PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayin sonunu getirmek

depream
19 Ocak 2018, 02:31
Merhaba abilerim, ablalarim,

bir genc arkadasiniz olarak biraz tecrübelerinize ihtiyacim var. suanlik yeni evliyim (nikahli) ve yakinda dügünüm olacak insallah. suanlik bir ev tuttuk ve mobilya almaya baslayacagiz. bir fikrim de ileriye dönük bir yatirim olarak ev sahibi olmak, fakat bunun icin de belirli bir "kapital" olmasi gerekiyormus (ev degerinin %10+ gibi).

simdiden kendi kendime biraz kaba taslak hesap yapma pesindeyim, örnek olarak mobilyayi ne kadar yükseklikte (ratenzahlung) ödiyeyim vs.

siz böyle hesaplamalar yaparken, ay sonuna ne kadarlik bir bütce ayiriyorsunuz, veya tavsiyeleriniz nedir?

yan gider, daha dogrusu, beklenmedik giderler olarak ne kadar hesaplamami tavsiye edersiniz? tabiki herkesin ihtiyaci vs. farklidir, ama tahminen bir tavsiyeniz vardir :)

bu konuda bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

simdiden herkese tskler

Memoli1976x
19 Ocak 2018, 02:57
Öncelikle Hayirli olsun, bir yastikca kocarsiniz insallah.

Istersen bu konuya bir göz at, Arkadaslar burda nasil para biriktirdikleri ile ilgili birkac sey yazmis.

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?57352-Nas%FDl-sparen-yapiyorsunuz

guesswhosback
19 Ocak 2018, 02:59
Selam kardesim, öncelikle simdiden tebrik ederim allah tamamina erdirsin ins :)

Benim duyduklarima göre ev satin almak istediginde en azindan 30% cepte bulunmasi öneriliyor...
Simdi konuya pek yardimci olamam ama bi bu siteye bak istersen :) https://www.interhyp.de/budgetrechner/

talo176
19 Ocak 2018, 07:02
Slm,bastan hayirli olsun ve Allah tamamina edirsin..
Peki gelirin ne kadar ev kac para tutacak?
Onlar önemli.. lakin memoli ustamiz linke eklemis.. istersen oraya bir göz at..

domanicli
19 Ocak 2018, 14:50
slm,konuyu takip ediyorum,benimde oglum 24 yasinda isci,ileride hayirli bir nasip bulup evlenmesini istiyoruz insallah,bakalim tavsiyeler nolacak.

saygilar

mustafa200222
19 Ocak 2018, 15:07
slm,konuyu takip ediyorum,benimde oglum 24 yasinda isci,ileride hayirli bir nasip bulup evlenmesini istiyoruz insallah,bakalim tavsiyeler nolacak.

saygilarArkadaşım aileyi tutan kadındır . Eğer kadın masrafı değilse seni uçurur. Eğer masrafciysa alışveriş hastalığı varda. Sen direk yere cakilirsin. iki yakanida bir araya getiremezsin. Tabi bu bayan için geçerli değil aynı şeyler erkek içinde geçerli beraber ailecek lüzumsuz şeyler alinmazza ve fatma emine oturma odasi mutfak her 3 yılda değiştirecek olunursa hiç birşey biriktiremezsin bizim burda var . 2 yıla bir evi adamlar yeniliyor ve bunuda övünerek anlatıyorlar. Faceye wapsap ako uyararak gösteriş olarak. Sonra başkasının yüzünden kafamiz ağrıyor. Diyeceğim çevrede çok önemli gösterişi seven ailelerde uzak durulursa inşallah birsey olmaz.

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

boni
13 Şubat 2018, 21:21
Olanak Varsa al. emekli Olunca bir Evin Olur. Yaliniz (neben kosten ) öderisin ev kiralari her zaman yükseliyor su anda ev Faizleri cok düşük.
Selamlar.

rmp32
14 Şubat 2018, 19:32
Olanak Varsa al. emekli Olunca bir Evin Olur. Yaliniz (neben kosten ) öderisin ev kiralari her zaman yükseliyor su anda ev Faizleri cok düşük.
Selamlar.

Ev faizleri düsük ama , ev paralari da havada ucuyor....bu bizim bu rhein-main-gebiet icin söylüyorum.
10 sene önce 250.000 Euro ya güzel ev buluyordunuz...simdi o evler 400.000 Euro
Üstelik faizler yavas yavas yükseliyor , ama ev fiyatlari sabit

boni
15 Şubat 2018, 14:32
Ev faizleri düsük ama , ev paralari da havada ucuyor....bu bizim bu rhein-main-gebiet icin söylüyorum.
10 sene önce 250.000 Euro ya güzel ev buluyordunuz...simdi o evler 400.000 Euro
Üstelik faizler yavas yavas yükseliyor , ama ev fiyatlari sabit

Faizler yukari cikar ama. Ev,Daire,Arsa yani Mülk fiatlari ucuzlamaz her zaman yukari cikar.

rmp32
15 Şubat 2018, 19:27
Onda da haklisin boni usta ...... simdiye kadar ev almadigima pismanim.....10 sene önce Stockstadt ta fistik gibi 2 ailelik ev vardi 245.000 Euro ya....
simdi öyle bir ev ariyorum da bulamiyorum....hele o fiyata imkansiz...piyasade ev bile kalmadi

boni
16 Şubat 2018, 21:08
Onda da haklisin boni usta ...... simdiye kadar ev almadigima pismanim.....10 sene önce Stockstadt ta fistik gibi 2 ailelik ev vardi 245.000 Euro ya....
simdi öyle bir ev ariyorum da bulamiyorum....hele o fiyata imkansiz...piyasade ev bile kalmadi

Ev Cok var. Ama biz calisanlarin kazanclari ev ala bilmek icin yeterlimi.(Atalar ne Paradan Haber ver)

Ejderabi
24 Şubat 2018, 00:46
Merhaba
Sana tavsiyem bir daire almayı hedefle.
Eğer dairenin borcunun büyük kısmını ödersen ileride kiraya verip yada satıp daha pahalıya ev alırsın.
İlla ev istiyorsan 20%-30% Eigenkapitalın olsun, ayrıca beklenmedik masraflar için 20-30 bin bulundursan fena olmaz.

atf
25 Şubat 2018, 02:35
Merhaba
Sana tavsiyem bir daire almayı hedefle.
Eğer dairenin borcunun büyük kısmını ödersen ileride kiraya verip yada satıp daha pahalıya ev alırsın.
İlla ev istiyorsan 20%-30% Eigenkapitalın olsun, ayrıca beklenmedik masraflar için 20-30 bin bulundursan fena olmaz.

Ejder ABI, kusurmu mazur gor, bu 20-30 bin hangi para birimi olacak kafama takildi...24edq50

Ejderabi
25 Şubat 2018, 13:23
Tabiki Euro olacak....Insanlar simdi hemen 100% Finanzierung yapiyorlar, malesef bankalarda onayliyor ama sonra olabilecek riskler ev alinirken önemsenmiyor. Bu risklerin basinda issizlik geliyor, sonra beklenmedik masraflar, hastalik ve ileride faiz arttirimi....

Gesendet von iPhone mit Tapatalk