PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avukata parayi pesin ödemek?

Bigboss82
27 Ocak 2018, 00:10
Slm arkadaslar, türkiye de Miras meselesi yüzünden akrabalar davaci olmus ve kendimi savunman icin 15 gün müddet var. Akrabamiz birtsne avukat bulmus iyimi kötü mü bilmiyoruz malessef. Avukata vekaleti postaladik ve islemlere bir an önce baslamasini istedik. Akrabayla 3.000tl anlasmisler. Benden bu parayi is yapmadan önce hemen istedi..
Benim vekalet ücretimi ödemediniz yazmis bana..

Bana is yapmadan 3.000tl yi ödemek cok sacma geldi! Dogrusu nedir bu durumda? Nasil ödeme olur?!
Para yi aldiktan sonra is yapacagini düsünmüyorum!

satobyte
27 Ocak 2018, 01:01
slm arkadasim bir avukat hangisi olursa olsun parayi pes istiyorsa bilki isi oyalayacak masrafi 10 katina cikaracaktir uzak dur derim baska avukata muracat yani,benim düsüncem ayrani üfleyerek icmek hepsinden iyidir

Bigboss82
27 Ocak 2018, 01:27
Normalde nasil ödeme olur?

Almanyada oldugumuz icin mecbur uzaktan vekalet verdik. Vekalet yolda bile🤨

Varol
27 Ocak 2018, 11:56
Almayada öyle parayi pesin aliyorlar tabi önce soruyorlar. sigortan varmi varsa direk sigortandan aliyorlar. öyle ise basliyorlar.
Sana tafsiyem kendin bu miras isleri ile ilgilen Baska bir avukat bul. int. türkiyede cok var. Miras konusu hasas bir konu.

karbey77
27 Ocak 2018, 13:57
Bu cok " normal " arkadasim...
Türkiyede de burda da avukatlar paralarini önceden alirlar. Burda özellikle sigorta var mi diye sorarak baslarlar ise..
Parayi önceden istiyor diye avukat hakkinda "önyargili " davranip kötülemek , karalamak gerekmez.
Tabi ki ; baska avukatlara da danisabilirsin ama ayni olay yani " miras " davasi bizim de basimizda vardi ve biz de önceden ödedik.
Dedigim gibi bu cok normal bir durum.

Meak
27 Ocak 2018, 14:22
evet önceden istiyorlar.

Bigboss82
27 Ocak 2018, 21:40
Diyolar ya parayi aldiktan sonra is de biter diye. O yüzden biraz tedirgin olduk

esmerkral
27 Ocak 2018, 23:45
satobyte arkadasimiz güzel yazmis katiliyorum cocugumun basina olmayacak is geldi caresizlikten ne yapacagimizi bilemedik ankaradan avukat tuttuk (fahrettin Piyade) adam 10 na bitirecem dedi arkasi kesilmedi 40-50 istemeye basladi kendi imkanlarimizle hamdolsun isler yoluna girdi bizim tuttugumuz avukatin dünyadan haberi yoktu valla avukat deyince on kere düsünmek gerek benden tavsiye bunlarin hepsi vampir olmus

OrLoW
28 Ocak 2018, 01:08
Avukatı çok iyi araştırman lazım dostum o meslek çok çetrefilli bir meslek

Yapılması gereken bir araba tamiri olsaydı onun ne olduğu bellidir, 3 aşağı 5 yukarı yapılması gereken tamir ücreti değişmesi gereken parça vb...

Avukat deyince bir duracaksın arkadaş, dibsiz kuyu gibi iliğini sömürürler valla.. Öyle 3 aşağı 5 yukarıda yok

Birine gidiyorsun aynı olay için 5000 diyor digerine gidiyorsun 15 000 diyor ne üçü ne beşi düpedüz adam kazıklamak...

Ne yapacağı belli değil, başarı oranı belli değil, parayı şans oyununa yatırdın gibi birşey..

Her avukatlık okuyan belgesini alan avukat olamıyor bunu unutmamak lazım ..

Çok çok iyi araştırın mesleğini gerçekten icra eden dürüst bir avukat bulmaya çalışın