PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park sensörü (PDC) hatasi

hope41
17 Ocak 2018, 16:58
Merhaba arkadaslar,

Bende 530d BMW var, Kombi 2006 model (E61), birkac gündür PDC ausgefallen diye uyari geliyor ekranda. Ama ara sira kendi kendine düzeliyor.

Sensörlerden biri bozuk olsa hic calismaz diye düsünüyorum. Ya da biri can cekisiyor ama henüz ölmedi :confused:

Var mi bu konuda bilgisi tecrübesi olan?

Acaba kablolarda kacak filan mi var? Iki sene önce arabayi aldigimda yaptirmistim, bu kombilerde hastalikmis Kabelbaum.

seatci
19 Ocak 2018, 03:10
pdc steuergerät islanmis olabilir
bende 1er var benimkine su girmis pdc steuergerät yanmis

hope41
19 Ocak 2018, 03:43
pdc steuergerät islanmis olabilir
bende 1er var benimkine su girmis pdc steuergerät yanmis

Auslesen yaptirsak orda belli olur mu acaba Steuergerät ise? Ara sira calismasi ilginc ama.

Peki sen sonra Steuergerät i mi degistirdin?

seatci
19 Ocak 2018, 23:09
yok eskisini cikardim öyle sürüyorum

hope41
20 Ocak 2018, 19:13
Eskisini cikardim derken yeni taktirmadin artik PDC olmadan mi kullaniyorsun arabayi anlamadim?

akbaba
20 Ocak 2018, 22:23
sensör'leri kontrol edebilirsiniz, arabayi calistirip, sensöre gidin, elinizle sensörün önünü kapatip-acin, eger sensör calisiyorsa, ses gelecektir, benimkinde cit-cit gibi ses geliyordu.
eger sensor bozuksa,ebay'de satiliyor ve pahali birsey degil,hatta kendinizde degistirebilirsiniz.
arasira calistigina göre,belki kablo tam takili degildir
benim sensör'ler calisiyordu, arabayi okuttuk, hatali parca pdc lautsprecher(veya Warntongeber deniyor) ebay'den aldim,ucuz birsey 15€ ama takmasi bayagi zor, arka koltuklar söküldü. bunun icinde heryere özel anahtar lazim,kendinizin yapmasi zor,bende tamirciye yaptirdim.
arabayi okutursaniz(Auslesen) hata nerde cikar. insallah steurgerat degildir.
Allah kolaylik versin

bak bu video isine yarayabilir

https://www.youtube.com/watch?v=EoGBWVjuEu0

seatci
21 Ocak 2018, 02:14
Eskisini cikardim derken yeni taktirmadin artik PDC olmadan mi kullaniyorsun arabayi anlamadim?

evet PDC olmadan kullaniyorum

hope41
21 Ocak 2018, 19:39
Anladim, sorunu kökten hallettin yani :)

Senin araba ne peki?

seatci
22 Ocak 2018, 03:02
Anladim, sorunu kökten hallettin yani :)

Senin araba ne peki?

bmw 116i 2006