PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pflegegrad- Haklar?

Olivium
24 Ocak 2018, 09:21
Merhaba Arkadaşlar,

Anneme Rahatsızlıklarından dolayı Pflegegrad 3 verdiler..
Bakıcı olarak Ben yazıldım...Ne gibi Haklarımız var,
nelere Dikkat etmem gerek?
Bilgisi veya Tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim ...

yadikar
24 Ocak 2018, 14:13
Merhaba Arkadaşlar,

Anneme Rahatsızlıklarından dolayı Pflegegrad 3 verdiler..
Bakıcı olarak Ben yazıldım...Ne gibi Haklarımız var,
nelere Dikkat etmem gerek?
Bilgisi veya Tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim ...

Burada aradığın konu var yeterli gelir sanırım https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?58676-Schwerbehindertenausweis-ve-haklarim/page2

V/S
24 Ocak 2018, 14:49
@Olivium

Sizin yapacaginiz , Senede 2 kere Pflegeberatung yaptirma hakkiniz var,

yani Pflegeberatung. Bunu yapdiginizda ne haklara sahipseniz birinci elden bilgi alabilirsiniz.

Evde misal Pflege icin malzeme eksikse, Rollstuhl, badehilfe, bunlarda yardimci oluyorlar.

https://www.pflege-navigator.de/ size en yakin pflegeberatung yapan bula bilirsiniz.

Oflu-61
19 Şubat 2018, 22:54
İyi akşamlar benim bir sorunum var annem 30 yıldır almanyada 8yılda pflege stufe 5 var

gecen sene izinde felc gecirdi sol taraf tutmuyor almanyada hep birlikte 3 odalı evde yaşıyoduk eşim ben 3 cocugum
izinden beri annem hic gelmedi orda bakıcaklardı kardeslerım 5 tane kardeşım var bakıcam dediler bana almanyadan abmelden yaptırdılar( ama izinli abmelden yaptım geldıgınde tüm hakları aynen devam edicek )şimdi kesinlikle bakmak istemiyolar
şuan oturdugumuz daireyide krediyle satın aldım 5 yıldır kredi oduyorum bu arada bende malulen emekliyim çalışamıyorum eşimde çalısmıyor gelirimiz yeterli olmadıgı ıcın bir miktar devlet yardım ediyor
annemi buraya tekrar getirmek istiyorum ama eşim ev kucuk başka ev olursa olur dıyor evim 69 qm 3 odalı cocuklarla annemin aynı odada kalması gerekiyor eşimde hem cocuklar hem annem rahat edemez diyor

simdi ben bu evi satın aldım pat dıye cıkıp başka eve gidebilecek hem buraya kredi odeyip hemde başka eve kira odeyecek durumum yok devlet bana bu konuda nasıl yardımcı olur bu konudan anlayan arkadaşlardan bana yardımcı olmalarını rıca ederim

Saygılar
Oflu-61

Birbey 3.0
19 Şubat 2018, 23:25
Durumun kolay degil. Allah sabir versin.

Bilmiyorum, ama tahminen su olacak:

Buraya anne geldigininde Pflegeversicherungdan hizmet alabilmesi icin basvuru yapmasi gerek. Ancak annen Pflegegrad 5. Yani sen evde bakamazsin diyebelir. Hem tibbi olarak, hemde ev kücük. Anneni Pflegeheime vermeye zor tutabilirler. Pflegeversicherung'un ödedigi para Heima yetmiyecektir. Annenin mal varligini satmasini isteyecekler. Mal varligi yoksa, Sozialamt öder, ancak tüm cocuklardan parayi geri almaya calisir.