PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süresiz oturum icin bilgi lazim

kafkaskartali76
30 Ocak 2018, 12:55
Selamin aleykum öncelikle 2012 de almanyaya geldim.almanca kurslarini. Hepsini yapdim almanyada yasamak icin gereken sinavi bile gecdim bütün yazili simavlari gecdim yazili olarak ama sadece konusmada birakdilar yanimdaki sinav arkdasim gelmedigi icin hocalarlar yapdim konusduk örnek verdik ama nedense konusmada birakdilar. Daha sonra sözlüye girmedim bidaha buzamana kadar calisdim ve devletten bir kurus dahi almadim, oturum yeri bana dedi 9. ayda süressiz oturum hakk ettin 2017 de gecenlerde aradik termine bosuna gelmeyin dediler yoksa yanacak paraniz yine b1 almalisin yada 2020 beklemelisin esin alman vatandasi oldugu icin.simdi benim ne yapmam lazim arkdaslar araba almak istiyorum kefil lazim yatirim yapmak istiyorum kefil lazim isimde gayet iyi gelirimde gayet. Iyi bikdim bu oturum sacmaligindan ne istesem yapamiyorum 2 sene oturum veriyolar hepde sizce bu normalmi. Termin verin orda konusalim diyorum yok diyolar bunun cikar yolu ne olcak acaba. Saygilar yanlis yere acildiysa konu özür dilerim

fuk_18
30 Ocak 2018, 19:24
dogru yapilan prosedür b1 almadan suresiz vermicekler 2020 bekle demeleri yine iyi onu bazi eyaletlerde yapmiyorlar

OrLoW
30 Ocak 2018, 21:24
Tüm herşey oradaki memurun insiyatifine kalmış dostum istediklerine domuz gibi veriyorlar..

İstediklerine ne almanca arıyorlar ne b1 miş bilmem neymiş arıyorlar

Bu olay almanyanın her bir köşesinde farklı işliyor

kafkaskartali76
30 Ocak 2018, 23:01
Vallah isyanlardayim yemin ederim yasim 28 herseyi hazirladim yatirim falan yapmaya hayata soguttu beni isin ilginc tarafi diyorki ara kursa gittin yeri e ben nasil bidaha ora gidebilirimki kursum baska sehirde ben baska yere tasindim diyo hallederler falan sadece konusmadan gecememissin her seyin okey bi konusmayida b1 yap. E konusuyorum sizle ama diyorum duruyo sonra tek maas calisiyom nasil yapabilirimki isimi birakmam gerek onuda bilmiyom alman abuk subuk olaylari

kafkaskartali76
30 Ocak 2018, 23:05
dogru yapilan prosedür b1 almadan suresiz vermicekler 2020 bekle demeleri yine iyi onu bazi eyaletlerde yapmiyorlar

Anlamadim gitti valla bari bes sene verin diyorum bi araba almaya bile kefil bulmam lazim. E ben ne anladim bu isden araba bile alamicamsa yada baska bisey ne yapim calismayi ozaman insan dusunmuyorda degil.öyle olaylar varki insan sasip kaliyor yeminle

kafkaskartali76
30 Ocak 2018, 23:10
Tüm herşey oradaki memurun insiyatifine kalmış dostum istediklerine domuz gibi veriyorlar..

İstediklerine ne almanca arıyorlar ne b1 miş bilmem neymiş arıyorlar

Bu olay almanyanın her bir köşesinde farklı işliyor
Anlamadim konuda iste o ya bana dediki 09.2017 de gel suresiz oturum al senen doluyor be mubarek desene bi belgen eksik böyle böyle yap bende urlaub kullanmadim 2017 de gidip yapaydim onu simdi gelmis bana diyo evrak eksik konusmayi. B1 yap gel. Bakalim alternetif ne bulcaz hayirlisi

OrLoW
31 Ocak 2018, 00:04
Anlamadim konuda iste o ya bana dediki 09.2017 de gel suresiz oturum al senen doluyor be mubarek desene bi belgen eksik böyle böyle yap bende urlaub kullanmadim 2017 de gidip yapaydim onu simdi gelmis bana diyo evrak eksik konusmayi. B1 yap gel. Bakalim alternetif ne bulcaz hayirlisi

O günki ruh durumlarına göre hareket ediyorlar 1 bunlar 2 jobcenter dakiler..

Bunların ellerine belirli bir sündürme insiyatifini kullanma hakkı vermişler artık hangi duruma göre hareket ediyorlar bilmem

Ben b1 alamadım umrumda değildi uğraşmadım ( sınava sokulmayı sevmiyorum ) öylesine karaladım bıraktım ..

3 senelik oturum vardı bitmeye yakın gittim kendim konuştum süresiz aldım..

Oğlan almanyada doğdu vatandaslık almak istedi 40 dereden su getirdiler ( Yok okul notlarına bakıcaz ona göre karar vericez demişler ne alakaysa okul notu iyi olmayana alman vatandaşlığı vermicekmiş ) olmucak şeyler yani

Adamlar hemen orada aklından ne geçiyorsa ona göre hareket ediyorlar...Kim ne derse desin ben bunu bilirim hele Jobcenter adamına göre muamele

kafkaskartali76
31 Ocak 2018, 00:28
O günki ruh durumlarına göre hareket ediyorlar 1 bunlar 2 jobcenter dakiler..

Bunların ellerine belirli bir sündürme insiyatifini kullanma hakkı vermişler artık hangi duruma göre hareket ediyorlar bilmem

Ben b1 alamadım umrumda değildi uğraşmadım ( sınava sokulmayı sevmiyorum ) öylesine karaladım bıraktım ..

3 senelik oturum vardı bitmeye yakın gittim kendim konuştum süresiz aldım..

Oğlan almanyada doğdu vatandaslık almak istedi 40 dereden su getirdiler ( Yok okul notlarına bakıcaz ona göre karar vericez demişler ne alakaysa okul notu iyi olmayana alman vatandaşlığı vermicekmiş ) olmucak şeyler yani

Adamlar hemen orada aklından ne geçiyorsa ona göre hareket ediyorlar...Kim ne derse desin ben bunu bilirim hele Jobcenter adamına göre muamele
Abi benim yandigim konu hadi süresiz vermedin bari en az bes sene verya cocugum bura dogumlu esim alman vatandasi kendim maasim cok sükür yeterli ama bir araba almaya gidiyorum bankalar kefil istiyor eli bos dönüyorum. Hayretler icindeyim calisip emegimizle geciniyoruz devlete millete karsida bi yanlisimiz olmuyor kurs parasina kadar cebimden ödemisim karsiligi bu olmamaliydi malesef. Alternetif bi yolu yok galiba kimsede. Fazla bilgisi yok sanirim konu hakkinda bisey yazanda yok Allah razi olsun sizden cevap yazdiginiz icin

fuk_18
31 Ocak 2018, 00:54
dedigim gibi b1 sarti kosuyorlar, eger avukatin varsa avukata git digcemde kanunda b1 sarti yaziyor istiyorlar bunu istemeyen biryer görmedim sadece asyl olarak gelenlerden istenmiyor diye biliyorum veya baska bir avrupa ülksi vatandasi ise esin o zamanda istemiyorlar yani esin alman degilde fransiz olsaydi almanyada kalsaydin istenmicekti cok komik olaylar var ben icindeyim bu islerin neler duyuyorum kardesim canini sikma b1 kursuana degilde sinavina girmeye bak sadece kursda yardimci oluyorlar bazi yerler

kafkaskartali76
31 Ocak 2018, 01:05
dedigim gibi b1 sarti kosuyorlar, eger avukatin varsa avukata git digcemde kanunda b1 sarti yaziyor istiyorlar bunu istemeyen biryer görmedim sadece asyl olarak gelenlerden istenmiyor diye biliyorum veya baska bir avrupa ülksi vatandasi ise esin o zamanda istemiyorlar yani esin alman degilde fransiz olsaydi almanyada kalsaydin istenmicekti cok komik olaylar var ben icindeyim bu islerin neler duyuyorum kardesim canini sikma b1 kursuana degilde sinavina girmeye bak sadece kursda yardimci oluyorlar bazi yerler
Allah razi olsun bunca sene oyalamasalardi iyi önce seneyi bahane ettiler simdide bir tek konusma sinavini bahane ettiler artik hayirlisi artik arastirip bi kurs bulmaya bakcam insallah hakkimizda ne hayirliysa o olur onuda. BAsaririm insallah

koelner
01 Şubat 2018, 11:23
Usta senin soruna yönelik bir youtube linki atacagım. Avukat Temel Nal münihte ikamet ediyor ve uzmanlık alanı yabancılar Hukuku. Eger 5 eylül 2013 den önce Alman vatandası biriyle evliysen veya Alman vatandası cocugun varsa süresiz oturum için A1 yeterli diyor. Fakat 5 eylül 2013 de yasa degistigi icin bu tarihten sonra evlendiysen b1 yapmak zorundasin
https://youtu.be/jZMb1n6FWcs

kafkaskartali76
01 Şubat 2018, 18:18
Usta senin soruna yönelik bir youtube linki atacagım. Avukat Temel Nal münihte ikamet ediyor ve uzmanlık alanı yabancılar Hukuku. Eger 5 eylül 2013 den önce Alman vatandası biriyle evliysen veya Alman vatandası cocugun varsa süresiz oturum için A1 yeterli diyor. Fakat 5 eylül 2013 de yasa degistigi icin bu tarihten sonra evlendiysen b1 yapmak zorundasin
https://youtu.be/jZMb1n6FWcs
Bi bakiyim eyvallah sagolasin

SesSizliK
01 Şubat 2018, 19:15
Bi bakiyim eyvallah sagolasin

kardes cok skintili bi durum ama Allah beterinden korusun dünyanin sonu degil saglik huzur olsun hersey olur, benim sana tavsiyem eger gercekten dedigin kadar b1 seviyesinde Almancani gelistirdiysen senin yapacagin tek sey Goethe-Zertifikat B1 sinavina girmen goethe.de sayfasina gir orda bulabilirsin b1 sinavi icin tarihleri ne gerekiyor vss.. Bu kurumdan aldigin b1 sertifikasi resmi belge olarak gecerlidir heryerde kullana bilirsin ;)

zkuzey
05 Şubat 2018, 12:09
Merhaba 2012 haziranda geldim 2015 eylülde süresiZ oturumu aldım üstelik b1 de sahip değilim. Düzenli olarak geldiğimden beri çalıştım. Eş alman .. evelki yorumlarda bahsedildiği üzere eyalet ve görevli bu konuda çok önemli üstelik o dönem devletten yardımda alıyordum. Görevli yardımcı olmak isterse olur. Hatta iş sözleşmem o dönem oturumum kadardı iş yeri oturumuma yabancı şube iş vertragıma bakıyor. Yabancı şube iş yerini aradı vertragımı uzatıp uzatamayacagını sordu bilgi veremem dedi. Şube beni çagırdı dedim bana uzatacaklarını söylediler ama belge veremezlermiş dedim. O halde sana 6 aylık oturum vereceğim eğer iş yerin vertrag uzatırsa bende süresiz veriririm dedi nitekim iş yerim 6 aylık vertrag verdi vertragla şubeye gittim süresiz oturumu aldım

kafkaskartali76
07 Şubat 2018, 17:30
Merhaba 2012 haziranda geldim 2015 eylülde süresiZ oturumu aldım üstelik b1 de sahip değilim. Düzenli olarak geldiğimden beri çalıştım. Eş alman .. evelki yorumlarda bahsedildiği üzere eyalet ve görevli bu konuda çok önemli üstelik o dönem devletten yardımda alıyordum. Görevli yardımcı olmak isterse olur. Hatta iş sözleşmem o dönem oturumum kadardı iş yeri oturumuma yabancı şube iş vertragıma bakıyor. Yabancı şube iş yerini aradı vertragımı uzatıp uzatamayacagını sordu bilgi veremem dedi. Şube beni çagırdı dedim bana uzatacaklarını söylediler ama belge veremezlermiş dedim. O halde sana 6 aylık oturum vereceğim eğer iş yerin vertrag uzatırsa bende süresiz veriririm dedi nitekim iş yerim 6 aylık vertrag verdi vertragla şubeye gittim süresiz oturumu aldım
Sukur calisma yönünden problemim yok yardim falanda almadim. Isimde festvertragim var.sikintim yok ev vardi onuda kacirdim alamadim baska hayale artik bakalim sonuca daha

kafkaskartali76
07 Şubat 2018, 17:31
kardes cok skintili bi durum ama Allah beterinden korusun dünyanin sonu degil saglik huzur olsun hersey olur, benim sana tavsiyem eger gercekten dedigin kadar b1 seviyesinde Almancani gelistirdiysen senin yapacagin tek sey Goethe-Zertifikat B1 sinavina girmen goethe.de sayfasina gir orda bulabilirsin b1 sinavi icin tarihleri ne gerekiyor vss.. Bu kurumdan aldigin b1 sertifikasi resmi belge olarak gecerlidir heryerde kullana bilirsin ;)
Aynen usta alacaz baska yolu yok. Sadece islerden dolayi zaman kisitli denk getirsem gircem sinava artikin. Tesekkürler cevaplarin icin