PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : schulische ausbildung

devreklim_67
27 Ocak 2018, 13:48
merhaba arkadaslar,
benim oglan 16 yasinda ausbildung ariyor,bochum hochschule den cevap geldi orada schulische ausbildung icin konusmaya cagiriyorlar,

bu konu da hic bir bilgimiz yok,nasil olur diye arastiriyoruz, soru su?

bu ausbildung 3,5 yil sürüyormus, para alinmadigi gibi kendimiz finanzirun yapiyormusuz,BARFÜG alabiliyormusuz, falan gibi,bilgisi tecrübesi olan lütfen bildiklerini paylasin

komando_cavus
11 Şubat 2018, 22:16
acilmis konuyu gec gördüm ama genede yazayim..arkadasim artik gencler icin meslek yeri bulmak iyice zorlasti hatta cogu bulamiyor bunun önüne gecmek schulische ausbildung sistemini öne cikardilar bunuda genelde privat schuleler yapiyor arbeitsamttan maßnahme umschulung yapanlar da genelde bu okullarda olur..eger maddi olarak karsilayabileceksen ve baska bir alternatif yoksa degerlendir derim..hele birde cocuk Hauptschule veya kötü bir Realschule notu varsa disarda düzgün asubildung icin firma bulmasi zor..hayirlisi olsun ama bence degerlendirsin ilk seneye gönder en azindan sonra bos birakma ilk senenin sonunda gene bewerbung yazdir firmalara eger olumlu cevap alirsa 2 senennin basinda paralell klasseye berufschuleye dual sisteme döner sende hem para vermezssin hemde oglan ikinci sene az da olsa para almaya baslar..umarim yardimim olmustur

emre6793
02 Mart 2018, 10:46
s.a abi,

benim düsüncemi ögrenmek istersen ben karsiyim, neden ?
cünki abi schulische ausbildung yaptiktan sonra is bulmasi zor oluyor, tamam hani ögrendin 3 bucuk sene o meslegi ama praktisch/yani disarda is yerinde tam nasil oldugunu bilmiyorsun, ve firmalarda diyor ki: ben simdi sana bi sene göstercem nasil oluyo diye yani bi sene senin icin para harcicam ondan sonra sen tecrübe kazanip burdan gitcen, yani demek sitedigim zor ondan sonra meslek bulmak.
Tavsiyem yüksek abschluss yapsin ve arada hep bewerbung yazsin, ben derim ki daha 16 yasinda asubildunga baslamasin..