PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeden kayinbraderimi ve ailesini almanyaya 15 günlügüne getirmek istiyorum ne yapmam lazim

yuso
27 Ocak 2018, 19:00
slm.Alkm ben türkiyeden kayinbiraderimi ve ailesini buraya davet etmek istiyorum ne yapmam lazim bilemedigim icin sizlere sormak istiyorum
acaba kendisi arabasiylan türkiyeden buraya gelmesi icin ne yapmasi lazim veya benim buradan ne gibi islemler yapmam lazim buraya gelebilmesi icin ailesiylen ben kendim alman vatandasiyim kendi evim var kirada oturmuyorum ben ve esim almanyada calismaktayiz sizlerden ricam bana yardim ederseniz cok memnun olurum

fuk_18
28 Ocak 2018, 00:49
yabancilar dairesine gidip davetiye cikarcaksin oda maasin yeterli ise tabi

OrLoW
28 Ocak 2018, 01:17
Evet yabancılar dairesinden kağıt alıcaksın yanlış hatırlamıyorsam 25 euro idi..

Alman vatandaşı olduğun için ve evinde kendinin olduğu için sorun çıkacağını sanmıyorum ..

Alman vatandaşı olduğun için maaşına bakmazlar.. Sorun olan arabayla Türkiyeden misafir olarak almanyaya gelemeyeceğini tahmin ediyorum emin değilim..

Zaten vize alırken ona göre veriyorlar sanırım uçak biletlerinede bakmak istiyorlar vize alırken...

Tabi bu işlemler hangi eyaletde olduğuna görede değişiyor ...

Cesur69
28 Ocak 2018, 13:55
Yabancilar Dairesine gidecen Passport 3 aylik kagiti evde varsa baska calisan onlarida kazanc belgesini götürcen Antragstellen Verpflichtgserklärung gelecek kisinin Passport numarasi kisilik bilgileri ve adresini yazacan kabul olurda sorumlugu kabul ettigin icin sana belge imzalatip 29€ ödetecekler, sonra gidicen mesela ADAC ye o kisiye Kranken versicherung yaptircan 100€ civarinda, onmdan sonra gidiecen bir Reisebüro ucak bileti gelis gidis icin almis gibi belge alacan ve posta yada birisi Türkiyeye giderse onla göndercen, normal posta 4-6 hafta sürüyor yada mesela UPS le acele gönderirsen 50-60€ civarinda 10 günde eline gecer.
Gelecek kisi Türkiyede bulundugu bölgenin Alman konsoloslugundan araci firmalar var onlarda Randevu alacak islem ücreti 435 TL. Varsa geelcek kisi yaninda kazanc belgesi yada Emeklilik belgelerini yada ögrenci belgelerini yaninda götürsün hatta bazen ev Taspusu bile istiyorlar yada Kautsiyon.

fuk_18
28 Ocak 2018, 14:55
alman vatandasi yada turk vatandasi fark etmiyor gelir belgesi vermek zorunda einladung icin ,

Evet yabancılar dairesinden kağıt alıcaksın yanlış hatırlamıyorsam 25 euro idi..

Alman vatandaşı olduğun için ve evinde kendinin olduğu için sorun çıkacağını sanmıyorum ..

Alman vatandaşı olduğun için maaşına bakmazlar.. Sorun olan arabayla Türkiyeden misafir olarak almanyaya gelemeyeceğini tahmin ediyorum emin değilim..

Zaten vize alırken ona göre veriyorlar sanırım uçak biletlerinede bakmak istiyorlar vize alırken...

Tabi bu işlemler hangi eyaletde olduğuna görede değişiyor ...

yuso
28 Ocak 2018, 15:03
slm Alk cevapladiginiz icin cok tsk ederim ben nrw,de oturmaktayim

hope41
29 Ocak 2018, 15:17
Yabancilar Dairesine gidecen Passport 3 aylik kagiti evde varsa baska calisan onlarida kazanc belgesini götürcen Antragstellen Verpflichtgserklärung gelecek kisinin Passport numarasi kisilik bilgileri ve adresini yazacan kabul olurda sorumlugu kabul ettigin icin sana belge imzalatip 29€ ödetecekler, sonra gidicen mesela ADAC ye o kisiye Kranken versicherung yaptircan 100€ civarinda, onmdan sonra gidiecen bir Reisebüro ucak bileti gelis gidis icin almis gibi belge alacan ve posta yada birisi Türkiyeye giderse onla göndercen, normal posta 4-6 hafta sürüyor yada mesela UPS le acele gönderirsen 50-60€ civarinda 10 günde eline gecer.
Gelecek kisi Türkiyede bulundugu bölgenin Alman konsoloslugundan araci firmalar var onlarda Randevu alacak islem ücreti 435 TL. Varsa geelcek kisi yaninda kazanc belgesi yada Emeklilik belgelerini yada ögrenci belgelerini yaninda götürsün hatta bazen ev Taspusu bile istiyorlar yada Kautsiyon.

Cok güzel özetlemissinde, kücük bir ilave yapayim TR ye gönderilen posta konusunda. Son 1-2 yil icinde en az üc kez TR ye davetiye yollamis biri olarak tecrübem su ki (tabi ki sehire göre degisebilir, biz Izmit ve Istanbul´a yollamistik), yolladigimiz posta 1 hafta, 10 günde ulasti adrese.

Türkiye de Almanya vizesi islemlerini artik idata diye bir Firma yapiyor. Burdan gerekli bilgilere ulasabilirsiniz TR den basvurular icin.

hope41
29 Ocak 2018, 15:20
Yanliz kafama takilan su oldu ki mesajinda tam anlayamadim, TR den buraya araba ile mi gelmek istiyorlar?

yuso
29 Ocak 2018, 16:21
slm hope41 kardesim aynen öyle kendi arabasiylan gelmek istiyor almanyaya onun icin hic bilgim yok ne yapmasi lazim diye yazmistim
slm yuso

OrLoW
29 Ocak 2018, 16:48
İlla arabayla gelmek istiyorlarsa onun külfeti çok fazla olucaktır tahminimce bir sürü şey çıkarırlar tabiki vize verirlerse.. En uygunu uçakla dostum zaten 15 günlüğüne demişsin..

Birde hiç o yolu gitmemiş biri direk almanyaya gelicek 15 gün için o riske hiç girilmez bence yinede siz bilirsiniz

hope41
30 Ocak 2018, 08:49
15 günlügüne normalde degmez araba ile ama tabi o sizin bileceginiz sey... o konuda ne lazim hicbir bilgim yok. Ama her halükarda vize lazim olacagi icin yukarda arkadaslarin yazdigi yolu takib edecekler mecburen. Araba icinde idata ya sorsunlar onlar yönlendirirler diye tahmin ediyorum. Kolay gelsin simdiden :)

44Malatya
30 Ocak 2018, 09:34
Arabayla gelecek aile değişik ülkelerden geçecek. O zaman Vize işi nasıl oluyor. Almanyadan aldığı Vize örnek avusturya hemen kabul ediyormu.

Benim amcam ve yengem bundan 30 yıl önce uçakla gelmişti, dönüşü değişik ülkeleri gezerek otobüsle gideriz dediler, avusturya sınırında durdurmuşlar,

uçakla gelen geri uçakla gider demişler. Birde gidip sınırdan geri getirdik.

Bence sen en iyisi Yabancılar dairesine telefon aç ve iyice araştır. Haydi kolay gelsin.

fuk_18
30 Ocak 2018, 09:40
almanyaya vize alan bir kisi arabayla almanyaya gelebilir, arabayla cikmadan önce türkiye disina sigorta yaptiriyor ancak ondan sonra cikabilir ve sinirlarda sorun olmaz cunkü ona verilen bir schengen vizesi var, yani schengen ülkesinden vize alan biri karayolu ile gidebilir vize aldigi ülkeye

karasulum54
04 Şubat 2018, 12:07
Bayern den alinan Verpflichtungserklärung de misafir en kisa yoldan (auf dem direkten Weg) uyarisi ile Ek bilgilerde uyariliyor! Bilginize
Selamlar saygilar