telefon aracılığıyla verirlermi yarın denerim bakalım, yoksa tatilde anca Acar soyunuza bakarız.
aslinda e devlet ye güzel bildiler mevcutta hesap açtırmak hiç düşünmediydim.

Telefonla vermiyorlar

Pasaport veya Mavi kartla eşleniyor

o yüzden Mavi kart veya Pasport şart

Sanırım Türkiye de Online Banking yapanlarda Banka üzerinden girebiliyor

yadikar
09 Şubat 2018, 00:47
Şuan herkes e devlete girip soy ağacına bakmak için herkesin uyumasını bekliyor ama kimse uyumuyor. e devlet hala kilit.:))

hekimoglu
09 Şubat 2018, 01:29
sistem kilitli kalsa daha iyi sonunda hepimizi akraba cikartabilirler :rolleyes:

Romeo29
09 Şubat 2018, 17:08
Ben sorgulama islemini yapa bilen sanslilardanim!!
Yalniz sisteme cok fazla güvenmeyin zira benim anne tarafindan dedem 1900 senesinde dogmus ama 1998 de ölmüs güya ama dedem ben dogmadan cok önce vefat etmis.
Ama faydali bir belge ve kayit akrabalarini bulmana yardimci olabiliyor.

Meraklisi icin not : Sisteme cok yüklenme oldugu icin artik e devlet üzerinden alinamiyormus.

egeli
09 Şubat 2018, 17:41
Ben Türkiye den çıkartmıştım. Bir numara dedem di. Cumhuriyet ten önceleri yoktu. Dedem ve babam ın adı vardı. Dedemin babası ve dedemin dede sinin adı yoktu? Gerçekten 1800 lere kadar bakılıyor mu.
Çok heyecanlandım.

hOrOz
09 Şubat 2018, 18:13
Türkiye deki nüfus kayıtları ne kadar güvenilir orası başka bir hikaye
benim doğum 25.08.1965 ama nüfusa kayıt 01.03.1966
en güzeli aile büyüklerine danısarak bir soyağacı yapmak

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre:

08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu 09.02.2018 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 Alt-Üst Soy Raporu) yaşanmıştır.
Saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun E-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır.
Ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak Alt-Üst Soy Raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

TipiTip
10 Şubat 2018, 20:08
Soy Agacini bir cogumuz az cok biliyoruz

ama benim ilgimi son zamanlarda en cok DNA Sorgulamasi cekiyor

Sosyal Medyada olsun Reklamlarda olsun bir deney yapmislar yada Reklam yapiyorlar DNA Sorgulamasi icin

acayip seyler cikiyor , aklimdan gecmiyor degil , belki yaparim ileri dogru

yapan varmi acaba icinizde DNA sorgulamasi

hOrOz
11 Şubat 2018, 13:43
dün birisi güzel bir yorum yazmış hoşuma gitti

"Bayram dan Bayram a dedesinin elini öpmeye gidenler şimdi dedesinin atalarını merak ediyormuş"

hOrOz
14 Şubat 2018, 22:47
soyağacı sorgula yeniden açıldı

feza
14 Şubat 2018, 23:28
soyagaci hizmetinde 1849 yilina kadar olan soyagaci dogru olusturuldu.
soyagaci hizmetinde su an eksik olan ayni soydan olusan en yakin akraba bireylerin olmamasi.

hOrOz
14 Şubat 2018, 23:32
soyagaci hizmetinde 1849 yilina kadar olan soyagaci dogru olusturuldu.
soyagaci hizmetinde su an eksik olan ayni soydan olusan en yakin akraba bireylerin olmamasi.

kişilerin bilgi gizliliği dolağısıyla yan bağları veremiyorlar .... bunu Nüfus Müdürlüklerinde bile vermyiorlar

erhan__79
14 Şubat 2018, 23:35
dedemin,dedesinin,dedesinin adi fevziymis :)

yadikar
14 Şubat 2018, 23:35
1 saattir “işleminiz devam ediyor lütfen bekleyin” yazıyor, heralde soyum Hz.Ademe kadar gidiyor:))

neco54
14 Şubat 2018, 23:43
Bana da isleminiz hazirlaniyor cevap kayitli Telefon yada eMail ileticek diye yaziyor.

hekimoglu
14 Şubat 2018, 23:46
1850 lerden itibaren bilgiler var daha eski bilgiler yok.

hOrOz
14 Şubat 2018, 23:51
1850 lerden itibaren bilgiler var daha eski bilgiler yok.

Hocam 1850 kadar bilgiler ve kayıtlar mevcut

Osmanlı da nüfus kayıtları tutulmadığı için sağlıklı bilgiler mevcut değil.
Ama Almanya da kiliseler kayıt tuttuğu için epey geriye gidibiliryorlar

OrLoW
15 Şubat 2018, 00:31
Sadece 1850 yılına kadar bakılabiliyorsa ne gerek var ! O çok yakın bir tarih hemen hemen herkez biliyor oraya kadar az çok

Babaannem vefat edeli 1 ay oldu 1915 doğumluydu:( ben baksam birşey değişmeyecek

Bizim oralarda genelde yaşam uzun

yadikar
15 Şubat 2018, 00:42
Kardeş yok hala yok teyze yok dayı yok amca yok hiç biri eklenmemiş, annemi babamı dedemi anneannemi çocuklarımı bende biliyorum, nasıl soyağacı bu böyle.

TipiTip
15 Şubat 2018, 00:46
Sadece 1850 yılına kadar bakılabiliyorsa ne gerek var ! O çok yakın bir tarih hemen hemen herkez biliyor oraya kadar az çok

Babaannem vefat edeli 1 ay oldu 1915 doğumluydu:( ben baksam birşey değişmeyecek

Bizim oralarda genelde yaşam uzun

haklisin

1850 benimde isime yaramaz

bizim köy zaten 700 küsür yillik , ben kendi imkanlarimla zaten 1850 öncesine gidiyom

cok sevindik ama 1850 bir cogumuzun isine yaramayacak gibi

OrLoW
15 Şubat 2018, 01:01
Kardeş yok hala yok teyze yok dayı yok amca yok hiç biri eklenmemiş, annemi babamı dedemi anneannemi çocuklarımı bende biliyorum, nasıl soyağacı bu böyle.

Bizimkilerin işi bu kadar olur, ilk çıktığında bende heveslenmiştim ama boşuna heveslenmişim ..

O Soyağacı değil bizimkiler soy parçalanmasını göstermişler gibime geldi :D

Birbey 3.0
15 Şubat 2018, 01:06
Arkadaşlar, akrabağınızı yazmak mümkün değil. Bilgilerin gizliliği diye birşey var.

1850'ya kadar sadece olma nedeni, büyük ihtimal sağlıklı kayıt yoktu. Çoğumuzun ailesi yörüktü. Yörük gidipte kayıt falan yaptırmıyordu.

Ayrıcs Osmanlıda soyad diye birşey yoktu. Örnek dedeniz Hasan'sa, babanı Mehmet'se ve size Ahmet'seniz isminiz Mehmet'den olma Ahmet'i. Zaten kültürümüzde geçmişte herkes en fazla on isim bildiği için herkes aynı ismi kullanıyordu. Yanı princin taşına ayıklamak zordu. Ne zaman soyad çıktı rahatladık.

hOrOz
15 Şubat 2018, 08:35
Bende kendi araştırmalarına yapmıştım
1850 lere kadar gelmiştim..
Şimdi en son bildiğim kişilerin anne babasını da öğrendim yani 1700 lerinde ortasına kadar geriye gidebiliyorum.

Yan soyları öğrenemezsin bilgilerin gizliliği yüzünden kanunen yasak

Bahri
15 Şubat 2018, 13:45
Bazıları da 1800 küsür senesinde doğma halen sağ. Yaşamaları mümkün deil.

haveri68
15 Şubat 2018, 15:42
Soyagacini indirdim tam bir fiyasko anne tarafimdan dört göbek 01,07,1846 yilina kadar gidiyor baba tarafim ( merak ettigim ) babamin babasinin babasi 3 kusak 01.07,1868 yilinda bitiyor zaten babamin dedesinin ismini biliyordum
anlayacaginiz tek kelimeyle fiyasko bosuna ugrasmayin yeni bir bilgi yok Örnegin dedemin kardesleri seferbirlikte ölmüsler onlardan hic bir bilgi yok ve onlarin ölüm tarihleri 1915 tarihlerinde olmasi lazim anlatilanlar hic birinin ismi yok

Cengiz Bond
15 Şubat 2018, 16:34
fiasko diyenleri anliyamiyorum...devlet olmayan bilgileri size nasil versin ya?

almanyada bir b*k yok, ona ne dersiniz?

burda sicacik koltugunda otururken anne ve baba tarafinin soyagacini taaa 1800li yillara kadar indirebiliyorsun, bu mu fiasko?!

cok acayip.

yilmaz68
15 Şubat 2018, 16:45
Araştırdım; soyum Hz.Adem(as)’a dayanıyormuş;)

hOrOz
15 Şubat 2018, 21:09

burda sicacik koltugunda otururken anne ve baba tarafinin soyagacini taaa 1800li yillara kadar indirebiliyorsun, bu mu fiasko?!

cok acayip.

aynen :-))

Arşivde bulunan bilgiler 1882 yılı kayıtlardan başlıyor.
Elektronik ortamda tutulan Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi'ne (MERNİS) esas olan kayıtlar ise 1904 yılı yazımına ait.
Bu kayıtların olmadığı yerlerde 1925 yılında yersel yazım yapıldı.
Yersel yazım yapılan yerlerdeki MERNİS kayıtları da 1925 yılı yazımına ait.

ilhan841
15 Şubat 2018, 22:34

yurda girisler mevceut fakat 2009 dan itibaren gösteriyor, daha öncelerini konsolosluktan alabilirsin

BndD
16 Şubat 2018, 01:38
Nereden bakıyorsunuz arkadaşlar?

Tapatakla Yazıldı

coskun
16 Şubat 2018, 12:44
Nereden bakıyorsunuz arkadaşlar?

Tapatakla Yazıldı

Arkadasim internette E-Devlet sayfasini ac, Tc numarasi ve sifrenle giris yap. Acilan sayfada e-hizmetleri tikla, yine acilan sayfada kisisel bilgileri tikla, orada Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü basligi altinda alt-üst soy bilgisi sorgulamayi tikla bilgilerin acilacaktir.

haveri68
16 Şubat 2018, 13:21

cok acayip.

Nerden biliyon almanyanin bir b*k olmadigini arastirdin mi almanyadaki soyagacini cahil cahil konusuyorsun önce bilgi sonra fikir

Dincer
16 Şubat 2018, 13:42
Daha eskiden insanlar göçebe yaşadıkları için 1850 yıllarında tutulmaya başlamış kimi nerede bulacaksın hangı dağda ovaya göç etmiş kimbilir 170 180 yılının kayıtları mevcut bizim köy üç ailenin göçüyle kurulmuş ve bunu ben büyüklerime sordum bir emir gelmiş artık kimse göçmeyecek herkes yerinde kalacak diye öylelikle göçebelik durmuş memleketim Balıkesir bu arada

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Arnavutoglu
16 Şubat 2018, 14:10
Hemşerim ������
Nasıl oluyor bu online sorgulama illaki biyerden bir belgemi almaliyiz

webci
16 Şubat 2018, 15:34
Arkadaslar soyagaci ya bilgilerinizi vermeyin..sosyal medyadan bilgiler caliniyor..
Sahtekarlar isbasinda..
Cumhuriyet tarihinden itibaren kokler formatlandi..
Bilgiler karisik..
Bilgilerin dogrulugu 4de 2ye tekamül ediyor

iso1
16 Şubat 2018, 20:11
Arkadaşlar slm,

Ben üç gün oldu soy ağacını indirdim, şimdi bakın yaşım 65 benim annemin babası ve annesi çıkiyor, torunlarim çıkıyor ama nedense benim Babam yok ailesi zaten yok eeee benim torunları ben zaten tanıyorum, güzel olan ne kaldı neresi güzel bu uygulamanın?bu arada kardeşlerimde yok.

hOrOz
16 Şubat 2018, 20:46
Arkadaslar soyagaci ya bilgilerinizi vermeyin..sosyal medyadan bilgiler caliniyor..
Sahtekarlar isbasinda..
Cumhuriyet tarihinden itibaren kokler formatlandi..
Bilgiler karisik..
Bilgilerin dogrulugu 4de 2ye tekamül ediyor

benim bilgiler gayet doğru .. doğum günü bilinmeyenler için yasada 01.07 olarak kabul edilmiştir

Arkadaşlar slm,

Ben üç gün oldu soy ağacını indirdim, şimdi bakın yaşım 65 benim annemin babası ve annesi çıkiyor, torunlarim çıkıyor ama nedense benim Babam yok ailesi zaten yok eeee benim torunları ben zaten tanıyorum, güzel olan ne kaldı neresi güzel bu uygulamanın?bu arada kardeşlerimde yok.

galiba hala bazıları anlamadı kardeşler görülmez

sadece alt ve üst soylar yan soyları göremezsin yasak .. zaten herşeyi göreceksiniz diyen de olmadı

Babanın olmaması garip bir de e-devletten Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama sından Vukuatlı Belge (Olayları Göster) Nüfus Aile kayıtlarına bak

ekpl
17 Şubat 2018, 02:00
Arkadaşlar konsolosluktan e-devlet şifresi alıp, internet sayfasından işlemi yapabiliriz, doğru mu anladım?

BndD
17 Şubat 2018, 03:08
@coskun Hak Razı

Araştırdım
155 yaşında Nenem yaşıyormuş[emoji4]

Yaşayanları arama yeri yokmu [emoji4]

Tapatakla Yazıldı

BndD
17 Şubat 2018, 03:12
Soy adı kanunu ne zaman çıktı:)

Tapatakla Yazıldı

hOrOz
17 Şubat 2018, 07:51
Soy adı kanunu ne zaman çıktı:)

Tapatakla Yazıldı

21.06.1934 de yasa çıktı 02.07.1934 de resmi gazetede yayınlandı 02.01.1935 yürürlüğe girdi

BndD
17 Şubat 2018, 11:40
21.06.1934 de yasa çıktı 02.07.1934 de resmi gazetede yayınlandı 02.01.1935 yürürlüğe girdi

Eyvallah,
Madem 1934 de çıktıysa 1844 lü yıllarda nasıl oluyor dedemin dedesinin soy adı bügünki soyadımızı almış

Bu ara bir video buldum bununla ilgili

https://youtu.be/9kK9LDb2S9U

hOrOz
17 Şubat 2018, 12:11
Eyvallah,
Madem 1934 de çıktıysa 1844 lü yıllarda nasıl oluyor dedemin dedesinin soy adı bügünki soyadımızı almış

Bu ara bir video buldum bununla ilgili

arkadaşım soyadları geriye dönük yazılmıştır öyle varsayılmıştır

kimbilir o zaman dedenin ismi Sütçü Halil Efendi miydi neydi

birde yaşayan görünenler isimleri resmi olarak öldü diye bildirilmeyenler

yani 1860 senesinde doğan kişinin kaydı ölüm sebebiyle düşmemiştir o yüzden yaşıyor görünüyorlar

Listeyi yapanlarda o kadar salak değillerdir herhalde

O zamanlar ailenizin büyükleri ölümü bildirmemiş ..

BndD
17 Şubat 2018, 12:26
Eyvallah

Tapatakla Yazıldı

starturk
18 Şubat 2018, 04:01
Ben almanya dann yasiyorum nasil sifre alabilirim?

Türk vandasiyim ama yani cifte vandasiyim.

Saygılar
Startürk

hOrOz
18 Şubat 2018, 08:51
Ben almanya dann yasiyorum nasil sifre alabilirim?

Türk vandasiyim ama yani cifte vandasiyim.

Saygılar
Startürk

Mavi Kart veya Türk Pasaportu ile Konsolosluktan temin edebilirsiniz

Satalyamur
18 Şubat 2018, 10:48
Malesef sadece mavi kartım var bu işi biraz zorluyor. Konsolosluğa başvurmam bayağa uğraştırır gibime geliyor.
Mail ile hal olacağını hiç sanmıyorum

Okumakta yarar var
Eski tarihlere nasıl gidilir..

http://m.hurriyet.com.tr/soyagacinda-daha-eski-tarihlere-nasil-gidilir-40745454

Gesendet von meinem ONEPLUS A5000 mit Tapatalk

hOrOz
18 Şubat 2018, 11:07
Malesef sadece mavi kartım var bu işi biraz zorluyor. Konsolosluğa başvurmam bayağa uğraştırır gibime geliyor.
Mail ile hal olacağını hiç sanmıyorum

Okumakta yarar var
Eski tarihlere nasıl gidilir..

http://m.hurriyet.com.tr/soyagacinda-daha-eski-tarihlere-nasil-gidilir-40745454

Gesendet von meinem ONEPLUS A5000 mit Tapatalk

Yeni Mavi Kart yeterli gösterince hemen anında veriyorlar

Daha çok eski tarihlere gitmek online mümkün değil

onun için Türkiye ye gidip araştırmak gerek

ama Nüfus kayıtları 1850 den itibaren başlıyor

onuda eski tapu kayıtlarından çıkarmak mümkünmüş ama çok müşakatlı bir iş yani uğraşmaya değermi bilemem

atsiz77
18 Şubat 2018, 23:18
Ben bugün çıkardım benim soy ağacını Annemin Annesinin Annesinin Babası yaşıyor diye gözüküyor.

Sırf bende değil okuduğum kadarı bir çok kişide ölmüş insanlar sağ olarak gösteriliyor.

Ama tersi bir vaka yok yani Sağ birisi ölmüş diye görünmüyor daha doğrusu rastlamadım.

moralist
18 Şubat 2018, 23:48
Sag olarak görünen kisilere Secimde sahte oy kullandiriyorlar

7minareli
19 Şubat 2018, 02:28
Selam ben bugün soyagacima baktim 1814 yilina Kadar gidiyor. Ben zaten 5 dedimin Ismini biliyordum simdi daha cogunu ögrendim ve hep ayni erde yasamisla. Anne tarafida aynisi. Yani türk oglu türküm.

moralist
19 Şubat 2018, 09:35
Hayirli olsun

hOrOz
19 Şubat 2018, 17:03
Sag olarak görünen kisilere Secimde sahte oy kullandiriyorlar

İnsan cahil olunca böyle yorum yazar
Seçimlerde vatandaşlar oylarını nüfus kütüğüne göre değil seçmen kütüğüne göre oy kullanır

kadehte
19 Şubat 2018, 23:44
İnsan cahil olunca böyle yorum yazar
Seçimlerde vatandaşlar oylarını nüfus kütüğüne göre değil seçmen kütüğüne göre oy kullanır

Horoz Usta, haklisin secmen kütügüne göre oy kullanilmasi gerekir.
Son secimlerde benim oy kullanma hakkim Almanyada olmasina ragmen, Türkiyede de secmen kütügünde görünüyordum.

Amacim konuyu dagitmak degil ! Bilincli veya bilincsiz bircok hata oldugu da asikar.

Saygilar

esmerkral
20 Şubat 2018, 00:07
ben sahsen soyagaci listesine 100% dogru olduguna emin degilim neden derseniz bende herkes gibi e-devletten girdim baktim soyagaci listesinde 1840 yillarina kadar inmisler lakin 1985 dogumlu kizim listede gözükmüyor arti evli olan oglum bekar gözüküyor belki benim sayfada hata oldugunu düsündüm birde haniminkine baktigimda durum aynen böyle bisey olabilirmi ?

musti50
20 Şubat 2018, 16:37
konsolosluktan termin almam gerekiyormu yoksa Türk kimligimle gidip e-devlet sifresini veriyorlarmi

hOrOz
20 Şubat 2018, 16:59
konsolosluktan termin almam gerekiyormu yoksa Türk kimligimle gidip e-devlet sifresini veriyorlarmi

Köln de Termine gerek yok 7 numaralı kasaya gidiyorsun mavi kart veya pasaport ile hemen alabilirsin

misterno
20 Şubat 2018, 17:14
fazla umutlanmayin 1850 den oncesine gitmiyor

Anane babane lerin ana babasinin otesine gidemiyorsunuz

moralist
20 Şubat 2018, 21:41
Dokundu galiba

neco54
20 Şubat 2018, 22:47
Bendede 1858 Kadar geri gidilmis ve 1881,den önce doganlarin soy isimleri gözükmüyor.

TipiTip
20 Şubat 2018, 22:54
Bendede 1858 Kadar geri gidilmis ve 1881,den önce doganlarin soy isimleri gözükmüyor.

https://i.hizliresim.com/A1z3lL.png

musti50
28 Şubat 2018, 22:22
arkadas soyagacina baktim 200 senedir hicmi baska köyden ayrilmadin

Talha'linho 7
20 Mart 2018, 18:38
bende Cep Telefon üzeri göstermiyor (e-Devlet) siz (iPhone üzeri e-Devlet calisiyor ama Soy Agcini bulamiyorum) göstermiyor desem daha dogru olur sizler PC üzerimi yoksa Telefon üzerimi giriyorsunuz (Telefon ise ios mi android mi kulaniyorsunuz)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

hekimoglu
20 Mart 2018, 18:50
Talha`linho 7, E-Devlet app i üzerinden olmuyor app te hizmet listesine o secenegi koymamislar web browser üzerinden giris yapman gerekiyor.

cassano
21 Mart 2018, 07:55
Ben baktim, benimki dogru. Bir hata göremedim.

toprakakın
24 Eylül 2018, 10:20
1800 küsurlü yıllara kadar iniliyor. Ondan öncesinde kimlik yokmuş sanırım :D

Kanca
24 Eylül 2018, 17:07
Ben E Devletten App'den bakabiliyorum soyağacıma!

Yukarda Arama Merceğine bas oraya "soy" yaz bulursun.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180924/39c8552a52972795f6683d25a282f6c9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180924/a1c798e83b4dbcf4f46202004782a957.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi