PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ciftlikbank´in Mantigi,

memocum
03 Şubat 2018, 17:38
Selamlar Arkadaslar,

Birde bu cikti simdi, Su ciftlik bank nedir nasil isler mantigi ne riskleri nelerdir, bir cok yerde reklamlari dönüyor ama acikcasi cok kafa karistirici, kimi dolandirildigini iddia ediyor kazanclari hesaplarina yatmamis ve bakanlik olayi inceliyor falan filan, ama halen faaliyetteler sanirim, Bence bu konuda tecrübeleri olan arkadslar paylasirsa bu olayin ne oldugunu anlamak isteyen arkadslara ve hatta bana yardimci olur, Ben bulasmadim fakat bu ise baslamak isteyen arkaddslar olursa bir rehber olur belki buradaki bilgiler ve tecrübeler, sahsi fikrim uzak durmak gerek ve bu ise baslamayi düsünmüyorum sahsi fikrim elbette,

https://ciftlikbank.com/

https://www.sikayetvar.com/ciftlikbankcom

https://www.sabah.com

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-bakanlik-ciftlik-bank-icin-inceleme-baslatti-40661904

hOrOz
03 Şubat 2018, 17:45
bu bir nevi saadet zinciri zaten bakanlık da açıkladı
yeterli deliller toplandiktan sonra yasaklanacak

TipiTip
03 Şubat 2018, 17:49
usta bulasmadim bulasmakta istemiyorum diyorsun

belki niyetin iyi ama 4-5 link ekleyerek biazda milelti tesvik etmis olmuyormusun

icimizde bu gibi olaylara Aynali Sazan gibi atlayanlar var

sonra sana kafa tutmasinlar

memocum
03 Şubat 2018, 17:58
usta bulasmadim bulasmakta istemiyorum diyorsun

belki niyetin iyi ama 4-5 link ekleyerek biazda milelti tesvik etmis olmuyormusun

icimizde bu gibi olaylara Aynali Sazan gibi atlayanlar var

sonra sana kafa tutmasinlar

Yok usta yanlis anlamissin tesvik degil amacim ama sen öyle anladiysan canin sagolsun yinede sorun degil, insanlari tesvik etmek degil tabikide amacim kendim bu tür islerden hep uzak durdum, istemem baska kimse 1 kurusunu böyle firsatcilara kaptirsin cani yansin, kendim dahil cok kafam karisti bu iste, azda olsa bilgi amacli paylastim linkleri ve baska fazla tecrübesi bilgisi olan arkadslar varsa paylassinlar diye hepsi bu yoksa insanlari bu ise yöneltmek icin degil,

Kal saglicakla,

Hayirli forumlar,

Selam
03 Şubat 2018, 18:48
kastelli, jetpa, kombassan, Anadolu kaplanlari, Titan vesaire vesaire........

ben milletime hayranim, vallahide billahide hayranim. yok kötü amac ile veya düsünce ile yazmiyorum bunlari. bunca olaylardan, kaziklanmalardan sonra hala iyi niyet veya düsünce ile bu sahislara veya kurumlara para yatirmak icin Samimi düsüncelerine hayranim.

Bilmiyorum ve anlamiyorum.... bu nasil bir is, bu nasil bir Mantik. daha hangi musibet olsunki insanlarimiz bu türlü islerden arlansin ve hemen tedbirini alsin diye. Kim bu yalan-dolan islerden zengin olduda sira bize geldi.

Su iki Kurus aklim ermiyor, zavalli basimi iki elimin arasina alipta halimize güleyimi veya üzüleyimi diye düsünüyorum.

Allah akil, fikir, Mantik ve sabir versin.

hOrOz
03 Şubat 2018, 20:11
kastelli, jetpa, kombassan, Anadolu kaplanlari, Titan vesaire vesaire........

ben milletime hayranim, vallahide billahide hayranim. yok kötü amac ile veya düsünce ile yazmiyorum bunlari. bunca olaylardan, kaziklanmalardan sonra hala iyi niyet veya düsünce ile bu sahislara veya kurumlara para yatirmak icin Samimi düsüncelerine hayranim.

Bilmiyorum ve anlamiyorum.... bu nasil bir is, bu nasil bir Mantik. daha hangi musibet olsunki insanlarimiz bu türlü islerden arlansin ve hemen tedbirini alsin diye. Kim bu yalan-dolan islerden zengin olduda sira bize geldi.

Su iki Kurus aklim ermiyor, zavalli basimi iki elimin arasina alipta halimize güleyimi veya üzüleyimi diye düsünüyorum.

Allah akil, fikir, Mantik ve sabir versin.

mantık çalışmadan köşe olmak

bugün @Erdoğan arkadaş güzel bir hikaye yazmış

Alın Teri Dökmeden Para Kazanmak

Kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş.
Bahar ilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeye başlamış.
Yağmurların ve güneşin etkisiyle müthiş bir hızla büyümüş ve neredeyse kavak ağacı ile aynı boya gelmiş.

Bir gün dayanamayıp sormuş kavağa:

-Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç?

-On yılda, demiş kavak.

-On yılda mı? Diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.

Ben neredeyse iki ayda seninle aynı boya geldim bak!

-Doğru, demiş kavak.

Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgârları başladığında kabak üşümeye sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça da aşağıya doğru inmeye başlamış.

Sormuş endişeyle kavağa:

-Neler oluyor bana ağaç?

-Ölüyorsun, demiş kavak.

-Niçin?

-Benim on yılda geldiğim yere, iki ayda gelmeye çalıştığın için.

1.Ders: Çalışmadan emek harcamadan gelinen nokta başarı sayılmaz. Kolay kazanılan, kolay kaybedilir.* Her işte alın teri ve emek şarttı

memocum
03 Şubat 2018, 20:59
Anlasildi mesele gereksiz yerlere uzayip gidecek anlasilan, Konu kapansin herkes rahat etsin iyi olacak, Burada tartismaya girmeye gerek yok, Boardda Bitcoin ile ilgili bile konu var onunda sonu mechul! Bu olayla ilgili bir konu yoktu bakalim buradaki arkadaslarin tecrübeleri nelerdir dedik anlasilan cok acayip yerlere uzayip gidecek hic gerek yok, MOD arkadslardan ricam bu konuyu kapatsinlar herkes rahat etsin ve dünyada barisin hakim oldugu daha güzel bir yer olsun bitsin,

Herkese iyi forumlar,

memocum
03 Şubat 2018, 21:00
Buradaki laf ignelemelere acikcasi karsilik vermeye bile gerek duymuyorum, kim ne isterse onu düsünsün, herkesin dogrusu kendine, yok su yok bu uzayip gidecek gerek yok,

hOrOz
03 Şubat 2018, 21:03
@memocum şimdiye kadar ters bir yazı olan olmadı

sadece bu işin bir utopi olduğu yazıldı yani ciddi olmayan diger saadet zincirleri gibi bir olay olduğu vurgulandı..

bu konuyu ben 2.-3 ay önce gördüğümde önce çiftlik oyunu sandım üye olacaktım ama sonra böyle bir gruplaşma olduğunu farkettim devamını izlemedim

Osmanbey34
03 Şubat 2018, 21:18
bence fikir olarak bu çiftlik bankin yaptigi cok güzel birsey. verdikleri sözü tutuyorlarmi mantiklimi mantiksizmi bunu bilemem ama proje olarak cok güzel.

bankanlik inceleme başlatt mis baska birsey de yazmiyor.....

hOrOz
03 Şubat 2018, 21:24
bence fikir olarak bu çiftlik bankin yaptigi cok güzel birsey. verdikleri sözü tutuyorlarmi mantiklimi mantiksizmi bunu bilemem ama proje olarak cok güzel.

bankanlik inceleme başlatt mis baska birsey de yazmiyor.....

Hocam Proje güzel de altı boş

senin benim param ile köşe olmak isteyenler

Parası olan yatırır rizikoya girer

SPK raporuna göre Çiftlik Bank sistemiyle 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para toplantı.
Yine rapora göre 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapıldı.
Kalan 113.4 milyon liranın ise Kıbrıs'a ve Çitlik Bank CEO’su Mehmet Aydın ile eşinin hesabına aktarıldı.

hOrOz
13 Mart 2018, 13:38
ne demiştik bomba patladı

Hocam Proje güzel de altı boş

senin benim param ile köşe olmak isteyenler

Parası olan yatırır rizikoya girer

ÇİFTLİK BANK GENEL MÜDÜRÜ: BEN DE KANDIRILDIM

Çiftlikbank'ın kurucusu Mehmet Aydın firarda...
Aydın'ın Güney Amerika ülkesi Uruguay'da olduğu tahmin ediliyor.

Çiftlik Bank'ta sular durulmuyor! Alacaklılar kamyonlarla bastı!
Çiftlik Bank'ta son dakika kritik gelişme! Uzun zamandır gündemde olan ve merkez binasını boşaltan Çiftlik Bank'ın alacaklıları Bursa'nın İnegöl ilçesinde bulunan tesislerini kamyonlarla bastı.
Alacaklılar, dolandırıldıklarını ifade ederek tesiste bulunan hayvanları kamyonlarına yüklemek istedi

500 MİLYONDAN FAZLA TOPLADILAR
SPK'nın hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı.
62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs'a aktarıldı.
Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs'a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti.

http://www.haberturk.com/son-dakika-ciftlik-bank-ta-kritik-gelisme-alacaklilar-kamyonlarla-basti-1873500-ekonomi

bir kaç yorum

bu memleketin kerizi bitmez aga

İlk cıktığı zaman saat zincirinin başka bir modeling diye söyledim kimse aldırış etmedi. Sermayeyi kediye yüklediniz uğraşın şimdi

500 bin üye varmış. Bu 500 bin üyeyi Türkiye den kovalasak IQ seviyemiz otomatikman yükselir

Osmanbey34
13 Mart 2018, 13:44
yukarıda yazdigimi gibi proje olarak güzel

ama almanlarin bi sözü vardır " Gier frisst Hirn"

para yatıranlara gecmis olsun

TipiTip
13 Mart 2018, 14:01
yapanlara helal olsun

agiz tadiyla yesinler , bu dünyanin ne denizi ne kerizi biter

yillardan 2018 yilindayiz , 600 TV kanali yayin yapiyor

Internet Cep Telefonlarina girdi evdeki Buzdolabina Televizyona Süpürgeye girdi

bilgi almak isteyen rahatlikla alabilir

ama adamlar bir sistem kuruyor ve kerizler para yatiriyor

bunlar kaziklanmayi HAK EDIYOR ,

bence adamlarin hic sucu yok , üstün basari madalyasi verilmeli

gentlement
14 Mart 2018, 10:18
ciftlik bank tarzinda suanda en moda "YATIRIM ARACI" solucanlarim.com

ya arkadaslar, cehalet ne kadar kötü birsey... Simdiye kadar yasanan o kadar dolandiricilik örnegi var iken, hala daha bu sekilde yatirim yapabileceklerini zannediyorlar! Emin olun ben bu sekilde paralarini kaybeden insanlara acimiyorum artik!!!

Yani ciftlik bank örnegi bariz bir sekilde burnumuzun dibinde iken, simdi kalkip solucanlara yatirim yapip para kazanabileceklerini zannediyorlar. Allah akil fikir versin ne diyeyim...

Birbey 3.0
14 Mart 2018, 11:33
Ben parası yananlara hiç açımıyorum. Kombassan, Yimpaş, Banker Kastelli, Pro-Renta, Jetpa, Titan, Offshore'dan sonra halen yatıranlara sözüm.

Halen sokaktaki bankya yatırmayıpda akıllanmayıp başka yollara girenler salaktır ve hakdır.

Ağır oldu belki böyle, ama daha halen anlamayan varsa, bu salaklık değilde ne?

Gökay
14 Mart 2018, 12:09
bu ülkenin profu, docenti sahte polislere varini, yogunu kaptiriyorsa, halkindan farkli bir sey beklemek yanlis olur...

TipiTip
14 Mart 2018, 16:11
isin ilginci Adam ne demisti ??

** Avrupanin en Büyük Sigir Ciftligini Kuruyorum **

ama Agirda olan Sigirlari demek istemedi :-)

Agir disinda olan Sigirlardan bagisetti

ve bu Sigirlar Ellerinde Mous evden online inek besleyerek Para Kazanacaklarini sandi

Yukarida yazdim , bu Adama Üstün Basari Madalyasi verilsin diye

yok kardesim yetmez !!!!

Bu Adama Nobel Ödülü verilmeli

Özel bunun icin Nobel Ödülünde bir Nobel dali bulunmali

Ve o dalda Ödül olmali bu Adam

Büyük adamsin Kocum yedigin Paralar Helal olsun !!!

Aklima geldikce gülüyorum

* Avrupanin en Büyük Sigir Ciftligini kuruyorum *

selo58
14 Mart 2018, 17:15
Cok iyi olmus yemeyenin malini yerler.Bu kadar salak olmasa onlar nasil yasiyacak.

SesSizliK
14 Mart 2018, 17:16
valla adam 500 TRiLYONUN üzerinde para toplamis :O yani 100 MiLYON euro dan fazla para toplamis adam piyasadan pehhh :O :O

Baris50
14 Mart 2018, 19:01
77.000 Kişiyi 511 Trilyonla dolandıran bu çocuk mu suçlu?

Biz alnımızın teriyle 3 kuruş kazanmak için yırtınırken, hak yememek için çırpınırken, çalışmadan, kazanmadan, üretmeden kolay yoldan para kazanmaya çalışanlar mı suçlu?

Ayrıca:

Vatandaşın biri 'Ciftlik Bank'a kaptırdığınız paralarınızı 500 lira karşılığında kurtaralım'' diyerek, 1600 kişi daha dolandırılmış. Hakikaten enteresan şeyler oluyor memlekette.

akbaba
14 Mart 2018, 19:07
Türkiye'miz, deniz ve keriz'in bol oldugu bir yerdir.
“Çiftlik Bank'a Kaptırdığınız Parayı 500 TL Karşılığında Geri Alır Size Veririm” Diyen Dolandırıcıya Çiftlik Bank Üyesi 1600 Kişi Para Kaptırmis

44Malatya
14 Mart 2018, 19:45
Çift mesaj oldu

44Malatya
14 Mart 2018, 19:46
Bunlar akıllanmaz

ido44
14 Mart 2018, 19:48
Adam bu konu hakkinda noktayi koymus;
Güzel bir vurgu...
“Yıldıray Oğur: 27 yaşında internette farmville oynayan bir çocuk bu açığı iyi gördü
14/03/2018 10:20
Ülkemizde oynanan oyunlar, Osmanlı’nın yeniden doğmasını engellemeye çalışan dış güçler, yerliler, hainler, milliler, lobiler her yeri sardı.
27 yaşında internette farmville oynayan bir çocuk bu açığı iyi gördü. “Büyük şirketlerin elinde olan gıda ve hayvancılık tekelini kırmak için yerli ve milli Çiftlik Bank projesini” başlattı. İnsan okudukça sistemin tam olarak nasıl çalıştığını anlamıyor ama en az 77 bin kişi mevzuyu anlamakla kalmadı, buradan para kazanacağını da düşünüp yarım milyara yakın parayı bu 27 yaşındaki çocuğa emanet etti. Onları haberler, Maliye Bakanlığı’nın açıklamaları bile durduramadı.
Sebep, evet açgözlülük ve fırsatçılık ama ikna olmak ve güvenmek için daha fazlası da gerekir.
İşte Çiftlik Bank dolandırıcıları da hedef kitlelerini ikna ve efsunlamak için zamanın yükselen değerleri ve kavramlarını profesyonelce kullandılar.
Yıldıray Oğur’un yazısı “

TipiTip
14 Mart 2018, 20:03
ama olay dönüp dolasip bizim milletimizin Din olayina geliyor

efendim Kurani Kerim okunmus Dualar Edilmis Mevlüt okutulmus acilis yaparken

böyle birisi yanlis yapar mi ? Dini bütün insan Müslüman adam

Sonuc adam hepsini kibar yazilmayla ÖPTÜ :-)

77.000 kisi para yatirmis

acaba birisi Heavy Metal Konseri verseydi acilista , bedava bira dagitsaydi , direk dansi yapan Go Go Kizlar gelseydi

kac kisi para yatirirdi ? 70 kisiyi bulmasi zordu

neden ?? eee o GAVUR olurdu :-)))))

bizim Millet olarak yapmamis gereken tek birsey var

Her Namaz Kilani , her elini acip dua edeni , IYI INSAN OLARAK GÖRMEYECEGIZ

Keriz Milletin Basina ne geliyorsa bundan geliyor

Halen uyanamadik , birisi yatirim yapiyorsa Para Topluyorsa ALLAHIN ismini kullaniyorsa

aninda kafasi vurulmali !!!!! ALLAHIN kimsenin parasina ihtiyaci yok !!!!

Milletimiz uyanir diyecegim , ama zor uyanmasi

bu is neyi gösteriyor , milletimiz cogunlugu halen MAL , yani bu oyunlarla cok Keklenen olur

2-3 yilda birisi cikar toplar mali bakar keyfine

hekimoglu
14 Mart 2018, 20:10
yapicak birsey yok dolandirilmaya doyamayan bir toplumuz, ne yapsalar yeridir.

mxm
14 Mart 2018, 20:30
Twitter da buna yatirim yapan ve böbürlenen bir vatandasi bir kac ay önce uyarmistim, adam beni ve bu konuda diger yazanlari vatan haini ilan etti, dün de baktim agliyor, sesimi cikartmadim, belasini bulmus zaten. Yazik ya, insanlar na kadar ac gözlü. Dünyada hangi ekonomi bir sey üretmeden senin parani bir senede ikiye katlayabilir? Ekonomi uzmani bile olmana gerek yok.

Fakat 77 bin gerizekali bulmak da bir marifet.

44Malatya
14 Mart 2018, 20:39
Bu olay şimdi gündeme oturdu, gündemde olmayanlar işi götürüyor

Baris50
14 Mart 2018, 20:55
https://i.hizliresim.com/rOaO1M.jpg (https://hizliresim.com/rOaO1M)

Yani.. Aptal Çok Memlekette..

akbaba
14 Mart 2018, 21:41
Çift mesaj oldu

haklisin,aynisi olmus, özür diliyorum, arkadasin mesajini görmeden yazdim, MOD arkadasimiz benimkisini silebilir.

calcali
15 Mart 2018, 05:08
Bu konuyu buraya açan ve merak ettiğin yazan beceriksizi bir daha göremedim, merakı trajik komik bir şekilde sonuçlandı, insan bir daha gelip iki çift kelam etmez mi ya:)

44Malatya
15 Mart 2018, 05:13
90 lı yıllarda dedem malatyanın çarşısında gezinirken, genç birisi yaklaşıyor, hal hatır derken,

almanyadan geldik, hanımı çocukları sizin oraya bıraktım, para bozduracak yer bulamadım,

günümüzde karşılığı neyse bana 50 lira verde, köye bilet alacam, sonra geri veririm.

Dedem parayı vermiş, sonra eve gitmiş, bakmış ebem evde yalnız,

akrabalar dan Isim neyse, onlar ne oldu demiş, gelen giden yok demiş, ebem.

Sonra iyice araştırmışlar, birtürlü dedemden parayı alanı bulamamışlar.

Aradan biraz zaman geçmiş, yine sokak ortasında birisi tüm akrabaların isimlerini, kimin nerede oturduğunu saymaya başlamış ve borç istemiş.

Rahmetli dedem o an, "hadi di gel de verme" demiş.

Yani diyeceğim çok çabuk kanıyoruz.

Kurtgözü
15 Mart 2018, 07:15
Aslında bunlara (Holdingler de dahil) paralarını kaptıranların Seçme ve Seçilme haklarını da ellerinden alacakasın.
Bu insanlar, neyi, kimi, ne için seçtiklerini de bilmiyorlardır herhalde.

Osmanbey34
15 Mart 2018, 16:16
ustalar yanlış anlamayın ama burda da cok kaptiran var .......

konudan konuya atlamak istemiyorum ama adam gidiyor örnek 1000 euro luk Cep telefonu 50 % daha uyguna alıyor ondan sonra burada ağlanıyor......bu araba olur , telefon su olur bu olur yada çiftlik bank yada ucak bileti sonucta hep ayni muhabett !

44Malatya
16 Mart 2018, 11:02
Çiftlik Bank skandalının ardından mağdurlar haklarını aramaya çalışıyor. Parasını kaptıranların bir kısmı da Çiftlik Bank Bayilerinden oluşuyor. Türkiye’de Çiftlik Bank’ın 180 bayii bulunuyor.

Telefonla ulaştığımız bir bayii sahibi serüveni şöyle anlattı. “Bir vatandaş gibi önce para yatırıp üye olduk. Kar marjı ortaya çıkınca bize şirket kurun dediler. Şirket kurup Çiftlik Bank Bayii olduk. Limited şirket kurduk. Şirket kendi üzerime. Çiftlik Bank ile bayilik dışında bir bağlantımız yok.

“ZARARIM 275 BİN TL”

Bayilik sürecini anlatan A.Y sadece onun mallarını sattım diyerek konuşmasına şöyle devam etti. ” Bu olayların ardından bayiimize polisler geldi. Onlar da anladılar ki bizler mağduruz. Hatta biz çifte dolandırılanız. Son 1 aydır da şirketten para alamıyorduk.

BAYİİ AÇMAK İÇİN 200 BİN LİRA ÖDEDİM

“Franchising benzeri bir sisteme soktular bizi. Direkt para vermedik ama onların mimarı mühendisi dizaynı gerçekleştirdi. Dolaplar, dekor vs için toplam 200 bin lira ödedim. 50 bin lirada sisteme ilk girişte vermiştim. Banka kredisi çektim. Faiziyle birlikte toplam zararım 275 bin lira civarı”.

BAYİLER LOGOLARI SÖKÜYOR

Mehmet Aydın’ın yurtdışına kaçmasının ardından mağdurların kendilerine de ulaştığını belirten bayii yetkilisi “biz de mağduruz” diyor. Bu nedenle bunalan bayiler “Çiftlik Bank” logolarını dükkanlarından sökmeye başladı.

-Alıntıdır-

Şimdi bayilerde mağdurum diye bağırıyor, yarın reklam kampanyası yapan büyük tv ve gazete şirketleride ağlamaya başlarsa hiç şaşmam.
Birde kurnazlık yapanın yaşı 21, mağdurların yaş ortalaması 37.

hOrOz
16 Mart 2018, 11:58
Beyazıt Öztürk e, Çiftlik Bank'ın reklamını yaptırmışlar

http://www.yurtgazetesi.com.tr/images/upload/2_70.png

https://www.youtube.com/watch?v=dyDCu7ILkAc

44Malatya
16 Mart 2018, 12:50
Mağdurlardan birisine sormuşlar, siz neye güvenipte paranızı yatırdınız. "77 bin herhalde yanılmaz" dedim diyor.

Birde çok reyting yapan tv yayınlarını arkana aldınmı, gel keyfim gel.

.onur
16 Mart 2018, 14:38
Malesef tüm dünyada var kandırılmaya meyilli
İnsanlar.

Son zamanlarda bitcoin denen sanal para birimide
Bir başka vur kaç sistemi

Osmanbey34
16 Mart 2018, 14:57
yazdigimi gibi kandırma heryerde vardır ama örnek 0,1 bir bitcoin ne birisi 1 Bitcoin veriyorum derse bu resmen enayilik derim......

diger konularda da ayni telefon, araba vs vs vs

karadeniz
16 Mart 2018, 15:05
Insanlari kandiran,din tacirlerine gerekli cezalar verilmedigi sürece,insanlar,magdurlar,mevduatlarini yatirdiklari yeri,firmayi,sirketi arastirmadiklari sürece bu tür kandirmacalar,dolandirmalar hep yasanacaktir.

akbaba
16 Mart 2018, 20:22
Türkiyede 1019 tane sirkete kayyum atanmis,bunlar TMSF'ye devredilmisler. Devletimiz, yanlis yöneltilen sirketlere el koyuyor, bu Devletimizin yasal hakki.
senelerdir milleti dolandiran jet fadil sirketlerine kayyum atanmadi
ciftlik bank göz önündeydi, Dirilis dizisinde oynayan biri basin danismaniydi, bunlarin ne yaptigini devlet tabiiki görüyordu, istihbarat var, maliye var, polis var, bu ciftlik bankin millet dolandirdigi,adamin bir gün kacacagi görünüyordu.
dolandirilan para 500milyon TL, yani 100milyon Euro, bu kadar para cepte tasinmaz, bavullada tasinmaz, buna aracilik eden bankalarda olacaktir.
yazdiklarim yanlis anlasilmasin, siyasi destek olmadan bu kadar para dolandilmaz, ülkemiz son yillarda köprüler-yollar-havaalanlari yapti, cok sevincliyiz,ama göz göre-göre bazilarinin mallarina cöküldü, bazilarida bu ciftlik bank gibi, jet fadil gibi görmezden gelindi.

mxm
17 Mart 2018, 00:21
Politika=Para

Gerisi fasa fiso.

44Malatya
17 Mart 2018, 00:36
Politika=Para

Gerisi fasa fiso.

O koltuğa oturan bir daha kalkmak istemiyor,

sanki yapışık kalıyor

mxm
17 Mart 2018, 00:56
Ülkelerde krizler oldugunda tasarruf falan fisman derler ama millet vekili maaslari düssün diye hic kanun cikarmazlar. Hep halk tasarruf etsin, millet vekilleri oh ne ala bir hayat yasasin.

.onur
17 Mart 2018, 09:14
Ülkelerde krizler oldugunda tasarruf falan fisman derler ama millet vekili maaslari düssün diye hic kanun cikarmazlar. Hep halk tasarruf etsin, millet vekilleri oh ne ala bir hayat yasasin.

Adam miletvekili olabilmek icin en az 500bin € para harciyor bir türlü bu para
Misliyle geri gelmesi gerek adam maisina dokunurmu

Selam
17 Mart 2018, 09:24
Masallah konu nerden nereye geldi.

Bence bütün politikacilar istifa etmeli ve parasini ciftlik bankaya kaptiran uyaniklarda mükafatlandirilmali.

hOrOz
17 Mart 2018, 10:08
Masallah konu nerden nereye geldi.

Bence bütün politikacilar istifa etmeli ve parasini ciftlik bankaya kaptiran uyaniklarda mükafatlandirilmali.

Boarddaki normal durum her olayı ya siyasete yada dine bağlıyorlar.

Cologne
17 Mart 2018, 11:44
Oltaya bile her zaman acgözlü her yeme atlayan baliklar takilir..Kisa yoldan zengin olmaya calismanin, acgözlülügün sonu budur.. Birisi size güzel ,can alici,tatli görünen bir yem sunuyorsa bilin ki onun icinde kocaman bir kanca vardir..Kimse kimseye aylik 50.000tl para vermez..Calismadan emek harcamadan, risk almadan zengin olmaya calismanin sonucu budur iste..

44Malatya
17 Mart 2018, 12:14
Boarddaki normal durum her olayı ya siyasete yada dine bağlıyorlar.

Hanı derler ya...

Balık baştan kokar, bizi yönetenlerde kandırıldık demişlerdi.

Demek ki vatandaşlarımızı da kandırıyorlar, kandıranlar utansın.

44Malatya
17 Mart 2018, 12:17
Oltaya bile her zaman acgözlü her yeme atlayan baliklar takilir..Kisa yoldan zengin olmaya calismanin, acgözlülügün sonu budur.. Birisi size güzel ,can alici,tatli görünen bir yem sunuyorsa bilin ki onun icinde kocaman bir kanca vardir..Kimse kimseye aylik 50.000tl para vermez..Calismadan emek harcamadan, risk almadan zengin olmaya calismanin sonucu budur iste..

Çobanlar eline tuz alır davarlarda arkalarından gelir, bunların durumu öyle.

hOrOz
17 Mart 2018, 13:19
bunun ne siyasi veya dini yönü var hepsi kör para sevdası

ne demişler aşkın gözü kördür diye

http://ia.tmgrup.com.tr/4e8255/848/446/0/59/539/343?u=http://i.tmgrup.com.tr/sabahde/2018/03/17/almanyada-dolandirdi-antalyada-sefa-suruyor-1521267283660.jpeg

alın size Almanya dan yeni bir olay

Almanya'nın Wuppertal kentindeki Türklerin kâr payı vaadi ile altınlarını toplayan ardından Türkiye'ye kaçan kuyumcu Adil Tat'ın sefa sürmeye başladığı ortaya çıktı.
Kentteki Türklerden notersiz anlaşma yapıp karşılıksız çek vererek altınlarını toplayan Tat'ın, kaçtığı Antalya'nın Serik ilçesinde lüks bir villada yaşadığı, apartman yaptırdığı ortaya çıktı.

DÜKKANINI DEKORE EDİYOR
DOLANDIRICILIK olayının peşine düşen SABAH, lüks otomobiline yüklediği altınlar ile Türkiye'ye kaçan Tat'ın,
Serik'te kuyumcu dükkânı açma girişimi içinde olduğunu da tespit etti. Tat'ın yeni dolandırıcılık yapacağı dükkanının şu sıralar dekorasyonu ile ilgilendiği belirtildi.
Almanya'daki mağdurlar ise resmi makamlara suç duyurusunda bulundu.

NASIL KANDIRDI?
KUYUMCU Adil Tat, ilde dört kuyumcu dükkanı açıp kendini varlıklı gösterdi.
Ardından derneklerle sıkı fıkı oldu. Türkiye'de yatırımlar yaptığını anlatan Tat, insanlardan kâr payı vaadi ile altınlarını topladı.
Altınlar karşılığı notersiz geçerliliği olmayan sözde anlaşma imzaladı.
Her yıl 2000 ila 2500 euro kâr payı vaat etti.

İFLAS SÜRECİNDE VURGUN
ADİL Tat, kuyumcu dükkânlarına bir bir iflas verdi ama iflas süreci devam ederken asıl vurgunu yaptı.
Önce vaat ettiği kâr payını dağıttı ve daha çok insanı dolandırıcılık sisteminin içine çekti.
5 milyon euroluk vurgun için ince ince hesap yapan Tat, şahsi iflas verip altınlarla birlikte Türkiye'ye kaçtı.

Selam
17 Mart 2018, 13:32
@horoz

güzel örnek vermissin.

simdi bu olaya türkiyedeki ayni ciftlik bank olayina yaklasan ve konuyu politikaya ceviren burdaki bazi arkadaslarin tercümeligini yapmaya calisacagim:

alman politikacilari koltugu yapistimi hic birakmiyor. hangi tutkal kullaniyorlarsa artik. tüketici haklari hic yok.
almanya sifir Politika üretiyor, hepsi cebini düsünüyor. sözde hristiyaniz diye geciniyorlar ama bütün hilekarlik bunlarda var.

insanlik ölmüs. Berlin batmis .

Dincer
17 Mart 2018, 13:45
bizim insanimiz kolay yoldan köse dönme hayaliyle yasiyor kim kime 4000 tl yatirip 10000 bin tl kär beklersen o parayi yatiran adamda dolandiricidir kim kime verir bu parayi Allah sasirtmasin kimseyi helal para kazanmak nasip etsin herkese kisa yoldan köse dönme hayali olanlarin ya tutarsa dedikleri bir kumar oynadilar paralarindan oldu en yakinina gitsen para vermez ama hic tanimadigina binleri verirler

mxm
17 Mart 2018, 15:00
insanlik ölmüs. Berlin batmis .

Berlin batmis mi? Istatistiklere göre 2017 yilinda hemen hemen her alanda ekonomik rekorlar kirildi, Almanya tarihinde hic yasamadigi bir gelir icinde boguluyor.
Politikacilar dünyanin her ülkesinde zaten aynilar ama ülke üretiyor hem de deli gibi üretiyorlar o yüzden politicalarin sisteme bir etkileri yok, ülkeyi zaten sermaye yönetiyor, politikacilar yönetmiyor.

Tüm bunlara ragmen Almanya´da isteyen herkes sifir bir arabaya binebilir, dünyada bunun benzeri olanaklar cok cok nadir.

Sdt
17 Mart 2018, 15:29
bunun ne siyasi veya dini yönü var hepsi kör para sevdası

ne demişler aşkın gözü kördür diye

http://ia.tmgrup.com.tr/4e8255/848/446/0/59/539/343?u=http://i.tmgrup.com.tr/sabahde/2018/03/17/almanyada-dolandirdi-antalyada-sefa-suruyor-1521267283660.jpeg

alın size Almanya dan yeni bir olay

Almanya'nın Wuppertal kentindeki Türklerin kâr payı vaadi ile altınlarını toplayan ardından Türkiye'ye kaçan kuyumcu Adil Tat'ın sefa sürmeye başladığı ortaya çıktı.
Kentteki Türklerden notersiz anlaşma yapıp karşılıksız çek vererek altınlarını toplayan Tat'ın, kaçtığı Antalya'nın Serik ilçesinde lüks bir villada yaşadığı, apartman yaptırdığı ortaya çıktı.

DÜKKANINI DEKORE EDİYOR
DOLANDIRICILIK olayının peşine düşen SABAH, lüks otomobiline yüklediği altınlar ile Türkiye'ye kaçan Tat'ın,
Serik'te kuyumcu dükkânı açma girişimi içinde olduğunu da tespit etti. Tat'ın yeni dolandırıcılık yapacağı dükkanının şu sıralar dekorasyonu ile ilgilendiği belirtildi.
Almanya'daki mağdurlar ise resmi makamlara suç duyurusunda bulundu.

NASIL KANDIRDI?
KUYUMCU Adil Tat, ilde dört kuyumcu dükkanı açıp kendini varlıklı gösterdi.
Ardından derneklerle sıkı fıkı oldu. Türkiye'de yatırımlar yaptığını anlatan Tat, insanlardan kâr payı vaadi ile altınlarını topladı.
Altınlar karşılığı notersiz geçerliliği olmayan sözde anlaşma imzaladı.
Her yıl 2000 ila 2500 euro kâr payı vaat etti.

İFLAS SÜRECİNDE VURGUN
ADİL Tat, kuyumcu dükkânlarına bir bir iflas verdi ama iflas süreci devam ederken asıl vurgunu yaptı.
Önce vaat ettiği kâr payını dağıttı ve daha çok insanı dolandırıcılık sisteminin içine çekti.
5 milyon euroluk vurgun için ince ince hesap yapan Tat, şahsi iflas verip altınlarla birlikte Türkiye'ye kaçtı.

valla buna bizim akrabalar da para kaptirmis
aklim almiyor nasil inanir böyle sacma seylere

hekimoglu
17 Mart 2018, 15:43
Ekonomiyi az cok takip edenlerimiz bilir, az cok emek sarfetmeden hangi yatirim aracinin nekadar getirisi olabilecegini. Adamin biri gelip bana bin € ver sana gelecek ay ikibin olarak geri verim dedimi hicbir mantik hesabinin kabul edemeyecegi bu kar hesabina para yatirmak icimizdeki kumarci canavara yenik düsmemizden kaynaklanir.

Sonucta kumar tamamini kaybetme riskide tasidigina göre böyle bir isin icine girip hepsini kaybedenlerin utanmadan gev güv etmelerine bir anlam veremiyorum, kumar oynarken banami danistin parani ikiye katlasan benimlemi yiyecektin? Cikmis bitane uyanik tosuncuk hepsini tepelemis, masallah iyide yapmis yoksa bunca yolunacak kazi nasil zaptederdik :-)

isi hic oraya buraya cekmeye gerek yok toplum yolunmaya cok meyilli vicdan muhasebesi yapmayan herkes icin yolunacak sayisiz merakli kaz var, ayni tosuncuk geri gelsin para yatiranlara 10 ar bin verin paranizi kurtarip kisa zamanda ödeme yapacagim desin herseylerini satip o parayi temin ederler hic kafanizi takmayin örnekleri yasanmadi degil.

bey_tu
17 Mart 2018, 21:33
Vatandas Uruguaydan Seskaydi ile aciklama yapmis :)
Bitcoin Kazancindan elde ettigi Parayla,
Geriye Kalan Magdurlarin Borcunu Ödeyecegim diye.

mxm
17 Mart 2018, 23:19
:p Kastelli´nin hayatini okudu herhalde. Parayi geri alma umudu asilayinca bagiran cagiran insanlar birden bire umuda kapilip sakince beklemeye basliyorlar ve bu sürec sonsuza kadar sürüyor.

Rammstein
18 Mart 2018, 00:25
Calismadan uretmeden zengin olmak isteyen cahallarin dustugu durum.

Ciftlikbank ve digerlerine para kaptiranlar enayiligine doymasin.

Sizin gibi saflar olduktan sonra daha nice ciftlikbank'lar jet fazillar tureyecektir.

3 kurusa 5 kofte yok beyler. Dost aci soyler .Uyanin artik.

Birbey 3.0
18 Mart 2018, 00:36

Suc vekkilerde degil. Onlari oraya getirenlerde.

44Malatya
18 Mart 2018, 03:48
:p Kastelli´nin hayatini okudu herhalde. Parayi geri alma umudu asilayinca bagiran cagiran insanlar birden bire umuda kapilip sakince beklemeye basliyorlar ve bu sürec sonsuza kadar sürüyor.

Kastelli milleti mağdur bıraktıktan sonra almanyaya gelmiş, bir vatandaşla konuşmuş,

"Şimdi aynı işi yine yapsam, binlerce kişiden bana para vermek için kuyruğa girerler" demiş.

Bu da çıkıp yine aynı işi yapsın, yine verenler olur.

Birde Mehmet Aydının kurduğu çiftlikbankın amblemi horoz, bulmuş binlerce tavuğun işini görmüş ve kaçmış.

SesSizliK
18 Mart 2018, 13:10
Bence bu tür yolsuzluk ve dolandirma islerine en basta DEVLET sebeb oluyor bu adam onca reklam yapiyor TV lerde televizyon programlarinda cikiyor devletin nasil bi isleyisi varki bu adam milyonluk yatirimlar yapiyor hesabina paralar akiyor bu adamin sirket faliyetlerinin yeterliligi vss faaliyetleri DEVLETiN hic bi kurumunca incelenmiyormu vss vss.. zabitalar sokakta kagit toplayan seyyar satis yapan GARiBANA Tekme tokat dalar iceri alir.

karadeniz
18 Mart 2018, 16:04
Bence bu tür yolsuzluk ve dolandirma islerine en basta DEVLET sebeb oluyor bu adam onca reklam yapiyor TV lerde televizyon programlarinda cikiyor devletin nasil bi isleyisi varki bu adam milyonluk yatirimlar yapiyor hesabina paralar akiyor bu adamin sirket faliyetlerinin yeterliligi vss faaliyetleri DEVLETiN hic bi kurumunca incelenmiyormu vss vss.. zabitalar sokakta kagit toplayan seyyar satis yapan GARiBANA Tekme tokat dalar iceri alir.

Gecmiste ve günümüzde yasanan sonucunda magdur olan,alinteri birikimi,tasarrufu,emegi,sosyal güvencesi emegi,yardimi,teberrusu, buhar olanlar,
Bu yasanan olaylarda kimlerin rölü var bakmadan,arastirmadan mandur oluyorsa fazlada söylenecek bir sey yok.
Yasananlardan bir kac örnek,
Deniz feneri,http://www.diken.com.tr/almanya-turkiyede-sifirlanan-deniz-feneri-davasinin-pesini-birakmiyor/
Yimpas,http://www.avrupa-postasi.com/gundem/avrupa-da-onbinleri-dolandirmis-yimpas-akp-ve-feto-iliskisi-tesaduf-mu-h99591.html
Jetpa,https://www.sondakika.com/haber/haber-jet-fadil-davasindan-karar-cikmadi-10568907/
Son ciftlikbank olayi,https://www.youtube.com/watch?v=rKtEyio1t-U
Sonuc,mevduatlar buharlasti,teberrular yerine ulasmadi.
Bunlarda tarihi cok eskiye dayanan kombine dava,devleti soyanlar daha sonra Amerika'da komsu oldular,http://www.gazetevatan.com/bunlar-da-emlakbank-i-batiranlar-14184-ekonomi/

V/S
18 Mart 2018, 16:11
Bunun böyle olacagi belliydi, ama bu vurgunu kendi basina yaptigina inanmiyorum.

Bir kurumun, Sirket isminde BANKA gibi bir isim geciyorsa, bunu Devlet yetkililerine sormak gerekir.

Banka Ismini kullanmak icin bazi yükümler yerine getirilmelidir, ne Garantisi verdide Banka (Bankacilik)

Sirket isminde kullana biliyor. Öyle herkes elini kolunu salliyarak Banka Ismini kullanamaz.

Digitalus
18 Mart 2018, 18:22
aziz nesinin lafi aklima geldi demekki dogru demis

akdenizli33
18 Mart 2018, 21:42
Eskiden 7 kişi bir danaya girerdi, şimdi bir dana, 77 bin kişiye girdi
:Dsmilie_hops_008
http://up.picr.de/32141548up.jpg
en iyi özetleyen resim bence..

OrLoW
18 Mart 2018, 22:16
Valla onun bunu bimiyorum kaç kişi dolandırılmışda, bu bir kumardı zaten

internette kazanç sitelerini yıllardır takip edenler bunun bir gün patlayacagını biliyorlardı :D

Zaten bu işleri takip eden uyanıklar yani işi bilenler ilk başlarda yüklüce yatırım yapıp sağlam paralar kazandılar sonra karlarıyla devam ettiler:)

Diğerlerine gelince onlar işin avlanıcak kısmındaydılar..Adamın internetten haberi yok kulaktan dolma 5 ee 10 kazanma diyerek basanlar:)

Ben bu zamana kadar internette patlamayan bir kazanç sitesi görmedim... ( sadece ne zaman patlayacağı net değil )