PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuymak, Mihlama severler buraya

hope41
06 Şubat 2018, 12:11
Evet arkadaslar, degisik bir konu ile karsinizdayim :cool:

Ben aslen Trabzon´lu biri olarak tabi ki mihlama (muhlama da derler ok78rcp ) sever ve yerim. Tabi mihlama olarakda biliriz kimimiz. Almanya´da maalesef tel peynir bulmak zor ve bakkallarda gazi den baska yok benim gördügüm. Bir iki tane daha gözüme carpti ama onlari bilenler tavsiye etmedi almadik hic. Gazinin tel örgü peyniri ile yapiyorduk genelde ama tuzlu oluyor eger peyniri fazla koyarsaniz.

Rotterdam´da hala kizi var, ona sormustum Hollanda´da peynir bol oldugu icin, siz hangi peynirden yapiyorzunuz mihlamayi diye... O da bana NL de Nijmegen sehrinde Trabzonlu bir Türk´ün kendi yapip sattigi peynirden yapiyoruz, Adam ayda bir Rotterdam´da satiyormus minibüs ile gidip ve Almanya´ya da geldigini söyledi. Adamin numarasini verdi bana ve whatsapp üzeri adamla yazistim.

Almanya da GE, DU, Dortmund, Essen, hatta Hamburg´a Kadar gidiyormus adam.

Ben gecen hafta Essen den gibip aldim, birkac cesit kasar var, kuymak icin, künefe icin, örgü peyniri var, cökelikli tel kasar var, birde klasik kasar var. Ayrica kendi yaptigi tereyagida satiyor adam. 9 EUR civari kilolari.

Bende alirim diyen olursa adamin numarasini yollarim. Adamla yazisip bilgisi olan söförün ne Zaman hangi sehire geldigini burdan paylasir, herkesin bilgisi olur ok78rcp

Biz 48 EUR luk alis veris yaptik, buzluga koyduk simdi istedigimizde cikarip yiyoruz. Bir geldigi yere tekrar iki ay sonra geliyormus adam.

atsiz77
06 Şubat 2018, 12:16
Bu sayfansanırım bu satıcının.

https://www.guzelyayla.nl/?lang=de

hope41
06 Şubat 2018, 12:18
Bu sayfansanırım bu satıcının.

https://www.guzelyayla.nl/?lang=de

Aynen, ta kendisi :) Arabada bu logo vardi, ayrica adamin whatsapp´da da bunu görmüstüm, sen nerden taniyorsun?

atsiz77
06 Şubat 2018, 12:30
Google’da bulmuştum önceleri ama birşey almadım

gentlement
06 Şubat 2018, 12:48
Kendisini cok iyi tanirim! Ben yaklasik 10 yildir bütün peynirlerimi ve tereyagimi kendisinden aliyorum.. Türk bakkalindan cok uzun zamandir peynir filan almadim. Kalite farkini gercekten cok hissediyorsunuz! Ürünleri gercekten cok kaliteli... Ayrica kullandigi sütler Hollanda´da kendi ciftligindeki hayvanlarin sütü...

Benim evimde haftada en az 3 defa kuymak yapilir juhu Kuymaksiz kahvaltimi olur :confused:

Calisanlari sürekli Almanya´in degisik yerlerine turlara cikiyor! Türk bakkallarinda bulamassiniz ürünleri.

hope41
06 Şubat 2018, 12:53
Kendisini cok iyi tanirim! Ben yaklasik 10 yildir bütün peynirlerimi ve tereyagimi kendisinden aliyorum.. Türk bakkalindan cok uzun zamandir peynir filan almadim. Kalite farkini gercekten cok hissediyorsunuz! Ürünleri gercekten cok kaliteli... Ayrica kullandigi sütler Hollanda´da kendi ciftligindeki hayvanlarin sütü...

Benim evimde haftada en az 3 defa kuymak yapilir juhu Kuymaksiz kahvaltimi olur :confused:

Calisanlari sürekli Almanya´in degisik yerlerine turlara cikiyor! Türk bakkallarinda bulamassiniz ürünleri.

Be mübarek, Mannheim´li kardesim, haci abim, insan haber vermez mi ya bu kadar zaman olmus taniyorsun madem... Neyse gecde olsa ögrenmis olduk, istedim ki diger arkadaslarda yararlansin :)

atsiz77
06 Şubat 2018, 12:54
Bu kuymak tarifini verinde deneyelim

gentlement
06 Şubat 2018, 12:56
Be mübarek, Mannheim´li kardesim, haci abim, insan haber vermez mi ya bu kadar zaman olmus taniyorsun madem... Neyse gecde olsa ögrenmis olduk, istedim ki diger arkadaslarda yararlansin :)

usta ne bilim, hic aklima gelmemisti :rolleyes:

ayrica sen 48 EUR az almissin... Benim hanim sagolsun 100 EUR dan asagiya kurtulmuyor... Gerci bizim sofrada kuymak eksik olmuyor ok78rcp

hope41
06 Şubat 2018, 12:59
usta ne bilim, hic aklima gelmemisti :rolleyes:

ayrica sen 48 EUR az almissin... Benim hanim sagolsun 100 EUR dan asagiya kurtulmuyor... Gerci bizim sofrada kuymak eksik olmuyor ok78rcp

Gardas, ilk kez aldik dedik deneyelim hele bi :)

Birde bizim burda hisim akraba filan cok yok, hepsi TR de, bir cocuk var o da 1,5 yasinda ama o da kuymak yiyor gerci :)

Bu kuymak tarifini verinde deneyelim

Tarifi kendimce söyle vereyim, YouTube da degisik videolar cokda...

Önce terayagini hafif ateste eritiyoruz, yag eriyince üzerine biraz misir unu atip unu güzelce kizartiyoruz. Sonra biraz soguk su ekliyoruz, kisik ateste devam ama cok acmak yok ocagi :)

Sonra su ile un iyice karisip yumusamaya baslayinca peyniri ekliyoruz üstüne, zamanla peynir eriyip dagiliyor, arada tereyagida eklersin yine üstüne istersen biraz, sonra zaten yag üste cikar peynir eriyince, ekmegi banip banip yersin :)

Peynirde uzar zaten alirken. Afiyet olsun :)

atsiz77
06 Şubat 2018, 13:09
Bana satıcının WA numarasını gönderebilirsiniz

hope41
06 Şubat 2018, 13:16
Bana satıcının WA numarasını gönderebilirsiniz

Gönderdim sana.

gezgin38
06 Şubat 2018, 13:24
ben Dortmund da kaliyorum, biz gecen ay aldik 2 cesit kasar ve tel peynir, sadece denemelik aldigimiz icin 2 ser tane aldik. okadar hosumuza gittiki peynirler haftasi gelmeden bitti. birdahakisine kesin fazla alacam tavsiye ederim.

atsiz77
06 Şubat 2018, 13:29
ben Dortmund da kaliyorum, biz gecen ay aldik 2 cesit kasar ve tel peynir, sadece denemelik aldigimiz icin 2 ser tane aldik. okadar hosumuza gittiki peynirler haftasi gelmeden bitti. birdahakisine kesin fazla alacam tavsiye ederim.

Dortmund nereye geliyor?

Gönderdim sana.

ALLAH (cc) razı olsun

hope41
06 Şubat 2018, 13:31
ALLAH (cc) razı olsun
Amin kardesim, cümlemizden

Haaa, bu arada bilgi bedava degil, peynir alandan bir künefe yerim :D

Saka bir yana, adamin ne zaman nereye gelecegini burdan paylasmayi unutmayin yeter ;-)

guesswhosback
06 Şubat 2018, 14:15
Gönderdim sana.

usta banada gönderebilirmisin bir zahmet? :)

hope41
06 Şubat 2018, 14:20
usta banada gönderebilirmisin bir zahmet? :)

Gönderdim :)

TipiTip
06 Şubat 2018, 16:04
keske mutfak bölümüne acsaydin

https://www.ozbeceriksizler.com/forumdisplay.php?462-Beceriksizler-Mutfa%F0%FD

gerekli olana adresi tel mail

Adress: Achterdijk 54, 5451 NN Mill
Telefon: +31(0)485 320 070
Emaille: [email protected]

hope41
06 Şubat 2018, 16:52
Aslinda ilk yemek bölümüne acacaktim ama orda sadece yemek tarifleri var gibi geldi bana, buraya actim.

enes67
06 Şubat 2018, 16:53
Selam ,
banada Wa nr. yollayabilirmisiniz , Aachen civarina geliyormu acaba sorayim

hope41
06 Şubat 2018, 16:59
Selam ,
banada Wa nr. yollayabilirmisiniz , Aachen civarina geliyormu acaba sorayim

Kardes cepten girdim simdi ama PM yollayamadim burdan, sonra PC den girince yollarim sanada.

hOrOz
06 Şubat 2018, 17:12
Bir kaç kez Karadeniz Fuarları ve eğlencelerinde denk geldim..
Peynirler güzel hatta Ruhrgebiet e satışa geldiğini söyledi
Online sipariş sayfasındanda Almanya ya sipariş verilebiliniyor

burada Kartviziti

http://i.hizliresim.com/azXAoR.jpg

gezgin38
07 Şubat 2018, 00:15
Dortmund nereye geliyor?

ALLAH (cc) razı olsun

ben rheinische str. geldiginde almisdim ustam ama birdahakisine nereye gelir yada soyle söyleyim hep ayni yeremi geliyor bilmiyorum. bence en dogrusu cep ,nr almak ve direk konusmak hope41 banada atsa cep nr iyi olur.

hope41
07 Şubat 2018, 09:10
ben rheinische str. geldiginde almisdim ustam ama birdahakisine nereye gelir yada soyle söyleyim hep ayni yeremi geliyor bilmiyorum. bence en dogrusu cep ,nr almak ve direk konusmak hope41 banada atsa cep nr iyi olur.

Horoz arkadasimiz yukarda adamin kartini eklemis, orda yazan Almanya cebinden yazistim ben WhatsApp üzeri. Bazen cevap gec yazabilir ama.

gentlement
07 Şubat 2018, 11:45
@hope41 güzel bir şekilde tarifini vermiş..

Bu resimde benden bir görsel şov olsun ok78rcp

https://i.hizliresim.com/PlQgL8.png (https://hizliresim.com/PlQgL8)

hope41
07 Şubat 2018, 11:58
@hope41 güzel bir şekilde tarifini vermiş..

Bu resimde benden bir görsel şov olsun ok78rcp

https://i.hizliresim.com/PlQgL8.png (https://hizliresim.com/PlQgL8)

Aga o tava cok kücük ya, diyorsan ki tek kisilik yaptim, sana yetmez ki o :D

Afiyet olsun kardesim ;-)

gentlement
07 Şubat 2018, 12:36
@hope41, çocuklar okulda... 1 yaşındaki oğlum zaten kuymak´ı mıncıklamaktan başka yaptığı birşey yok... Hanım ile bana yetiyor :cool:

Haftasonu çocuklar evde olduğu zaman büyük tavayı çıkarıyoruz...

hope41
07 Şubat 2018, 12:42
@hope41, çocuklar okulda... 1 yaşındaki oğlum zaten kuymak´ı mıncıklamaktan başka yaptığı birşey yok... Hanım ile bana yetiyor :cool:

Haftasonu çocuklar evde olduğu zaman büyük tavayı çıkarıyoruz...

ok78rcp afiyet olsun, var mi bu arala NRW tarafinda isin? Gelirsen haber ver görüselim ins.

hope41
07 Şubat 2018, 12:46
@gentlement: ha bu arada, sen hangi un ile yapiyorsun kuymagi? Yaptigin kuymagin rengi bayagi bir acik geldi bana, yoksa süt filan mi katiyorsun?

gentlement
07 Şubat 2018, 13:10
ben her iki haftada bir Köln´e gelirim. Milli Görüs´ün Genel Merkezi Köln´de... Hac-Umre Baskanligi Komisyonu Sekreteriyim. Bu hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar yine Kölnde olacagim. Toplantilarim var...

Benim dayim Belcika´da yasiyor. Bundan dolayi yilda 3-4 kere gidiyorum oraya. Oralarda su degirmenleri var. Misir ununu direk oradan aliyorum, 5 kg ve 10 kg olarak satiyorlar. aslinda bizde ayni senin tarifin gibi yapiyoruz. Belki resimde rengi biraz acik görünüyor olabilir.

hope41
07 Şubat 2018, 13:36
ben her iki haftada bir Köln´e gelirim. Milli Görüs´ün Genel Merkezi Köln´de... Hac-Umre Baskanligi Komisyonu Sekreteriyim. Bu hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar yine Kölnde olacagim. Toplantilarim var...

Benim dayim Belcika´da yasiyor. Bundan dolayi yilda 3-4 kere gidiyorum oraya. Oralarda su degirmenleri var. Misir ununu direk oradan aliyorum, 5 kg ve 10 kg olarak satiyorlar. aslinda bizde ayni senin tarifin gibi yapiyoruz. Belki resimde rengi biraz acik görünüyor olabilir.

Gecenlerde iki kez Köln´e gittim, birinde Milli Görüs merkezdeydim hatta. Denk gelirsek görüsürüz nasibse.

Sanirim yukardan isik vuruyor fotoda, ondan olabilir. Bizde TR den annemden alip getiriyoruz misir ununu.

hope41
07 Şubat 2018, 14:08
Bir kaç kez Karadeniz Fuarları ve eğlencelerinde denk geldim..
Peynirler güzel hatta Ruhrgebiet e satışa geldiğini söyledi
Online sipariş sayfasındanda Almanya ya sipariş verilebiliniyor

burada Kartviziti

http://i.hizliresim.com/azXAoR.jpg

Online ismarlama isi iyi imis ama tabi ki posta ücreti isin icine giriyor. Denemek icin sepete sadece bir ürün attim, 5,46 gösterdi, 10 tane peynir attim 17 EUR oldu. Ayrica Almanya´ya geliyor mu yoksa sadece Hollanda ici mi bilmiyorum!

gezgin38
08 Şubat 2018, 00:00
bende mesaji attiktan sonra gördüm.

hope41
22 Şubat 2018, 13:17
Arkadaslar peynirci ile kontaga gecen oldu mu hic? Geliyor mu bu yakinlarda NRW ye haber alan burdan yazmayi unutmasin ki bizde faydalanalim. Bizim ürünlerin yarisi yendi bile yedekli calismak lazim yani :)

atsiz77
22 Şubat 2018, 14:12
Ben geçmiştim kontağa geçen hafta gelecekti gelince haber ederim diye yazmıştı ama haber alamadım tekrar

hope41
22 Şubat 2018, 14:54
Ben geçmiştim kontağa geçen hafta gelecekti gelince haber ederim diye yazmıştı ama haber alamadım tekrar

Hollandaki adam ile mi yoksa gelecek olan soför ile mi yazismistin? Sanirim Dortmun icin sormussundur diye düsünüyorum.

atsiz77
22 Şubat 2018, 15:39
Hollandaki adam ile mi yoksa gelecek olan soför ile mi yazismistin? Sanirim Dortmun icin sormussundur diye düsünüyorum.

Senden aldığım numara ile WA üzeri yazışmıştım.

hope41
22 Şubat 2018, 15:42
Senden aldığım numara ile WA üzeri yazışmıştım.

Ben sana iki numara yollamistimda ondan sordum, gelen söfürün numarsinida yazmistim mesajda :)

Neyse geri dönüs olursa yazarsin zaten burdan nereye ne Zaman geliyor diye ;-)

gentlement
23 Şubat 2018, 09:06
Ben haftaya Sali günü üretim tesislerine gidecegim :cool: Isteyen gelebilir benimle...

hope41
23 Şubat 2018, 15:07
Ben haftaya Sali günü üretim tesislerine gidecegim :cool: Isteyen gelebilir benimle...

Isteyiz aga yoksa gelirdik :)

Baska zaman artik. Dönüste nerden geciyorsun?

gentlement
24 Şubat 2018, 12:37
Aachen-Kerpen istikametinden Köln´de ugrayacagim.

Saim
01 Mart 2018, 16:35
Kardes cepten girdim simdi ama PM yollayamadim burdan, sonra PC den girince yollarim sanada. Banada yollarmisin Wa numarasini, cok merak ettim su peynirciyi

hope41
02 Mart 2018, 05:29
Banada yollarmisin Wa numarasini, cok merak ettim su peynirciyi

Bak bir önceki sayfada Horoz arkadasimiz firma sahibinin kartini paylasmis, orda cep teli yaziyor. DE yazan Almanya cebi, ben o numaradan yazismistim ama cevap gec yazabilir biraz.

hope41
02 Mart 2018, 05:51
Bu arada ben az önce adama mesaj yazdim, gecen ay Essen‘de peynir aldigim soförede yazdim Whatsapp dan. Cevap alinca burdan bildiririm.

Ozanonur38
05 Mart 2018, 00:16
Online Shopda, Almanya, Belcika, Holanda secebiliyorsunuz Ülkenizi. Yani 5€ Posta parasinida eklerseniz posta ile kapaniza geliyor. Sofort Überweisung ilede Online Ödeme yapabiliyorsunuz. Denemedim ama baktim

hope41
05 Mart 2018, 09:55
Online Shopda, Almanya, Belcika, Holanda secebiliyorsunuz Ülkenizi. Yani 5€ Posta parasinida eklerseniz posta ile kapaniza geliyor. Sofort Überweisung ilede Online Ödeme yapabiliyorsunuz. Denemedim ama baktim

Bende gördüm, ama siparis vermedim. Icab ederse ordanda alinabilir ama siparisin kilosuna göre tabi ki posta ücretide artiyor.

hope41
07 Mart 2018, 13:51
Arkadaslar peynirciden haber var :)

Dortmund da calisiyorum bu aralar, adam tamda DO a geliyor ama benim sansima ben yokken geliyor :(

Yarin yani Persembe Saat 2 de Altebeninghofer str. 29 44263 DO Hörde ye gelicekmis.

Saat 4 de de Dortmund da Derne tarafina gidecekmis. Adres: Körtingsweg 6, 44329 Dortmund

Biz artik birdahaki turu bekleyecegiz, yarin bir arkadasi ziyarete Neuwied e gidecegim icin ben gelip alamiyorum. Bir ihtimal bir arkadas var Saat 4 e Dogru isi bitiyor, Derne biraz ters bana ama isten gec cikmazsam alabilirim senin icin dedi.

atsiz arkadas müsait olursan kacirma bu firsati tereyagini da bol al :D

atsiz77
07 Mart 2018, 22:23
Arkadaslar peynirciden haber var :)

Dortmund da calisiyorum bu aralar, adam tamda DO a geliyor ama benim sansima ben yokken geliyor :(

Yarin yani Persembe Saat 2 de Altebeninghofer str. 29 44263 DO Hörde ye gelicekmis.

Saat 4 de de Dortmund da Derne tarafina gidecekmis. Adres: Körtingsweg 6, 44329 Dortmund

Biz artik birdahaki turu bekleyecegiz, yarin bir arkadasi ziyarete Neuwied e gidecegim icin ben gelip alamiyorum. Bir ihtimal bir arkadas var Saat 4 e Dogru isi bitiyor, Derne biraz ters bana ama isten gec cikmazsam alabilirim senin icin dedi.

atsiz arkadas müsait olursan kacirma bu firsati tereyagini da bol al :D

Bana adam sadece Hörde adresini verdi.

Derne bana daha yakın, dur bakim adama yazıyım Derne geliyorsa oraya giderim.

hope41
08 Mart 2018, 03:31
Bana adam sadece Hörde adresini verdi.

Derne bana daha yakın, dur bakim adama yazıyım Derne geliyorsa oraya giderim.

Evet sor istersen, soförün telini sana yazmistim sanirim, Cengiz ismi, o gelecekmis.

atsiz77
08 Mart 2018, 17:14
Şimdi Hördeden geliyorum 3 çeşit Peynir ve 1 tane Tereyağ aldım.

Bakalım radikal okadar övdüğünüz kadar varmı, gerçi damak tadı her İsa’nın değişik olur.

Oraya vardığımda bayan müşterileri baya şeyler alıyordu, 10 senedir varmış bu şirket.

hope41
08 Mart 2018, 18:44
Şimdi Hördeden geliyorum 3 çeşit Peynir ve 1 tane Tereyağ aldım.

Bakalım radikal okadar övdüğünüz kadar varmı, gerçi damak tadı her İsa’nın değişik olur.

Oraya vardığımda bayan müşterileri baya şeyler alıyordu, 10 senedir varmış bu şirket.

Afiyet olsun diyeyim. Tabi damak zevki herkesin farklidir, begenirsin yada begenmezsin... dikkat et ama kuymaklik olani normal yersen begenmeyebilirsin onun özelligi tuzunun az olmasi. Digerlerini ben henüz denemedim ama bir daha alirsam denicem degisik ürünlerinide. Tereyagini biz cok begendik ama.

Firkini yazarsin denedikden sonra.

gentlement
09 Mart 2018, 11:43
@atsiz77 : nasil hosuna gittimi?

hope41
09 Mart 2018, 13:38
@atsiz77 : nasil hosuna gittimi?

Abi dur hele ya adam daha dün aldi :D

44Malatya
11 Mart 2018, 14:11
https://i.hizliresim.com/azR0v4.png (https://hizliresim.com/azR0v4)
https://i.hizliresim.com/VrR61j.png (https://hizliresim.com/VrR61j)
https://i.hizliresim.com/9mlEj8.png (https://hizliresim.com/9mlEj8)

Resimler köyden geldi. Bu taze bazlamayla Hollanda'dan gelen tereyağı, kuymak ve mıhlama iyi giderdi.

Afiyet olsun!

bauber41
13 Mart 2018, 23:26
gecen hafta denedim, 1 kg örgü peyniri, 1kg kasar 1kg tereyagi ismarladim. örgü peyniri OK. kasar peyniride tuzsuz ve kokusuz, ama guzel, muhlama yaptik begendik. tereayaginda margarin kokusu vardi, ben sahsen yogurdumu ekmegimi ve beyaz peynirimi mandiradan aldigim saf tanktan gelen katkisiz sütle yapiyorum, ve 20 yil kendi ineklerimiz vardi, köylü de diyebiliriz :) .lütfen bu konuyu okuduysa bu isi yapan hollandali arkadasimiz, tereyagi konusunda bana veya bizlere bi aciklik getirmesini isterim.

hope41
14 Mart 2018, 08:43
gecen hafta denedim, 1 kg örgü peyniri, 1kg kasar 1kg tereyagi ismarladim. örgü peyniri OK. kasar peyniride tuzsuz ve kokusuz, ama guzel, muhlama yaptik begendik. tereayaginda margarin kokusu vardi, ben sahsen yogurdumu ekmegimi ve beyaz peynirimi mandiradan aldigim saf tanktan gelen katkisiz sütle yapiyorum, ve 20 yil kendi ineklerimiz vardi, köylü de diyebiliriz :) .lütfen bu konuyu okuduysa bu isi yapan hollandali arkadasimiz, tereyagi konusunda bana veya bizlere bi aciklik getirmesini isterim.

Margarin kokusu derken biz öyle bir koku almadik ama tabi ki herkesin zevki lezzet anlayisi farkli. Nerede kaliyorsun sen sütü nerden aliyorsun? Bende güzel süt alabilecegim yer ariyorum.

Bu isi yapan Hollandali arkadas forumda yok ama gentlement arkadasimiz taniyor sanirim onu, o yazdigini görürse konuya cevap verir bilgisi varsa.

gentlement
14 Mart 2018, 09:50
@bauber41;

kardes, ben yillardir alis veris yaparim buradan... Ancak simdiye kadar herhangi bir sorun ile karsilasmadim acikcasi... Arkadasa sorarim bir firsat olustugu zaman.

hope41
19 Mart 2018, 21:26
Peynirci Cuma günü saat 12 de Iserlohn‘daki Diyanet Camii‘ne gelecek sanirim. Yeni acilan büyük camiye gelecek galiba. Tam netlestireyim adresi yazarim.

Herne‘de kaldigim mahallede cok Türk var, komsulara tanidiklara sorucam talep olursa peynirciyi burayada getirebiliriz. Adam zaten burdan gecicek Cuma günü Iserlohn a giderken yada dönerken.

bauber41
20 Mart 2018, 22:11
arkadaşım ben sütü direk mandırada inekten sağılıp da gelen tankın ağzından şişemi dayıyorum dolduruyorum, süt içinden geçtiği boru dışında hiçbir katkı içermiyor :) ve onunla peynir ve yoğurdumu yaparım yıllardır. hazır almam, ekmegimide yillardir makineyle kendim yaparim, yulafli cavdarli kepekli vesaire. imkanlar bukadar malesef sehir hayatinda.
tereyagi eridiginde koku verir, o kokuyu tadamadim, icinde pörtü olur yani az cok belli olur, arkadasimiz gentlemen cevap verirmi vermezmi bilemem, insallah verir. dedigim gibi kaşarın tuzu az, güzel, çökelekli örgü peyniri de harika, yedikçe yiyiliyor :)

hope41
20 Mart 2018, 22:49
arkadaşım ben sütü direk mandırada inekten sağılıp da gelen tankın ağzından şişemi dayıyorum dolduruyorum, süt içinden geçtiği boru dışında hiçbir katkı içermiyor :) ve onunla peynir ve yoğurdumu yaparım yıllardır. hazır almam, ekmegimide yillardir makineyle kendim yaparim, yulafli cavdarli kepekli vesaire. imkanlar bukadar malesef sehir hayatinda.
tereyagi eridiginde koku verir, o kokuyu tadamadim, icinde pörtü olur yani az cok belli olur, arkadasimiz gentlemen cevap verirmi vermezmi bilemem, insallah verir. dedigim gibi kaşarın tuzu az, güzel, çökelekli örgü peyniri de harika, yedikçe yiyiliyor :)

Hangi sehirde kaliyorsun? Bende süt icin yakinda yar ariyorum.

Peynirci ile görüstüm, insallah Cuma 6-7 arasi Herne‘ye bizim mahalleye gelecek. Dedigin peynirdende alicam bu sefer.

Tereyagi icinde tabi ki daha iyilerini özelliklede memlekete bulmak mümkün ama bizim icin burda aldiklarimizdan cok daha iyi bu aldigimiz yani begenerek kullaniyoruz.

gentlement
21 Mart 2018, 01:32
Ben bizim burada çiftlik den alıyorum sütü. Ancak aldığım sütü hanım sadece yoğurt mayalamak için kullanıyor. Haftada 5 litre alıyoruz. Litresi 1€ dan satıyorlar.

@Hope41; bendemi alsaydım peynir ve tereyağı? Kalmadı yaaa... Bizim burayada gelmedi uzun zamandır, bende bir türlü gidemedim..

hope41
21 Mart 2018, 07:26
Ben bizim burada çiftlik den alıyorum sütü. Ancak aldığım sütü hanım sadece yoğurt mayalamak için kullanıyor. Haftada 5 litre alıyoruz. Litresi 1€ dan satıyorlar.

@Hope41; bendemi alsaydım peynir ve tereyağı? Kalmadı yaaa... Bizim burayada gelmedi uzun zamandır, bende bir türlü gidemedim..

Gardas alayim istersen sanada :)

gentlement
29 Mart 2018, 12:57
eveeet, dün Hollanda´da bulunan tesisleri ziyaret ettim. Hem ziyaret, hem ticaret!

acikcasi, bu kadar hijyenik ve temiz bir ortam beklemiyordum... Toplamda 100 tane inek´den günlük 3200 litre süt ile ortalama 320 kg peynir üretimi yapiliyor. Yani her 10 kg sütten ancak 1 kg peynir üretimi yapilabiliyormus. Isin güzel olan tarafi, hicbir katki maddesi kullanmiyorlar! Tamamen dogal yollarla üretim yapiyorlar.

Penirleri ürettikleri yer fazla büyük degil... Asagi yukari, 70 metrekare´den olusan 3 oda... Ancak suanda yeni bir üretim tesisi kuruyorlarmis ve orada günlük peynir üretimleri 1000 kg olacakmis. Inekler ayni yerde durmaya devam edilmekle beraber, yeni bir ahir ile beraber 200´e yakin yeni inek daha ayarlanacakmis. En kötü ihtimalle ayni degerlere sahib ciftliklerden getirteceklermis...

Inekleri, siyah beyaz... Bu ineklerin sütü az ancak yag orani yüksemis. Kirmizi beyaz inekler cok daha fazla süt veriyorlarmis ancak onlarin sütleri özellikle tel peynir ve kuymaklik peynir icin uygun degilmis...

Valla taktir ettim Hasan ile Enes kardeslerimi...

hope41
29 Mart 2018, 13:34
Ben su sefer tereyagini 4 kilo aldik hazi adam tamda kapiya gelmisken :) Peynirde kuymaklik haricinde ilk kez örgü peyniri ile dil peynirinden de aldim. Örgüde fena degil ama dil peyniri cok hosumuza gitti :)

Evet tesisi büyüteceklerini söyledi gelen soför. Ne diyelim, Allah hayirli bereketli isler versin.

EnesD58
29 Mart 2018, 14:03
Arkadaslar konu baya uzun sorununun cevabı verilmiş olabilir kusura bakmayın.
Cumartesi Amsterdam a gidecem, oraya uğramayı düşünüyorum. Hergün acıkmı çiftlik ve direkt ordan satılmış yapılıyormu?

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

gentlement
29 Mart 2018, 14:48
kardes, gitmeden önce arayip ugraya bilirsin. Direk oradada satis yapiyorlar.

EnesD58
29 Mart 2018, 14:59
kardes, gitmeden önce arayip ugraya bilirsin. Direk oradada satis yapiyorlar.Ustam Nr varmı?

hope41
29 Mart 2018, 21:45
Ustam Nr varmı?

İlk sayfalara git orda var

EnesD58
29 Mart 2018, 22:29
İlk sayfalara git orda var
Bunu yazacağına Nr yazsaydın daha makbule geçerdi. Yinede sağol.

hope41
30 Mart 2018, 05:05
Ustam Nr varmı?

Bunu yazacağına Nr yazsaydın daha makbule geçerdi. Yinede sağol.

https://www.guzelyayla.nl/?page_id=171

Buyur, burda adres ve tel var.

hope41
02 Haziran 2018, 06:26
Arkadaslar bugün saat 13 de peynirci bizim mahalleye gelecek, Herne Auguststr. 26, 44629. Tereyagi, peynir almak isteyen ve yakinda olanlara duyrulur :)

hope41
02 Ağustos 2018, 13:55
Yarin DO a geliyor peynirci. Sonrasinda Cuma‘yi Herne‘de kilip namaz cikisinda satis yapacak galiba. Tereyagi yokmus su an ama ellerinde, izin dönemi oldugundan ellerindeki ürünleri satip yeni ürün yapmiyorlarmis. Iki üc hafta sonra yeniden produksiyona baslayacaklarmis.

Yani sadece peynir alacak olan icin haber vereyim dedim.

durak78
11 Ağustos 2018, 21:43
kuymak icin hangi peyniri spraris etmeliyim internet sitesinden ?

Ozanonur38
12 Ağustos 2018, 19:58
kuymak icin hangi peyniri spraris etmeliyim internet sitesinden ?

Yaziyor kardesim Kuymaklik Peynir diye buyur buraya (https://www.guzelyayla.nl/?product=kuymaklik-peynir)tikla.

hope41
01 Eylül 2018, 05:43
Bugün saat 15:30 dan sonra Herne‘ye ugrayacak peynirci

durak78
07 Eylül 2018, 20:06
Ben hannovere sparis verdim 4 gün iceriside geldi , kuymak da yaptim gayet güzel . Bunun yani sira arkadaslar Bal sormak istiyorum , izindeyken 1kg bitlis bali aldim tadi damagimizda kaldi , burada önceleri furkan bal dan aliyorduk ancak tadi sonradan bozuldu yemeden attigimizda oldu . Sizin tavsiye edebileceginiz karakovan petek bal varmi ??

MEGAbond
08 Eylül 2018, 00:53
muhlamadan hic yemek kismet olmadi,,insallah birgün bende alip yapmayi düsünüyorum,bakalim kismet. bu arada güzel bilgiler icin tskler,,,bende resimler ve kart gözükmüyor.link tarihleri sona erdi heralde. WA numaralarini alabilseydik iyi olurdu.

hOrOz
08 Eylül 2018, 02:22
muhlamadan hic yemek kismet olmadi,,insallah birgün bende alip yapmayi düsünüyorum,bakalim kismet. bu arada güzel bilgiler icin tskler,,,bende resimler ve kart gözükmüyor.link tarihleri sona erdi heralde. WA numaralarini alabilseydik iyi olurdu.

Cep telefonu bu olmasi gerek ilk sayfada kartviziti yayinlamistim ama resimler gümlemis

004917664241020

gentlement
10 Eylül 2018, 18:02
benimde peynirim ve tereyagim kalmamis... Acaba bu sefer internet´ten siparis verip birde bu yolumu denesek?

hope41
11 Eylül 2018, 12:28
benimde peynirim ve tereyagim kalmamis... Acaba bu sefer internet´ten siparis verip birde bu yolumu denesek?

Hemso ara sor bakalim ne zaman geliyorlar senin oralara. Yakinda tur yoksa denersin!

hope41
24 Ekim 2018, 12:49
Cuma günü peynirci bu civarlara (Herne, Dortmund) gelecekmis. Tam yeri ve saatini bilmiyorum henüz ama dün aksam arkadas bana Whatsapp dan yazdi.
Herne'ye bizim mahalleye sanirim aksamüstü ugrayacak.